menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3381  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 12:57
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Lepiej póżno niż wcale. Nigdy nie lubiłam Głódzia


https://wiadomosci.wp.pl/arcybiskup-...3287028747168a
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3382  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 14:26
wiesia.'s Avatar
wiesia. wiesia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Poznań
Posty: 22 357
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Lepiej póżno niż wcale. Nigdy nie lubiłam Głódzia
Jadziu,
trudno byłoby to indywiduum lubić,
nawet przy dobrych chęciach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3383  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 18:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

A patrzcie Panie!
Niedawno czytałem wywiad z panią biskup któregoś z wyznań protestanckich.
Miła, sympatyczna, rzeczowa i w sprawach religijnych i społecznych.

Dziwne.....

Niedaleko ewangelicy mają kościół i też żadnych skandali, wybryków obyczajowych itp
Też ...dziwne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3384  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 19:21
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Pluto nie dziw się. Kobiety nie muszą żyć w celibacie a wyobraź sobie takiego biskupa ile on przez te 80 lat musiał wycierpieć i sobie odmówić przyjemności, tylko robota i robota nawet w niedzielę.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3385  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 19:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Pluto nie dziw się. Kobiety nie muszą żyć w celibacie a wyobraź sobie takiego biskupa ile on przez te 80 lat musiał wycierpieć i sobie odmówić przyjemności, tylko robota i robota nawet w niedzielę.

Ja się nie dziwię /w zasadzie/, pokazuję z drobnego dystansu, że ....można.
Pod tym samym PATRONEM zachowywać się.... przyzwoicie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3386  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 20:31
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ja się nie dziwię /w zasadzie/, pokazuję z drobnego dystansu, że ....można.
Pod tym samym PATRONEM zachowywać się.... przyzwoicie.

No ale rabini choc żonaci, też mają niezły odlot.

Onegdaj;
Cytat:
Nowojorski rabin został skazany na 30 lat więzienia za molestowanie córki - informuje agencja Associated Press.
W marcu sąd uznał, że rabin Israel Weingarten dopuszczał się molestowania córki przez znaczną część jej dzieciństwa. Obecnie orzeczono wymiar kary.

Ten rebe miał odlot w całym tego słowa znaczeniu;

Cytat:
USA: Rabin skazany za molestowanie żołnierki


Ortodoksyjny rabin Gavriel B. został w USA uznany za winnego
molestowania kobiety - oficera armii izraelskiej podczas lotu z Tel Awiwu do Nowego Jorku -
informuje w piątek agencja Associated Press.

I lecimy do miejsca, gdzie Jahwe czyli ten sam patron jak u nas, jest szczególnie blisko;
Cytat:
Sąd w Izraelu skazał na 24 lata więzienia i odszkodowanie w wysokości 192 tys. dolarów samozwańczego rabina Eliora Chena,
który molestował i znęcał się nad ośmiorgiem dzieci, w tym trzyletnim. Dziecko to po pobiciu zapadło w stan śpiączki.

A tu świntuszek podglądacz;
Cytat:
Rabin skazany za nagrywanie kobiet w łaźni rytualnej dzięki pandemii wychodzi na wolność.
Kamery montował tak, by widzieć, jak kobiety zdejmują z siebie ubrania, myją się i przechodzą do łaźni. Wśród ofiar były jego studentki, które mu ufały i uznawały go za duchowy autorytet.
Jedna z nich, gdy dowiedziała się, co jej zrobił, czuła "jakby zabrał jej Boga".
Dziś Barry Freundel wychodzi na wolność.

I jeszcze;
Cytat:

Nowojorski rabin z Brooklynu oskarżony o seksualne wykorzystanie w hotelu czterech chłopców w wieku 13-16 lat został skazany na zaledwie 60 dni więzienia.
Linią obrony rabina było to, że chłopcy próbowali go uwieść, a sąd dał wiarę.
To jeden z wielu przypadków pedofilii wśród nowojorskich rabinów.

