menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3201  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:26
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Brawo Alunia jedyne wygrane Powstania i cisza o nich. W Polsce musi być klęska, kibitka, więzienny łańcuch, z dymem powstańczych pożarów, a nie praca u podstaw, kasy wzajemnej pomocy, silny, zamożny Polak i w jego ręku wygrana. Przed nami koniec życia powinniśmy naszym wnukom zostawic obraz zwycięstwa, zasobnego życia mądrych ludzi. Ale w Polsce stale kult nagrobków, męczeństwa, zniszczonej jedną decyzją Warszawy i w takim duchu mają rosnąć nasze wnuki? Nie zgadzam się, jestem wnuczką, córką, matką i babcią, nie ważne czyją, ważne, że w wolnej Polsce prowadzę mojego wnuczusia do księgarni po mądre książki ale też na Plac Bohaterów Getta, na Pomorską gdzie dawna katownia gestapo i nie poprowadzę do Muzem Powstania Warszawskiego, ja córka, wnuczka, prawnuczka i praprawnuczka Warszawian, bo to skazane od początku na przegraną Powstanie spowodowało proste do przewidzenia zniszczenie wspaniałego, dumnego miasta i poskutkowało śmiercią 200 tysięcy ludzi. Niektórzy mówią, że warto było, inni, że to była zbrodnia na narodzie. Jedno jest pewne było KLĘSKĄ.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3202  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:41
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Było kolejną bezsensowną hekatombą... A Czesi zrobili powstanie, 7 poległo albo coś koło tego i armia Własowa ich uratowała. Ale cała Praha została jak była, u nas zresztą też jeden rozsądny koleś, dowódca powstania na Pradze się dogadał z Niemcami i odpuścił walki, dzięki temu Praga została cała...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3203  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:41
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
to była zbrodnia na narodzie
Zgadzam się z każdym twoim słowem, a z tymi szczególnie.
Dumnym być z porażek dramatów i nieszczęść? Co to jest, ekspiacja nieustanna?
Natomiast o osiągnięciach Polaków np. z dziedziny nauki dowiadujemy się z mediów zagranicznych.
U nas w tym czasie niosą wieniec nagrobny i odsłaniają kolejną tablicę ku czci, albo przewożą szczątki jakiegoś nieszczęśnika w nowe miejsce.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3204  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:45
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Bo na cmentarzu to każdy wie jak się zachować, gdzie indziej to juz niekoniecznie...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3205  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:53
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Zgadzam się z każdym twoim słowem, a z tymi szczególnie.
Dumnym być z porażek dramatów i nieszczęść? Co to jest, ekspiacja nieustanna?
Natomiast o osiągnięciach Polaków np. z dziedziny nauki dowiadujemy się z mediów zagranicznych.
U nas w tym czasie niosą wieniec nagrobny i odsłaniają kolejną tablicę ku czci, albo przewożą szczątki jakiegoś nieszczęśnika w nowe miejsce.
Aluniu, mogę się tylko podpisać nasze osiągniecia naukowe, są niczym przy wieńcach składanych ku czci. Kiedy to się skończy, niech umarli odpoczywają w pokoju i śpią snem wiecznym w szacunku naszej pamięci, ale nie możemy tym żyć, to trucizna. Trzeba iśc na przód, budować, a nie niszczyć, pracować, a nie burzyć.
Katyń należy osądzić ale nie wolno używać go jako kartki wyborczej, dosyć już. Kolejne pokolenia nie są kamieniami rzucanymi na szaniec, mają żyć z uśmniechem na młodych buziach, jest w końcu wspaniały pokój i tylko to jest ważne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3206  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 21:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Co z tego, że ja się też z Wami, Maju, Aluniu Stalin zgadzam, jest wielu ludzi,którzy potrzebują..... dobra sami wiecie a mnie się nie chce pisać....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3207  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Co z tego, że ja się też z Wami, Maju, Aluniu Stalin zgadzam, jest wielu ludzi,którzy potrzebują..... dobra sami wiecie a mnie się nie chce pisać....
A może nas będzie więcej???????????????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3208  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:13
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Myślę, że wystarczy na niedzielę...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3209  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:13
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
A może nas będzie więcej???????????????
Jest więcej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3210  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:17
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
A może nas będzie więcej???????????????
Ja nawet teściową przekonałem, chociaż czasem słucha pouczeń z innego kierunku radiowego, ale myśli sama, ona jest na tyle mądra, że jeszcze sąsiadki namówiła i Komorowskiego popierają, zresztą sąsiadki teściowej też mądre kobitki, dużo przeżyły i potrafią dostrzec zmiany u ludzi, prawdziwe/ fałszywe
widzą też i o tym mówią chociaż wiekowe są, że tablice i muzea można budować, ale trzeba najpierw się rozwijać.... pamięć pamięcią a zyć trzeba....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3211  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:19
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
jest wielu ludzi,którzy potrzebują.....

