menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 15-02-2015, 22:44
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

W tym roku w Ostrołęce ma zostać otwarte Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Będzie mieścić się w dawnej siedzibie więzienia sowieckiego Urzędu Bezpieczeństwa.
„Ostrołęka, przede wszystkim, chce pamiętać o swoich bohaterach - żołnierzach. Nie mamy tutaj na myśli tylko tych walczących w okolicach Ostrołęki, ale również o bohaterach na terenie całego kraju, którzy przelali swoją krew, oddali życie” – powiedział Karczewski w rozmowie z „Radiem Maryja”. „W Polsce takiego muzeum, takiego godnego miejsca, jeszcze nie ma. Ze względu na to chcemy oddać im hołd, ale też chcemy, aby ta historia został utrwalona dla przyszłych pokoleń”
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #222  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 15:54
kalinaa kalinaa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Mazury
Posty: 27
Domyślnie Żołnierze wyklęci.

do Lili. Cytuję "Nazywanie formacji, która walczyła u boku Sowietów z Żołnierzami Wyklętymi -Wojskiem Polskim -
jest profanacją ;"
czy mówisz o Kościuszkowcach, tych z Sielc nad Oką?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #223  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 17:58
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Mniej więcej.
Mniej, bo się przekształcili...w co? Chyba wiesz?
Więcej, bo dobrali sobie innych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #224  
Nieprzeczytane 18-02-2015, 18:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Obawiam się, że znów zostanę fałszywie zrozumiana,
więc podaję linki, choć dziwię się, że przez tyle lat uchował się jeszcze ktoś,
kto nie ma wiedzy na ten temat.

''Wojsko polskie'' - cudzysłów zamierzony;
Cytat:
Ze składu Wojska Polskiego wydzielono 4 Dywizję Piechoty, jako podstawę do organizacji KBW. Na czele KBW stanął dotychczasowy dowódca 4 DP gen. Bolesław Kieniewicz Bazę do formowania KBW, oprócz 4DP, stanowiły: dowództwo korpusu, dwie brygady zaporowe, dziesięć pułków kawalerii, pięć samodzielnych batalionów ochrony, samodzielny batalion łączności, i inne jednostki będące we wstępnej fazie organizacji. Proces powstawania KBW trwał do 22 sierpnia 1945 roku, czyli do czasu przekazania go przez resort obrony narodowej do MBP. W 1945 KBW liczył 29 tys. żołnierzy, w 1950 – 41 tys., a w 1956 – 25 tysięcy[2]. Od marca 1946 terenowe jednostki KBW wraz z UB, MO, ORMO podporządkowane były wojewódzkim komisjom bezpieczeństwa, podległym Państwowej Komisji Bezpieczeństwa.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_...n%C4%99trznego

Nie należy mylić z KB- Korpusem Bezpieczeństwa;
Cytat:
polska wojskowa organizacja konspiracyjna działająca od końca 1943 r. głównie na obszarze Generalnego Gubernatorstwa, początkowo podległa Armii Krajowej, a w 1944 r. uznała Krajową Radę Narodową i Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego[1].

Korpus Bezpieczeństwa wywodził się z Organizacji Wojskowej utworzonej w październiku 1939 r. przez Witolda Orzechowskiego ps. "Longinus", który powoływał się na wytyczne otrzymane bezpośrednio od gen. Władysława Sikorskiego. Latem 1941 r. został przez Niemców aresztowany W. Orzechowski. W 1942 r. OW została przemianowana na Kadrę Bezpieczeństwa. W lipcu tego roku KB został podporządkowany Komendzie Głównej Armii Krajowej, a z jej ramienia szefowi Oddziału VIII (Szefostwo Biur Wojskowych) płk. Ludwikowi Muzyczce ps. "Benedykt". Następnie rozpoczęto na polecenie Komendanta Głównego AK gen. Stefana Roweckiego ps. "Grot" przeformowywanie oddziałów i służb KB w Wojskowy Korpus Służby Bezpieczeństwa.

W listopadzie 1943 roku Kadra Bezpieczeństwa została z kolei przemianowana na Korpus Bezpieczeństwa. W jego skład weszły też inne podziemne organizacje, jak Strażacki Ruch Oporu "Skała", Zbrojne Wyzwolenie, Związek Powstańców Śląskich. Korpus Bezpieczeństwa politycznie podlegał Radzie Obrony Narodu.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Korpus_Bezpiecze%C5%84stwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #225  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 09:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Fałsz, fałsz....Prawdziwymi żołnierzami, polskimi patriotami było KBW i UB.

