menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4601  
Nieprzeczytane 29-06-2015, 21:35
rybka53 rybka53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: TOORUŃ
Posty: 5
Domyślnie

Witam
Kochani ,czy ktoś miał może podobną sytuację : otrzymałam skierowanie do sanatorium które zmuszona byłam zwrócić z uwagi na przebytą operację ortopedyczna po której mam ograniczone ruchy przypadające na okres leczenia sanatoryjnego.Skierowanie odesłałam z kopią wypisu szpitalnego i prośbą o przesunięcie terminu,teraz mam status
"świadczeniobiorca zrezygnował z leczenia" czy może oznacza to że muszę składać nowy wniosek?
cieplutko posdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4602  
Nieprzeczytane 29-06-2015, 21:57
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 147
Domyślnie

Cytat:
"świadczeniobiorca zrezygnował z leczenia" czy może oznacza to że muszę składać nowy wniosek?
Nie musisz składać nowego wniosku.
Po prostu w tej sytuacji nie mają innego statusu.
Miałam podobną sytuację i za miesiąc dostałam nowy termin sanatorium.
Też Cię pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4603  
Nieprzeczytane 30-06-2015, 10:39
rybka53 rybka53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: TOORUŃ
Posty: 5
Domyślnie

Witam,
dziękuję Ci bardzo za szybką i pocieszającą odpowiedź,
teraz będę już spokojnie czekała.
Serdecznie pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4604  
Nieprzeczytane 30-06-2015, 23:07
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Nie musisz składać nowego wniosku.
Po prostu w tej sytuacji nie mają innego statusu.
Miałam podobną sytuację i za miesiąc dostałam nowy termin sanatorium.
Też Cię pozdrawiam.

Rybko 53 Ja w ubiegłym roku miałam
podobną sytuację ,też dostałam skierowanie
po operacji ortopedycznej które odesłałam
z pismem tłumaczącym przyczynę zwrotu
i dołączyłam wypis ze szpitala.
Pierwotną odpowiedź dostałam też o rezygnacji
ale potem po upływie około 30 dni dostałam
drugą odpowiedź że balneolog jeszcze raz
rozpatrzył mój wniosek i przekształcił go
na wniosek poszpitalny .Otrzymałam wtedy
drugie skierowanie w późniejszym terminie
do szpitala uzdrowiskowego ,oczywiście za
pobyt nic nie płaciłam .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4605  
Nieprzeczytane 01-07-2015, 10:35
rybka53 rybka53 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: TOORUŃ
Posty: 5
Domyślnie do sellenhel

Witam
serdecznie dziękuję,mam nadzieje ,że u mnie też wszystko dobrze się ułoży.
Gorąco pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4606  
Nieprzeczytane 02-07-2015, 10:13
alusia alusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Kożuchów, lubuskie
Posty: 5
Zawstydzony sanatorium w listopadzie !!!!

Witam, dzisiaj się dowiedziałam, że mam przyznane sanatorium na listopad od 18-go- Helios w Sopocie. Co powiecie mi kochani o tym sanatorium i terminie. Nie wiem czy brać pokój jedynkę czy nie. Nigdy nie byłam w sanatorium. Pozdrawiam Moze ktoś też tam jedzie lub był ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4607  
Nieprzeczytane 02-07-2015, 16:56
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Witam, dzisiaj się dowiedziałam, że mam przyznane sanatorium na listopad od 18-go- Helios w Sopocie. Co powiecie mi kochani o tym sanatorium i terminie. Nie wiem czy brać pokój jedynkę czy nie. Nigdy nie byłam w sanatorium. Pozdrawiam Może ktoś też tam jedzie lub był ?
Ja w tym sanatorium nie byłem. Lecz jestem mieszkańcem Gdańska. A byłem w sanatoriach innych, już trzy razy.
Dobrze dostałaś.
Jesteś z głębi Polski. Sopot na pewno Ci się spodoba.
Dwie zalety jesiennego terminu:
1) Nawdychasz się jodu spacerując po plaży. A o tej porze roku są fale. Ubieraj się ciepło na spacery, bo zawsze wieje od morza.
Bliżej morza już nie mogłaś trafić, . Sanatorium masz ok. 50 m od morza, "o rzut beretem".
2) Zapłacisz mniej za pobyt, gdyż jest to po sezonie.

