menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1061  
Nieprzeczytane 18-05-2016, 18:29
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie


Frasag dziękuję, to bardzo ważna informacja. Nie będzie można odinstalować aktualizacji dla W10. Sprytne posunięcie.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1062  
Nieprzeczytane 24-05-2016, 15:22
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie To powinno być karalne.

Nowy "sposób" na wciskanie W10. Ja zainstalowałem, ale dobrowolnie i z nagranej wcześniej płyty. Gdyby mi ktoś wcisnął aktualizację podstępem to bym się wkurzył. Mają nas za idiotów, czy co???
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...indows-10.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1063  
Nieprzeczytane 25-05-2016, 11:53
KrakowskieSzafiarki.pl KrakowskieSzafiarki.pl jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2016
Posty: 6
Domyślnie

Świetnie !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1064  
Nieprzeczytane 25-05-2016, 11:58
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Suchy komentarz

Jakoś skromnie nowa Koleżanka napisała- trudno to skomentować, bo komputera wpis chyba nie dotyczy.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 25-05-2016 o 12:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1065  
Nieprzeczytane 26-05-2016, 20:21
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 778
Domyślnie Jak chronić się przed kradzieżą danych w internecie

W Firefoxie.

Warto to przeczytać i znać.
Stąd można pobrać: http://tiny.pl/gr15w

BEZPŁATNY EBOOK.
W Internecie działa ponad 1000 programów zbierających dane na temat Twojej aktywności. Działają one w tle, w trakcie przeglądania witryn internetowych. Google o każdym użytkowniku zbiera dane z ostatnich 9 miesięcy jego przebywania w Internecie.
Oznacza to, że podmioty zajmujące się zbieraniem danych tworzą sobie profile osób korzystających z sieci...

Polecam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1066  
Nieprzeczytane 30-06-2016, 17:01
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Witam

Po przegranej przed sądem ds. drobnych roszczeń Microsoft musiał zapłacić odszkodowanie w wysokości 10 000 USD. Koncern został pozwany przez panią Teri Goldstein, właścicielkę niewielkiej firmy turystycznej. Na jej komputerze, na którym zainstalowany był Windows 7, bez jej zgody rozpoczęła się aktualizacja systemu do Windows 10. Aktualizacja, która nie została przez panią Goldstein zatwierdzona, była nieudana i po kilku próbach jej wznowienia komputer stał się niemal bezużyteczny.
http://wolnemedia.net/odszkodowanie-za-windows-10/

Nie pobieram W10 i nie aktualizuję W7 od kiedy skumulowano wszystkie aktualizacje w jedną.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1067  
Nieprzeczytane 30-06-2016, 18:00
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie do: Weronika

Witaj.
Dobrze że wyłączyłaś aktualizacje dla W7 bo te ostatnie tylko psuły system. Ja niestety, za późno zdecydowałem się wyłączyć i za dużo problemów przez to na W7 miałem. Dlatego mam teraz W10, ale nikomu go nie polecam, zwłaszcza nie na starsze laptopy. Miałem problemy ze sterownikami, bluetooth i z głosem. Już je wszystkie rozwiązałem i od ok. 3 tygodni nic złego się nie dzieje ale instalowałem chyba 3 razy i już chciałem wrócić do W7.
Natomiast z tym odszkodowaniem to chyba coś jest pokręcone w prasie, może MS boi się żeby więcej pozwów nie było i pisze że to za zniszczony sprzęt. Owszem, był na krótko jakiś błąd i samo się aktualizowało, ale to tylko u niektórych się stało i szybko błąd naprawili.
No i nie wydaje mi się żeby aktualizacja mogła komputer popsuć. U innych też samo się aktualizowało i pewnie nic się nie rozwaliło oprócz systemu, bo było by o tym bardzo głośno. Co najwyżej mogło się zdarzyć że jakieś ważne pliki firmowe nie zostały zapisane na dysku- np.była przerwa na lunch i po samoczynnej aktualizacji zginęły. Nie jestem informatykiem, ale myślę że tylko taki problem mogła mieć ta Pani. Jednak kara dla MS była słuszna, bo za dużo sobie pozwalali i mam nadzieję że troszkę się poprawią.
Pozdrawiam.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 30-06-2016 o 18:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1068  
Nieprzeczytane 30-06-2016, 21:28
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Nie wyciągałbym tak radykalnych wniosków. Wadliwe aktualizacje istniały już dużo wcześniej przed powstaniem W10, więc wszelkie teorie spiskowe co do ich istnienia wydają się nieuzasadnione.
Nie radzę nikomu rezygnacji z aktualizowania na bieżąco W7, choć dobrze jest ograniczyć się do aktualizacji "Ważnych". Te pozostałe – "Opcjonalne" najlepiej sobie odpuścić.
Wadliwe aktualizacje mają swoją długą historię i można się na ich temat naczytać w necie, więc nie będę tego powielał.
Ogólnie można je podzielić na takie, które są programistycznymi knotami i mogą powodować problemy w komputerze oraz tzw. telemetryczne, które potrafią identyfikować użytkownika i zbierać o nim informacje, w tym także sprawdzać legalność oprogramowania lub zachęcać do przejścia na W10.
Można ustalić ich numery i zwyczajnie odinstalować jeśli już rozgościły się w systemie, natomiast z nowych, ważnych aktualizacji radzę nadal korzystać.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1069  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 08:40
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frasag
Dziękuje za podawane wiadomości o W10.

