menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3601  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 11:55
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Z Unii. Nowy plan Marshalla. Chyba słyszałaś o tych milardach przyznawanych KAŻDEMU krajowi?




Czyli jeszcze nie dostali a już rozdali...oj jak oni lubią rozdawać ...nie swoje.
Nigdy nie nauczą tych "nierobów " ( nie myślę o emerytach bo my już swoje wypracowaliśmy ) pracy i oszczędności póki będą im dawać.
Daje się wędkę a nie złowioną rybę
I tym oto sposobem rośnie nam kolejne pokolenie tych co " czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy "....wraca komuna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3602  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 12:06
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[b][b][b]

To skąd na to środki Lilu ????



Koszty nowego programu poniosą samorządy ???, bo to one dostają część wpływów z PIT. Gdy kwota wolna wzrośnie, spadną ich dochody . Rozmawiając z kolegami zasiadających w samorządzie odpowiedzieli by zrekompensować sobie straty , zmuszeni będą podnieść podatki płacone na rzecz gminy .



A więc wzrosną podatki za grunty, za nieruchomości itp.
Te podatki z reguły płącą ci co czegoś się dorobili, co pracowali i np. wybudowali sobie domy.
Nie zapłacą ich ci co mieszkają w komunalnych mieszkaniach bo oni są biedni . I właśnie oni dlatego , że są biedni najwięcej na tym zyskają.....a często są biedni tylko dlatego, że tak im jest dobrze bo oni nic nie muszą ...oni i tak dostaną bo im się należy.
Ostatnio czytałam reportaż o rodzinie która ma 7 dzieci i ani ojciec ani matka nie pracują...nie pracują bo biegają od jednego urzędu do drugiego i gdzie tylko się da wołają o kasę bo im się należy bo mają dużo dzieci
Decydujesz się na dużą rodzinę to najpierw się zastanów czy dasz radę ją utrzymać tzn zapracować na nią !!!!
Tak mnie nauczyli moi rodzice i ja tak wychowałam swoje dzieci....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3603  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 13:01
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Jak Wacław słusznie zauważył "nakłady na jego realizację nie będą pokryte ze środków unijnych
ani kredytów zaciągniętych na rynkach międzynarodowych."

Już zaczyna nam się klarować, kto za to wszystko zapłaci
- głównie polscy przedsiębiorcy i pracownicy o większych dochodach.
To, co udało się między wierszami wyczytać, a o czym premier nie powiedział wyraźnie,
to zapowiedź likwidacji ryczałtowej składki zdrowotnej dla przedsiębiorców.
Co to oznacza? że przedsiębiorcy, prowadzący własne firmy, czyli ci kreatywni, pracowici i wykształceni
i ci co dostali niejednokrotnie po uszach najbardziej
przez pandemię, dostaną teraz jeszcze raz, bo obciąży się ich nowymi podatkami.
Dla prowadzących działalność wyższa składka zdrowotna w wysokości 9 % płacona od dochodu i bez
możliwości odliczenia od podatku to tak naprawdę nowy podatek.
Z kolei dla zatrudnionych o wyższych dochodach brak odliczenia od PIT składki zdrowotnej oznacza również podwyższenie podatku.

Dla zainteresowanych ekspert podatkowy wylicza:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Eks...m-8113755.html

Cytat:
"Przedsiębiorca mający dochody miesięczne np. 10 tys. zamiast 1900 zł PIT plus 381 składki zdrowotnej zapłaci łącznie z nieodliczalną składką zdrowotną 2800 zł, gdzie składka zdrowotna będzie wynosiła już 900 zł to oznacza, że zapłaci o 519 z więcej. A przecież przedsiębiorcy nadal też będą płacili miesięcznie składki ZUS wynoszące ok. 1000 zł, które na szczęście nie będą zależne od dochodów. Przedsiębiorca na podatku liniowym przy dochodach 10 tys. miesięcznie zapłaci łącznie danin 3800 zł, zatem wg. stawki efektywnej 38 proc." - podał ekspert.

