menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #341  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 10:24
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nella

Ktoś, niedawno wypowiedział się na BiblioNETce:
" Zadziwia poziom bestsellerów..." Niestety, często tak bywa jak w przypadku autorki "Szczeliny"...
  #342  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 19:13
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ludgardo, ale ja mysle ,że nie powinnysmy za bardzo opierac swoich sadów na recenzjach-czasami moga byc pomocne, ale tu przeciez chodzi o nasz odbiór.
  #343  
Nieprzeczytane 02-02-2009, 23:02
Alladynka's Avatar
Alladynka Alladynka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 554
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rosamunda
A ja bardzo polecam książkę "Sekret" Rhondy Byrne.
Książka pomaga myśleć pozytywnie i przetrwać trudne chwile.
Mówi o sile przyciągania. Jeśli o czymś myślimy, np. o tym, że jesteśmy chorzy, to przyciągamy chorobę. Zgadzam się, że powinniśmy myśleć pozytywnie, to bardzo pomaga. Książka pomogła mi przetrwać kolejny rzut RZS. Polecam.

Próbowałam przeczytać jednak nie dałam rady . Film też nie wzbudził mojego zainteresowania .
__________________
To jest największe nieszczęście - nie wyżyć życia.
  #344  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 13:47
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ludgardo, ale ja mysle ,że nie powinnysmy za bardzo opierac swoich sadów na recenzjach-czasami moga byc pomocne, ale tu przeciez chodzi o nasz odbiór.

To prawda, za bardzo nie, ale można wziąć pod uwagę, a nawet trzeba, plus ocena własnego odbioru- tak właśnie robię
  #345  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 13:53
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Chciałam Wam polecić znakomitą,pełną humoru książkę Garrisona Keillora /znany amerykański prezenter radiowy,autor humoresek/ pt.Męskie sprawy.Jestem w trakcie czytania..można do łez uśmiać sie z przemyśleń na temat stosunków damsko-męskich we współczesnym świecie..
"Kobiety mogą sobie rządzić światem,proszę bardzo,ale my ich potrzebujemy,żeby jak dawniej nas kochały,bo inaczej to wszystko na nic.."
  #346  
Nieprzeczytane 03-02-2009, 15:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał nika
Chciałam Wam polecić znakomitą,pełną humoru książkę Garrisona Keillora /znany amerykański prezenter radiowy,autor humoresek/ pt.Męskie sprawy.Jestem w trakcie czytania..można do łez uśmiać sie z przemyśleń na temat stosunków damsko-męskich we współczesnym świecie..
"Kobiety mogą sobie rządzić światem,proszę bardzo,ale my ich potrzebujemy,żeby jak dawniej nas kochały,bo inaczej to wszystko na nic.."

Nika, czytalam te ksiazke i pekalam ze smiechu. Samo zycie. Jest jeszcze jedna ksiazka w podobnym stylu napisana przez Stephen'a Clarke, ktora jest juz dostepna w wersji polskiej "Merde! w rzeczy samej".
Super sympatyczny bohater - mody Anglik, stara sie rozwiazanie zagadki dot. istoty zycia w kraju serow i haute couture. Probuje znalesc odpowiedz na wiele pytan, np. - czy wypada sypiac z z kochanka wlasnego szefa? Dlaczego w poblizu plazy nudystow brakuje znakow ostrzegawczych? No i naturalnie, nasz sympa bohater szuka beznadziejnie idealnej francuskiej mademoiselle?

Serdecznie polecam, bo to prawdziwa kupa smiechu!!!!

PS. Cos te haute couture zaczyna mnie przesladowac.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #347  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 16:28
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie Jeszcze o Pemie Cziedryn..

Cytat:
Napisał ostatek
Masz rację, Aluniu... czytałam te książkę kilka lat temu; w sytuacji byłam takiej, że tylko o ścianę się zabić... książka - kupiona w szpitalnym kiosku - pomogła przetrwać trudne chwile, nauczyła optymizmu, odwagi a nawet (czasami) cierpliwości.
Zgadzam się z tobą . Dlatego szukam jej kolejnych książek:
- "Mądrość nieuciekania"
- "Miejsca, które budzą lęk"
- "Zacznij tu gdzie jesteś"
  #348  
Nieprzeczytane 04-02-2009, 16:33
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Uśmiech Dziękuję wszystkim za Wasze propozycje. Sięgam po nie często.