Do Frat
Chciałabym pobierać aktualizacje do W7, lecz informacje o kombinacjach Microsoftu powstrzymują mnie.
Mam dość problemów z Google, który przed otwarciem wyszukiwarki FF i IE kiedy mu się podoba zmusza mnie do logowania, nie dopuszczając do wyszukiwarki.
Albo Adobe Flasch pomimo, że mam pobraną aktualizację z ich oryginalnej strony zamyka filmy (nie wszystkie?) by pobrać aktualizację. Patrz na górze strony Komputer Swiat - pod linkiem na dole. Czy to jest normalne?
Jak zinterpretujesz wiadomość poniżej?

"Przy okazji Microsoft poinformował o zmianach związanych z dostarczaniem aktualizacji dla Windows 7 oraz Windows 8.1 (jak Windows Server 2008 R2 SP1, Windows Server 2012 i Windows Server 2012 R2). Gigant z Redmond rezygnuje z pojedynczych patchy niezwiązanych z bezpieczeństwem i od teraz będą one dystrybuowane w postaci zbiorczych aktualizacji. Tak więc w Windows Update nie znajdziecie już co miesiąc kilku łatek tego typu, a jedno uaktualnienie?.
http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...ej-paczce.aspx
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1070  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 10:01
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Weroniko, kombinacje Microsoftu znane były od zawsze, a jednak cały prawie świat jeździ na Windowsach
Czy zbiorcza, miesięczna aktualizacja W7 będzie lepsza czy gorsza od pojedynczych łatek, tego nie wiem, bo jeszcze w czerwcu były pojedyncze. Mam jednak nadzieję, że będą rozróżnione aktualizacje ważne i opcjonalne. Gdyby okazało się, że dadzą nam mix w jednej paczce, to rzeczywiście oznacza to klęskę i trzeba się będzie zastanowić, co z tym zrobić.
Co do Google, to najlepszym wyjściem jest nie mieć u nich żadnego konta. Wtedy nie zmuszają Cię do logowania, a jedynie od czasu do czasu pojawia się żądanie klepnięcia w deklarację, że akceptujesz coś tam... zdaje się – politykę prywatności Google. Trochę to wkurzające, ale można przeżyć.
Co do Adobe Flash Player, to problemy z niektórymi filmami lub klipami mogą mieć inną zupełnie przyczynę. Aby sprawdzić, czy masz najnowszą wersję Flash Player'a można odwiedzić tę stronę weryfikacyjną:
https://helpx.adobe.com/flash-player.html

Po kliknięciu na "Check now" wyświetli się odpowiedni komunikat. W razie potrzeby można kliknąć w link aktualizacji, ale na stronie Adobe należy zachować czujność i odhaczyć dodatkowe składniki, którymi chcą nas uszczęśliwić.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1071  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 10:50
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Do Frat

