menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5141  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 10:33
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Jak coś tam kupowałam, to dostałam w prezencie taki 2GB, i na nim umieścilam moje PI12 i 13 i dodatki i coś tam jeszcze.
Dużo weszło. To będzie sobie leżało w szufladzie. A drugi mam 8GB, no to tam wszystko włożyłam, potem jednym ruchem, zainstaluje się, gdyby jakiś problem był.
Ten twój mały bardzo dobry do podręcznych rzeczy, ja też tak zrobię, teraz o tym pomyślałam, ten duży będzie zachowawczy, a ten mały, jak trzeba coś przenieść. Zaraz to zrobię, włożę na ten duży PI. Zachowawczo.
Zaglądnęłam do Skypa, mam imię takie jak ci podałam. Tam mam jakieć imiona, i ja ich nie znam!!! Nigdy nie używałam, tylko jak mi otworzono. Przeglądnęłam tam sobie, i nie wiem gdzie usuwa się te niechciane adresy?
Jasiu, mam wiadomość od ciebie, ale nie wiem co robić?
__________________
  #5142  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 10:43
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Jasiu, dzisiejszy dzień będzie zapisany w pamiętniku dużymi literami. Teraz tylko, jak zlikwidować te jakieś nieznane adresy, i jeszcze parę drobiazgów. Do zobaczenia...
__________________
  #5143  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 10:44
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Wszystko się udało, z kluczem też, mogę sobie nie jedno na ten dodatkowy dysk dodać, już wiem jak, Skype też działa do Irenki, Irenka wreście jest.
Podpowiem Ci Iernko jak to wszystko ustawić, to wolnym czasie.
__________________
  #5144  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 10:58
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Już wiem Jasiu, usunęłam niechciane adresy. Przeglądnęłam zakątki ide jesc.
__________________
  #5145  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 14:06
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Jasiu,mam prośbę -masz mnie jeszcze w kontaktach Skype-możesz mi podać mój nick bo zapomniałam a nijak nie pamiętam danych
__________________


  #5146  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 14:21
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Basiu mam Ciebie na Skype, zaraz zadzwonię teraz otwarłam komputer,
nie mam połaczenia z Tobą, podaję Basiu Twój nick basiarz54
Kontakty mam wszystkie na GG, na Skype nie po awarii kompa znajomi zginęli,
ale to nic mam wszystkich na GG.
__________________
  #5147  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 18:14
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Jasiu w starych komuterach są tylko dwa wejścia USB.
U mnie tak właśnie jest. Dokupiłam więc rozgałęziacz do USB i mam więcej wejść. Co innego w laptopach, tam są 4 wejścia.
Ja mam już kilka pendraivów, to świetna sprawa. Ostatnio przeniosłam wszystkie tubki i tutki dot. Świąt Bożego Narodzenia, żeby nie obciążały mi sprzętu, a w grudniu jak znalazł.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #5148  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 18:29
Basia z Żor Basia z Żor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Posty: 1 072
Domyślnie

Dzięki Jasiu
__________________


  #5149  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 19:59
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie. Fajnie, że już potrafimy przekładać dane na dysk wymienny. To jest bardzo proste i potrzebne.
Widzę, że Ania świetnie odrobiła ćwiczenie z template - szablony. Trzeba z nich korzystać.
Ja dzisiaj robiłam tutek pt. Stemplowane tło. Dużo się można nauczyć, bo trzeba zastosować maskę. Jest też przechwytywanie kolorów z obrazka i robienie własnych schematów kolorów.
Tła zrobiłam cztery tym sposobem. Dwa wkleję.



__________________
  #5150  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 20:20
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,ja mam dzisiaj jakiś opór do PI ,chciałam zrobić szklaną maskę i mi nie wyszło ,no to zostawiłam PI ale w międzyczasie Marysia napisała że lekcje należy odrabiać po kolei to wrócę w lepszym momencie swego nastroju a dzisiaj tutek przetłumaczony przez Jolę w PSP i AS
__________________
  #5151  
Nieprzeczytane 13-03-2010, 20:28
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Tylko taki tutorial zrobiłam, bo najłatwiej,
przetłumaczony przez Marysię.


__________________
  #5152  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 04:36
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Witajcie...świetnie, już wiemy co to klucze USB, właśnie taki rozgałęziacz trzeba mieć jak Qrystyna, Skypa zaczniemy używać, będzie może prościej czasem coś wyjaśnić... ?

Nauka się posuwa do przodu, mimo drobnych zniechęceń, ale i to mija.

