menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Sztuka, kulturoznawstwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:31
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Podziękowania dla matki, za to, że wychowała takiego syna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:31
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Marbelko, teraz dopiero zrozumiałam dlaczego wybrałaś taki, a nie inny, nick.
Zdjęcia piękne!

Mnie od zawsze interesował kontynent afrykański.
Przeczytałam mnóstwo książek.

Jedna z nich to niezwykła prawdziwa opowieść Szwajcarki zakochanej na zabój w przystojnym Masaju.
Tytuł autobiograficznej powieści Corinne Hofmann "Biała Masajka"

Krótka recenzja bohaterki:
"Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie"

.Corinne Hofmann, urodzona w 1960r. mieszka obecnie w Szwajcarii. Biała Masajka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na trzynaście języków. O dalszych losach bohaterki opowiada książka "Żegnaj, Afryko".

Na podstawie książki został nakręcony film o tym samym tytule.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:38
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzidka
Jedna z nich to niezwykła prawdziwa opowieść Szwajcarki zakochanej na zabój w przystojnym Masaju.
Tytuł autobiograficznej powieści Corinne Hofmann "Biała Masajka"

Krótka recenzja bohaterki:
"Jest to relacja z czterech lat, które spędziłam w buszu. Kierowana wielką miłością mego życia, wyszłam za mąż za Lketingę, Masaja z Kenii. Tam doświadczyłam nieba i piekła, dotarłam do granic wytrzymałości fizycznej i duchowej. Wraz z córką Napirai wygrałyśmy największą walkę o przetrwanie"

.Corinne Hofmann, urodzona w 1960r. mieszka obecnie w Szwajcarii. Biała Masajka stała się bestsellerem i została przetłumaczona na trzynaście języków. O dalszych losach bohaterki opowiada książka "Żegnaj, Afryko".

Na podstawie książki został nakręcony film o tym samym tytule.


Ksiazka jest wspaniala i polecam ja naszym forumowiczkom. Film tez nie zly.
Wlasnie taka jest Afryka, bialy czlowiek albo ja kocha albo nienawidzi. Widzialam wioski Masaji w Mara Masai (Kenya), Tanzanii - rozmawialam z ludzmi, moim przewodnikiem tzw 'pisterem" byl Masaj wladajacy doskonale jezykiem angielskim, wychowanek szkoly Ewangelickiej kolo Nairobi. Moj maz byl nim zachwycony.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:42
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 317
Domyślnie

Adres na forum dot. literatury o tej tematyce:http://www.forum.djembe.pl/printview...db24700b315720
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 12:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Kawaly o Afryce

1. Jan Pawel w Afryce. Podczas wizyty we wscodniej Afryce, dwoje dzieci wrecylo Janowi Pawlowi pieknie rzezbiony kiel slonia. Papiez powiedzial wowczas:
- Oj jej , teraz ten biedny slon bedzie musial chodzic z jednym klem.

2. Hrabia opowiada o swoim ostatnim safari w Afryce:
- Wowczas wskoczylem na lwa i obcielem mu szabla ogon.
- A dlaczego nie leb?
- Leb byl juz obciety!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:13
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Czy ktos zna szczesliwe malzenstwa bialej kobiety z Afrykanczykiem - posze o przyklady.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:15
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Czy ktos zna szczesliwe malzenstwa bialej kobiety z Afrykanczykiem - posze o przyklady.
A gwiazdy filmowe? Czy widzisz w tym cos niewlasciwego, sprzecznego z Twom kodeksem prawnym?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przyklady,przyklady mila M123 - prosze .
Gwiazdy i gwiazdeczki filmowe bardzo czesto sie nudza .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:47
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Z Afrykańczykiem ,to nie znam.
Były takie w Warszawie ,co się łudziły nadzieją iż to możliwe.On nazywa się Simon Mol.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:50
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

He,he,he !
Naiwnosc nie zna granic .
Co te biale kobiety widza w tych Afrykanczykach ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Wieść niesie,że są hojnie wyposażeni .I nie mam na myśli konta w banku,bynajmniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 14:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

To dobrze,ze chociaz im "tym" Pan Bog wynagrodzil biede.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 21:01
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Afryka pracuje!

