menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4401  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 18:53
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
Przeczytaj jeszcze raz dokładnie #Kazika.
Ty w swoim opisałeś dobrobyt ze swojego" podwórka",Kazik Ci zaproponował,abyś poczytał o sytuacji w innych regionach i dokonał analizy.A Ty odpisujesz z głupia frant.
Co Ty powiesz o jakim Grzechu i Mirze ja pisałem? A dobrobyt jest tam gdzie się nie jęczy ino robi, Ty robisz i masz co robić...
pewno, że nie wszędzie jest super, ale mnie wkurza ciągłe jęczenie, że jest źle, że będzie gorzej albo jeszcze gorzej, od takiego jęczenia nic nam nie przybędzie. Można też wszędzie szukać dziur nie zauważać tego co wokół się dzieje, nie wiem odwiedzam znajomych w różnych miejscach kraju, jakoś wszędzie widzę coś nowego co powstaje lub powstało, są środki unijne do wykorzystania, są też środki prywatne które tęż są angażowane, no ale jak się przegania ludzi bogatych z kraju -( Kulczyk Krauze....) to potem można jęczeć o Polsce B... Wiem też, że są po PGRowskie dziury, ale tego też nie zmienimy od razu, no ale ....
No i jeszcze ciągle słyszę jęczenie, że rząd zły a może jeszcze gorszy to powiedzcie czemu do cholery słyszę ciągłe pochwały z zagranicy i czemu ludzie, którzy przyjeżdżają do Polski obojętnie czy po wyjeździe na urlop, czy obcokrajowcy mówią inaczej, mówią dobrze, więc może też popatrzeć warto inaczej.... przepraszam za mocno się rozgadałem ale wkurza mnie ciągłe narzekanie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4402  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 18:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Teraz Zbyszko będzie wice, więc nie będzie sobie zawracał głowy żadnymi zeznaniami przed komisjami.
On jest przecież ponad takie przyziemne jakieś dochodzenia, bo z urzędu jest prawy i sprawiedliwy.
Kto chce, niech wierzy.

Szkoda, bardzo szkoda. Jest to jedna z osob, ktorej nalezy sie pozadne pranie tylka za to co robil w czasie swojej kadencji.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4403  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 19:03
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Szkoda, bardzo szkoda. Jest to jedna z osob, ktorej nalezy sie pozadne pranie tylka za to co robil w czasie swojej kadencji.
No coś Ty, przecież to naj-,naj- naj- lepszy minister sprawiedliwości. Dla "prawdy" załóżyłby podsłuch nawet najbliższym.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4404  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 19:13
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
No coś Ty, przecież to naj-,naj- naj- lepszy minister sprawiedliwości. Dla "prawdy" załóżyłby podsłuch nawet najbliższym.

Tego typu "okazy" mozna juz tylko spotkac w amerykanskich "lokalnych" wymiarach sprawiedliwosci. Mam nadzieje, ze przy obecnym skladzie rzadu, nie bedziemy swiadkami cyrkowych pokazowek pod publiczke - typu Ziobro.
W koncy nadzieja matka glupich, nieprawdaz?
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4405  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 19:17
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu, w swoim # oczywiście kpiłem z Ziobry w żywe oczy. Zara znajdzie się obrońca lub obrońcy jaki był wspaniały.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4406  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 19:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
Szkoda, bardzo szkoda. Jest to jedna z osob, ktorej nalezy sie pozadne pranie tylka za to co robil w czasie swojej kadencji.
Może w końcu dopadnie go i prawo, i sprawiedliwość, spod znaku Temidy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4407  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 19:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
Na Twój post 3370 napisze tyle. Masz dowcip za 3 grosze. Jak ten co niby na Palikota [za kasę Palikota] pomylił się i wpłacił 20 tysiaków i jeszcze 3 grosze.
Kazek! Jakie trzy grosze. On dla ciebie byl gratis. Z dobrego sera i pelnego wiadra zyczliwosci.

Cytat:
Radzisz mi pytać Kołodkę? Sam zapytaj Wałęsę czy zapłacił. Ja podałem dane.

Skoro mi nie wierzysz to ...pytaj. Mnie bez pytania Walesa powiedzial, ze nie ma problemow ze skarbowka i wszystkie podatki placi jak nalezy.