Tylko jest pewien problem;
Pierwszy Marzec jest dniem Żołnierzy Wyklętych, ofiar zbrodni polskich stalinowców w Polsce .
Z tej okazji w 80 miastach całej Polski odbędą się uroczystości oraz Bieg Żołnierzy Wyklętych w którym juz zgłosiło swój udział ponad 20 tys. polskiej młodzieży.
Pomimo zabiegu pozbawiana nas pamięci przez okupantów judeokałmuckich w sojuszu z ich niemieckim współpracownikiem,
redukcji a tak na prawdę likwidacji nauki historii w polskich szkołach, ten zabieg się nie udaje.
Wręcz przeciwnie, zabiegi POtomków zbrodniarzy wywołały lawinę zainteresowania historią milionów młodych Polaków i tym samym kształtowania w nich patriotyzmu.

Tego już nie da się zatrzymać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #226  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 10:23
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał nutaDo
W tym roku w Ostrołęce ma zostać otwarte Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Będzie mieścić się w dawnej siedzibie więzienia sowieckiego Urzędu Bezpieczeństwa.
„Ostrołęka, przede wszystkim, chce pamiętać o swoich bohaterach - żołnierzach. Nie mamy tutaj na myśli tylko tych walczących w okolicach Ostrołęki, ale również o bohaterach na terenie całego kraju, którzy przelali swoją krew, oddali życie” – powiedział Karczewski w rozmowie z „Radiem Maryja”. „W Polsce takiego muzeum, takiego godnego miejsca, jeszcze nie ma. Ze względu na to chcemy oddać im hołd, ale też chcemy, aby ta historia został utrwalona dla przyszłych pokoleń”
Dziwna trochę jest sprawa z hołdem dla bohaterów. Wspomina się o przelaniu SWOJEJ krwi, podczas gdy w istocie liczy się chyba to, że przelali krew cudzą. Mimo wszystko jest to podkreślanie własnej krzywdy (zabici) a chowanie winy (zabijali). Dlaczego nie mówić wprost, że oddaje się hołd tym, którzy zabijali ludzi uznanych za wrogów? Wątpię, czy słuchacze Radia Maryja czciliby takich ludzi, którzy z pobudek patriotycznych przelaliby swoją krew popełniając samobójstwo na znak protestu przed oddziałami wroga. (Bo gdyby jednak czcili to wbrew religii, przedkładając sprawy ziemskie nad boskie). Własną krew przelał Witkacy i w tym przypadku jest to adekwatne określenie. To nie bohaterowie przelali swoją krew... ich krew przelali obcy żołnierze. Zabijanie zawsze jest złe... czy może nie? Możliwe, że bywa mniejszym złem, lecz jednak złem, prawda?
W wersji p. Karczewskiego dochodzi chyba do interpretacyjnego paradoksu, że oto czcimy bohaterów za to, że dali się zabić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #227  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 10:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Tiaaa, cudzą...

Odwracając Twą tezę, bo to chyba teza, nie hipoteza,
jaką krew przelało UB i KBW używające terminu ''wojsko polskie''?
Swoją czy cudzą?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #228  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 16:47
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tiaaa, cudzą...

Odwracając Twą tezę, bo to chyba teza, nie hipoteza,
jaką krew przelało UB i KBW używające terminu ''wojsko polskie''?
Swoją czy cudzą?
Jeśli funkcjonariusz UB czy KBW czy jakiejkolwiek innej formacji strzelał (ciął mieczem itp.) do innej osoby, to przelewał krew cudzą. Jeśli strzelał do siebie, przelał krew swoją. A Ty masz w tej kwestii odmienne zdanie? Gdyby UB-ek strzelił do UB-eka, też przelałby krew cudzą.

Na czym w tym przypadku polega odwrócenie mojej "tezy"? Wydaje mi się, że Twoje pytanie dość dobrze "funkcjonuje" w ramach tej "tezy" i bez odwracania. Chyba, że podejrzewałaś, że teza dotyczy tylko Żołnierzy Wyklętych...
Nie. Dotyczy każdego człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #229  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 18:17
jacek956 jacek956 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2015
Posty: 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Jeśli funkcjonariusz UB czy KBW czy jakiejkolwiek innej formacji strzelał (ciął mieczem itp.) do innej osoby, to przelewał krew cudzą. Jeśli strzelał do siebie, przelał krew swoją. A Ty masz w tej kwestii odmienne zdanie? Gdyby UB-ek strzelił do UB-eka, też przelałby krew cudzą.