Wczoraj, oglądałam TVPolonię i mówili polacy którzy zrobili karierę w USA. Kariery były różnorodne, i jedna z pań powiedziała coś takiego...
Wszystko w życiu zaczyna się od marzeń. Jeżeli nie marzymy... nic nie osiągniemy.

Trochę to uproszczone, ale tak jest. Od tego się wszystko zaczęło i każdy etap poprzedzony jest... marzeniem. Mówię o sobie. Można to nazwać chęcią, poznania nowego, dopełnieniem braków, wypełnieniem czasu?... Jak go zwał, tak go zwał, rezultat ważny.
Zobaczcie ile dokonałyśmy wspólnie!!! I ile jeszcze przed nami?!!!
Nie wiem czy nie będziecie żałować że zacznę używać Skypa, Tylko Urszulka słyszała jaki mam styl mówienia, i sposób zachowania. Pisanie... to drobiazg, można się zastanowić, słówko nieodpowiednie wymazać. Wszystko jest bardziej stonowane. Dziewczynki, na waszą odpowiedzialność... ryzykujecie ogromnie dużo, może jednak zostaniemy przy pisaniu?

Jestem niesamowicie energiczna i potrafię przestawić...- no potrafiłam, bo teraz plecy nie pozwalają- szafę czterodrzwiową!!! Nawet udało mi się, podejściem psychologicznym, lekkim przymuszaniem, gadaniem, wciąganiem do dyskusji o szkodliwości palenia... tak skołować mojego dorosłego syna, że poszedł do doktora, dał sobie potraktować punkt w uchu laserem, i już dwa tygodnie nie pali, odkładając codziennie 5 euro do kryształowego grzybka!!!
Jest absolutnie przekonany, że to on tak zadecydował, i ma rację, bo końcówka do niego należała, ale już potrafi podśmiewywać się, przypominając sobie moje podchody.

Marzyłam kiedyś, o zrobieniu kursu grafiki komputerowej, nie ma takiej możliwości tutaj. Robię co mogę we własnym zakresie, marzyłam żeby zrobić kurs informatyki, też własny zakres mi pozostał...
Marzyłam, żeby syn nie palił... nie pali!!!
Marzyłam... oj ciagle jeszcze marzę i tak pomalutku, niektóre marzenia się spełniają, z innych trzeba zrezygnować, ale... oglądnijcie się na chwileczkę do tyłu, zobaczycie czego dokonałyśmy, wszystkie razem.

...........
__________________
  #5153  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 06:59
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Witajcie.Świetnie Irenko opisałaś przemyślenia. Tak, jesteśmy samoukami i to jest najlepsza nauka.
Ja mam skype od zawsze, ale rzadko używam, bo nie bardzo lubię. Jeżeli już to wolę czaty, czyli pisanie, bo nawet jak ktoś coś do mnie napisze, to nie muszę od razu odpowiadać.
Głośna rozmowa może w domu komuś przeszkadzać w danej chwili, zresztą coś mikrofon mi nie działa, muszę posprawdzać.
Mój adres skype to urszuka-kol.
__________________
  #5154  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 08:01
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Witaj Urszulko, jak ja ciebie rozumiem, ja też myślę, że będę tylko pisać. Ale umieć posługiwać sie Skypem, wreszcie też trzeba. I może kiedyś sie przyda, jak będzie jakiś kłopot z łaczeniem się z portalem. Dzisiaj tak było z Dziadkiem Jankiem, ale na szczęście krótko trwało. Wrócę pózniej, próbowałam zrobić czereśnię, ale nie szklaną, tylko taką narysowaną jak naturalna, i już poprosiłam o pomoc Renatę bo mi coś nie wychodzi, nie znam niektórych narzędzi w PSP, a inne znam, nie kompletnie.
Idę szukać pomocy! Wróce pożniej...
__________________
  #5155  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 10:12
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Witajcie, wczoraj robiłam tutorial ten co Ania,poprzestawiane mam w PSP muszę od nowa naprawić PSP, nie mogłam gradientów zrobić jak należy.
Z Irenką to już porozmawiałam, Urszulko ja lubię Skype rozmawiam piszę, wysyłam co chcę, a czaty to nawet nie wiem co to jest, jak je obsługiwać,
to chyba dla młodych, a może nie, po prostu nie wiem.
Twój adres wciągnę na Skype.
Miałam programik Winamp do odtwarzania filmików, teraz przestał odtwarzać, filmiki z kamery, nie wiem czemu, zainstalowałam KMP Player
z tej stronki, piszę o tym może komuś się przyda, wszystko odtwarza radia, różne filmiki, zrobione kamerą w domu również.
http://www.programosy.pl/program,kmplayer.html

http://www.farfallefantasia.eu/summertime.html
__________________
  #5156  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 10:38
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 751
Domyślnie

Witaj Jasiu tutaj. A to co robiłyśmy dzisiaj to nie jest czat? Takie pisanie, jedna po drugiej?

