menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Ja tam się nie mam powodu wstydzić,że w owych czasach bardzo często bywałam szczęśliwa.To była moja młodość i nie ja wybrałam sobie czas i miejsce do życia.
Oczywiście ,w domu mówiło się o ''przeklętej komunie'' ,Katyniu,Wołyniu i Lwowie.Ale to wszystko było jakoś tak ...poza..
Żadnego żywego ''prawdziwego ''komunisty ,nie było mi dane spotkać.Chyba Stalin ich wymordował,a zostali sami karierowicze,dla których udział we władzach PZPR był tylko skokiem na kasę.
A i tak kasa ,pożal się Boże była.
Kudy tamtejszym aparatczykom i posłom ,do takiego posła ''full wypas ''Pęczaka ?
Albo do marszałka " Jamajki '' Komorowskiego ?
No a premier ''Toyota hybryda '' Pawlak ,byłby obwołany pocztą pantoflową - co najmniej czerwonym księciem.

Ba...teraz mi paszport niepotrzebny.Mam niby wszystko,tylko czemu -qrna- nie mogę wykrzesać tego entuzjazmu,jak za Gierka .
Aha ..i przypominam szanownemu koleżeństwu,zanim zmiecie tamte czasy do śmietnika : to ,że nas te pogróżki Rosji o zakręceniu kurka obeszły tak se ,zawdzięczamy towarzyszowi Gierkowi,który nie dowierzając całującemu go z języczkiem Breżniewowi,polecił budowę naftoportu.Ja się pytam,czy ktoś przez ostatnie 20 lat ,wykonał jakiś gest w kierunku uniezależnienia się..
Nooo,pokurcz wstrętny Kaczyński,podpisując umowę z Azerami.

Reasumując.Ustrój przyniesiony ze Wschodu - był podły .
Straty jakie poniósł Naród ,nie do odrobienia.
Ale pamiętając o tym,skąd ''to ''przyszło,nie trzeba zapominać o czasach ,gdy byliśmy szczęśliwi - na wczasach pracowniczych w Łebie czy Ustce.
  #22  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:44
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Kazik,pps`y to inny wątek (krise), ale ten twój całkiem na miejscu.Pozdrawiam.
Wiem, napisałem też priv do Edzia-kangurka, potrzebuję tylko "popchnięcia" jak robić-a PPS nie zajmie wtedy tyle miejsca. Wysłałem prośbę do kogoś kto mi przysłał kilka lat temu wspaniałe coś. Nie miałem wtedy nagrywarki. Na razie się powstrzymam-bo tego tyle [fotek] mam ściągnięte.
  #23  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:51
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nigdy nie nalezalam do PZPR,ani do ZZ.Na studiach I sekretarzami organizacji partyjnej byli dzisiejsi wybitni profesorowie,konsultanci krajowi itd.Maja sie dobrze ,w czasach studenckich dostawali mozliwe wszystkie stypendia-taraz wyjeżdzaja slużbowo na wszystkie mozliwe sympozja.Mało sie zmieniło,oni tylko pozmieniali poglady,i z zażartych komunistow stali sie pelną geba demokratami.W swoim małym swiatku medycznym znam tylko jednego profesora ktory nie byl partyjny,bardzo zdolny,wysoko zaszedl-byl nawet ministrem zdrowia,alepewno jest ich wiecej,ja pisze o tych z pierwszych stron,i z tzw wysokiej półki.
  #24  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Pisując "pokurcz" to wuere'le się ucieszy, ale sam tak nazwany pośrednio, to się obrażał. Właśnie to mu wyjaśniałem na "Traktat L.." A komu miało zależeć na porcie do przyjmowania tankowców-Gudzowatemu? Milerowi? Teraz UE trochę zrozumiała, ale czy nas stać na inwestycje? Stadiony, drogi-na mundial, F-16-do zapłaty, żądania płacowe itd.
  #25  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:59
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Wiem, napisałem też priv do Edzia-kangurka, potrzebuję tylko "popchnięcia" jak robić-a PPS nie zajmie wtedy tyle miejsca. Wysłałem prośbę do kogoś kto mi przysłał kilka lat temu wspaniałe coś. Nie miałem wtedy nagrywarki. Na razie się powstrzymam-bo tego tyle [fotek] mam ściągnięte.