Na czym w tym przypadku polega odwrócenie mojej "tezy"?
Wydaje mi się, że Twoje pytanie dość dobrze "funkcjonuje" w ramach tej "tezy" i bez odwracania. Chyba, że podejrzewałaś, że teza dotyczy tylko Żołnierzy Wyklętych...
Nie. Dotyczy każdego człowieka.

Talmudyczna filozofia
Rybonu_Klein. To talmud głosi te wartosci.

Według talmudycznej filozofii nie jest bohaterem ten, kto dał się zabić lub poświecił swoje życie za kogoś, lub w imię jakiejś idei. Bohaterem jest ten kto ocalił własne życie kosztem swoich rodaków, swoich najbliższych. Kto ocalił swoje życie za wszelką cenę.
Zgadza się? -Rybonu_Klein! Mam rację czy nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #230  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 19:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina12
Coś sie uczepiła UB KBW SB itd . Ja nie o tym zahaczyłam . Ja nie o tym w co się przekształciło WP po wojnie, nie o dowódcach ani o stalinowcach. I nie o czasie powojennym, tylko konkretnie o żołnierzach polskiego wojska w Sielcach. W 1943. A Ty rozmywasz temat.

Czy ja nazwałam kogoś bandytą albo wskazuję bohaterów?
Wiesz co? chociażby dlatego, że jak wynika z Twojego pisania, ojciec był tym wyklętym , to nie powiem głośno , że był jakimś tam , żeby nie ranić Twoich uczuć rodzinnych.




Nie próbuj ranić, bo ja wtedy Cię zranię.
Nie wierzysz?
Spróbuj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #231  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 19:11
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina12
Nie uogólniaj i nie mierz wszystkich jedną miarką . Nie słyszałam żeby wojsko polskie, ci z Sielc mordowało Polaków w czasie wojny.Oni byli zajęci walką z Niemcami a nie pętali się po opłotkach. Ci co poszli wtedy do Sielc nie mieli żadnego wyboru , ani ci wypuszczeni z łagrów ani ci urodzeni na dalekich kresach ówczesnej Polski.

To mojego ojca nazwij stalinowcem i bandytą. On własnie z Sielc wyruszył na wojnę. Lenino, Wał Pomorski, Berlin, Łaba, Bieszczady. Całe swoje powojenne życie przeklinał ruskich. a do nas, swoich córek krzyczał: wy komunistki nie chce z wami gadać, a Katyń znacie ( lata sześdziesiąte !) a to a tamto znacie? Nie kłaniał się milicji, bywało że wyzwał jak go chcieli pijanego odprowadzić do domu. Jednak miał u nich szacunek, tak samo jak u Ukraińców wysiedlonych w akcji "Wisła". Pamietali ojca z Bieszczad i to że odmówił rozkazu rozstrzelania jednego z nich.

Nazwij mojego ojca i dzięsiątki tysięcy jemu podobnych żołnierzy, bandytami.
Nie mierz wszystkich jedną miarką.

Czy ty czytasz to co piszesz?
Jeśli Twój ojciec po skończeniu służby został w KBW,
był BANDZIOREM.
Ale wynika z Twoich słów, że nie został, więc nie pluj na Jego pamięć.

Dopisek;
co mnie obchodzą Twoje Sielce nad Oką?
Temat jest o Żołnierzach Wyklętych i trzymaj się go.
Aha, a gdzieś wyczytała, że mój Ojciec był w II Konspiracji?
Był tylko aresztowany przez UB, jak wielu im pomagajacych.

Ostatnio edytowane przez Lila : 20-02-2015 o 19:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #232  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 19:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rybonu_Klein
Jeśli funkcjonariusz UB czy KBW czy jakiejkolwiek innej formacji strzelał (ciął mieczem itp.) do innej osoby, to przelewał krew cudzą. Jeśli strzelał do siebie, przelał krew swoją. A Ty masz w tej kwestii odmienne zdanie? Gdyby UB-ek strzelił do UB-eka, też przelałby krew cudzą.

