menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:15
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Oglądałam krecika z moimi córkami. Była to śliczna, żywa bajeczka! Pewnie wracasz pamięcią do tamtych chwil? po to Bozia dała nam rozum żebyśmy pamiętali i rozumieli Fajnie tak pomarzyć o dziecinnych latach. Mimo wszystko, było fajnie bo byliśmy dziećmi.
Paulo kochana, wielkie dzięki! On był dawno napisany, ale dzisiaj mówimy o krzyżu, o cierpieniu, chociaż powinno nas coś rozbawić, nie smucić!
Był na temat, więc go wklepałam.
Pozdrawiam i życzę smacznego obiadku!!!!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:20
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Leszku, cała prawda! Prostota, szczerość w uczuciach ( nie tutaj) z naszymi bliskimi. I wychodzi, że miłość jest ważna! Życie bez miłości traci sens! Cokolwiek robimy, róbmy to z miłością. Nawet praca bez miłości zostanie tylko udręką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:25
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Toy, dziękuję Ci za buziaczki. Wybrałaś je w sam raz na ten wątek.
Zaglądaj do nas ze swoimi odczuciami, co sądzisz o miłości.
Może się mylę, ale cokolwiek robiłam, starałam się wkładać w to serce. Już nie mówię o uczuciach do ludzi czy zwierząt! Tutaj nie ma porównań. Kochamy ludzi niezależnie jacy są. To samo dotyczy zwierząt, kochamy je, bo są przy nas, są nam oddani bez reszty. Kto ma zwierzaka, to przyzna mi rację. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:27
toy_'s Avatar
toy_ toy_ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 10 254
Domyślnie

co ja mogę powiedzieć...miłości nie ma przyjazni nie ma

czasem jest nam po drodze razem i tyle
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:37
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Wzruszyłaś mnie tym wyznaniem. Zgubiłaś po drodze życia kogoś bliskiego. Znam to, miałam okres w latach 70 - tych, że życie skończyło się, że już świat się zawalił. Na szczęście byłam bardzo młoda, miałam wspaniałe dwie córeczk, małe, ale były przy mnie, i to był bodziec do życia. Znalazłam miłość w sercu i odwzajemniły mi tą samą miłością. Nie mogłam pozwolić sobie na zdołowanie mnie do dna.
Teraz wiem, że zrobiłam dobrze, nie poddałam się!
Dziewczyno, nie poddaj się! Raz się żyje! Uśmiechnij się! Przesyłam Ci bardzo dużo ciepełka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:37
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał toy
co ja mogę powiedzieć...miłości nie ma przyjazni nie ma

czasem jest nam po drodze razem i tyle

Tosia - no usmiechnij się
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:39
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Nineczko piękny wiersz napisałaś a sens w nim taki iż oprócz cierpienia trzeba mieć wiarę i siłę.
To takie ludzkie.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 14:57
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Po ludzku cierpiałam i po ludzku pisałam. Przepraszam jak ktoś go źle odbiera, ale to była chwila cierpienia.
Minęło to natchnienie, mam Was, mogę zapomnieć chociaż na kilka minut o tym co boli.
Pozdrowionka Paulo kochana.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 15:01
Paula's Avatar
Paula Paula jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Pomorskie - P. Gdańsk
Posty: 22 263
Domyślnie

Cytat:
Napisał psycholog
Po ludzku cierpiałam i po ludzku pisałam. Przepraszam jak ktoś go źle odbiera, ale to była chwila cierpienia.
Minęło to natchnienie, mam Was, mogę zapomnieć chociaż na kilka minut o tym co boli.
Pozdrowionka Paulo kochana.

Nineczko życzę tobie abyś w tym okropnym cierpieniu znalazła nadzieję i uwierzyła w nas przyjaciół, którzy zawsze będą z tobą.
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 15:04
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie Nino

Cytat:
Napisał psycholog
Leszku, cała prawda! Prostota, szczerość w uczuciach ( nie tutaj) z naszymi bliskimi. I wychodzi, że miłość jest ważna! Życie bez miłości traci sens! Cokolwiek robimy, róbmy to z miłością. Nawet praca bez miłości zostanie tylko udręką.

Przeczytałam wszystko na wątku, co do tej pory napisano, i właśnie pod tym postem podpisuję się obiema rękami.
Kiedy nie ma w nas miłości do ludzi, do świata do siebie samych - wszystko inne staje się płytkie, miałkie,
tworzy się pustka. Odsuwają się od nas inni, bo ze sfrustrowanym człowiekiem,
na dłuższą metę nikt nie wytrzyma, nawet on sam. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 15:33
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Tak wiele piszecie o miłosci, i racja, bo to ona nadaje nam sens życia, jaki człowiek jest piękny, kiedy jest zakochany,...a jaki świat i ludzie są piękni, Tylko czy wszyscy potrafią kochać? Dla mnie zawsze sensem mego bytu, była miłość.
Miałam w życiu to szczęscie , ze zaznałam prawdziwej miłości, ale, może coś w tym jest, jak powiedział Owidiusz;

''JEŚLI CHCESZ BYĆ KOCHANYM, BĄDŹ WART MIŁOŚCI'',

to motto towarzyszyło mi przez całe moje życie, lecz, żeby brać to najpierw trzeba dać, bo z pustego i Salomon nie naleje jak mówi przysłowie, ja starałam się zawsze dać coś od siebie, a dopiero czekać na odzew , i dobrze mi z tym do dzisiaj,
Nino, Ty emanujesz dobrocią i pokorą- kochasz wszystko co Ciebie otacza i dlatego potrafisz z godnoscią dźwigać krzyż Twego przeznaczenia,- podziwiam i szanuję Cię bardzo,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 15:49
Ania o.'s Avatar
Ania o. Ania o. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 3 755
Domyślnie