Kaziu ! Mogę ci też posłać microsoft power point`a,narzedzie do do robienia pps`ów. pozdrawiam,Kazik
  #26  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 19:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Pisując "pokurcz" to wuere'le się ucieszy, ale sam tak nazwany pośrednio, to się obrażał. Właśnie to mu wyjaśniałem na "Traktat L.." A komu miało zależeć na porcie do przyjmowania tankowców-Gudzowatemu? Milerowi? Teraz UE trochę zrozumiała, ale czy nas stać na inwestycje? Stadiony, drogi-na mundial, F-16-do zapłaty, żądania płacowe itd.

Kaczyński jako jedyny z obecnych polityków ( przedtem był tylko Buzek ) traktuje sprawę ropy priorytetowo.
Tylko głową muru nie przebije,przy takim stosunku do niego ,jak nam zaprezentował wuerl'e.Nawet jak wybuduje się ten ropociąg Odessa - Brody,to co dalej ?
Instalacje w Petrochemii są przystosowane do przeróbki wysoko zasiarczonej ropy rosyjskiej i nawet gdyby niskosiarkowa, a więc lepsza ropa kaspijska dotarła do Płocka, nie byłoby z nią co robić.

I tu jest pies pogrzebany.Więc za Rosją ma kto lobbować.Nie tylko dawni partyjni bonzowie,bo im jest już chyba wszystko jedno.
  #27  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 19:12
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ja tam się nie mam powodu wstydzić,że w owych czasach bardzo często bywałam szczęśliwa.To była moja młodość i nie ja wybrałam sobie czas i miejsce do życia.
Oczywiście ,w domu mówiło się o ''przeklętej komunie'' ,Katyniu,Wołyniu i Lwowie.Ale to wszystko było jakoś tak ...poza..
Żadnego żywego ''prawdziwego ''komunisty ,nie było mi dane spotkać.Chyba Stalin ich wymordował,a zostali sami karierowicze,dla których udział we władzach PZPR był tylko skokiem na kasę.
A i tak kasa ,pożal się Boże była.
Kudy tamtejszym aparatczykom i posłom ,do takiego posła ''full wypas ''Pęczaka ?
Albo do marszałka " Jamajki '' Komorowskiego ?
No a premier ''Toyota hybryda '' Pawlak ,byłby obwołany pocztą pantoflową - co najmniej czerwonym księciem.

Ba...teraz mi paszport niepotrzebny.Mam niby wszystko,tylko czemu -qrna- nie mogę wykrzesać tego entuzjazmu,jak za Gierka .
Aha ..i przypominam szanownemu koleżeństwu,zanim zmiecie tamte czasy do śmietnika : to ,że nas te pogróżki Rosji o zakręceniu kurka obeszły tak se ,zawdzięczamy towarzyszowi Gierkowi,który nie dowierzając całującemu go z języczkiem Breżniewowi,polecił budowę naftoportu.Ja się pytam,czy ktoś przez ostatnie 20 lat ,wykonał jakiś gest w kierunku uniezależnienia się..
Nooo,pokurcz wstrętny Kaczyński,podpisując umowę z Azerami.

Reasumując.Ustrój przyniesiony ze Wschodu - był podły .
Straty jakie poniósł Naród ,nie do odrobienia.
Ale pamiętając o tym,skąd ''to ''przyszło,nie trzeba zapominać o czasach ,gdy byliśmy szczęśliwi - na wczasach pracowniczych w Łebie czy Ustce.