Cytat:
Dodał, że zagraniczne firmy nie płacą przecież polskiego PIT i polskiej składki zdrowotnej. "Zatem ok. 600 tys. firm rozliczających w PIT dochód z działalności gospodarczej efektywnie zamiast 19 proc. dochodu, zapłacą łącznie ze składką zdrowotną średnio 28 proc." - wskazał.

To oczywiście nakręci spiralę inflacji, począwszy od podatków odprowadzanych do gminy, bo jak sami zauważyliście, stracą też samorządy.
Emeryci o świadczeniach do 2500 tys. dostaną grosze, które inflacja zje im szybciej niż myślą.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3604  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 13:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Lulko!
Ja sądzę, że dla wszystkich prowadzących własne biznesy najgorszym zjawiskiem jest brak stabilności w prawach tyczących samego biznesu i rozliczeń z fiskusem.

Zauważ że od 6 długich lat prawa związane z biznesem i usługami /właściwie w każdej dziedzinie/ zmieniały sie po kilka razy.

Urżnięcie dochodów samorządów to albo wyższe podatki dla lokalsów albo brak inwestycji.

A ci najubożsi "beneficjenci" dobroci zapłacą i tak w wyższych czynszach cenach w sklepach i in opłatach ... i nikt ich z tego nie zwolni.

I nawet nie trzeba zeznań ekonomistów... wystarczy zdrowy rozsądek i umiejętności z dodawania i odejmowania
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3605  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 13:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Lulka napisała-Co to oznacza? że przedsiębiorcy, prowadzący własne firmy, czyli ci kreatywni, pracowici i wykształceni
i ci co dostali niejednokrotnie po uszach najbardziej
przez pandemię, dostaną teraz jeszcze raz, bo obciąży się ich nowymi podatkami.
Dla prowadzących działalność wyższa składka zdrowotna w wysokości 9 % płacona od dochodu i bez
możliwości odliczenia od podatku to tak naprawdę nowy podatek.
Lulko to nowy podatek i próba skłócenia średnio zarabiających z tymi co sobie nie radzą. Nowe podziały bo podzielonym społeczeństwem lepiej się rządzi.
Hołownia w dzisiejszym wystąpieniu mówił o stabilności prawa. Został powołany zespół ekonomistów w Polska2050 , który ustosunkuje się do programu PiS. Należy do tematu podejść pragmatycznie , dobre pomysły zostawić , mrzonki Prezesa usunąć.

https://www.facebook.com/watch/live/...atch_permalink
SEKIELSKI SUNDAY NIGHT LIVE


Jak to wszystko wygląda z podziałami grantów , można zobaczyć w przeprowadzonym rozdziale środków finansowych w Narodowym Instytucie Wolności. Mówi o tym Sekielski ale możecie też przeczytać w OKO Press ,Gazeta Wyborcza ,TVN24 .

Może ktoś o tym czytał w OKO Press niech zamieści linka.Nie dajmy się okradać . Podatki należy wydawać racjonalnie a nie finansować propagandzistów poprzez fundacje aktywistów PiS.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 17-05-2021 o 13:48.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3606  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 15:21
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Czyli jeszcze nie dostali a już rozdali...oj jak oni lubią rozdawać ...nie swoje.
Nigdy nie nauczą tych "nierobów " ( nie myślę o emerytach bo my już swoje wypracowaliśmy ) pracy i oszczędności póki będą im dawać.
Daje się wędkę a nie złowioną rybę
I tym oto sposobem rośnie nam kolejne pokolenie tych co " czy się stoi czy się leży 1000 zł się należy "....wraca komuna


A czyje to jest? Nie wiesz ile wpłacamy do budżetu UNII a poza tym środki już są przyznane?
Co do reszty nie wypowiadam się, bo nie mam czasu na zgłębianie się w detale, więc nie chcę się zbłaźnić. Poczytam.
Samorządy bez Nowego Ładu podniosły opłaty za wszystko, w stolicy śmieci o 500%.
U nas też w tym roku podwyżka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3607  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 15:30
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 013
Domyślnie

Czytam o przedsiębiorcach zarabiających 10 tys. miesięcznie.
Nie można być w takim przypadku na ryczałcie?
Pytam, bo nie wiem. 10 tys to nie przedsiębiorca tylko pracownik na fakturze.