Na czym w tym przypadku polega odwrócenie mojej "tezy"? Wydaje mi się, że Twoje pytanie dość dobrze "funkcjonuje" w ramach tej "tezy" i bez odwracania. Chyba, że podejrzewałaś, że teza dotyczy tylko Żołnierzy Wyklętych...
Nie. Dotyczy każdego człowieka.

Rybońciu sorry, nie mam głowy do filozoficznych dywagacji.
Od tego jest tu jeden Mistrz, któremu nikt nie dorówna. I dobrze, niech każdy ma swoją działkę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #233  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 19:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina12
temat.[/b]
Mam większą niż czyjaś głowa jest w stanie ogarnąć.

Gratulacje. Tylko na razie tego nie widać,
ale jest nadzieja, że nas powalisz nią- wiedzą- na glebę.
Tylko daj sobie szansę i pisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #234  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 20:01
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie próbuj ranić, bo ja wtedy Cię zranię.
Nie wierzysz?
Spróbuj.

Oto prawdziwe chrześcijańskie,PISowsko-Kaczyńskie i Rydzykowe podejście . Ciekawym jak to określić? "groźby karalne", "poczekaj,ja ci pokażę". Oj Lila,Lila z Tobą coraz gorzej. Dodam, ze to KBW rozprawiało się z banderowcami UPA-OUN,mordercami z Wołynia w Bieszczadach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #235  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 20:09
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi


Oto prawdziwe chrześcijańskie,PISowsko-Kaczyńskie i Rydzykowe podejście . Ciekawym jak to określić? "groźby karalne", "poczekaj,ja ci pokażę". Oj Lila,Lila z Tobą coraz gorzej. Dodam, ze to KBW rozprawiało się z banderowcami UPA-OUN,mordercami z Wołynia w Bieszczadach.

Karalna to jest głupota.
Jak odpowiedzieć na takie cuś?
Cytat:
Wiesz co? chociażby dlatego, że jak wynika z Twojego pisania, ojciec był tym wyklętym , to nie powiem głośno , że był jakimś tam , żeby nie ranić Twoich uczuć rodzinnych.

No właśnie. Proszę powiedzieć głośno.
A ja odpowiem, że w pięty pójdzie. Pięty chyba nie podlegają karze?

Tak się zastanawiałam miłośniku Stalina,
czemu jeszcze na tym wątku Cię nie ma. A jednak...

KBW z banderowcami walczyło?
W 44?
Dobrze się czujesz? Nie AK czasem?

Akcja Wisła- zgoda. Obecnie potępiona. Niesłusznie moim zdaniem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #236  
Nieprzeczytane 20-02-2015, 20:49
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

O takich rocznicach trzeba pamietac! To bardzo wazne, by pamiec nigdy nie zgasla
Odpowiedź z Cytowaniem
  #237  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 00:35
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Możesz sobie uciąć głowę, że odpowiem. Zawsze.
Choć powinnam poczekać, bo znów tchórzliwie posty usuniesz?

I może zamiast się szczerzyć niezbyt mądrze, poczytaj wątek.
Tu sporo osób pisało i o jakiej mojej rodzinie wyczytałaś? Zejdź z mojego Ojca w końcu, bo to był jeden post.
I łaskawie bez wycieczek, ziejąca miłością powstała z niebytu jak Feniks..
Nic się nie dowiedziałaś?
Trudno, to nie szkółka . To forum. A co ty przekazałaś poza łzawą historyjką żołnierza z Sielc nad Oką, co go szanowała Milicja Obywatelska też ziejąca do rodaków mniej więcej w twoim stylu?
Rzuć opowieścią świadków tego strasznego wydarzenia może, jak ci tego tu brakuje, a nie mąć po staremu, bez sensu całkiem.


A co z tymi wujami się stało?
Też wyklęci? Jak to pogodzili z tatą spod Lenino?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #238  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 00:36
~gość: Rybonu_Klein's Avatar
~gość: Rybonu_Klein
 
Posty: n/a
Domyślnie

@ Lila
Pytałaś - odpowiedziałem. Nie ma dyskusji. Przepraszam, jeśli niezbyt jasno.


Cytat:
Napisał jacek956

Talmudyczna filozofia
Rybonu_Klein. To talmud głosi te wartosci.