To sanatorium MSWiA. Budynek 10-cio piętrowy. Wspaniałe widoki na morze - tylko postaraj się o pokój od tej strony.
Pokój 1-osobowy zawsze warto wziąć. Zawsze warto, z różnych powodów. Ale żeby go dostać przyjedz wcześnie rano! A nawet dnia poprzedniego.
A najlepiej zadzwoń do recepcji.
Atrakcji w Sopocie, Gdyni, Gdańsku, nie brakuje. Może wycieczkę na zamek w Malborku wam zorganizuję. Warto, jeżeli nie byłaś.
Jeśli lubisz potańczyć, (która kobieta nie lubi, hihihi ), to pójdz na wieczorek zapoznawczy. Możesz poznać ciekawą osobę, pana... .
Na koniec podrzucam Ci opinię Ryszarda tutaj: http://www.klub.senior.pl/opieka/t-s...e115-6618.html , post 2283, wpierw 2282.

Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4608  
Nieprzeczytane 02-07-2015, 22:01
alusia alusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Kożuchów, lubuskie
Posty: 5
Domyślnie

Dziękuję Ci Stefanie za odpowiedź !!! Powiem szczerze - lekko się rozbawiłam i z uśmiechem czytałam twoje sugestie. Masz rację miejsce jest ok. Jedynka ... nie z powodów tu nie wymienionych lecz wiesz co cały rok pracuję w urzędzie i mam do czynienia z ludźmi i chciałabym trochę takiego " Świętego spokoju". Wieczorki czy potańcówki jak najbardziej to mnie kręci Pozdrawiam wirtualnie
Alicja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4609  
Nieprzeczytane 04-07-2015, 10:41
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Obiekt na zdjęciu to chyba Wielka Pieniawa???? Byłam w Polanicy ok 13 lat temu - pewnie wiele się zmieniło.... ale fajnie było!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4610  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 14:45
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Obiekt na zdjęciu to chyba Wielka Pieniawa???? Byłam w Polanicy ok 13 lat temu - pewnie wiele się zmieniło.... ale fajnie było!!!
Ansty bardzo proszę o info o sanatorium w Ustroniu szpitalna 31 tak przypuszczam że byłas ale nie wiem na sto procent a może tam ktoś był to bardzo proszę o info pozdrawiam wszystkich!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4611  
Nieprzeczytane 07-07-2015, 20:32
olek466 _ Bożena olek466 _ Bożena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: krakow
Posty: 100
Domyślnie

Jogerit- czyżbyś dostał przydział , zdradż jaki termin, ja dalej czekam na liczniku 1813.
pozdrowienia Bożena
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4612  
Nieprzeczytane 08-07-2015, 12:23
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