Zwróćcie uwagę na to ''jeden z wielu''. Może żony nieatrakcyjne?
Tego jest pełno a pastorów nie chce mi się szukać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3387  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 20:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

I jeszcze Drogi Kolego, niestety rozwieję twą dziecięcą ufność w Kościół Ewangelicki;

Pedofilia w Kościele ewangelickim. Będzie raport.

Cytat:
Kerstin Claus była jako dziecko wykorzystywana seksualnie przez ewangelickiego pastora

Wierzchołek góry lodowej

Jak dotąd o odszkodowanie za wykorzystywanie seksualne ze strony ewangelickich duchownych wystąpiło 479 osób. Dwie trzecie z nich to byli mieszkańcy domów dziecka.
Według oficjalnego raportu opublikowanego na zlecenie katolickich Biskupów w latach 1946-2014
w Kościele katolickim w Niemczech ofiarami nadużyć padło co najmniej 3677 osób.
W obu Kościołach mowa jest jednak o wierzchołku góry lodowej, ponieważ wiele ofiar woli milczeć niż demaskować swoich krzywdzicieli.
Nie da się ukryć prawdy – stwierdziła bp Kirsten Fehrs na forum Synodu EKD pełniącego w Kościele ewangelickim rolę parlamentu.
Fehrs kieruje północną prowincją Kościoła ewangelickiego i jest jednocześnie przewodniczącą Rady ds. Ochrony przed Przemocą Seksualną EKD. – Zawiniliśmy wobec powierzonych nam ludzi. Także jako instytucja – oświadczyła.

https://www.dw.com/pl/pedofilia-w-ko...ort/a-46620751

No niestety. Może będziesz Kolego mniej ział w stronę KK,
skoro problem tkwi nie w wyznaniu, tylko w plugawych skłonnościach sług bożych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3388  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 10:43
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

Takie dobrodziejstwo nam się szykuje....

Cytat:
Podatki. Minister finansów: To nie pasuje do naszej strategii, żeby zabierać pieniądze obywatelom

- Chcemy, żeby obywatelom zostało jak najwięcej pieniędzy - w taki sposób Tadeusz Kościński zapewnia, że rząd nie zamierza wprowadzać nowych podatków.

Szef resortu finansów stwierdził też, że niektóre podatki - jak podatek od reklam - nie powinny być nazywane podatkami.
Wcześniej o daninie cukrowej to samo mówił wiceminister finansów.

Tymczasem nowe opłaty wprowadzone za rządów PiS przynoszą budżetowi nawet 15 mld zł rocznie.

Jak zwał tak zwał, ale jedni mówią, że poniżej pleców to ..... jest.
I może minister o tym nie wie?
Zawsze można podatek nazwać pogłówne, podymne, mostowe i każde inne.

Słownik zna sporo dziwnych określeń na to samo..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3389  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 11:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Szuje chcą wprowadzić podatek od lokat na rachunkach bankowych Polaków. Żeby było śmieszniej będzie się to nazywać ujemne oprocentowanie.
__________________
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3390  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 11:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Szuje chcą wprowadzić podatek od lokat na rachunkach bankowych Polaków. Żeby było śmieszniej będzie się to nazywać ujemne oprocentowanie.
__________________

sterowana inflacja też się nie nazywa podatkiem... A to o czym mówisz już skutkuje tym, że ci co mniejsi z gotówka uciekają do skarpety, w obce waluty i w szarą strefę.
A ci najwięksi otwierają filie tam gdzie ...bezpieczniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3391  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 16:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Jak zwał tak zwał, czy ujemne oprocentowanie czy podatek a może galopująca inflacja rząd dąży do jednego, by nas jak najbardziej oskubać bo przecież musimy dać na obiecane 13 i 14 emerytury. Nie ma nic za darmo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3392  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 16:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Co najmniej jak byś ty ich nie brała.....heh..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3393  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 17:20
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Co najmniej jak byś ty ich nie brała.....heh..