A dziś piszę o poruszającej:
"Mniej niż nic" Kim Elizabeth.
Rec.
"...Czytanie tej książki straszliwie boli. Ale trzeba takie rzeczy czytać. Choćby po to, by próbować chronić następne pokolenia przed zarażeniem nienawiścią, nietolerancją rasową, fanatyzmem religijnym. I da się je czytać, jeśli są napisane tak, jak ta – kształtnym, wyrazistym, przesyconym głębokimi emocjami stylem, jakiego darmo szukać w niejednej „prawdziwej” powieści.
Porzucona w chrześcijańskim sierocińcu w powojennym Seulu, zostaje po pewnym czasie adoptowana przez bezdzietnego fundamentalistycznego pastora i jego żonę, którzy zabierają ją do Stanów Zjednoczonych. Czym było dzieciństwo i młodość wśród społeczności, która nie akceptowała jej azjatyckich rysów twarzy? Czy małżeństwo stało się dla niej oparciem, czy kolejną udręką?..."
  #349  
Nieprzeczytane 07-02-2009, 14:35
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ludgarda
Ktoś, niedawno wypowiedział się na BiblioNETce:
" Zadziwia poziom bestsellerów..." Niestety, często tak bywa jak w przypadku autorki "Szczeliny"...
Cóż,poziom bywa..."zróżnicowany"
  #350  
Nieprzeczytane 09-02-2009, 11:16
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie Witold Urbanowicz

Tych, którzy są otwarci na poznanie kultury chińskiej sprzed "rewolucji kulturalnej" zachęcam do przeczytania książki wydanej przez Znak pt "Ogień nad Chinami".
Opisane są tam w sposób pasjonujący walki powietrzne a także ludzie od prostych chłopów po inteligencję.Ich pełne godności zachowania, czego mogliby się nauczyć , nawet oficerowie amerykańscy - nie zachowujący się godnie w różnych sytuacjach.
Polecam: kopalnia wiedzy i przyjemność w czytaniu.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
  #351  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 10:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Polecam ksiazke, ktora nareszcie zostala przetlumaczona na j.polski. Tytul oryginalny - The lost childhood - po polsku - Utracone dziecinstwo - autor Yehuda Nir - obecnie profesor psychiatrii na wydziale medycyny uniwersytetu Cornell.
Ksiazka ta zostala wydana w Stanach juz 16 lat temu.
Jest to historia oparta na faktach, ktore przypominaja o smutnej rzeczywistosci, ze czlowiek nadal wystepuje przeciwko drugiemu z cala bezwzglednoscia, zupelnie jakby wojna nikogo niczego do tej pory nie nauczyla.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #352  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 11:25
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

ta bezwzgłędnośc jest wpisana w nature człowieka, dopiero wychowanie, obycie, tepia te cechę.Ja polecam niedawno przetłumaczona pozycje Scott'a Fidgerald"a ( tego od Wielkiego Gatsby"ego i zony Zeldy( przepieknej kobiety, ale schizofreniczki i alc.)Dziwne losy Beniamina Button'a- zwracam uwage rówież na film z Brad'em Pitt'em-ten sam tytuł- absolutna rewelacja i absolutne arcydzieło i ksiażka i film.
  #353  
Nieprzeczytane 18-02-2009, 15:26
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie " Gra Anioła" Carlosa Ruiza Zafona