Tym co maja watpliwosci, ze czarni obywatele Afryki sa leniwi, ze nie chca pracowac - ponizsze zdjecia sa najlepszym dowodem. Przyjaciel mojego syna, Francuz prowadzi w Naivasha farme kwiatowa i zatrudnia ponad 1200 osob ze wszystkich plemion Kenya. Moj syn Toben ma z nim "przyjacielska umowe" , ze zatrudni 150 osob z 3-ch wiosek gdzie sa dyspensaria i szkola dozorowana przez niego. Pracownicy na farmie pana Jean Bigot sa zakwaterowani, maja wyzywienie i zarabiaja equivalent Euro 50 miesiecznie, przy sredniej krajowej Euro 30. Wszyscy sa ubepieczeni. Na plantacji jest lekarz i maly szpitalik. Dla pracujacych kobiet - pan Bigot zorganizowal male przedszkole. Ludzie pracuja 8 godzin dziennie. Jednym z szefow kultury jest Indianin z Radjastanu, reszta Kenyjczycy i synowie pana Bigot. Farma wysyla codziennie do Europy, Ameryki i Rosji 10 ton cietych roz. W czasie zamachow, ktore mialy miejsce w miesiacu lutym 2008, farma byla chroniona przez specjalna unite wojskowa przybyla z Francji. Zaden z czarnych robotnikow nie stracil zycia.
Wniosek: AFRYKA PRACUJE CHETNIE ale trzeba tam stworzyc miejsca pracy i odpowiednie warunki spoleczne. Jest to jedyna mozliwosc wyciagniecia czarnego kontynentu z nedzy. Stworzenie miejsc pracy, rozwiniecie przemyslu, budowa drog........lista dluga i naturalnie otwieranie szkol aby dzieci potrafily pisac i czytac.

Bigo Roses 11.jpg

Bigot Roses 1a.jpg

Bigot Roses 12.jpg

Bigot Roses 13.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 21:44
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Marbello, Twoja fascynacja Afryką jest zaraźliwa, a zdjęcia robione przez Twojego syna (szczególnie te z dziećmi i kobietami) są przepiękne. Chyba muszę coś na ten temat poczytać, bo moja wiedza jest w tym względzie zerowa. Cokolwiek wiem o Afryce jako o lądzie, przyrodzie a jak sie okazuje o ludziach nie wiedziałam nic. Dzięki za ten wątek i Dobranoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 21:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Na moim osiedlu mieszka małżeństwo

Cytat:
Napisał senior A.P.
Czy ktos zna szczesliwe malzenstwa bialej kobiety z Afrykanczykiem - posze o przyklady.
polsko-afrykańskie z dwójką ślicznych chłopczyków. Kobieta jest Polką, mąż Afrykańczykiem. Dzieci są cudne jak z obrazka, ojciec ma skórę w kolorze czerni wpadającej w brąz .... jest lekarzem. Spotykam tę rodzinę często, kiedy jestem z psami na spacerze. Facet mówi piękną polszczyzną bez śladu obcego akcentu, dzieci rozmawiają po polsku, wszyscy wyglądają na szczęśliwych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 22:04
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ojciec naszej pogodynki z TVN , Omeny też jest Afrykaninem a matka jest Polką.
Ponoć też są wzorowym małżeństwem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 22:13
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zapewne jeszcze srebnego wesela nie mieli,ja do takiego nie doczekal choc bialym jestem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 23:13
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Tym co maja watpliwosci, ze czarni obywatele Afryki sa leniwi, ze nie chca pracowac - ponizsze zdjecia sa najlepszym dowodem. Przyjaciel mojego syna, Francuz prowadzi w Naivasha farme kwiatowa i zatrudnia ponad 1200 osob ze wszystkich plemion Kenya. Moj syn Toben ma z nim "przyjacielska umowe" , ze zatrudni 150 osob z 3-ch wiosek gdzie sa dyspensaria i szkola dozorowana przez niego. Pracownicy na farmie pana Jean Bigot sa zakwaterowani, maja wyzywienie i zarabiaja equivalent Euro 50 miesiecznie, przy sredniej krajowej Euro 30. Wszyscy sa ubepieczeni. Na plantacji jest lekarz i maly szpitalik. Dla pracujacych kobiet - pan Bigot zorganizowal male przedszkole. Ludzie pracuja 8 godzin dziennie. Jednym z szefow kultury jest Indianin z Radjastanu, reszta Kenyjczycy i synowie pana Bigot. Farma wysyla codziennie do Europy, Ameryki i Rosji 10 ton cietych roz. W czasie zamachow, ktore mialy miejsce w miesiacu lutym 2008, farma byla chroniona przez specjalna unite wojskowa przybyla z Francji. Zaden z czarnych robotnikow nie stracil zycia.
Wniosek: AFRYKA PRACUJE CHETNIE ale trzeba tam stworzyc miejsca pracy i odpowiednie warunki spoleczne. Jest to jedyna mozliwosc wyciagniecia czarnego kontynentu z nedzy. Stworzenie miejsc pracy, rozwiniecie przemyslu, budowa drog........lista dluga i naturalnie otwieranie szkol aby dzieci potrafily pisac i czytac.