Dla mnie to za trudne. Muszę się doczytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3608  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 18:00
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Czytam o przedsiębiorcach zarabiających 10 tys. miesięcznie.
Nie można być w takim przypadku na ryczałcie?
Pytam, bo nie wiem. 10 tys to nie przedsiębiorca tylko pracownik na fakturze.

Dla mnie to za trudne. Muszę się doczytać.
Nie wszyscy mogą być na ryczałcie.
Jest cała lista usług i czynności, które to wykluczają.
Poza tym ryczałt jest niekorzystny w większości przypadków, bo podatek liczony jest nie od dochodu, ale od przychodu.
Oznacza to, że sumy przychodów nie można pomniejszyć o koszty uzyskania.

Mylisz się, małe firmy jednoosobowe mogą osiągać dochody miesięczne w różnej wysokości, zarówno
10 tys. i mniejsze jak i 100 tys. na osobę i większe.
Taki mały spokojnie się utrzyma i jest u siebie, tylko
niech mu dają spokojnie się rozwijać a nie wymyślają
jak mu zabrać jeszcze to co sam wypracował.

Poza tym jest cała rzesza samozatrudnionych, bardzo popularna w tzw. wolnych zawodach, czyli przykładowo wśród twórców,
dziennikarzy, prawników, doradców wszelkiej maści, lekarzy, projektantów, architektów itp.,
również informatyków i innych kreatywnych zawodów.
To są ludzie dobrze zarabiający i w nich to uderzy najbardziej.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3609  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 18:12
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Lulko!
Ja sądzę, że dla wszystkich prowadzących własne biznesy najgorszym zjawiskiem jest brak stabilności w prawach tyczących samego biznesu i rozliczeń z fiskusem.

Zauważ że od 6 długich lat prawa związane z biznesem i usługami /właściwie w każdej dziedzinie/ zmieniały sie po kilka razy.
Brak stabilności podatkowej w tym kraju to nie ostatnie 6 lat, to trwa o wiele dłużej.
Cytat:
W trakcie mijającej kadencji sejmowej ustawę o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT) nowelizowano ponad 70 razy, co jest rekordową liczbą – wynika z „Podsumowania VIII kadencji Sejmu RP”, które opublikowali Pracodawcy RP. Okazuje się, że właściwie w każdej kadencji to właśnie prawo podatkowe jest najczęściej zmieniane.
to art. z 2019 r.

Jak słusznie zauważył pan Roman Kluska
"To nie jest błąd tego rządu, czy poprzedniego rządu, to jest polityka wypracowana w interesie wielkich
korporacji od samego początku, poza pierwszymi latami, o których mówiłem"
(po 1989 r.)

Te zmiany bardzo zgodne z przedstawianymi kierunkami zmian w świecie doskonale
zostały przedstawione w wywiadzie z Romanem Kluską
KLASA ŚREDNIA MUSI ZGINĄĆ - ROMAN KLUSKA
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3610  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 18:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Lulko bardzo dobrze że zaczynamy pisać o konkretach związanych z Nowym ładem .
Nie jest w tym momencie ważne ile płacimy do Unii a ile zyskujemy. Temat odłóżmy na inną okazję. Nasze netto jest wyższe od brutto ,więcej zyskujemy od tego co wpłacamy.

Lila chce sobie przybliżyć temat i musi mieć chwilę czasu ,jest to zrozumiałe. file:///C:/Users/Admin/Downloads/Polski_Lad(2).pdf
Jest tego ponad 130 stron

Nic nie stoi na przeszkodzie byśmy dalej na ten temat pisali.
NŁ styr.9
Najważniejsze zmiany Priorytet dla zdrowia .W najbliższych 6 latach zwiększymy wydatki na zdrowie do 7 proc. w relacji do PKB. Już w 2023 r. osiągną one po-ziom 6 proc. PKB. To zdecydowanie szybciej niż wcześniej zakładaliśmy.