Cytat:
Napisał alusia
Witam, dzisiaj się dowiedziałam, że mam przyznane sanatorium na listopad od 18-go- Helios w Sopocie. Co powiecie mi kochani o tym sanatorium i terminie. Nie wiem czy brać pokój jedynkę czy nie. Nigdy nie byłam w sanatorium. Pozdrawiam Moze ktoś też tam jedzie lub był ?
Witam,
ja byłam w Heliosie 2 lata temu. Wróciłam zachwycona i mega zadowolona. To był mój pierwszy wyjazd więc byłam trochę "stremowana". Byłam też w okresie "po sezonie" ale mnie akurat nie zależało na jakimś określonym terminie. Samo położenie sanatorium wynagrodzi Ci wszystko (jeśli jakieś ale będziesz miała). Wyżywienie było dla mnie dobre i wystarczające. Można sobie wybrać odpowiednią dietę . Zabiegi są imponujące i obsługa bardzo miła. Sam budynek olbrzymi i częściowo mógłby być do odświeżenia ale jest czysto. Ja mieszkałam w jedynce, bo tak jak Ty chciałam mieć trochę "świętego spokoju". Poza zabiegami sama lokalizacja ośrodka zapewnia mnóstwo atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.
Podsumowując mogę powiedzieć słowami, że teraz oczekuję też na turnus i bardzo bym chciała jechać właśnie do Heliosa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4613  
Nieprzeczytane 08-07-2015, 17:50
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Tak dostałem do Złocienia w Ustroniu 27 wrzesien do 18 pazdziernik przy numerku 1300 z groszami hahah chciałbym nad morze bo w górach prawie siedzę haha na skierowaniu miałem nadmorskie ale już 2 razy pod rząd mam góry chyba na rowerze pojadę hahaha.Chcialbym sie dowiedziec jakis strzegół jak tam jest w tym sanatorium bo Ustron znam na wylot.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4614  
Nieprzeczytane 08-07-2015, 21:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Witam wszystkich po dłuższej przerwie.
Właśnie wróciłam z sanatorium "Korona" w Muszynie.
Opinie na jego temat są w większości bardzo złe, więc jechałam tam pełna obaw. Po powrocie obiecałam napisać obiektywną opinię o tym ośrodku, co właśnie czynię.
Otóż, wcale nie jest tam tak źle. Nie wiem kto pisał te opinie...może to konkurencja, albo ktoś, kto oczekuje nie wiadomo czego, być może tego, czego nie ma w domu.
Ja wróciłam zadowolona. Warunki lokalowe całkiem dobre. W budynku czysto. Sprzątanie pokoi co drugi dzień (jak wszędzie). Mieszkałam w pokoju 2-osobowym po remoncie, z balkonem, z widokiem na Muszynę. Ze współlokatorką mieściłyśmy się swobodnie i w łazience i w szafie. Stołówka na I piętrze. Posiłki wg mnie bardzo smaczne i co ciekawe - przez cały turnus żadne danie się nie powtórzyło. Codziennie na deser jakaś bułeczka, rogalik, ciasto, itp. pieczone przez panie kucharki. Czego było brak? A owoców. Zastępował je kompot truskawkowy, wiśniowy lub wiśniowo-truskawkowy podawany do obiadu. Pani doktór Jadwiga Wilkowska przesympatyczna. Trafnie przepisywała zabiegi.
Wszystkie gabinety zabiegowe zlokalizowane są na parterze.
Rehabilitanci mili, dobrze wykonujący zabiegi, no, może poza masażystą p. Pawłem, który masaż wykonywał bardzo dobrze, ale po zakończeniu masażu nie wycierał pacjentom natłuszczonych olejkiem pleców. Po prostu mówił "dziękuję" i wychodził. Z wytarciem plecków trza było se poradzić jakoś samemu.
Kawiarenka jest usytuowana na dole, jakoby w "piwnicy", ale to nie żadna piwnica, tylko piętro -1. Czynna codziennie od 19.00 - 22.00. Niewielki to lokal, ale sympatyczny, gdzie cały czas gra muzyka mechaniczna. Można tam miło spędzić czas, a nawet i potańczyć przy tej muzyce (z zespołem muzycznym był tylko wieczorek zapoznawczy). Kto miał ochotę i zdrowie na tańce, mógł zejść na dół do restauracji "Zapopradzie" nieopodal sanatorium.
Muszyna posiada tzw. " Ogrody 5-zmysłów" i znajdują się one tuż za ośrodkiem. Są przepiękne . Siłownia na świeżym powietrzu zlokalizowana w pobliżu sanatorium "Revita" też super sprawa , tyle tylko, że trzeba tam było iść ze 20 minut.
Ogólnie oceniam sanatorium "Korona" jako dobre. Opinie wypisywane na forum są dla tego ośrodka krzywdzące i nijak się mają do rzeczywistości. Nie żałuję, że tam pojechałam i zapewne pojadę tam jeszcze.
Pozdrowienia dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4615  
Nieprzeczytane 11-07-2015, 22:08
malinovax3 malinovax3 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Posty: 1
Domyślnie Dobry Wieczór ; ) Świnoujście - Energetyk

