menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 26-02-2014, 20:54
masażysta pawel masażysta pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Bielsko, śląsk, polska
Posty: 9
Domyślnie

Nie liczę na kontakt. Cieszę się jeśli mogłem w czymś pomóc. Jeśli miałabyś pytania odnośnie ćwiczeń kinezyterapeutycznych to napisz proszę. Prądy które zalecił lekarz są stosowane aczkolwiek skuteczność często bywa mizerna. Jeśli mógłbym radzić to skupiłbym się na ćwiczeniach kinezyterapeutycznych. Pozdrawiam, wszystkiego dobrego
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 27-02-2014, 20:42
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

jasne- porady Pawla są rewelacyjne. Prądy dzialają tylko p/bolowo- zawsze tu pisałam, że cwiczenia, ruch sa najwazniejszymi elementami leczenia zmian zwyrodnieniowych kregosłupa. Silne miesnie przykregosłupowe i brzucha - to warunek zmniejszenia bólów kregosłupa, no, i zbicie wagi. Moi pacjenci czesto mowią- ale ja tak mało jem- niestety tyje się tylko od jedzenia. Ja sama zlamałam kregosłup podczs spadku - wspinaczki wysokogorskiej- ale od 30 lat cwiczę- i nie bardzo wiem co to bol kręgosłupa.I jestem szczupła. chodze codziennie circa 3-4 km. Pawle prosze napisz cos o cwiczeniach M'c Kinley'a- uwazam , że sa niezłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 15:12
masażysta pawel masażysta pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Bielsko, śląsk, polska
Posty: 9
Domyślnie Ćwiczenia McKenziego

Bardzo chętnie opowiem aczkolwiek z tego co mi się wydaje chodzi o ćwiczenia McKenziego, aczkolwiek mogę się mylić. Jeśli tak to proszę o wyprowadzenie z błędu.
Tymczasem pozwolę sobie przedstawić Państwu Metede terapii McKenziego.
Jest to metoda terapeutyczna wykorzystywana w podczas trwania zabiegów rehabilitacyjnych. Polega ona na takim działaniu terapeutycznym które spowoduje zmniejszenie bolesności kręgosłupa poprzez wsunięcie jądra miażdżystego (znajdującego się pomiędzy każdym kręgiem w kręgosłupie) na swoje miejsce. Często podczas długotrwałego siedzenia lub pracy nasz kręgosłup przyjmuje taką pozycje, że wyżej wymieniane jądro miażdżyste próbuje wysuwać się poza obszar krążka międzykręgowego i uciskaniu na korzenie nerwowe powodując dolegliwości bólowe. Takie zdarzenie ma miejsce podczas zwanego potocznie "wypadnięcia dysku". Metoda polega na stosowaniu przeprostów (wygięć kręgosłupa) np. w leżeniu na brzuchu układamy ręce w okolicach barków i powoli je prostujemy ale nie odrywając miednicy! Terapie taką stosuje się w różny sposób w zależności od poziomu na którym doszło do zmian. Ważnie jest, że można stworzyć namiastkę takich ćwiczeń we własnym domu bez rehabilitanta czy masażysty, aczkolwiek dobrze by było wcześniej zapytać fizjoterapeuty czy nie ma się przeciwwskazań do wykonywania tych ćwiczeń. Jeśli macie Państwo takie problemy proszę o nich pisać ja Naprawdę postaram się na wasze wiadomości odpowiedzieć. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Załączone Grafiki
File Type: jpg krazek.jpg (19.6 KB, 2 wyświetleń)
File Type: jpg wypadniecie_dysku_rwa_kulszowa_1.jpg (31.8 KB, 0 wyświetleń)
File Type: jpg 11.jpg (8.0 KB, 2 wyświetleń)
File Type: jpg rwa-kulszowa-2.jpg (12.8 KB, 1 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 19:23
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

oczywiscie M'c Kenziego- przepraszam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 28-02-2014, 19:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

prostsze ćwiczenie - układamy ręce na pośladkach,odginamy glowę do tylu, i powoli wyginamy cale cialo do tylu- lekko uginając kolana.
Panie Pawle ja nie umiem wklejac niczego, moze ma pan jakiś rysunek tego cwiczenia- przynosi ulgę prawie natychmiast...
ja osiagnęłam już taki poziom, że odginam ciało prawie do okolicy l-k kregoslupa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 05-03-2014, 15:26
KacperDD's Avatar
KacperDD KacperDD jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2014
Posty: 1
Domyślnie