Czy to nie manipulacja? Osiągną wielkość 6% PKB w roku 2023.To ile w roku 2021 ile 2002. Przedział to 6 lat 2+4 Może konkrety a nie propaganda wyborcza do mało zorientowanego elektoratu. 7 % PKB w 6 latach przyszłych rządów PiS z koalicjantami rządzących Polską od sześciu lat stać ??? Przecież 71 664 osoby zmarłe na Covid-19 o niczym rządzącym i ich zwolennikom nic nie mówią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3611  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 19:03
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Dlatego, by wspomóc miliony pracowników w Polsce, podniesiemy blisko dzie-sięciokrotnie kwotę wolną od podatku dla wszystkich pracujących Polaków. Wyniesie ona 30 tys. PLN. W sto-sunku do wysokości wynagrodzeń to poziom porówny-walny z Niemcami czy Francją.
Str.9


Kwota wolna od podatku Niemcy Zapytanie Google

Kwota wolna od podatku w Niemczech wzrosła w roku 2019 o 168 euro i wynosi aktualnie 9.168 euro na podatnika.

Przelicznik Euro zł PKO Bank Polski 1 Euro to w przeliczeniu
4,53 Złoty 17 maj, 16:54 UTC

9.168 x 4,53 = 41 531

Nie wiem jak 41 531 jest porównywalne z 30 000 . Myślę że rządzący nie myślą że seniorzy wszyscy są niepełnosprawni intelektualnie .
Nie wiem jaka wielkość wolna od podatku była w roku 2020 w Niemczech.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3612  
Nieprzeczytane 17-05-2021, 20:17
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

Cytat:
Lulka napisała- Jak słusznie zauważył pan Roman Kluska "To nie jest błąd tego rządu, czy poprzedniego rządu, to jest polityka wypracowana w interesie wielkich
korporacji od samego początku, poza pierwszymi latami, o których mówiłem" (po 1989 r.)
Te zmiany bardzo zgodne z przedstawianymi kierunkami zmian w świecie doskonale zostały przedstawione w wywiadzie z Romanem Kluską KLASA ŚREDNIA MUSI ZGINĄĆ - ROMAN KLUSKA

Przestańmy Luiko zajmować się historią i wmawianiem nam że wielkie korporacje , sąsiedzi zewnętrzni są winni tego że cofamy się w rozwoju. Szukamy usprawiedliwień dla naszej indolencji .Wszystkim równo wisi , bo zajmujemy się plotami sensacjami ,nie konkretami ,o tym wiedzą politycy i dostosowali się do nas.
Niektórzy z nas czekają na armagedon , myślą że załapią się na 144 000 na Ziemi , którzy żyć będą w królestwie niebieskim.

Przecież co cztery lata wybieramy naszych przedstawicieli do sejmu i kogo wybieramy ??
Tematem jest Nowy Ład czy jest programem który należy poprzeć ?? , bo jest dobrze przygotowany , czy następna medialna propozycja byśmy sobie pogadali , bo nie mamy tematów do dyskusji.

Dużo seniorów chce dyskusje skierować na " pierdolety " jak to dobrze nazwała coach z klubu555 .Co powiedział Patryk Jaki , co powiedział Kaczyński na temat wychowania dzieci. Dyskutować można od 5 rano do wieczora a jeszcze co napiszą eksperci SC.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3613  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 07:30
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

PiS chce prywatyzować lasy? Poseł Kowalczyk: bzdura. Posłanka KO mówi o "wciskaniu kitu"

Już we wtorek 18 maja posłowie PiS będą chcieli przeprowadzić pierwsze czytanie nowelizacji ustawy o lasach. Zakłada ona, że dowolny inwestor będzie mógł zamienić, dowolnie nieatrakcyjny teren na stuletni las tuż przy mazurskim jeziorze, bez żadnej dopłaty, o tej samej powierzchni.

Czy my mamy możliwość coś zrobić przeciw temu, czy tylko się przyglądać? Może wyjść na ulicę z jakimiś szmatami?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3614  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 08:04
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jarku!
Z lasami to poczekajmy i zobaczmy co wyszponcą... z tymi lasami.
Mam nadzieję /skromną/ że skończy się to jak z piątką KACZYŃSKIEGO i LUXTORPEDĄ....

Co zaś do ulicznych występów to trudno wyczuć kto miałby i w jakiej sprawie... dopiero co kobity tumulta czyniły.
Nie da się manif czynić bez przerw...

