menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #141  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:15
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

Dwa lata temu byłam w Amsterdamie, które się mianuje jednym z najpiękniejszych miast.
To co tam zastaliśmy, to jeden wielki śmietnik. Śmierdzące kanały, brudne, lepkie stoliki, pełno różnokolorowej, rozwydrzonej i naćpanej młodzieży. Kobiety pijane. A do toalety [ płatnej] wchodziło się na własne ryzyko i bez maski było to niemożliwe. Przy zakupach, też należało być czujnym, czy nie "poczęstują" jakimś narkotykiem.
Z obrzydzenia do wszechobecnego brudu, jedliśmy swoje kanapki.
W pełni sezonu [ połowa lipca] atrakcja Amsterdamu muzeum figur woskowych o godz 16 była już nieczynna.
Natomiast wszystkie małe holenderskie miasteczka urzekły mnie urodą i czystością.
  #142  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:32
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
Dwa lata temu byłam w Amsterdamie, które się mianuje jednym z najpiękniejszych miast.
To co tam zastaliśmy, to jeden wielki śmietnik. .
A metro w Paryżu...śmierdzące jak te toalety w Amsterdamie. Obrzydliwe! Francuzi to brudasy i śmierdziele! Warszawskie metro, choć maleńkie, to cudo !
__________________
Nolens volens....
  #143  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:55
ewelina55 ewelina55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: wroclaw
Posty: 4 311
Domyślnie

W Paryżu nie byłam, choć w tym samym czasie planowaliśmy tam pojechać. Lecz szwagier, widząc moje zniesmaczenie, po tym Amsterdamie, powiedział: To do Paryża nie masz po co jechać, bo tam jest prawdziwy syf [ sorry za wyrażenie] . I tak sobie to zakodowałam, że wcale mnie tam nie ciągnie.
I jeszcze raz podkreślam, że mamy z czego być dumni i tego się trzymajmy, nie dając się prowokować.
  #144  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 20:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
W Paryżu nie byłam, choć w tym samym czasie planowaliśmy tam pojechać. Lecz szwagier, widząc moje zniesmaczenie, po tym Amsterdamie, powiedział: To do Paryża nie masz po co jechać, bo tam jest prawdziwy syf [ sorry za wyrażenie] . I tak sobie to zakodowałam, że wcale mnie tam nie ciągnie.
I jeszcze raz podkreślam, że mamy z czego być dumni i tego się trzymajmy, nie dając się prowokować.

No widzisz .. kurcze.. a ja bylam nawet kilka razy i syfu nie widzialam w Paryzu Fakt ze metrem nie jechalam to nie wiem jak tam to podziemie wyglada..
__________________
"Dobry malarz musi namalować dwie rzeczy: człowieka oraz istotę jego duszy."
Leonardo DaVinci
  #145  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 04:21
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
...Warszawskie metro, choć maleńkie, to cudo !
Moze i cudo, bo nie zdazylo sie zestarzec jak te szyny na dworcu glownym jednego z najwiekszych miast w Polsce.

  #146  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 04:35
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
Dwa lata temu byłam w Amsterdamie, które się mianuje jednym z najpiękniejszych miast.
To co tam zastaliśmy, to jeden wielki śmietnik.
W Polsce problem smieci i smierdzacych podworek nie istnieje, bo nalezymy do najczystszago narodu swiata.



I mieszka nam sie lepiej niz brudasom Holendrom.

  #147  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 04:44
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
... A do toalety [ płatnej] wchodziło się na własne ryzyko i bez maski było to niemożliwe.

W Polsce problem smierdzacych toalet rozwiazuje sie inaczej.

  #148  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 04:56
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewelina55
...I jeszcze raz podkreślam, że mamy z czego być dumni i tego się trzymajmy...

Masz racje, mozemy byc naprawde dumni. Zwlaszcza majac za ministra Rafala Wiecheckiego. Prawdziwego Polaka z Ligi Polskich Rodzin.

  #149  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 14:12
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
Moze i cudo, bo nie zdazylo sie zestarzec jak te szyny na dworcu glownym jednego z najwiekszych miast w Polsce.