Ostatnio narzekałem na częste bóle kręgosłupa ale zacząłem chodzić na masaże relaksujące oraz korzystać z materacy do spania i wszystkie bolączki mi minęły, kliknij tutaj producent materacy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 06:37
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Cytat:
Prądy dzialają tylko p/bolowo-
O taką informację chodziło, dziękuję. W moim wieku już nic się nie da naprawić, jak zwyrodnienie było, tak już zostanie. Chodzi tylko o wzmacnianie mięśni około kręgosłupowych i o zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Mam pytanie: jak często można poddawać się terapii diadynamicznej i laserowej. Dotychczas 10-dniowe zabiegi pomagają na krótko.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 06-03-2014, 10:11
masażysta pawel masażysta pawel jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Bielsko, śląsk, polska
Posty: 9
Domyślnie Terapia Prądami diadynamicznymi

Nie ma przeciwwskazań zalecających ograniczoną ilość zabiegów prądami diadynamicznymi. "trzeba brać ile dają" Jeśli ktoś nie chce ćwiczyć we własnym zakresie w zaciszu swojego domu to warto skorzystać z prądów TENS są to prądy powodujące w skrócie zatrzymanie impulsu bólowego idącego od miejsca bólu do mózgu na poziomie rdzenia, przez co nie czujemy bólu. pozdrawiam Paweł


www.masaz-wbielsku.pl
Załączone Grafiki
File Type: jpg 9dd_seebox_800x531.25.jpg (61.2 KB, 9 wyświetleń)
File Type: jpg rwa-kulszowa-objawy.jpg (17.4 KB, 9 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 29-03-2014, 20:24
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie

WITAM

Od dluzszego czasu boli mnie
lewa noga od biodra w dol
W mieszkaniu ok. ale na ulicy
po kilkunastu metrach zaczyna bolec
coraz bardziej.Mam wrazenie jakby zaraz
miala sie wyrwac.Poszlam do lekarza
mam przeswietlenie a tam:
-splycenie fizjologicznej lordozy
-wariant rozwojowy w postaci przejsciowego kregu ledzwiowego
-zaostrzenia przednich krawedzi trzonow L1-L6 i bocznych L3-L6
zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzywyrostkowych L4,L5
obnizenie krazka miedzykregowego L4-L5-L6

Bardzo prosze moze KTOS mi to przetlumaczy na roboczy jezyk
nic nie kumam z tego.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 01-04-2014, 15:43
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie

No i wszystko juz wiem

rehabilitacja na nfz -lipiec
doraznie tabletki przeciwzapalne
przeciwbolowe oslonowe to do lipca
wrzodow zoladka jeszcze doczekam
wszystko jak w banku
10 do neurologa i zapewne
jakies dalsze wynalazki dojda.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 04-04-2014, 08:33
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie

WITAM

TENS są to prądy powodujące w skrócie zatrzymanie impulsu bólowego idącego od miejsca bólu do mózgu na poziomie rdzenia, przez co nie czujemy bólu. pozdrawiam Paweł