Załącznik 18011

Załącznik 18012

Załącznik 18013

Załącznik 18014

Marbello
Przecieram oczy ze zdumienia!
Nie wierze!
Praca za wyzywienie,zakwaterowanie plus 50 Euro miesiecznie?!
Prosze sprostuj te dane,bo jesli to prawda...to Senior AP mial racje.
10 ton cietych kwiatow dziennej wysylki!
Bez komentarza.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 04-10-2008, 00:17
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Marbello
Przecieram oczy ze zdumienia!
Nie wierze!
Praca za wyzywienie,zakwaterowanie plus 50 Euro miesiecznie?!
Prosze sprostuj te dane,bo jesli to prawda...to Senior AP mial racje.
10 ton cietych kwiatow dziennej wysylki!
Bez komentarza.
Karolu takie sa place w Kenya. Euro 50 miesiecznie jest wysoka stawka. Srednia krajowa jest ca Euro 30 bez dodatkow. Na farmie naszego znajomego pracownicy maja zakwaterowanie w ladnych mieszkaniach, wyzywienie, ubezpieczenie, pomoc lekarska i zagwarantowana prace. ¨Zatrudnia pona 1200 osob, ktore glownie pracuja przy maszynach i recznym paczkowaniu kwiatow. Holendrzy placa ca 25 - 30 Euro za ta sama prace. Jezeli sie nie myle to zysk z farmy jest okolo 100 tys Euro miesiecznie (po odliczeniu wszystkich kosztow). Maja ponad 30 hektarow szklarni. To sa milionowe inwestycje. Moj syn jest szczesliwy, ze jego kumpel zatrudnia ludzi z "jego wioski". Dzieki temu udalo mu sie wynegocjowac aby male dziewczynki nie byly operowane i okaleczane. Wiesz o czym mowie. Taka jest wlasnie Afryka.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 04-10-2008, 00:43
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie Spotkanie ze sloniem

Troche z innej beczki.
Kenya - jechalismy 4 x 4 z Aberdale NP (w poblizu Mont de Kenya). Koniecznie chcialam zobaczyc slonie zyjace na wolnosci. Samochod trzasl sie po wyboistej drodze, pelno czewonego kurzu, ktory wdzieral sie wszedzie. Nagle gwaltowne hamowanie i pare metrow przed nami stal ogromny slon...byl naprawde wielki. Nasz kierowca zrobil sie koloru szarego. My z mezem i synem nie bylismy swiadomi zagrozenia. Dorosly samiec byl w okresie rui a my stalismy do niego przodem co nie pozwolilo na szybka ucieczke. Nasz kierowca powoli zaczal sie cofac i w tym momencie slon w jednej chwili rozpostarl swoje ogromne uszy, wyciagnal trabe i ruszyl w strone 4 x 4. Myslalam, ze juz po nas. Kierowca z calym opanowaniem naciskal pedal i cofal samochod. Trzymalismy zacisniete palce aby sie tylko nie popsul lub silnik nie nawalil.
Slon ciagle byl, choc troche zwolnil ale caly czas patrzyl w nasza strone. Kierowca powoli zaczal obracac 4 x 4 tak aby byc do slonia tylem. Podziwialam spokoj i opanowanie kierowcy. Nagle sloniowi cos sie pokrecilo i wyszarzowal na nas. Kierowca przyspieszyl a slon trabil jak oszalaly. Byl tak blisko nas, ze czulo sie jego zapach.
Zdolalismy odjechac na bezpieczna odleglosc, wszyscy odetchneli z ulga. Przezycie niesamowite ale piekne. Nasz kierowca ze spokojem wyrzucil - bylo naprawde niebezpiecznie, zwlaszcza kiedy bylismy przodem do niego. Wrocilismy do Loge pelni wrazen. Pierwszy trunek, ktory znalazl "uzytek" byla podwojna whisky!!!!!

Powitania cd 1a.jpg

slonik 1.jpg

Powitanie w buszu 1.jpg

Mlody slon 1.jpg
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Problemy z tlenem wuere'le eSenior 6 01-01-2012 11:23
kobiety po 50-tce i bunt pan_tobiasz Miłość, przyjaźń, związki, samotność 111 28-05-2010 18:34
problemy z zatokami adam58 Choroby, badania, terapie 24 05-01-2010 06:59
Tajemnice młodości Joan Collins - komentarze Anna_Maria_57 Ogólny 0 28-02-2008 17:19
Psychika kobiety destiny Różności - wątki archiwalne 61 03-05-2007 10:57

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:03.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.