Cytat:
Przecież nigdy nie przyznasz racji nawet gdybym Ci dostarczył odpis wyroku dla Wałęsy.

kazek! Jak dostarczysz, to -jak bone dydy!!!! PRZYZNAM. Jeno dostarcz.
Cytat:
Niestety taka Twoja postawa, powoduje że tracisz wiarygodność. Ech...szkoda gadać.
Szanowny lewicowy obywateluRP marki PiS. Ja sie ciesze niezmiernie, ze ty w imieniu mas ludu pracujacego miast i wsi, a takze inteligencji pracujacej miast i tychze wsi, a takze w imieniu niezliczonej rzeszy emerytow i rencistow godnie stoisz - wraz z niezlomym kolezenstwem - na strazy PRAWDOMOWNOSCI i PRAWA, o SPRAWIEDLIWOSCI nie wspominajac.
TAK TRZYMAC towarzyszu! TAK trzymac.
Az do ................pierwszej wygodki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4408  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 20:09
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Jest już tablica smoleńska.W Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej powstało właśnie pierwsze w Warszawie trwałe upamiętnienie wszystkich ofiar katastrofy z 10 kwietnia.
Tablica powstała bez rozgłosu. Nie pielgrzymują do niej obrońcy krzyża sprzed Pałacu Prezydenckiego, bo i po co, tam są mniej widoczni, tam nie ma interesu politycznego żaden obrońca z PIS tam....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4409  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 20:54
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Joasia K.-R.

nie załapała się do władz wyższych.
Dlaczego?
Komentarz prezesa:
Cytat:
...to nie jest tak, że można być w naszej partii, w kierownictwie tylko na tej zasadzie, że się jest chwalonym, lubianym, a ci inni to są be, a ja to jestem dobry. ...trzeba przejść troszkę przez ogień, kilka razy mocno po głowie dostać.
No, prawda, Lipiński dostał po głowie, po flircie z Beger, teraz awansował, Kuchciński też zasłużony, bo stwierdził, że była to akcja wymierzona w program naprawy państwa...za stanowiska, za umorzenie weksli z państwoej kasy.

No tak, różne bywają sposoby naprawy państwa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4410  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 21:50
jano43 jano43 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska północnozachodnia
Posty: 335
Domyślnie

Dot.-#4362.Podobnie jak Pola nie wiem co ma piernik do wiatraka.Wiem natomiast,że tekst (oznaczony j.w.) jest niemalże klinicznym przykładem sytuacji,którą fachowcy od komunikacji społecznej określają krótko:"nie rozumieć-rozumiejąc".Bo o inteligencji Poli mam zdanie jak najlepsze.Do zespołu Maciarewicza mam stosunek zupełnie ambiwalentny. Zaintrygował mnie sposób myślenia,który od czasów Sienkiewicza określa się mentalnością Kalego:jak my wycinamy
to to jest bardzo dobra uczynek ale jak naszego wytną to jest to tchórzostwo.
Nigdy nie miałem okazji by na dłuższą chwilę skrzyżować wzrok swój ze wzrokiem p.Antoniego.Stąd nawet nie wiem jakiego koloru są jego oczy o podobno widocznym w nich obłędzie nie wspominając.Maciarewicz naraził się wielu ludziom.
Spora ich liczba ciągała go po sądach.W ilu sprawach -jeśli w ogóle - sąd nakazał mu przeprosić powodów?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4411  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 22:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

A to też jest Polska i to taka ktora mi się podoba. Siedzę sobie na tarasie nad morzem w Krynicy, jest około 23 stopni, woda w Bałtyku ma 24, wieje ożywcza morka, popijam coctail (żołądkowa plus ogórki plus Sprite) I co mnie tam świdrujące oczy Macierewicza...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4412  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 22:20
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Stalin taką Polskę lubię. Oby jej było jak najwięcej.
Te ogórki zmiksowałeś, czy tylko pogryzasz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4413  
Nieprzeczytane 24-07-2010, 22:44
krystynka's Avatar
krystynka krystynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: pomorskie
Posty: 2 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Spora ich liczba ciągała go po sądach.W ilu sprawach -jeśli w ogóle - sąd nakazał mu przeprosić powodów?

Popatrz, a ja czytałam, że było wręcz odwrotnie... To jego musieli przepraszać...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4414  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 02:12
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał krystynka
Popatrz, a ja czytałam, że było wręcz odwrotnie... To jego musieli przepraszać...

