menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 08-06-2012, 21:39
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Cały wątek dla Ludzi,obojętnie jakich opcjii wyznaniowych potrzebny jest.

Jeżeli ja ustrugam z Drzewa leśnego,jakiegoś Cudoka i On będzie mnie służył za moje bustfo to czy ja muszę to głosić do Skarbowego??,Burmistrza Miasta i do kogo pisemnie jeszcze.
Od jakiego Uczonego,dostanę potwierdzenie że ten mój kawałek drzefka jest mnie potrzebny//Poczebny//


Kto wlezie na moje Konto,Szkołe,Zakład pracy,aby mnie umilić jako inna Z|"ZEKTA" moje życie bez wiaryyyyyy.

Wierzę w co chcę.

Muszę być od kogoś zalezna??? Co zależność przynosi dla nas.
Tylko płacenie i bycie zależnym,oraz usłużnym...............
Ja tego nie chcę.............................
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 08-06-2012, 22:46
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Oj Efka, zawile gadasz, ale mądrze gadasz i ja się z Tobą zgadzam. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 09-06-2012, 14:12
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Babciu Gratko ! słyszysz jak to brzmi ? margines ! specyficzna psychika ! ( tak nawiasem homoseksualizm to kwestia biologii, a nie psychiki, tego się nie leczy).

Życie na ziemi jest fascynujące !
Estello zaglądnij proszę tu:
http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=256
Gdyby to była biologia - to by się dość łatwo leczyło.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 09-06-2012, 14:39
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Dość długo żyję, poznalam wielu ludzi parających się nauką ( fizyków, chemików, biofizyków, kilku filozofow, matematyków)
czasami w kuluarach konferencji dyskusja schodziła na tory nauka a religia. Wyodrębniały się dwie grupy:
a) jedni godzili jakoś w umyśle zdobycze nauki z prawdami wiary, skłonni byli nauką podpierać zapisy biblijne
b) inni nie mogli tego uczynić.Np wybierali albo kreacjonizm, albo teoria ewolucji.
Są przynajmniej dwa typy umysłów. Jedni wkładają genetykę wraz z teorią ewolucji do jednej szufladki, a w drugiej mają karzącego ludzi Boga i aniołów i diabły. I to się im nie kłóci.
Inni tego nie potrafią, ci muszą podświadomie stosować zasady logiki. Odrzucają więc boga i życie wieczne duszy, nie mówią o sensie czy celowośći życia pojedynczego czlowieka.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 09-06-2012, 22:22
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Oj Efka, zawile gadasz, ale mądrze gadasz i ja się z Tobą zgadzam. - Cz


Napisałam co ja czuję po przeczytaniu wszystkich wątków.
Mnie i nas też pokazują na wsi że my Niewiercy;Innowiercy i diabli jacy.

Było tak po wprowadzeniu się na opolszczyznę,mój Pikny był na rauszu,mnie nie było bo pracowałam na zachodzie i pytania a ON,nie należy do osób,które są wylewne,poza karkiem.
Eiiiii-----dlaczego wy nie chodzicie do Kosssciółka pytają jego Sąsiedzi a On wtedy zaczął mszę odprawiać na ogrodzie mszę po łacinie.Przez dobrych parę lat służył do mszy i nauczyć można się wszystkiego.
Okrzyknęłi mojego "Piknego" że był Ksiedzem i tak poszła Fama we Wieś.
Wróciłam i okazało się że na mnie Pieski powiesili że wywlokłam go z Kościoła.No kto tylko Baba może takie cuś zrobić bo chłopom nie wyrosło i wisiało.
Uśmiałam się po boku i postanowiłam to tak zostawić.
Mieliśmy spokój latami,aż przyszedł nowy Farosz i pytał kim my są.Jesteśmy regularnie wywoływani na Ambonie że Kolendy nie puszczamy i Kościoła nie sprzątam.
Ma pięniądze a może kostury to muszą odpocząc przy Kawie we fotelu.
Miło pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 05:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Też tak to widzę. Rola schyłkowego Gomułki w przywróceniu w Polsce postaw nacjonalistycznych i antysemickich była ogromna. Teraz to się pogłębia, niestety, z różnych powodów. Między innymi z powodu straszliwego schamienia debaty publicznej, co zaczęło się wraz z wkroczeniem na salony Andrzeja Leppera.....
.
I tak i nie. To zbytnie uproszczenie. Lepper był tylko jednym z wielu, ale w gruncie rzeczy marginesem przy którym można było efektownie nos zatykać.
Lepper nie wkroczył na salony i to nie na wszystkie. Lepper został namaszczony na salonowca przez całkiem określone i znane z nawiska towarzystwo. Nobilitowali go 'inteligenci" z Żoliborza. Doktorzy nauk i profesorzy. Luminarze nauki ze światyń wiedzy. I krętacze polityczni od premiera z komuny Millera przez inteligenta katolickiego Giertycha i Kaczyńskich z Macierewiczem i Jurkiem. O wielebnym Rydzyku i jasnogórskich paulinach nie zapominając.