Według talmudycznej filozofii nie jest bohaterem ten, kto dał się zabić lub poświecił swoje życie za kogoś, lub w imię jakiejś idei. Bohaterem jest ten kto ocalił własne życie kosztem swoich rodaków, swoich najbliższych. Kto ocalił swoje życie za wszelką cenę.
Zgadza się? -Rybonu_Klein! Mam rację czy nie?
Nie jestem znawcą Talmudu. Kiedyś przejrzałem pobieżnie tę księgę. Spodobało mi się stwierdzenie, że o szacunku wobec pytającego nie świadczy szybka odpowiedź ale czas, jaki poświęca się na zastanowienie nad pytaniem. Nie mam w domu Talmudu, ale ciekawe jest to, co piszesz. Jeśli mogę prosić o cytat, na podstawie którego formułujesz taki wniosek, będę wdzięczny za podanie go. I jeśli Twoje wnioskowanie okaże się słuszne, bez problemu przyznam Ci rację.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #239  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 02:23
Miran Miran jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Glencoe,IL,USA
Posty: 3 343
Domyślnie

Moje corki, praprawnuczki Legionisty na prosbe swego dziadka wezma udzial w Biegu Tropem Wilczym.
Nie powiem gdzie, bo jakies wolodzkowato - ubeckie nikczemniki mogloby im zaszkodzic .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #240  
Nieprzeczytane 21-02-2015, 08:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalina12
Weszłam tu w nadziei, że dowiem się czegoś nowego w temacie, jakichś opowieści świadków albo ich rodzin, bo takie są najbardziej wiarygodne a tu nic z tych rzeczy.
Jedyna cenna dla mnie wiadomość to kilka zdań o przeżyciach Twojej rodziny, na początku. Nawet zaczęłam współczuć.
Ty ziejesz taką złością do wszystkiego co się rusza, że kiedyś zagryziesz samą siebie.

Nie moje to klimaty. Byłabym wdzięczna gdybyś już nie odpowiadała, chociaż daję rękę uciąć , że odpowiesz
Tu się tego nie dowiesz. Żadnych opowieści, świadków. Ten wątek to genealogia jednej osoby. Ale nie dziw się, na tym forum kto zakłada ten jest gospodarzem a innym wara i won. i " nie mąć po staremu, bez sensu całkiem."

Tu gdzie mieszkam od pokoleń nie było partyzantki wiec nie ma tradycji partyzanckich. Może to i dobrze bo kto wie, kto by ich teraz oceniał.
Dlatego wiem tylko z książek, moich bardzo ulubionych, które w różnych okresach mojego życia były dla mnie dostępne. Zawsze tendencyjne w zależności od potrzeb i sytuacji politycznej. Do dzisiaj zresztą, nie wiadomo czy "wykleci" czy "przeklęci".

Niemniej bardzo często rozmawiałem z ludźmi podczas urlopów w kieleckim i w Bieszczadach. Ludzi tych bardzo trudno było namówić do zwierzeń po takich traumach. Jednak jakoś po wielu godzinach udało mi się trafić do ich wnętrza. Mam bardzo dużo nagrań i notatek jak to wtedy było. A było tak, że do tej pory niewiele wiadomo. Nie będę się rozpisywał, bo tu klimat dla mnie nieodpowiedni ale konkluzja jest taka, że ci sami partyzanci w jeden dzień byli w mundurach AK, na drugi w polskich, na trzeci w niemieckich a na czwarty w rosyjskich. Zawsze przychodzili mordować, kraść i wykonywać wyroki. Kto to był kto tego nikt nie wie z wyjątkiem "partyzantów", takich współczesnych "separatystów".
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prezenty na Dzień Babci i Dzień Dziadka - komentarze 83.243.34.xxx Ogólny 2 21-01-2013 10:27
1 Marca - Dzień Żołnierzy Wyklętych Lila Polityka - wątki archiwalne 4 02-03-2011 16:55
7 marca – warsztat praktyczno-teoretyczny, Warszawa „ODKWASZANIE ORGANIZMU NA WIOSNĘ” Pięć Smaków Zaproszenia 0 02-03-2010 14:49
8 MARCA !!! (wyrób własny) arczia Różności - wątki archiwalne 30 09-03-2008 19:37
Kto obchodzi 8 marca? Nika Społeczeństwo - wątki archiwalne 50 10-01-2008 08:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:46.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.