Krystynko! Skup sie tylko na tym co wymodzil w opublikowanym dla L. Kaczynskiego raporcie.
Za kazdego "agenta" placil odszkodowanie po sadowym wyroku MON i to MON musial przepraszac jako instytucja poszkodowanych.
Niejaki Nowakowski -skad inad wielbiciel PiSu - wpisany przez Macierewicza na liste agentow za to, ze na prosbe jakiegos pracownika sluzb podczas wycieczki w glab Rosji kupil mape jakichs malo uczeszczanych okolic. Wygral sprawe po procesie sadowym i zaliczyl odszkodowanie od ...MONu, bo Macierewicz jako "urzednik" wykonywal prace zlecone i nie mozna bylo odszkodowania zasadzic z jego kieszeni.
Z tym, ze oczami swiecil w sadach Klich, a nie ci co Macierewicza usadzili na stolku.
Podobnie byloby, gdyby aneks splodzony przez Macierewicza dla L. Kaczynskiego ujrzal swiatlo dzienne. Dlatego Kaczynski lamiac prawo tego aneksu nie opublikowal. Sadze, ze Komorowski tez tego nie zrobi z tych samych powodow.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4415  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 02:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
nie załapała się do władz wyższych.
Dlaczego?
Bo "URSUS, to ona nie jest" -jak orzekl prominent z PiSu.
To i prezes w ramach demokracji wewnatrzpartyjnej musial sie z tym pogladem zgodzic
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4416  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 13:25
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Marbella-odp na #4398

30 sierpnia 2007 Jaromir Netzel został zatrzymany przez ABW w związku z przeciekiem w sprawie "afery gruntowej". 31 sierpnia 2007 został odwołany ze stanowiska prezesa Zarządu PZU.-Wikipedia. A domagała się śledztwa i zwolnienia Netzla opozycja względem Pis. Czyli PO i SLD. Ale nie za "przeciek" lecz za dodatkową fuchę, czyli doradztwo w firmach podejrzanych o pranie pieniędzy. Tak więc i opozycja mu się przysłużyła.

Teraz się dziwisz, że bedzie mówił na Ziobrę co tylko będą chcieli usłyszeć? Tak samo było z wyrzuconym Kaczmarkiem, Marcinkiewiczem i Lepperem. Każdy chętnie się zemści. A korupcja bez Ziobry rozkwita. To nie tylko hazardowa. To Misiaki i wielu innych. A co z Misiakiem? Ma mi wystarczyć, że go Tusk z PO wyrzucił? A może wyrzucił nie słusznie? A kto z ministrów bez przetargu dal Misiakowej firmie 60 milionów, aby przeszkolić zwolnionych stoczniowców? Nawet kwota z góry--a może nikt na szkolenie nie przyjdzie? To wtedy kasa za nic. Ogromna kasa.

To tylko jeden z grubszych przykładów, gdzie przekręt był na dużą kasę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4417  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 13:30
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Podobnie byloby, gdyby aneks splodzony przez Macierewicza dla L. Kaczynskiego ujrzal swiatlo dzienne. Dlatego Kaczynski lamiac prawo tego aneksu nie opublikowal. Sadze, ze Komorowski tez tego nie zrobi z tych samych powodow.
To Komorowski też złamie prawo? Tak by z tego Twojego rozumowania wynikało. A może masz dwie różne miarki?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4418  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 13:55
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Teraz się dziwisz, że bedzie mówił na Ziobrę Tak samo było z wyrzuconym Kaczmarkiem, Marcinkiewiczem i Lepperem.
A nie dziwisz się, że trochę dużo tych co to mówią inaczej niż Ziobro mówi? Ja tam im wierzę a nie Ziobrze... a Misiak jakoś na Tuska nie mówi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4419  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 15:14
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Otworzyłam lodówkę

i usłyszałam...filozofa.
Na szczęście z radiowej Jedynki w programie "W samo południe".
Nadawał z Suwałk, wywiad spokojny, rzeczowy, wypowiedzi poparte rozsądnymi argumentami, ale też odpytujący nie był ani Karnowskim, ani żadnym innym nawiedzonym teorią sPiSkową.
Kto zna takiego Palikota? Kto chce takiemu filozofowi się przyjrzeć i wsłuchać w to, co ma do powiedzenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4420  
Nieprzeczytane 25-07-2010, 15:22
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Polu, filozof to klawy facet.
Jego wypowiedzi są czasami kontrowersyjne, ale w jaki inny sposób można dotrzeć do oszołomów?
Tylko tym językiem, mocnym i dosadnym.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:40.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.