menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:09
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Wlasciwie nawet nie chodzi tylko o samych bankierow ale o dyrektorow wielkich korporacji tez.. Placili sobie tak zw. "spadochrony" w kilkuset milionach.. Doprowadzali firme ( publiczna z reszta) do upadku i LEGALNIE wychodzili z niej z milionowymi likwidacjami.. Niektorzy zarabiali w czasie "pracy" po kilka milionow $ miesiecznie.. a biedni udzialowcy nie dostawali diwidendow.. To sie w pale nie miesci jak mozna bylo na to patrzec i nic nie mowic..
Mowilo sie, mowilo. Tylko nikt nie chcial sluchac. Szefowie rzadow maja za duze powiazania z tymi "golden parachutes" i w tym siedzi cale zlo.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #22  
Nieprzeczytane 01-10-2008, 23:17
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Mowilo sie, mowilo. Tylko nikt nie chcial sluchac. Szefowie rzadow maja za duze powiazania z tymi "golden parachutes" i w tym siedzi cale zlo.


Nie mowilo sie dostatecznie!! Teraz bedzie sie beczalo Bebbbbbeeee beeeee..jak mi jest zleeeee
Mam nadzieje ze te wszystkie miliony ukradzione ludziom polokowali w bankach ktore padna wraz z ich milionami.. bo asykurowane beda tylko konta do 250 tys..
  #23  
Nieprzeczytane 02-10-2008, 11:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mylisz sie "Slowikowa" !
Kruk krukowi oka nie wykole !
Zlodzieje tez maja swoje niepisane prawa.
Warto dodac,ze spoleczenstwo amerykanskie jest wyjalowione z polityki ,bo o to wlasnie chodzi moznym tego swiata aby glupcy nie sledzili ich postepowan i nie kiwneli palcem. Dla przecietnego zjadacza wazny jest pelen wozek zakupow w supermarkecie a potem jakos sie to zaplaci ,nie wazne kto bedzie placil ,wazne ze nam rozmiary rosna i wisza wory tluszczu !
Teraz gdy zlodzieje doszli do granicy pekania mozgow nawet z wlasnej glupoty objawil sie nam kryzys i zaczynamy ryczec we wszelkie tuby,rycza nawet ci co maja tylko 500 milionow i chca ratowac swiat kosztem innych (Paulson).
A w Europie,Polsce echo juz sie rozlega ,za pare dni beda topniec konta, swiadczy o tym juz doniesienie ,ze na nasze emerytury brakuje iles tam miliardow ,ktore ulokowano tam gdzie nie trzeba i zlodzieje polscy i swiatowi je zgarneli.
ZYJEMY W SWIECIE OSZUSTOW !
Czas na ich wyeliminowanie ze spolczenstw.
  #24  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 15:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Mimo kryzysu dolar w sile rosnie ,w polskiej tabeli tez .
  #25  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 19:34
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Mimo kryzysu dolar w sile rosnie ,w polskiej tabeli tez .

Może i rośnie.Ale polskich stoczni nic już nie uratuje.
Niech to szlag !
  #26  
Nieprzeczytane 03-10-2008, 22:11
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Cooooooooooo ?
To one jeszcze byly polskie ???
Ja myslalem,ze w Polsce to juz tylko ziemia i ludzie sa polskie.
  #27  
Nieprzeczytane 04-10-2008, 00:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Cooooooooooo ?
To one jeszcze byly polskie ???
Ja myslalem,ze w Polsce to juz tylko ziemia i ludzie sa polskie.

Nooo,już tylko polskie ludzie zostaną.W stoczniach.
  #28  
Nieprzeczytane 04-10-2008, 09:40
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Stalo sie to co mialo sie stac wg.planu - biedni na bogatych musza pracowac !
Wszyscy doplacimy do zlodzieji bankowych.
Siedemset miliardow dolarow w USA doplaci spolczenstwo amerykanskie aby ratowac z kasy panstwowej tych ,ktorzy winni trafic do wiezien.
Czy jest jeszcze gdzies na ziemi sprawiedliwosc ?
  #29  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 11:36
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Okazuje sie,ze zaczeto szukac sprawiedliwosci,teraz przekonamy sie jeszcze jakie to mamy sprawiedliwe sady ziemskie.
  #30  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 12:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Może i rośnie.Ale polskich stoczni nic już nie uratuje.
Niech to szlag !
Jak UE banki dostały państwową forsę--pomyślałem, że stracili argument o do finansowaniu stoczni. A jednak oni mogą--my nie. Czarnecki i jeszcze ktoś w TV o tym tylko wspomniał. Jeżeli tak to niech ich banki też padają. To powinno być kartą przetargową.
  #31  
Nieprzeczytane 08-10-2008, 13:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ich banki nie padna,co najwyzej zmienia nazwe,wzglednie sie polacza,za reszte zaplaca podatnicy i naiwni ciulacze.
  #32  
Nieprzeczytane 11-10-2008, 11:53
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Watykan ostrzega przed chciwością i inwestuje


Tomasz Bielecki 2008-10-10, ostatnia aktualizacja 2008-10-10 21:27:13.0

Dla Benedykta XVI kryzys jest kolejnym dowodem na to, że "pieniądze są niczym". - Niech na Wall Street zaprenumerują "L'Osservatore Romano" - żartują jednak włoscy ekonomiści, bo Watykan świetnie przygotował się na krach giełdowy.