Wspomnij, że sporo ewentualnych manifestantów zwyczajnie wybyło na Zachód do .... roboty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3615  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 08:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

LULKO!!!
Teraz już wiesz, że jako praktyk z historycznymi wrzutami zajmujesz się pierdoletami.
Zamiast tego co w otoczeniu gospodarczym i o zmianach powinnaś oddać cześć Sekielskim, Hołowni itp oraz guru od czary-mary z wielopartyjnym życiorysem.

Jak na zawołanie /po tych 70 poprawkach ustaw podatkowych/ dziś słychać od ministra finansów o kolejnych jakichś ulgach dla ..... klasy średniej.

Wydaje się, że dziś prowadzący jakikolwiek biznes na jakimkolwiek poziomie musi doznawać obłędu planując cokolwiek na najbliższą przyszłość. O dalszej nie wspominając.

A jednocześnie rząd tworzy jakieś dziwne "czebole" zajmujące się .....wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3616  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 09:04
Lulka's Avatar
Lulka Lulka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2011
Posty: 27 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
LULKO!!!
Teraz już wiesz, że jako praktyk z historycznymi wrzutami zajmujesz się pierdoletami.
Zamiast tego co w otoczeniu gospodarczym i o zmianach powinnaś oddać cześć Sekielskim, Hołowni itp oraz guru od czary-mary z wielopartyjnym życiorysem.

Jak na zawołanie /po tych 70 poprawkach ustaw podatkowych/ dziś słychać od ministra finansów o kolejnych jakichś ulgach dla ..... klasy średniej.

Wydaje się, że dziś prowadzący jakikolwiek biznes na jakimkolwiek poziomie musi doznawać obłędu planując cokolwiek na najbliższą przyszłość. O dalszej nie wspominając.

A jednocześnie rząd tworzy jakieś dziwne "czebole" zajmujące się .....wszystkim.
Ha ha ha uśmiałam się chociaż z rana
Tak, pierdolety to moja specjalność
Dzisiaj prowadzący biznes musi mieć skórę hipopotama
i nie przejmować się wszystkim, boby zgłupiał do reszty
z tych wypocin, które tworzą w ministerstwach.
O planowaniu zapomnij, czytam w niektórych komentarzach, że ludzie planują, i owszem
ale wybywanie z całymi rodzinami i biznesami choćby do...Estonii.
I wcale im się nie dziwię, w końcu ten kto w dzisiejszych
czasach prowadzi działalność i się utrzymał
na rynku, znajdzie sposób jak z tego wybrnąć.
Jesteśmy narodem kreatywnym i pomysłowym, w to wierzę.

A kogo interesuje co sądzi naród o pomysłach z nowym ładem, niech poczyta komentarze rodaków pod
artykułami...ubaw po pachy

Ustawa o lasach, którą planują, bardzo mnie martwi, bo takie zakusy już były
przed laty i ciągle wracają.
Trzeba się temu bacznie przyglądać.
__________________
Życia nie mierzy się ilością oddechów, ale ilością chwil, które zapierają dech w piersiach.
– Maya Angelou

Ostatnio edytowane przez Lulka : 18-05-2021 o 09:10.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3617  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 09:23
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ponieważ jestem seniorką i trochę na bakier ze zdrowiem dlatego najbardziej z obietnic zawartych w Nowym ładzie interesują mnie sprawy związane ze służbą zdrowia.
Ma być dobrze ....za 6, 7 lat a podatek 9 % będzie zabierany już. Może wiecie na co te pieniążki pójdą ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3618  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 10:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 616
Domyślnie

PrzeczytałemNowy ład , według mnie jest on propagandową broszurą PiS , byśmy zajęli się mało konkretnymi materiałami , mającymi skierować naszą uwagę na jego lewicowe propozycje , a nie dyskutowanie o wpadkach obecnej władzy.