Mavronko słodka ! Te twoje fotki są w dużym stopniu po prostu tendencyjne / choć przyznaję, niektóre maja w sobie ten niepowtarzaln artyzm , hahahaha /.
__________________
Nolens volens....
  #150  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 14:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Mavronko słodka ! Te twoje fotki są w dużym stopniu po prostu tendencyjne / choć przyznaję, niektóre maja w sobie ten niepowtarzaln artyzm , hahahaha /.
To mi wygląda na coś w rodzaju skatologii
Obsesją jest na pewno.
  #151  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 14:45
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Mavronko słodka ! Te twoje fotki są w dużym stopniu po prostu tendencyjne / choć przyznaję, niektóre maja w sobie ten niepowtarzaln artyzm , hahahaha /.
Nie lubie zaklamania dlatego odpowiadam zdjeciami, ktorych warosc dowodowa przewyzsza pompatyczna pisanine.Gdyby piszacy zachowali minimum obiektywizmu nie trzeba by bylo odpowiadac w taki sposob.
  #152  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 14:55
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
...mozemy byc naprawde dumni. Zwlaszcza majac za ministra Rafala Wiecheckiego. Prawdziwego Polaka z Ligi Polskich Rodzin.
No cóż, prezes się pomylił, wpadki zdarzają się wszędzie, naawet w tych - Twoim zdaniem - lepszych krajach.
Na pociechę dodam, że Wiecheckiego ponownie do sejmu nie wybrano, całe LPR poległo z Samoobroną.
  #153  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 15:05
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Pasjonująca dyskusja -gdzie brudniej .Typowe, Polak podnosi sobie samopoczucie wąchając cudze smrody i porównując .Beznadzieja. I te porywające wspomnienia z podróży -tu brudno ,tam syf,Co tam kultura ,ludzie obyczaje jedzonko-lepiej zabrać bezpieczne kanapeczki se swojska kiełbasą i pasztetem opolskim i zjeść je z obrzydzeniem .Kuchnia francuska ,włoska i turecka -fuj nie na nasze wyrafinowane czyste żołądeczki.Nie ma to jak u nasz w zaścianku .Pierożki zasmażka i fantastycznie czyste metro choć, krótkie .Metro w innych miastach fuj ale za to można nim wszędzie dojechać. Napadacie na Mavronke -bo pisze o tym co jest -a czasem (szczególnie ok 60-tki-odbicie w lustrze nie skłania do optymizmu.Więc atak ,który jest podobno najlepsza obrona.Jak wrócilam ze Stanow pierwsze co mnie w ojczyźnie uderzyło to SYF i ponure geby rodaków .Brak odruchowej uprzejmości i chamstwo na codzień .
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #154  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 15:19
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
To mi wygląda na coś w rodzaju skatologii
Obsesją jest na pewno.
Jako wlascicielka trzech psow, czterech kotow i kilku ptakow musialas niezle sie napracowac czyszczac mieszkanie i okolice z odchodow po swoich zwierzatkach. Teraz juz wiem dlaczego interesujesz sie skatologia. Tylko co ja mam z tym wspolnego?
  #155  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 15:37
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Małgorzata 50
przegiełaś /łeś pałe w drugą stronę i co lepiej ci
jak nawrzucałaś rodakom do koryta
dzisiaj patrzyłem na siebie w lustro ,ponurej gęby rodaka,
nie zauważyłem jestem roześmianym staruszkiem!