Kościół kiedyś unikał giełdy, bo fundusze inwestycyjne jeszcze w latach 80. nie dawały gwarancji, że nie włożą pieniędzy w podejrzany moralnie biznes - jak produkcja broni lub prezerwatyw. Jednak dziś Watykan jest nie tylko krytykiem giełdy, ale też - jak pokazuje obecny kryzys - zatrudnia jej świetnych znawców.

Brytyjski tygodnik katolicki "The Tablet" dotarł do najnowszych raportów finansowych Watykanu, które pokazują, że watykańscy doradcy finansowi już przed kilkoma miesiącami zarządzili odwrót z rynku akcji w obawie przed rychłym krachem. - Watykan zdołał świetnie przygotować się do zbliżającego się kryzysu i dlatego wiele na nim nie straci - twierdzi rozmówca "The Tablet", który miał przeglądać watykańskie raporty w lipcu tego roku. Stolica Apostolska zdążyła zamienić większość swych rezerw w akcjach oraz funduszach inwestycyjnych na obligacje państwowe (520 mln euro), walutę (340 mln euro) oraz złoto (19 mln euro). Do tego dochodzi ok. 424 mln euro w "zbywalnych nieruchomosciach"

- Skała Piotrowa, na której zbudowany jest Kościół, zamieniła się w skałę ze złota - ironizuje po brytyjsku "The Tablet". Pomimo to kościelni finansiści martwią się tanim dolarem (zwłaszcza wobec euro), bo obniża on wartość datków płynących z USA do Watykanu. Słabnąca waluta USA była jednym z głównych powodów deficytu 9 mln euro, którym Watykan zamknął swój budżet z 2007 r.

Kryzys wzmaga w Kościele krytykę gospodarczego neoliberalizmu, którego - jak podkreślają niektórzy włoscy hierarchowie - "dyktatura się kończy". Biskupi nadadriatyckiego regionu Abruzja namawiają władze do porzucenia projektów budowy rafinerii i zbiorników gazu ziemnego, które dotychczas najgłośniej krytykowali miejscowi alterglobaliści. - Szybkie pieniądze to nie wszystko. Teraz dzięki kryzysowi wszyscy widzimy to wyraźnie. Niech naszym "czarnym złotem" pozostanie więc wino, a nie ropa niszcząca środowisko - przekonują biskupi.

__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #33  
Nieprzeczytane 11-10-2008, 12:57
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W Banku Of America Watykan ma najwieksze udzialy .
Ja tez.
Kryzys nam nie grozi.
  #34  
Nieprzeczytane 29-12-2008, 13:23
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

W Polsce tylko tym nie grozi kryzys co trzymaja kase w Banku Rolnym .
Jak masz ziemie to zyjesz jak krol ,gdy nie masz zdychasz jak kot pod plotem.
  #35  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 21:58
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Dwadziescia dwa i pol miliarda zlotych polskich wyparowalo z Otwartych Funduszy Emerytalnych w Polsce - podaja media .
Uwaga przyszli emeryci - wam (ci ktorzy zawierzyli OFE i zlodziejom) to juz nie kryzys finasowy grozi ale smierc glodowa !
  #36  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 15:43
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Czy Bank Rolny to chodzi o BGŻ
  #37  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Czy Bank Rolny to chodzi o BGŻ
Domyślam się, że chodzi o posiadanie ziemi ornej to jedna możliwość. Druga zakopanie w słoiku pieniążków.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #38  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:17
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Mnie kryzys nie grozi. Nie mam kasy w Banku, ani akcji,obligacji.
Całe życie było nauką przetrwania. Dzisiaj już jestem wprawiona. Mam emeryturę - trochę wyższą niż zarabiałam jako urzędniczka, jeszcze pracuję na 1/2 etacie i jest oky. Nie umrę z głodu bo wymagań za dużych nie mam.Daję sobie radę od 1-go do 1-go, nie odkładam na "śmierć" bo jak umrę to mi to będzie obojętne w czym i gdzie mnie pochowają. Mogą mnie spalić i rozrzucić w morze, ponieważ moją miłością jest morze.Ale do morza daleko, więc zrobią co będą chcieli i mi to lata.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #39  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 16:26
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Mnie kryzys nie grozi. Nie mam kasy w Banku, ani akcji,obligacji.
Całe życie było nauką przetrwania. Dzisiaj już jestem wprawiona. Mam emeryturę - trochę wyższą niż zarabiałam jako urzędniczka, jeszcze pracuję na 1/2 etacie i jest oky. Nie umrę z głodu bo wymagań za dużych nie mam.Daję sobie radę od 1-go do 1-go, nie odkładam na "śmierć" bo jak umrę to mi to będzie obojętne w czym i gdzie mnie pochowają. Mogą mnie spalić i rozrzucić w morze, ponieważ moją miłością jest morze.Ale do morza daleko, więc zrobią co będą chcieli i mi to lata.

Mam tak samo i nie narzekam nie myślę co będzie za dwadzieścia lat. Może dożyję może już śladu po mnie nie będzie. Co ma wisieć nie utonie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #40  
Nieprzeczytane 04-01-2009, 18:29
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Zobojetniac,zobojetniac staruszkow aby nie ruszyli na Belweder !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy kryzys w USA dotrze i do nas? Kazimierz Polityka - wątki archiwalne 176 17-03-2009 07:24

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.