Dzięki. Ostatnio aktualizowałam Adobe Flash 13.06. - 21.0.0.226. Na stronie "wtyczki" było zalecenie aktualizacji. Kliknęłam i oto co mi zaserwowano:
https://blocklist.addons.mozilla.org.../blocked/p1236
Przypuszczam, że chodzi o to:
Zawsze pobierałam tu - na ich stronie.
https://get.adobe.com/flashplayer/?loc=pl
odznaczając te dwa dodatki. I myślę, że chodzi im o te odznaczenia.
Próbowałam pobrać ze strony, którą podałeś, lecz jest to bardziej skomplikowane.
Kliknęłam dla FF i oto:
https://helpx.adobe.com/flash-player...r-firefox.html
Po co to wszystko? Nie rozumiem?
Weszłam na stronę aktualizacji wtyczek dla adobe Flasch kliknęłam "uaktualnij" skierowano mnie na stronę, gdzie zawsze aktualizuję.
Mój wniosek: chodzi o odznaczenie tych dodatkowych programów.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 01-07-2016 o 14:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1072  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 14:35
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Zawsze pobierałam tu - na ich stronie.
https://get.adobe.com/flashplayer/?loc=pl
odznaczając te dwa dodatki. I myślę, że chodzi im o te odznaczenia.
Próbowałam pobrać ze strony, którą podałeś, lecz jest to bardziej skomplikowane.
Tak, bo to jest właśnie strona pobierania, która sama identyfikuje Twój system operacyjny i przeglądarkę. Trzeba tylko pamiętać o odhaczeniu tych zbędnych dodatków.
Ze strony, do której wrzuciłem link, również przechodzisz do tej właśnie strony po kliknięciu na "Adobe Flash Player download".
Ty kliknęłaś trochę niżej, gdzie są porady. W sumie jest to dość mylące, tak jak całe to Adobe, które ma bardzo złą opinię w społeczności internetowej.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1073  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 14:35
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Co do Google

Już kiedyś pisałam w "pomogę każdemu", że miałam zablokowaną wyszukiwarkę google na FF i IE. I nie pomogło jakieś tam kliknięcie. Przeszłam na Duckduck, ale za to miałam misz-masz w youtube. Zrezygnowałam. Nie miałam wyjścia, google mi nie odpuścił, dopóki nie założyłam konta. I od tego czasu nęka mnie logowaniem. Można usunąć konto, ale to już nie ma znaczenia.

Co do aktualizacji W7, to trudno ryzykować jeżeli są skumulowane w jedną.
Dziękuję za pomoc.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1074  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 14:40
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Tak, bo to jest właśnie strona pobierania, która sama identyfikuje Twój system operacyjny i przeglądarkę. Trzeba tylko pamiętać o odhaczeniu tych zbędnych dodatków.
Ze strony, do której wrzuciłem link, również przechodzisz do tej właśnie strony po kliknięciu na "Adobe Flash Player download".
Ty kliknęłaś trochę niżej, gdzie są porady. W sumie jest to dość mylące, tak jak całe to Adobe, które ma bardzo złą opinię w społeczności internetowej.