A czym się różnią dzisiejsze występy pokazowych katolików z duplomami UW<UJ,KUL, UMCS i in. od tego co demonstrowali lepperowcy?
Duzo inaczej zachowuje sie Czarnecki, Kempa, Ziobrowcy i in.
i zawodowi miłosierni dla bliźnich katolicy spod "krzyża". Rano będzie kolejny pokaz procesyjny tych co wybrali sobie swojego boga. Ten z biblijnych i testamentowych KSIĄG jest im równie obcy jak hinduscy i egipscy razem wzięci.
W tytule wątku jest pytanie czy mozna sobie wybrac boga.
Oczywiscie że można. Nikt nie broni wybierać. I szczęśliwie można już...nie wybierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 05:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=eledand]

Cytat:
Jeżeli ja ustrugam z Drzewa leśnego,jakiegoś Cudoka i On będzie mnie służył za moje bustfo to czy ja muszę to głosić do Skarbowego??,Burmistrza Miasta i do kogo pisemnie jeszcze.
Od jakiego Uczonego,dostanę potwierdzenie że ten mój kawałek drzefka jest mnie potrzebny//Poczebny//

To popatrz. takie azjatyckie żółtki ołtarzyki sobie z proszkiem ojców montuja w chałupach i sie do nich modla. I nic z nieb na nich nie spada innego niz na ....innych

Cytat:
Wierzę w co chcę.
Muszę być od kogoś zalezna??? Co zależność przynosi dla nas.
Tylko płacenie i bycie zależnym,oraz usłużnym...............

I niech Ci ta niezależność idzie na zdrowie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 06:53
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A czym się różnią dzisiejsze występy pokazowych katolików (...) od tego co demonstrowali lepperowcy?
Duzo inaczej zachowuje sie Czarnecki, Kempa, Ziobrowcy i in.
i zawodowi miłosierni dla bliźnich katolicy spod "krzyża".
Niczym się nie różnią. Sam napisałem w cytowanym przez Ciebie poście:
Cytat:
Dziś ordynarny, pozbawiony jakiejkolwiek rzeczowej analizy, pisowsko-lepperowski styl "dyskutowania" jest wszechobecny.
Jak stwierdzono na pewnym forum: dawniej łotrzy wisieli na krzyżach - dziś krzyże wiszą na łotrach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 11:58
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie

Wracając do istoty wątku
to nie każdy może sobie wybrać boga. Nie można np. wypisać się z islamu bezkarnie. U nas jest jednak pewna tolerancja.
Ewa ciesz się, że nie bylaś wcześniej kobietą z kręgu tej religii, bo by Ci groziło ukamienowanie
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 14:00
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

A może spróbujmy spojrzeć na problem z innej strony... czyż nie jest tak, że właśnie każdy wierzący sam wybiera sobie boga, pozostając jednocześnie wierny dogmatom i przykazaniom własnej religii... dla jednego chrześcijański Bóg będzie siwobrodym starcem, dla innego wszechpotężną siłą lub niewyobrażalnym duchem. Dogmaty można ściśle zakreślić i uregulować. Wiary się nie da, bo ona należy wyłącznie do wierzącego. Przecież modląc się do tego samego Boga, wierni modlą się do różnych Jego wyobrażeń...

Religia łączy ludzi, spaja społeczeństwo, podobnie jak wspólne terytorium i język... Mojżesz właśnie religią przekształcił pasterskie plemiona w jeden naród.
A ponieważ świat się zmienił, zmalał i stał się znany... myślę, że właśnie teraz jest w nim miejsce dla wielu religii, bogów, agnostycyzmu i ateizmu też.

Trochę mi brak w tej dyskusji wpisów wierzących; stwierdzenia: wybrałem Boga lub Bóg wybrał mnie... ale nie powinnam marudzić skoro twierdzę, że wiara/ateizm jest sprawą bardzo prywatną...