To mi odpowiada i zipka przesłać można, a najważniejsze, że w razie czego, mamy łaczność.
Zaraz zapiszę Urszulkę to nauczę się zapisywać nowy adres.

Dziewczynki, szukając jakiś bardziej technicznych tuto u Dziadka Janka, znalazłam kilka, zrobię je kolejno, bo narzędzia i ich ustawienia trzeba znać. Niby już bardzo dużo wiemy, i okazuje się, że jak trzeba zrobić coś bardziej specyficznego... klops. Miałam tak dzisiaj, więc poszukałam i znalazłam takie tuto, które pokazuje jak przygotować obrazek i zapisać go jako skrypt. Kiedyś Urszulka się interesowała tym.
No to zaczelam robić i oczywiście nie zawsze się udawało no to wrwcałam i znowu coś robiłam, i jak w końcu otworzylam historik, to nie mogłam kontynuować, bo tyle różności tam było. Już zrozumiałam jedno, że jak się przygotowuje obrazek do własnego skryptu, trzeba robić wszystko kolejno i precyzyjnie. Przeglądając historic, myślę, że może można by było usunąć niektóre działania, ale jescze nie jestem pewna. Zamknąc można... no nic, muszę sie do tego zabrać bardzo wczesnym rankiem i na spokojnie zrobić wszystko. Na dzisiaj koniec, w rezultacie nic nie zrobiłam, ale przygotowałam sobie pracę na jutro. Oglądam film. Miłego dnia wam wszystkim życzę...
__________________
  #5157  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 16:41
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Witajcie,poczytałam o czym piszecie,mam to samo co Urszulka Skype mam już dawno ,nie lubię rozmawiać wolę pisać,mam też GG i to mi odpowiada.
Irenko to o czym piszesz to jest tematem jednej z lekcji u Marysi i muszę powiedzieć że to świetna sprawa,można sobie zapisać taki scrypt i potem automatem dodawać,np.często powtarzane i w scrypcie to można.
__________________
  #5158  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 17:00
jaśka 46's Avatar
jaśka 46 jaśka 46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 8 966
Domyślnie

Nie lubicie rozmawiać przez skype, a ja bardzo lubię,być może mam fajne znajome, jak zaczniemy rozmawiać, to nawet do rana, by się rozmawiało, pisanie to nie to samo, za bardzo uciążliwe, wszystko zupełnie inaczej wygląda jak się rozmawia, nie koniecznie mieć kamerę jak nie chcemy. Po za tym można przesyłać pliki, zdjęcia itd,
a nie pożyteczne jak otwieramy jakiś program graficzny razem, potem porada kliknij tu kliknij tam, od razu się dużo umie bez uciążliwych ćwiczeń.
Napisałam co myślę Aniu i Urszulko.
__________________
  #5159  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 18:23
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Piszecie o skryptach. Swoje skrypty można robić i w PśP i PI. Ja zrobiłam skrypt w PSP na swój podpis wg instrukcji Dziadka Janka.
Dzisiejszy obrazek w PI z wykorzystaniem czcionek i wczorajszego stemplowanego tła.

__________________
  #5160  
Nieprzeczytane 14-03-2010, 18:59
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Jasiu,ja też nie lubię rozmawiać przez telefon.
Urszulko Żółwim krokiem podążam za tobą,dzisiaj lekcja 16
__________________
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasza pasja...MALOWANIE komputerowe. Iluzja Hobby, pasje 823 30-04-2024 11:07
...Nasza Grafika - obrazki...cz. 27... tar-ninka Hobby, pasje 17976 18-12-2020 18:41
... Nasza grafika - obrazki ...cz. 19 tar-ninka Hobby, pasje 512 28-11-2009 22:04
. . . Nasza grafika - obrazki . . . cz. 16 . . . tar-ninka Hobby, pasje 504 12-09-2009 07:57
.. Nasza grafika - obrazki . . . cz. 14. tar-ninka Hobby, pasje 505 26-06-2009 17:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.