Nie zrozumiałeś mnie. Właśnie pisałam, że pobieram z tej strony i prawdopodobnie dlatego mi blokują, bo odhaczam te dwa dodatki. Ten drugi dotyczy hasła. Kombinują jak koń po górę.
Czy można Adobe Flash zastąpić innym programem?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1075  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 15:27
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Nie zrozumiałeś mnie. Właśnie pisałam, że pobieram z tej strony i prawdopodobnie dlatego mi blokują, bo odhaczam te dwa dodatki. Ten drugi dotyczy hasła. Kombinują jak koń po górę.
Czy można Adobe Flash zastąpić innym programem?
Weroniko, przed chwilą wykonałem próbę pobrania, choć nie miałem takiej potrzeby i nie stwierdziłem żadnych problemów z pobraniem i zapisaniem pliku instalacyjnego pomimo odhaczenia śmieci
Jeśli już znajdziesz się na tej stronie, sprawdź w lewej kolumnie - czy prawidłowo zidentyfikowano Twój system operacyjny i przeglądarkę.
Następnie odhacz to, co niepotrzebne (w środkowej kolumnie).
Kliknij w "Zainstaluj". Nazywa się to głupio i zmyłkowo, bo nie powoduje to instalacji, tylko możliwość pobrania pliku instalacyjnego.
Plik zapisujesz sobie na dysku i później instalujesz z niego nową wersję. Najlepiej po odinstalowaniu poprzedniej.
A czy są programy alternatywne? Tak, ale działają w ograniczonym zakresie i jest z nimi jeszcze więcej kłopotów, choć być może o czymś nie wiem i chętnie bym się dowiedział.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1076  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 16:34
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Weroniko, przed chwilą wykonałem próbę pobrania, choć nie miałem takiej potrzeby i nie stwierdziłem żadnych problemów z pobraniem i zapisaniem pliku instalacyjnego pomimo odhaczenia śmieci
Jeśli już znajdziesz się na tej stronie, sprawdź w lewej kolumnie - czy prawidłowo zidentyfikowano Twój system operacyjny i przeglądarkę.
Następnie odhacz to, co niepotrzebne (w środkowej kolumnie).
Kliknij w "Zainstaluj". Nazywa się to głupio i zmyłkowo, bo nie powoduje to instalacji, tylko możliwość pobrania pliku instalacyjnego.
Plik zapisujesz sobie na dysku i później instalujesz z niego nową wersję. Najlepiej po odinstalowaniu poprzedniej.
A czy są programy alternatywne? Tak, ale działają w ograniczonym zakresie i jest z nimi jeszcze więcej kłopotów, choć być może o czymś nie wiem i chętnie bym się dowiedział.

Ponownie zainstalowałam jak zwykle z tej samej strony, zapominając tym razem odznaczyć te dwa programy. Narobiłam sobie bigosu. A program nadal blokuje tylko z inną szata graficzną.

To w czym może być problem?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1077  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 16:46
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie

Częściowo problem rozwiązuje Chrome- ma tę wtyczkę wbudowaną i jak jest nowa wersja Flasha to przeglądarka sama się zaktualizuje. Dla Firefoxa jest problemik bo tam chyba dalej potrzebna wtyczka FPlayer NPAPI- starsza. A Chrome ma tylko PPAPI. Mają w Mozilla z tego zrezygnować do końca roku (link poniżej). Na Windows 10 wcale nie mam tych wtyczek jako osobnych programów, tylko Readera mam od nich, bo do PIT-a był potrzebny- inny nie chciał działać, widocznie tak PIT jest zrobiony. Na Firefox mam tylko to co na zrzucie. Nie znam się na tym wcale ale wszystko działa.


http://www.komputerswiat.pl/nowosci/...2016-roku.aspx
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)

Ostatnio edytowane przez frasag : 01-07-2016 o 17:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1078  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 17:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
To w czym może być problem?

Przede wszystkim sprawdź, czy przeglądarka (FF) widzi tego Flash Playera.
Firefox > Narzędzia > Dodatki > Wtyczki.
Czy przy pozycji Shockwave Flash jest na pewno "zawsze aktywuj"...
Poza tym przeszkadzać może dodatek blokujący reklamy, np. Adguard i trzeba spróbować go wyłączyć. Jeśli używasz Kasperskiego, to podobny skutek może mieć jego ustawienie dotyczące blokowania banerów. Trzeba wyłączyć tę możliwość w ustawieniach.
Innych pomysłów nie mam.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1079  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 17:36
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

[quote=frasag]Częściowo problem rozwiązuje Chrome- ma tę wtyczkę wbudowaną i jak jest nowa wersja Flasha to przeglądarka sama się zaktualizuje. Dla Firefoxa jest problemik bo tam chyba dalej potrzebna wtyczka FPlayer NPAPI- starsza. A Chrome ma tylko PPAPI. Mają w Mozilla z tego zrezygnować do końca roku (link poniżej). Na Windows 10 wcale nie mam tych wtyczek jako osobnych programów, tylko Readera mam od nich, bo do PIT-a był potrzebny- inny nie chciał działać, widocznie tak PIT jest zrobiony. Na Firefox mam tylko to co na zrzucie. Nie znam się na tym wcale ale wszystko działa.