Witam
Chciałam zapytać się czy ktoś wybiera się do Sanatorium Energetyk w Świnoujściu w terminie 04-25.08.2015 ??
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4616  
Nieprzeczytane 12-07-2015, 16:42
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał malinovax3
Witam
Chciałam zapytać się czy ktoś wybiera się do Sanatorium Energetyk w Świnoujściu w terminie 04-25.08.2015 ??
Witam.
Spróbuj wejść na: forum.nasze-sanatorium.pl Opinie o sanatoriach. Forum o ... i tam otwórz ten oto wątek: Wyjeżdżam do sanatorium. Planuję wyjazd do sanatorium. i zapytaj. Tam jest większa szansa, że odezwie się ktoś, kto do tego sanatorium będzie jechał w tym samym terminie.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez hala51 : 13-07-2015 o 07:47.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4617  
Nieprzeczytane 15-07-2015, 14:46
alusia alusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Kożuchów, lubuskie
Posty: 5
Domyślnie

Powiedz mi proszę jak się załatwia żeby mieszkać w pokoju jednoosobowym ? Bardzo wielkie dzięki za miłą odpowiedź. Ala.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4618  
Nieprzeczytane 15-07-2015, 14:57
alusia alusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Kożuchów, lubuskie
Posty: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciotka Klotka
Witam,
ja byłam w Heliosie 2 lata temu. Wróciłam zachwycona i mega zadowolona. To był mój pierwszy wyjazd więc byłam trochę "stremowana". Byłam też w okresie "po sezonie" ale mnie akurat nie zależało na jakimś określonym terminie. Samo położenie sanatorium wynagrodzi Ci wszystko (jeśli jakieś ale będziesz miała). Wyżywienie było dla mnie dobre i wystarczające. Można sobie wybrać odpowiednią dietę . Zabiegi są imponujące i obsługa bardzo miła. Sam budynek olbrzymi i częściowo mógłby być do odświeżenia ale jest czysto. Ja mieszkałam w jedynce, bo tak jak Ty chciałam mieć trochę "świętego spokoju". Poza zabiegami sama lokalizacja ośrodka zapewnia mnóstwo atrakcji i miejsc wartych zobaczenia.
Podsumowując mogę powiedzieć słowami, że teraz oczekuję też na turnus i bardzo bym chciała jechać właśnie do Heliosa.
Powiedz mi kochana ja załatwia się pokój w jedynce ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4619  
Nieprzeczytane 16-07-2015, 10:00
ciotka Klotka ciotka Klotka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: wielkopolska
Posty: 157
Domyślnie

Pojechałam do Heliosa i marzyłam aby dostać jedynkę. Wcześniej zadzwoniłam do sanatorium z pytaniem czy mogę przyjechać dzień wcześniej. Niestety nie mogłam, nie stosują takich praktyk, ponieważ nie mają wolnych miejsc. Wybrałam się więc tak aby dotrzeć na miejsce bardzo wcześnie rano. I tak było. Po przybyciu na miejsce była już przede mną spora kolejka oczekujących. Pomimo to nie wszyscy chcieli jedynki. Tak więc jak doszła moja kolej do meldunku to otrzymałam jedynkę bez żadnych kłopotów. Tych jedynek jest spora ilość, bo sam Helios jest olbrzymi więc może też Ci się uda. Niektórzy nie chcą jedynek bo są droższe, inni nie chcą po prostu być sami. Tak więc bądź dobrej myśli, może też się uda. Pozdrawiam , też Alicja
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4620  
Nieprzeczytane 16-07-2015, 14:06
alusia alusia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Kożuchów, lubuskie
Posty: 5
Domyślnie

Dzięki Alicjo , Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.