W pewnym sensie odbiorę to co mi wcześniej zabierają, ale to żadna podwyżka ta 13 i 14 a taką miały być
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3394  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 17:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
W pewnym sensie odbiorę to co mi wcześniej zabierają, ale to żadna podwyżka ta 13 i 14 a taką miały być


No ale wcześniej za rządów PO- PSL nikt niczego ci nie oddawał.
I przypomnij nam jaka była rewaloryzacja, bo chyba o tym piszesz. Podwyżka ? jaka ? co wypracowałaś to masz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3395  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 17:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Jak zwał tak zwał, czy ujemne oprocentowanie czy podatek a może galopująca inflacja rząd dąży do jednego, by nas jak najbardziej oskubać bo przecież musimy dać na obiecane 13 i 14 emerytury. Nie ma nic za darmo

To oczywiste, że skoro chcieli się podlizać to musieli jakieś ochłapy rzucić.
Nie przewidzieli, że zamiast zrównoważonego budżetu wpadną w czarną ....dziurę.
I będą musieli rżnąć głupa wciskając ciemnotę, na którą już coraz mniej daje się nabierać..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3396  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 17:48
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To oczywiste, że skoro chcieli się podlizać to musieli jakieś ochłapy rzucić.
Nie przewidzieli, że zamiast zrównoważonego budżetu wpadną w czarną ....dziurę.
I będą musieli rżnąć głupa wciskając ciemnotę, na którą już coraz mniej daje się nabierać..


Nie muszą się podlizywać. Znają wynik wyborów.
Ja już nie mogę się doczekać, jak wesolutko lud przyjmie ''pierwszy ogień'' czyli wiek emerytalny.
Później reszta a usprawiedliwieniem będzie to coś napisał.

Aha, nie wierzcie politykom którzy zapowiadają rewanżyzm i Trybunały Stanu. Za grosz nie wierzcie.

No i milioner, padnę chyba. Ochłapy ...pewnie, na Lexusa nie wystarczy dla milorda,
ale wiesz ty, jak niektórzy czekają na te ochłapy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3397  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 19:19
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
No ale wcześniej za rządów PO- PSL nikt niczego ci nie oddawał.
I przypomnij nam jaka była rewaloryzacja, bo chyba o tym piszesz. Podwyżka ? jaka ? co wypracowałaś to masz.


Za czasów rządów PO i PSL nie było inflacji tylko deflacja dlatego rewaloryzacje były symboliczne.
Ile wypracowałam tyle mam....ale przepracowałam i ile mam tyle mam...na nikogo nie wołam i po niczyje ręki nie wyciągam.
Na czynsz, leki i w miarę spokojne życie mi wystarcza. Nie jestem łasa na obiecanki za oddanie mojego głosu, za bardzo go cenię .
Są tacy co nigdy nie "ubrudzili" sobie rąk uczciwą pracą a
pobierają emerytury o jakich ani ja ani ty nawet nie marzysz.
Weż np. L.Głódzia ...jaki z niego generał , nawet dnia nie był w wojsku a pobiera emeryturę generalską
Taka polska sprawiedliwość
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3398  
Nieprzeczytane 30-03-2021, 20:07
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
Za czasów rządów PO i PSL nie było inflacji tylko deflacja dlatego rewaloryzacje były symboliczne.
Ile wypracowałam tyle mam....ale przepracowałam i ile mam tyle mam...na nikogo nie wołam i po niczyje ręki nie wyciągam.
Na czynsz, leki i w miarę spokojne życie mi wystarcza. Nie jestem łasa na obiecanki za oddanie mojego głosu, za bardzo go cenię .
Są tacy co nigdy nie "ubrudzili" sobie rąk uczciwą pracą a
pobierają emerytury o jakich ani ja ani ty nawet nie marzysz.
Weż np. L.Głódzia ...jaki z niego generał , nawet dnia nie był w wojsku a pobiera emeryturę generalską
Taka polska sprawiedliwość