Nie byłabym taka pewna czy wielu....
I co to za ludzie, po co im to potrzebne??
Po co? Dla jakich celów?
Każda żałoba musi mieć swój koniec, inaczej przemienia się w obsesję, depresję i paranoję.
Zajrzyj na link w wątku TED.
Może "sieci społeczne" w tym temacie powstają celowo, albo bezwiednie?
http://www.klub.senior.pl/spoleczens...age6-5038.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3212  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Policzymy się

w niedzielę.
Ale łatwo nie będzie przebić ten balon rzekomego patriotyzmu polegającego na narodowych lamentach pod pomnikami, tablicami.
Aż się boję, co będzie w pałacu, kiedy prezes tam zamieszka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3213  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Napieralski myślał, myślał i wymyślił: nie poprze nikogo.
Wolno mu, to nie jest w jego interesie, ale wielu lewicowców bez apetytów na wszelkie stołki myśli niezależnie i deklaruje poparcie dla Bronka, który nie będzie latał na rubieżach z odkorkowanym granatem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3214  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 22:43
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Honoratko, zaden podatnik nie ma takich mozliwosci wymigania sie od podatku jak rolnik

http://www.google.pl/search?num=30&h...datku&gs_rfai=


a tutaj masz do wgladu katalog zwolnien przyslugujacych podatnikom ( popatrz na kryterium dochodowe) rozliczjacych sie z PIT

http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki...mity2009jw.pdf

I jeszcze dla zainteresowanych obowiazujace stawki podatku rolnego

http://www.godow.pl/pdf/podatek/wyso...ku_rolnego.pdf
No...masz rację,można sie migać
A teraz przyjrzyjmy sie dokładniej:rolnik ma 10 ha x 139,5=1395 zł podatku.Tyle powinien zapłacić,ale się przeciez miga,a więc..7 ha ma na pustyni Błędowskiej/klasy V i VI,2 ha ma pod wałami przeciwpowodziowymi i 1 ha właśnie meliorują/choć ostatnia melioracja to była za komuny/ile zapłaci podatku?wychodzi ze 0 zł,bo się dobrze migał.A teraz Ty oblicz jaki bedzie miał z tego dochód
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3215  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:03
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Ostatek - to zawsze miłe jest, jak się pojawiasz....http://img684.imageshack.us/img684/6052/dyge.gif
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3216  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:05
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Maju, Aluniu, JiP -ku i Ostatku .... i wszyscy których pominęłam....ja też się z Wami zgadzam ....i cały czas dziwię się, ze jest tak duży procent ludzi myślących inaczej.... a szczególnie zastanawia mnie ta młodzież
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3217  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:09
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
No...masz rację,można sie migać
A teraz przyjrzyjmy sie dokładniej:rolnik ma 10 ha x 139,5=1395 zł podatku.Tyle powinien zapłacić,ale się przeciez miga,a więc..7 ha ma na pustyni Błędowskiej/klasy V i VI,2 ha ma pod wałami przeciwpowodziowymi i 1 ha właśnie meliorują/choć ostatnia melioracja to była za komuny/ile zapłaci podatku?wychodzi ze 0 zł,bo się dobrze migał.A teraz Ty oblicz jaki bedzie miał z tego dochód


powiem ci tak Honoratko - poczytaj o tych zwolnieniach dla klasy V i VI

Nie jestem specjalista, ale wlasciciel wie mniej wiecej co urodzi jego ziemia, albo sie jej pozbywa - przeksztalca na dzialki budowlane, rekreacyjne, sadzi wierzbe energetyczna lub orzechy wloskie, zalesia, zakrzacza lub sadzi ziola pustynne dla Herbapolu albo puszcza w dzierzawe

wlasnie wynajelam u ciebie na tej pustyni bledowskiej malutki kawalek ziemi (ile musze ci zaplacic czynszu?), postawilam kontener i zarejestrowalam "uslugi szewskie"

Czynsz- nie wiem ile policzysz, ale mysle ze rozsadnie

Suma składek ZUS bez dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego - 792,81

Skladka zdrowotna - 224,24 zł.

Szydlo, dratwa, swarcpomada i kopyto - to tez jakis koszt.

I niezaleznie czy znajde na tej pustyni chociaz jednego klienta czy nie MUSZE co miesiac zaplacic ZUS, skladke zdrowotna i czynsz za wynajem.
Ty, jezeli twoja ziemia lezy odlogiem ponosisz drobniutkie w porownaniu do moich wydatkow koszty z tytulu jej posiadania i ciagle pozostajesz jej wlascicielem wiec prosze juz nie uzalaj sie nad soba i nie wmawiaj nam jak niesprawiedliwie jestes traktowana.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3218  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Co nas jeszcze czeka?

właściwie Tuska?
Dzisiaj w redakcji GP, w której szefuje Sakiewicz, złożono pismo do premiera i Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
Stowarzyszenie "Katyń 2010" domaga się sprowadzenia szczątków tupolewa, część rodzin - ekshumacji ofiar katastrofy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3219  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:11
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Nie wiedziałam, że za piasek na Pustyni Błędowskiej też należy płacić podatek, ciekawe od jakiej wydajnośći zboża z ha?
Ja w górach za użytki zielone, bo takie mam, płacę za 0,1672 ha 27 zł rocznie czyli gdybym miała 1 ha to bym płaciła 161 zł rocznie. W przypadku posiadania 10 ha byłoby to 1610 zł. Honoratka pyta jaki dochód można mieć z tych 10 ha, to bardzo dobre pytanie, taki jaki przyniosą prowadzone na tym areale uprawy, może szklanie, może truskawki, może facelia, to co zapobiegliwy i pracowity rolnik bedzie uprawiał. U mnie w górach tylko pastwisko dla owiec, klasa ziemi V mam za to ulgę górską, ale na Żuławach??????????
Zapomniałam dodać podstawę opodatkowania 5q żyta 170,50 gr za 1 fizyczny ha. Mam na to papiery.
Mój podatek z PIT jest wielokrotnie większy, a stanowi "tylko" 18% podstawy opodatkowania, o czym my mówimy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3220  
Nieprzeczytane 29-06-2010, 23:12
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
Jest więcej.

Dolaczam.....
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.