W ten podły ustrój, to nas wpędzili kochani alianci zachodni. Mój ojciec,miał jeszcze 5 lat,że zaraz pogonią kacapów na wschód,ale się nie doczekal. Gdyby nas wyzwolili ci z Zachodu, to teraz byłbym pan nad pany. Ale coż,wyszlo jak wyszło.
  #28  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 19:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie proszę prześlij-będę bliżej

Cytat:
Napisał Kazimierz
Kaziu ! Mogę ci też posłać microsoft power point`a,narzedzie do do robienia pps`ów. pozdrawiam,Kazik
A resztę mam nadzieję, sam dopracuję. Albo link gdzie pobrać. Mogę szukać na "dobre programy" sam-ale czy się powiedzie?
  #29  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 19:57
zosia446's Avatar
zosia446 zosia446 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Polnocna Floryda
Posty: 627
Domyślnie

Na lata PRL przypadaja lata mojej mlodosci,wzrastalam razem z nia.
Bylo mi o tyle latwiej ,ze nie pracowalam zawodowo,wiec nikt nie mogl mnie gnebic.
Moj maz mial trudniejsza sytuacje, to, ze byl synem przedwojennego lek wet tez mu zycia nie ulatwialo.
On mial na partyjnych bonzow swoje sposoby,gdy pracowalismy na wsi,droga z miasta wojewodzkiego do powiatu,przebiegala obok lecznicy,czesto wolga wiozaca z narady w KW najwyzsze wladze powiatowe,zatrzymywala sie na naszym podwoku na "dotankowanie",po takim przyjatku kiedys wrony w okolicy popadaly, poniwaz towarzystwo wymiotowalo na 10 zagon, a lecznica miala spokoj ,nikt nie smial lekarzy agitowac .
Nastepna wizyta odsuwala agitacje o kolejnych kilka miesiecy.
Troche bylo zgrzytow,gdy maz pracowal na uczelni,ale poniewaz badania nad szczepionka nadzorowalo UNESCO "nasi" nie do konca mieli wplyw na sklad zespolu.
Przetrwalismy.
  #30  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 20:20
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Jednak gdy ustalono w Jałcie linię Kurzona, to Stalin wziął co chciał, ale wywalczył nam granicę na Odrze i Nysie. Nasi przyjaciele, za których poległo wielu polskich lotników-chcieli nam dać mniej, a więcej dla pokonanych Niemiec. O Enigmie i lotnikach z innych krajów nie wspominają. No może tylko o pomocy USA. A o Sikorskim akta utajniono na kolejne 50 lat-to jest wyjątek. Nie maczali w tym palców? Mam podejrzenia.
  #31  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 20:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Taka stówa była coś warta kiedyś

  #32  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 20:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Tak ta stówka z Waryńskim na początku była coś warta. Zakupy można było zrobić! Cóż póżniej było już gorzej. A na końcu to już tragedia
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #33  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 20:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie A jak taka szeleszcząca stówa cieszyła. No bo później 100 tys było niewiele.

  #34  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 20:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Ogłoszenie na słupie przy przystanku tramwajowym.

W dniu... zginął nasz kochany piesek Azorek, wsiadł do tramwaju numer..., na Azorka czekają zrozpaczone dzieci, Tata odda znalazcy swoją kartkę na wódkę.

Uwaga to nie był żaden żart.
  #35  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 21:40
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Ogłoszenie na słupie przy przystanku tramwajowym.

W dniu... zginął nasz kochany piesek Azorek, wsiadł do tramwaju numer..., na Azorka czekają zrozpaczone dzieci, Tata odda znalazcy swoją kartkę na wódkę.

Uwaga to nie był żaden żart.

My zmienialiśmy nadmiarowe kartki na wódkę i papierosy na mięso,albo sąsiad naprawiał nam to i owo, bardzo chętnie.
Mieliśmy straszne wyrzuty sumienia,bo rozpijaliśmy klasę robotniczą, nie mówiąc o wpędzaniu jej w nałóg palenia. No coż,każdy się ratował jak mógł. Spożycie alkoholu i papierosów wzrosło w tym czasie zdaje się o 30%.Dualiście,ani ja, ani ona, nie p,p.
Nasz obecny brat z za głębokiej wody,aby zdławić znienawidzoną przez cały naród komunę, zrobił nam embargo. Dziekujemy im teraz za to.
  #36  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 21:47
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
A resztę mam nadzieję, sam dopracuję. Albo link gdzie pobrać. Mogę szukać na "dobre programy" sam-ale czy się powiedzie?
Napewno,Kaziu ! Power Pointa można znależć na "dobreprogramy.pl" lub "freedownloadscenter.com".
  #37  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 22:13
VETUS VETUS jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 149
Domyślnie