Słuszne podniesienie kwoty wolnej od podatku większość z nas jest za , ale brak w Nowym ładzie informacji jak chce to zrealizować . Co czeka tych lepiej zarabiających w partycypacji projektu PiS . Jednym zabrać innym dać i pobrać prowizję.
Materiał można potraktować jako postulaty wyborcze skierowane do elektoratu nie mającego pojęcia o ekonomi i zarządzaniu , optymistycznie podchodzących do każdej propozycji władzy.

Budowa gdzie popadnie pomieszczeń o pow. 70m2 bez kanalizacji i całej infrastruktury dostępnej w XXI wieku , mogła zaświtać tylko w chorym umyśle .Nie da się w Polsce skopiować prosto budownictwa slamsów Ameryki Łacińskiej , nie ten klimat .
Zwiększenie lekcji historii , wcześniej postulowane przez Jędraszewskiego zwiększenie lekcji religii , nie poprawi kompetencji młodego pokolenia .Obecnie język angielski to łacina XXI wieku.Kończąc szkolę podstawową młody człowiek powinien znać język obcy by się nim swobodnie mógł się porozumiewać. Kaczyński nie jest dobrym wzorcem dla młodzieży.

Ten kto zdobędzie władzę po PiS będzie musiał się zając reformą prawodawstwa odbudową zdewastowanych struktur państwa demokratycznego. Lulko , zgoda , prawo powinno być jednoznaczne a nie dopuszczać do jego interpretacji w zależności od regionu. By coś zmienić musisz się zaangażować , a nie stać z boku i tylko narzekać. Ile kobiet wyraziło swój protest po zaostrzeniu prawa aborcyjnego ???Warszawa 2 000 000 mieszkańców , coś o naszym zaangażowaniu w sprawy społeczne mogliśmy w TV zobaczyć.

Przypomnę tylko Najwyższa emerytura w Polsce wynosi 25,3 tys. zł ., a tych po 10 tys. jest też niemało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3619  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 10:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Lulka]
Cytat:
Ha ha ha uśmiałam się chociaż z rana
Tak, pierdolety to moja specjalność
No! Cóż! Taką rolę Ci wyznaczono więc cierp.

Cytat:
Dzisiaj prowadzący biznes musi mieć skórę hipopotama
i nie przejmować się wszystkim, boby zgłupiał do reszty
z tych wypocin, które tworzą w ministerstwach.
Fakt. Dziś jedna pani od jakiegoś ministerstwa co się "trudni" biznesem i pracą przez pół godziny w tempie karabinu maszynowego nie odpowiadała na pytania związane z tzw polskim /a niby jakim miałby być? Pernambuckim?/ ładem i mimo, że ten ład obracała na wszystkie strony, to zero konkretów. Nic.... jedyne co to słuchacz mógł się dowiedzieć, że te cuda na kiju dopiero ....mają być konsultowane z biznesem i czynnikiem tzw społecznym I wejść od 1 01 22 do obiegu.
Cytat:
O planowaniu zapomnij, czytam w niektórych komentarzach, że ludzie planują, i owszem
ale wybywanie z całymi rodzinami i biznesami choćby do...Estonii.
Kurde! Jak tu planować skoro władcy uchwalając jakąś ustawę potrafią -zanim wejdzie w życie - 8 X ją "poprawić".
Ale jak ma być inaczej skoro nikt nie potrafi zliczyć wymienionych ministrów finansów ostatnimi laty, a każdy ma inne pomysły i zazwyczaj genialne.

Cytat:
A kogo interesuje co sądzi naród o pomysłach z nowym ładem, niech poczyta komentarze rodaków pod
artykułami...ubaw po pachy

W końcu trudno być poważnym kiedy chcą domy opieki z przedszkolami łączyć A przecie to nie jedyny na tej tapecie.

Cytat:
Ustawa o lasach, którą planują, bardzo mnie martwi, bo takie zakusy już były
przed laty i ciągle wracają.
Trzeba się temu bacznie przyglądać.

A to projekt ......poselski . Więc faktycznie trzeba i jeszcze KTO za nim stoi. I dlaczego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3620  
Nieprzeczytane 18-05-2021, 20:00
Siri's Avatar
Siri Siri jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 425
Domyślnie

https://tagen.tv/vod/2021/05/swiat-j...dy-ocal-panie/
__________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo, na pewno to zepsujesz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.