No cóż, trudno mi się nie zgodzić.
Tylko w jednym punkcie mam nieco odmienne zdanie; pamiętam zeszyty w sklepach za tych deflacyjnych rządów.
Obecnie zniknęły całkowicie.
Czy to 500 plus i inne dodatki były dobre? Dla dużej grupy ludzi - tak. Nie jest to już ważne, bo znikną przy zmianie władzy. Są już deklaracje. Może 13- tki zostaną.
Mnie jak i Tobie wszystko jedno; na to co mamy zarobiłyśmy, nikt nam nie dał i nikt nie zabierze.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3399  
Nieprzeczytane 31-03-2021, 07:40
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Kto to napisał? Wróg czy przyjaciel? Niestety to się dzieje, na wyciągnięcie ręki.

Nie ma już flagi narodowej, bo nie ma narodu. Są dwa plemiona nienawistne
Polskość to popęd ku śmierci i samozniszczenia, tępienie dobra wśród swoich, by nie mieć w stadzie nikogo lepszego od siebie.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3400  
Nieprzeczytane 31-03-2021, 09:27
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Kto to napisał? Wróg czy przyjaciel? Niestety to się dzieje, na wyciągnięcie ręki.

Nie ma już flagi narodowej, bo nie ma narodu. Są dwa plemiona nienawistne
Polskość to popęd ku śmierci i samozniszczenia, tępienie dobra wśród swoich, by nie mieć w stadzie nikogo lepszego od siebie.



Pytasz kto to napisał ? Moim zdaniem chyba przyjaciel, bo tylko przyjaciel mówi prawdę po to by ta druga strona przystanęła i pomyślała....dokąd to nas zaprowadzi ?
Pamiętam , że jako małe dziecko mieszkałam w domu w którym było kilku lokatorów i bardzo duze podwórko na którym było miejsce do zabawy dla dzieci i miejsce gdzie wieczorami wszyscy lokatorzy się spotykali rozmawiali, grali w warcaby, karty czy temu podobne.
Nie było rywalizacji i nie było zawiści , nie było sporów o politykę bo wszyscy nienawidzili komunizmu . Wróg był jeden. Pamiętam , że jako pierwsi w tym domu moi rodzice kupili telewizor i póki się nie pobudowali i nie wyprowadziliśmy się do swojego domu właśnie u nas każdego wieczoru dzieci przychodziły na "Ptysia i Balbinę" albo na "Tomka i Romka" a dorośli na Kronikę filmową, Kobrę czy dziennik telewizyjny.
Teraz w dużych miastach każdy żyje w swoich czterech ścianach i nie zna nawet najbliższego sąsiada.
Gorzej jest w małych miejscowościach. Tam jeden o drugim wie wszystko . To właśnie tam na czele społeczności stoi ksiądz , który jest autorytetem i który dyktuje co i jak robić, na kogo głosować itp. większość się podporządkowuje a jeśli w tym "stadzie" znajdzie się ktoś kto myśli inaczej to z reguły milczy bo by go ......
Moim skromnym zdaniem cały ten podział rozpoczął JK a Kler go kontynuuje


Wczoraj w TVN oglądałam reportaż w Czarne na białym " o ludziach LGBT .... pokazane okrutne życie tych ludzi (dzieci ) i ich najbliższych (matek) . Jeśli ktoś nie widział a ma możliwość obejrzeć powtórkę to bardzo polecam.
Ten reportaż również częściowo odpowiada na pytanie które zadał Jarek
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasze i nie nasze kwiaty w naszym obiektywie Mar-Basia Fotografia 4866 17-11-2020 15:44
. . . Nasze i nie tylko nasze PPSy - exe - flash. . . cz. 3. tar-ninka Hobby, pasje 2837 25-10-2020 12:24
Ubezpieczenie (prawie) od wszystkiego - komentarze 81.190.208.xxx Ogólny 2 25-03-2019 21:16
Drogi Panie ...Ułóż Zdanie.. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 182 20-06-2008 23:32
Uzależnienie od sprawdzania wszystkiego .Pomocy Heniek52 Uzależnienia 17 09-10-2007 23:56

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.