Kilka moich refleksji nt wiadomego systemu. Odrzucam wszelką nostalgię za tamtymi czasy. Ale, ale, ale.... coś z mojego poletka; szkolnictwo wyższe. (Dygresja - mój szef, profesor nie należał do partii). Pomijam układziki i stosunki na uczelni... ale student to był student, był regulamin, był odsiew (nienadających się) i zostanie studentem w wyniku egzaminu wstępnego gdzie wybieraliśmy jednego z 6 kandydatów na miejsce, nobilitowało i było powodem dumy dla rodziców. (Pominę kwestię protekcji i nacisków wiadomych czynników. Ma to miejsce również dzisiaj) Przez to poziom był wyższy i młodzież lepiej przygotowana.
A dzisiaj? Kiedy pomyślę, że za parę tygodni rozpocznę zajęcia z 1-szym rokiem, po tych nowych maturach, brrrrr.. A szkoły prywatne z "wyższa" w nazwie, gdzie "studentem zostaje się za 400 zł wpisowego? Paranoja. Dorabiam sobie w takiej. A co śmieszniejsze Violetta z takiej "wyższej" szkoły zawodowej ma indeks identyczny jak studentka filozofii na UJ-cie. Zle się dzieje! Byle sioło ma swoją Uczelnię. I Kwasniewski powie(dział) mi, że "wzrosła liczba studentów". I zauważmy, że na czele każdej takiej szkoły "wyższej" stoi pan rektor w gronostaju i jest senat, i kaczka sraczka, dupcia w piórach. A to po prostu należałoby traktować jak dawniejsze SN-y z panem dyrektorem i ciałem pedagogicznym.
Konkluzja moja - ewidentnie obniżył się poziom nauczania.
Tyle w wielkim skrócie.
  #38  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 22:18
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie O Mieszkaniu

Nikt jeszcze nie wspomniał tutaj ani słowa, o prawdziwym problemie młodych małżeństw,jakimi wtenczas wszyscy byliśmy.
O MIESZKANIU !
Ja, przyznam się bez bicia,żadnych problemów z tym nie miałem. Po studiach,odbywałem staż w pewnym mieście,w starym przedwojennym zakładzie,tam się ożeniłem,ale jak tylko dowiedziałem się,że w nowym zakładzie na północy kraju,przyjmują do pracy i dają mieszkania służbowe, nie namyślaliśmy się z żoną i napisałem do tego zakładu. Moja oferta została przyjęta i po 4 miesiącach przeprowadziliśmy się na nowe miejsce. Dostaliśmy 2 pokoje z kuchnią. Kuchnia zabudowana,szafy we wnękach w pokojach, meble do pokoju kupiliśmy tanio w KMPiK`u ,a tapczan już miałem. Ważny mebel. Podobnie zrobili dwaj moi koledzy.
I co,nie powiecie,że byłem w czepku urodzony.
W Partii jeszcze wtedy nie byłem.
  #39  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 23:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

O tych studiach to święta prawda, no, może nie święta, ale prawda. Co to SN-y?

Kazimierzu,
miałeś fart z mieszkaniem, nie czekałeś kilkunastu lat grzecznie w kolejce po swoje wymarzone M-x
  #40  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 23:29
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Kazimierzu,
miałeś fart z mieszkaniem, nie czekałeś kilkunastu lat grzecznie w kolejce po swoje wymarzone M-x

Ja też nie narzekam.Mąż/niepartyjny,nie związkowiec/ po roku pracy dostał mieszkanie zakładowe.
A SN to chyba Studium Nauczycielskie,było kiedyś coś takiego.
__________________
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Piękne WSPOMNIENIA z dawnych lat :) katarzyna39 Hobby, pasje 14 27-10-2008 10:26
Wspomnienia z podróży ignesja Podróże, turystyka 7 19-05-2008 21:16
Felietony – wspomnienia – komentarze Karol Książka, literatura, poezja 20 02-01-2008 21:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.