O mądrości i wiedzy zawartej w starych, świętych księgach (różnych, nie tylko Biblii) kiedyś już pisałam. Wbrew pozorom nie są tak beznadziejne jak myślimy a części z nich jeszcze nie rozumiemy. Może nie ma to nic lub niewiele wspólnego z wiarą i religią nam bliską, znaną, ale np. Ramajana opisuje, oprócz wojen atomowych, wimany - obiekty latające napędzane silnikami, mogące pokonywać wielkie odległości a także toczyć walki w powietrzu. Jeśli wimany (które w chwili obecnej da się skonstruować, zostaje nierozwiązany do końca problem silników i paliwa - nikt nie wie czym ono było) Was nie przekonują, podtykam przed oczy statek Ezechiela. J. F. Blumrich, były szef zespołu badań konstrukcyjnych NASA, współkonstruktor rakiety Saturn V, opierając się na opisie biblijnym (również to słynne koło w kole), skonstruował statek, który co prawda był bardziej lądownikiem niż pojazdem międzyplanetarnym... ale znów pozostała do rozwiązania sprawność dzisiejszych silników rakietowych, paliwo i problem - jeśli to był lądownik, powinien być również statek macierzysty.
Raelianie pewnie doszli do podobnych wniosków, bo twierdzą, że życie na ziemi zostało zaprojektowane i stworzone przez pozaziemską cywilizację. Jako ciekawostkę dodam, że w 1998 roku MSWiA odmówiło rejestracji tegoż związku wyznaniowego, twierdząc, że niektóre postulaty Raelian naruszają konstytucję.

Ups, chyba pogadałam 'obok tematu'. Ostatek, a sio! wpis do kosza się nadaje.

PS - Jak mówi Wiki: "Odstępstwo od islamu jest karane śmiercią w ośmiu (2004) krajach", ale też w innych bywa najprostszą drogą do rozwodu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ridda
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 17:44
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie BabciuGratko !

Skierowałaś do mnie pytanie i link w pobocznym do tego wątku temacie homoseksualizmu.
Piszesz:
"Gdyby to była biologia - to by się dość łatwo leczyło"
- ale co tu leczyć !!! Homoseksualizm to nie choroba, to jeden z przejawów seksualizmu człowieka, naturalny w całym świecie przyrody.

Parę dziesiątków lat temu odrzuciłam tezy takiej pseudonauki jaką prezentują pseudonaukowcy z załączonego linka.

W okresie rozwoju zarodkowego (pierwsze tygodnie ciąży) tworzą się narządy pierwotne (m.in.cewka nerwowa, z której powstaną poszczególne części mózgu) i organogeneza (m.in zawiązki odnóży).
Poszczególne etapy rozwoju organizmu podlegają układowi hormonalnemu, w tym kontrolowanie procesów związanych z jego funkcjami rozrodczymi (hormony gonadotropowe - rozwój i funkcjonowanie gruczołów płciowych, hormony płciowe - rozwój drugo- i trzeciorzędnych cech płciowycj, zachowanie się seksualne)
Przy tym b. istotny jest moment życia zarodkowego, w którym hormon dociera w sobie przeznaczone miejsce. Przyspieszenie bądź opóźnienie rodzi właśnie skutki m.in. w postaci formy seksualizmu dorosłego człowieka.
To tak pokrótce.

Na koniec - serdecznie współczuję ojcom, tatkom, tatusiom, którym wmówiono, że nie dość kochali swego synka, nie dawali jemu odpowiedniego wzorca i dlatego chłopiec stał.się gejem ! Wyobrażacie sobie ogrom dramatu i niezasłużonego poczucia winy ?

Ciekawostka: wśród kilku braci statystycznie znacząco najmłodszy z nich będzie gejem. Im więcej braci, tym zjawisko częstsze. Dlaczego - nie wiadomo.

Ciekawostka 2: skoro seksualizm synów zależy jakoby od wzorca ojca, to dlaczego wyrasta jąc w tej samej rodzinie spośród kilkorga rodzeństwa dla jednego tylko był to wzorzec zły ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 22:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Byłem wczoraj w Grabarce. Widziałem te dwa miliony pokutnych krzyży przyniesionych na plecach bez przymusu. Do dyskusji nie dam się wciągnąć aby drugi raz nie usłyszeć, że chodzenie do kościoła można porównać do chodzenia do burdelu. To nie moja liga.



Na jednym z nich był taki głupi napis.

__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 10-06-2012 o 22:30.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 22:34
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Jarosławie II-wielki,nie ciągnę Ciebie do burdelu i na tzw.dziefki.Jesteś osobą dorosłą i wiesz co można a co nie pasuję.Było i niejeden raz się zbyło...Pozdrawiam.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 10-06-2012, 22:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Wracając do istoty wątku
to nie każdy może sobie wybrać boga. Nie można np. wypisać się z islamu bezkarnie. U nas jest jednak pewna tolerancja.
Ewa ciesz się, że nie bylaś wcześniej kobietą z kręgu tej religii, bo by Ci groziło ukamienowanie

Przecie my o tym co tu i teraz, a nie tam i teraz.
Zapewne i z islamu da się wypisać, ale o to trzeba byłoby muzułmanów zapytać.
U nas tez stosunkowo niedawno groził stos za takie ekstrawagancje.
A i dzis na prowincji niewierni nie maja lekkiego żywota. A widmo "kociucha" dalej krąży choć w duzo mniejszym zakresie po katolickich opłotkach.
A te aktualne homilie o atakach na religię biskupów zapisuje na konto rozpaczliwej obrony zwietrzałych wartości i finansów.
Te mniejsze wyznania jakoś wrzawy nie podnoszą. Moze bardziej wierzą w stałość uczuć wyznawców
Jarek!!! A co ci esperantyści przeszkadzają? Można wiedzieć?