taki zabieg tez mam zapisany zaczynam po swietach prywatnie ,moze bede mogla chodzic bez bolu. POZDRAWIAM cierpiacych
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 04-04-2014, 16:32
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Witam.
Będąc ostatnio u neurologa "wytargowałem" zlecenie zabiegu prądami TENS.(Dziękuję Pawle za info) Rejestracja w gabinecie rehabilitacyjnym przewiduje zabieg dopiero pod koniec lipca,także Solux niebieski. Poczekamy i zobaczymy jakie efekty przyniesie. Obecnie przechodzę terapię prądami diadynamicznymi i laserem, ale efekty słabe. W połowie kwietnia mam 10 seansów prądami TeraPuls. O efektach poinformuje po zabiegach.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 04-04-2014, 19:55
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Pawle- uważam ze zabiegi fizjoterapeutyczne powinny być 3-4x w roku- jak by nie patrzeć jest to atakowanie organizmu( porównaj to do uderzenia np pięscią w drugą ręką)Uwazam, że moze mieć to czasami przykre nastepstwa. Uwazam, ze cwiczenia- oczywiscie odpowiednie- szybki marsz- ogólnie ruch- ale kontrolowany- to jest to. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 13:57
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Zgodnie z moją obietnicą informuję, że jestem w trakcie zabiegów prądami TeraPuls. Po pięciu seansach odczułem nieznaczną ulgę w intensywności bólu. Zostało jeszcze 5 seansów i mam nadzieję, że mi się poprawi.
Nadto czekam na terapię Solux-em niebieskim i prądami TENS.
Ale to dopiero w końcu lipca br.
Korzystając z okazji chcę w związku z nadchodzącą Wielkanocą wszystkim cierpiącym życzyć spokojnych, bezbolesnych i w zdrowiu Świąt.
Czarnulko - bez paniki, wrzody żołądka to dopiero przed nami. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 18:40
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

A co sadzicie o zabiegach w kriokomorze? Stosowałam już kilkakrotnie i chwaliłam...teraz ortopeda nie chce mi dac skierowania,ani na masaz, ani na kriokomorę, za to zalecił konsultacje neurochirurgiczne, uważam ze przesadza...mam dyskopatie odcinka szyjnego i lędźwiowego, ogólnie czuje się nie najgorzej i uważam ,ze to tylko dzięki systematycznym ćwiczeniom, wiele razy chodziłam na prady DD, laser, solux...z mizernym skutkiem,... no chyba ,ze ma to działanie długofalowe...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 17:05
czarnulka's Avatar
czarnulka czarnulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: wielkopolska
Posty: 4 199
Domyślnie

WSZYSTKIM CIERPIACYM
ZDROWYCH POGODNYCH SWIAT


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 24-04-2014, 17:34
izka84's Avatar
izka84 izka84 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Kraków
Posty: 34
Domyślnie

W dolegliwości kręgosłupa najważniejsze są jednak ćwiczenia pod okiem fizjoterapeuty, aby nie dopuścić do przykurczy mięśni. Dużą ulgę przynosi również basen.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 26-04-2014, 17:26
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Dzień dobry.
Znalazłem stronę na której wymienione są zabiegi rehabilitacyjne, wskazania i przeciwskazania. Oto ona:

Warto z nią zapoznać się, by wiedzieć co jest do czego i co można wytargować od neurologa.
Po otworzeniu strony kliknąć na usługi i rehabilitacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 26-04-2014, 19:30
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Babciela

Dziekuje za cwiczenia-bede stosowala. Obecnie jestem w Szpitalu na oddziale rehabilitacjnym w Trzebnicy k/ Wroclawia. Lecze caly kregoslup. Zobaczymy jaki bedzie rezultat. Prynam, ze od jakiegos czasu sama sobie cwicze w domu i to pzynosi mi ulge.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 09-05-2014, 13:43
Rysbar's Avatar
Rysbar Rysbar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Toruń
Posty: 769
Domyślnie

Dzień dobry.
W oczekiwaniu na terapie p-bólowe kręgosłupa (bardzo odległe terminy) przeszukuję internet w nadziei znalezienia informacji o powstawaniu bólu i jego leczenia.
No i znalazłem m.in.: http://www.adammadarasz.pl/index.html
Na razie poczytałem, jeszcze nie kontaktowałem się.
Udostępniam adres strony, by cierpiący na bóle kręgosłupa mogli poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie.
Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
amd zwyrodnienie plamki żółtej ArekN Choroby, badania, terapie 6 14-04-2015 21:19
Masaż - sposób na ból kręgosłupa - komentarze Basiula Ogólny 36 24-04-2014 17:36
Bóle kręgosłupa - częsty problem - komentarze zdzislaw.bedrylo Ogólny 57 03-08-2013 07:27
Zwyrodnienie stawów - komentarze BIOPTRON Ogólny 25 30-06-2013 13:10
Zwyrodnienie biodra - kapoplastyka justynas76 Choroby, badania, terapie 0 25-02-2008 14:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.