Dzięki Frasag

Nie znam się na Twoich wtyczkach. Szkoda, że przeszedłeś na W10.
Ja mam teraz:



Czy tak powinno być?
Ale nadal blokuje niektóre filmy na youtube.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1080  
Nieprzeczytane 01-07-2016, 17:40
Jesion's Avatar
Jesion Jesion jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 6 540
Domyślnie Dzień dobry!

Tak sobie czytam tutaj różne dyskusje na temat komputerów i używanego na nich oprogramowania. I przypomina mi się zdanie, że komunizm dzielnie walczy z problemami, które sam generuje. Chyba dostrzegam pewną analogię.

Kiedyś, po złapaniu wrednego wirusa komputerowego, który narobił mi sporo kłopotów, już po uporaniu się z nim pojechałem do sklepu, by kupić swój pierwszy dysk zewnętrzny. Ale to był pierwszy krok – drugi to bliższe spotkanie z Linuksem. Na początku to była Mandriva, potem przesiadłem się na Ubuntu. Te systemy są w pełni okienkowe. Pozwalają pracować w trybie zwykłego użytkownika, albo użytkownika nadzwyczajnego i przełączanie między tymi trybami jest niezwykle proste. W pierwszym trybie nie ma możliwości stworzenia problemów w systemie nieopatrznym, własnym działaniem. Nie potrzeba też zamulających i przejmujących nad wszystkim kontrolę programów antywirusowych. Podstawowe oprogramowanie biurowe (LibreOffice), jak i Firefox, Thunderbird są już składnikami instalowanego systemu operacyjnego, dostępnego za darmo i na bieżąco aktualizowanego. Instalacja/deinstalacja programów zewnętrznych, nie należących do systemu, jest także bardzo prosta. W większości przypadków mamy darmowe odpowiedniki programów windowsowych. Ale dla pewnych programów nie ma równie dobrych odpowiedników linuksowych. Dlatego ciągle trzymam Windowsy na dysku, ale domyślnie ładuje mi się Linux.

Z drugiej strony ten drugi system daje bardzo wygodne rozwiązania, chyba niedostępne w Windowsach. Na przykład bardzo proste w użyciu, programowe odłączanie od systemu dysków (fizycznych bądź logicznych), jeśli takowe mamy na komputerze. To pozwala na dodatkowe odseparowanie dysków z cenną zawartością od sieci. Przy okazji dodam, że społeczność linuksowa jest bardzo wyczulona na próby wprowadzania do systemu jakichkolwiek narzędzi ograniczających naszą prywatność. Innym przykładowym, bardzo wygodnym udogodnieniem jest możliwość regulowania siły głosu z głośników pokręcaniem kółka myszy nad ikoną dźwięku na pasku zadań. Przy korzystaniu z muzyki można też najechać myszą na ikonę pliku np. mp3, wcisnąć klawisz spacji i już słuchać muzykę. W ten sam sposób wyłącza się ją. Mimo że nie jestem programistą, napisałem sobie prosty skrypt na radio internetowe. Jest mnóstwo możliwości, zwłaszcza jeśli rozszerzymy swoją aktywność na programy konsolowe.

Nikogo do niczego nie namawiam, ale do napisania tego tekstu skłoniły mnie niektóre problemy windowsowe, opisywane w tym wątku.

Pozdrawiam wszystkich Bywalców,
jesion
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Komputer dla początkujących KURS E-ASYSTENT.COM eSenior 36 26-09-2015 07:36
Jak poznać, że starsi rodzice potrzebują stałej opieki? - komentarze dorka1958 Ogólny 25 05-09-2013 21:38
Komputer to moj przyjaciel miś Białystok 9 27-05-2013 12:18
Komputer nie tylko dla wnuka - komentarze breguet Ogólny 2 22-08-2007 00:38
Komputer bez stresu Ewa_P Praca, wolontariat 3 27-06-2007 23:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:11.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.