acha zapomniałem odruchowo przeprowadziłem dziecko
przez jezdnie

A Mavronce nie trzeba pomagać ona jest biegła
napastowaniu polaków

mimo wszysko życzę ci miłego popołódnia!!
  #156  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 15:39
Mag Mag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 523
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
.Jak wrócilam ze Stanow pierwsze co mnie w ojczyźnie uderzyło to SYF i ponure geby rodaków .Brak odruchowej uprzejmości i chamstwo na codzień .
Grubo z tym "syfem" przesadziłaś : po pierwsze, że szalenie pejoratywne słowo, wulgarne po prostu; po drugie, że to absolutnie negatywnie nieprawdziwa hiperbola.
A gęby rodaków, faktycznie mogły Ci się wydać ponure po tym, jak napatrzyłaś się na debilnie rozrechotane gęby Amerykanów. Z tym się mogę zgodzić
__________________
Nolens volens....
  #157  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 15:55
Mavronka Freydis's Avatar
Mavronka Freydis Mavronka Freydis jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Haifa(חֵיפָה)
Posty: 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Grubo z tym "syfem" przesadziłaś : po pierwsze, że szalenie pejoratywne słowo, wulgarne po prostu..
Syf to slowo malo eleganckie, ale jest ono wymieniane w postach duzo wczesnijszych niz ten, na ktory zwrocilas uwage.
Traktowanie wszystkich rowno to nie tylko grzecznosc, ale przedewszystkim sprawiedliwosc.
  #158  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 16:48
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mavronka Freydis
W Polsce problem smierdzacych toalet rozwiazuje sie inaczej.


Takie obrazki spotkac mozna we wszystkich krajach nie wylaczajac Izraela.
Nic w tym dziwnego,ze kierowcy lub dziecku zachcialo sie siku.
Sa rzeczy,ktore bardziej bulwersuja jak chociazby zamieszki, starcia z policja,poszkodowani,straty materialne.
Tylko o tym cichosza...ani mrumru - bo nie wypada.
Latwiej biednemu sciagnac koszule z chudych plecow,niz lichwiarzowi majtki z tlustej d....
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #159  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 22:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Małgorzata 50
przegiełaś /łeś pałe w drugą stronę i co lepiej ci
jak nawrzucałaś rodakom do koryta
dzisiaj patrzyłem na siebie w lustro ,ponurej gęby rodaka,
nie zauważyłem jestem roześmianym staruszkiem!

acha zapomniałem odruchowo przeprowadziłem dziecko
przez jezdnie

A Mavronce nie trzeba pomagać ona jest biegła
napastowaniu polaków

mimo wszysko życzę ci miłego popołódnia!!
Nie interesuje mnie czy przegięłam czy nie -napisałam szczera prawdę .Zostaw cenzurę cenzorom.Nikomu nie pomagam -a obsesja napadu na nas biednych...uciemiężonych to śmieszne ,jak się czujesz napadnięty to się odwiń i przywal napastnikowi a nie pouczaj koleżanki.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #160  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 23:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mag
Grubo z tym "syfem" przesadziłaś : po pierwsze, że szalenie pejoratywne słowo, wulgarne po prostu; po drugie, że to absolutnie negatywnie nieprawdziwa hiperbola.
A gęby rodaków, faktycznie mogły Ci się wydać ponure po tym, jak napatrzyłaś się na debilnie rozrechotane gęby Amerykanów. Z tym się mogę zgodzić
No i polski zaścianek w ataku urażony otwórz szeroko oczęta i zobacz ten SYF -psie kupy,pomazane budynki ,pety na każdym chodniku.Zasyfione lasy ,parki itd .Poproszę o pozwolenie mi na używanie takiej ekspresji jakiej chcę używać i nie zwracanie uwagi bo ą ę bułkę przez bibułkę mnie nie interesuje syf to syf i koniec.Amerykanie nie rechoczą debilnie droga koleżanko tylko sa zwyczajnie mili ,życzliwi i uśmiechnięci bezinteresownie i jeśli nawet w tym nie ma głębi to na ulicy mnie za bardzo rozterki duszne ponurych współobywateli nie interesują wolałabym nie być tratowana w autobusie -tylko usłyszeć "przepraszam" okraszone uśmiechem No cóż kultura nasza codzienna jest być może głęboka ale cholernie ciężka w odbiorze .A te piersi wypięte do przodu oraz kosy postawione na sztorc w obronie honoru lekko przybrudzonej i zdepresjonowanej ojczyzny -uwielbiam!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 29-11-2009 o 11:45.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Brunatna Polska wielebny Polityka - wątki archiwalne 16 07-01-2008 14:54
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.