Witam Nineczko. Odważyłaś się na własny wątek więc życzę zadowolenia z jego prowadzenia oraz uczciwych tzn. prawdomównych wypowiedzi. A miłym dla ludzi, których się lubi zawsze należy być i doceniać innych także a nie tylko siebie. Gwarantuję, że wtedy mniej frustracji i niedowartościowania w świecie realnym. Niestety wszystkich się jednako lubić nie da i nie ze wszystkimi nam po drodze. To takie oczywiste. Jednak świństwem jest szukanie wydumanych bądź urojonych, sztucznych powodów "niestrawności". Najgorsza jest nienawiść i zazdrość wynikające z cech charakteru. Na starość często się to pogłębia. Ty rozumiesz i doceniasz to, co każdy kto już był jedną nogą na lepszym świecie. Jeśli uda się wrócić do życia to tym bardziej wtedy ceni się to co ma, cieszy drobiazgami, nikomu nie zazdrości i źle nie życzy - wręcz przeciwnie ... itd. Każdy w miarę normalnie przeżyty dzień jest sukcesem a cała reszta mało istotna.
__________________
Jeśli warto wspomnij. Jeśli nie - zapomnij.

Ostatnio edytowane przez Ania o. : 06-01-2011 o 16:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:06
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

O tym chciałam porozmawiać, ale jak sama czytałaś, nie do końca to się podoba. Jest jak jest i niech tak zostanie.
Pozdrawiam Cię Mimozo CZ. z całego serca. Wysłałam to co obiecałam, nie wiem czu doszło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:12
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Jadziu, Aniu, jak miło Was powitać i odebrać Wasze porady. Jadzia pisze słusznie o wartości, miłości, o braniu i dawaniu.
Oczywiście, przytoczyłaś najprawdziwsze przypowieści! Jak potrafimy kochać, to i my będziemy spostrzegani jako ludzie, nie samoluby.
Dzięki Aniu za bycie przy mnie, za CIEPEŁKO jakie dajesz.
Jadziu jak zawsze uśmiecham się do Twojej buźki!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:26
Renatas46's Avatar
Renatas46 Renatas46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kawęczyn
Posty: 1 251
Domyślnie

Witam serdecznie.
Wspaniały wątek założyłaś Nino, czytam tu wiele mądrych i dobrych słów. Zawsze byłam nieśmiała i małomówna, więc dość trudno jest mi się włączyć do rozmowy, ale zauważyłam, jak wiele nas łączy: choroby, troski, cierpienia, doświadczenia życiowe, ale i małe radości, potrzeba kontaktu z innymi ludźmi, potrzeba uwagi i akceptacji. W tym właśnie chyba zawiera się odpowiedź na Twoje pytanie Ninko, że najważniejsze w życiu, to mieć dla kogo lub dla czego żyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:43
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Renatko, ale trzeba tez umiec żyć dla siebie....zadowolić siebie....jęsli Ty będziesz promienna szczęsliwa to wokół Ciebie będzie słońce i odwrotnie w przeciwnym przypadku....nie mozna żyć tylko dla kogoś, bo jak tego kogoś zabraknie(z różnych względów) to co? świat się skończy..i co dalej stracisz to co wg Ciebie najważniejsze....wtedy ciężko...
a wogóle tak mało w życiu pracujemy nad włąsnym szczęściem....spodobało mi się kiedys gzdies pzreczytane zdanie....CHCESZ BYC SZCZĘŚLIWY?....TO BĄDZ.takie proste i takie trudne...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:43
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

Dobrze to ujęłaś Renatko! Warto żyć i być potrzebnym. Potrzebni jesteśmy zawsze! Nawet ci co nie mają nikogo, też są potrzebni, obok nich są ludzie i czakają na podaną im rękę. Mam kogoś takiego kto jest sam, dosłownie sam! Wyobraź sobie, że u niego drzwi się nie zamykają, zawsze ktoś przychodzi, chce pomóc, on mając już prawie 90 lat, jest cudownym, zawsze uśmiechniętym człowiekiem. Nie martwi się że nie miał dzieci, że umarli bliscy a on jak na złość żyje.
Jest przyjacielem dla każdego, uśmiecha się, wita każdego z radością. Przychodzą młodzi ludzie, starsi, znajomi, przyniesie ktoś kawałek ciasta, zrobi herbatę i już jest milutko.
Tak mamy sobie pomagać, wspierać się. Ja się nie wymądrzam, tylko znam życie jak większość z Was. jedni mieli pod górę, innym było lżej. Nie ma idealnego porównania w naszym życiu. Bądźmy razem, będzie nam lżej. Nina.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:45
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

W jednym czasie Ninko pisałyśmy o tym samym w zasadzie....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 16:58
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 691
Domyślnie

To wspaniale że myłi mamy takie same! Doszłaś do wniosku ( od dziecka )że warto pomagać, masz to już we krwi. Dobrze że jesteś, Malwinko!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 06-01-2011, 17:10
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Witam,Mowi sie ze czas leczy rany,czas pomaga tylko zlagodzic
bol.Ktos kto przezyl tragedie tak latwo nie potrafi otworzyc
sie,zwierzyc ze swojego bolu.Ciagle istnieje obawa ze ktos
w zlej lub dobrej wierze zada ci nastepny cios.Nawet boksera
jeden cios za duzo powali.Dobrze by bylo zeby ludzie ludziom byli ludzmi.No coz jest jak jest a watek niech sie rozwija i obrasta dobrym slowem czego serdecznie zycze Zalozycielce i
bywalcom tego watku.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.