Ostatnio edytowane przez pluto37 : 10-06-2012 o 23:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 06:59
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał eledand
Jarosławie II-wielki,nie ciągnę Ciebie do burdelu i na tzw.dziefki.Jesteś osobą dorosłą i wiesz co można a co nie pasuję.Było i niejeden raz się zbyło...Pozdrawiam.
Twoje zdanie znam i szanuję, bo nie ubliżasz, a wynika ono bardziej ze złych doświadczeń życiowych. Kościół niech sam się broni jak jest sobie wrogiem. Wielu ludzi nie odróżnia KK jako miejsca kultu, od kościoła jako instytucji czy przedsiębiorstwa, a to już świadczy o dyletanctwie. Więc nie wiadomo czy z czym dyskutować czy z kim?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 07:02
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek!!! A co ci esperantyści przeszkadzają? Można wiedzieć?
Domyśl się co miałem na myśli, bo najlepiej mówić, że wszystko co związane z wiarą jest głupie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 14:44
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie o tolerancji

Chciałabym się odnieść do głosów, które wspominają o tym, że niewierzący, niepraktykujący są jakoś w całości naznaczeni w środowiskach.
Otóż nic takiego mnie nie spotykało ani w szpitalach, ani w sanatoriach, ani w dotychczasowych miejscach zamieszkania.
Jeśli cokolwiek było trudne,
to najtrudniej było zrozumieć się w rozmowach z frakcją radiomaryjną.
Raczej się nie dawało.
Wierni spoza tego kręgu byli tolerancyjni "w długich Polaków rozmowach" wobec mnie, wierzącej na swój osobisty sposób,
daleki od wszelkich dogmatów wymyślanych w przeciągu wieków przez ludzi i niepraktykującej.
Stali na swoich stanowiskach, ja na swoim, nikt nikomu piasku w tryby nie nawrzucał.
Pamiętajmy również, że w końcu niewierzący też się różnią między sobą. Jedni są tolerancyjni inni ostentacyjnie prześmiewczy wobec religii.
Wszystko zależy od ludzi. Widocznie miałam w tej materii szczęście, czego wszystkim życzę.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 14:54
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
bo najlepiej mówić, że wszystko co związane z wiarą jest głupie.
Nie jest głupie. Minusy dotyczą instytucji. Wiara od zawsze wpływała na rozwój duchowości. Modlitwa w kościele niejednemu ból ukoiła, pomogła podjąć decyzję, czy działała jak oczyszczenie psychiki. i to są "plusy dodatnie" wiary.
To nie znaczy jednak, że człowiek niewierzący jest gorszy. Po prostu umie sobie radzić inaczej i już. Czasem nawet lepiej.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 18:07
bhu bhu jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 65
Domyślnie

Człowiek niewierzący ma jednak w naszym kraju przechlapane. Przez kilkadziesiat lat nie chodziłam do koscioła. I spotkałam sie z wieloma przejawami nietolerancji. A wszystko przez to, że pomimo zaawansowanego wieku, wciąż mam naturę poszukiwacza. Lubię zgłębiać, odczuwać- jak Weiner. Czy to oznacza, że jestem gorsza od sąsiadów-parafian?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 11-06-2012, 21:32
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
To nie znaczy jednak, że człowiek niewierzący jest gorszy. Po prostu umie sobie radzić inaczej i już. Czasem nawet lepiej.

Dobrze to ujęłaś Oleno.
Niewierzący umie sobie radzić.
Można sobie tylko zadać pytanie; dlaczego?
W moim odczuciu, dlatego że nic go nie ogranicza, nie ma Boga, nie ma przykazań, nie ma sumienia. Wolno robić wszystko,byle tylko przeżyć najprzyjemniej ten swój kawałek życia,
a że często z krzywdą bliżniego, no to cóż, "takie jest życie".
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak trwoga to do Boga ewikomega Społeczeństwo 42 18-12-2012 11:31
Co wypada robić seniorowi? - komentarze Mar-Basia Ogólny 497 17-10-2012 19:19
Stary człowiek = chory człowiek? Seniorzy w Polsce - komentarze elzbietab44 Ogólny 10 19-09-2011 10:37
Wszystko W Rękach Boga Prefekt Społeczeństwo - wątki archiwalne 51 27-07-2009 07:36
wybrał wolność ... Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 16 04-12-2008 22:12

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.