Uff, właśnie skończyłam kolejne tomiszcze jakim jest ta powieść sławnego, hiszpańskiego pisarza. W jednym monumentalnym tomie powiązane są z sobą : powieść romantyczna, powieść gotycka, kryminał. Książka, której fabuła toczy się w mrocznym klimacie Barcelony. Gra Anioła, to gra o duszę, o godne życie głównego bohatera powieści, pisarza, który z czasem przyjmuje na siebie rolę detektywa... To powieść o miłości do człowieka i do książek, o przyjażni, wierze...W moim odczuciu chwilami męcząca, byłam zadowolona, kiedy skończyłam ją czytać, nie towarzyszyło mi uczucie żalu,że akcja w końcu została zamknięta! Nie mniej, zawiera wiele pięknych fragmentów...przytoczę tylko finalny, bardzo znamienny i niezwykle ważny dla potencjalnego czytelnika, a który mnie bardzo wzruszył...:
-"Chciałabym, aby Pan wiedział,że byłam szczęśliwa, że dzięki Panu spotkałam mężczyznę, którego kochałam i który mnie pokochał, i że mamy syna, Daniela, któremu zawsze o Panu opowiadam i który nadał memu życiu sens niemożliwy do przybliżenia przez wszystkie książki świata".(!)
Jak pięknie powiedziane: wartość życia w najbliższych przeciwstawiona kultowi książki
Dla takich pięknych, niebanalnych tekstów warto książkę przeczytać- polecam
  #354  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 15:08
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Absolutnie zgadzam się z Ludgardę, dla wielu wspaniałych i niebanalnych zdań warto tę książkę przeczytać. Zamglona, senna Barcelona zawsze stanowi niepowtarzalne tło dla toczącej się akcji tu na pograniczu krwawego kryminału, mrocznych żądzy, nieodwzajemnionych uczuć i wszechmocnego działania diabła. Mam lekki niedostyt, bo spodziewałam się więcej pamiętając moje napięcie przy lekturze "Cienia wiatru", ale widocznie nie jest możliwe utrzymanie stałego poziomu w następnych książkach. "Grę Anioła" polecam, warto przeczytać chociażby dla historii o rujnującej życie książce, niszczącej miłości i przeznaczeniu. Czekam na trzecią część "Cmentarz Zapomnianych Książek" .
  #355  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 23:33
Biedronka's Avatar
Biedronka Biedronka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Warszawa
Posty: 74
Domyślnie

Właśnie skończyłam czytać "Gniazdo" Zofii Turowskiej. Jest to portret rodzinny Janusza i Joanny Onyszkiewiczów.Dzieje kilku pokoleń Piłsudskich i Onyszkiewiczów to kawał współczesnej historii Polski. Warto przeczytać .Polecam.
  #356  
Nieprzeczytane 25-02-2009, 23:45
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Co jakis czas dostaje sympatyczna przesylke z Polski - naturalnie ksiazki. Wlasnie skonczylam "Dziewczyna z Marsa" Tamary Bach.
Szczegolna ksiazka. Odwazna. Bezposrednia. Inna
Autorce udaje sie we wspanialy sposob ukazac rozczarowanie, jakie przynosi ze soba pierwsza milosc oraz poszukiwanie wlasnej seksualnosci - kiedy ma sie 15 lat. Sympatycznie szczera i piekna historia.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #357  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 12:02
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie " Moje życie z Mozartem"

to kolejna książka, jedna z wielu, autora " Oskara i pani Róży".
Jego najbardziej osobista,w której poprzez opowieść o swoim życiu- napisaną w formie listów- od lat najwcześniejszych, pisarz wprowadza czytelnika jednocześnie w życie Mozarta swego wielkiego mistrza i nauczyciela(!) Mówi o sile wiodącej tej pięknej muzyki, o tym jak wiele razy zaskakiwała go niespodziewanie w wielu krytycznych momentach życia, jak go ocalała...była jak balsam na zranione serce. Niewielka książeczka, pięknie wydana zawiera wzruszające fragmenty, dodatkową jej zaletą jest dołączona doń płyta CD z muzyką Mozarta z różnych jego dzieł muzycznych, która jest osobistym wyborem pisarza

-" A kiedy mówię Mozart, to nie wypowiadam jedynie Twego nazwiska, mam na myśli niebo, chmury, uśmiech dziecka, oczy kota, twarze ludzi, których uwielbiam..."
  #358  
Nieprzeczytane 07-03-2009, 19:52
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Istotnie Gra Anioła jest bardzo dobra książka.
  #359  
Nieprzeczytane 08-03-2009, 15:55
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Wojciech Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion
Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać.Wojciech Cejrowski zabierze Państwa na wyprawę do ostatnich dzikich plemion
.
Przeczytałam a właściwie wysłuchałam książki z Czytaka. (Wzrok już nie do czytania a tak uwielbiałam czytać i jestem wdzięczna PFRON że umożliwił mi na starość czytanie-słuchanie książek).
Nie cierpiałam Cejrowskiego jego program WC kwadrans - ochyda ale... ostatnie programy w TV2 Boso przez świat lubię oglądać i książkę wysłuchałam z przyjemnością lekka i zabawna można przy niej wypocząć - polecam.
Elżbieta
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
  #360  
Nieprzeczytane 08-03-2009, 17:02
Elżbieta V's Avatar
Elżbieta V Elżbieta V jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 1 208
Domyślnie

Jako pierwszą książkę wysłuchałam z mojego czytaka pięknym językiem napisaną biografię -pamiętnik ;
Barbara Piotrowska-Dubik - Kwiaty na stepie : Pamiętnik z zesłania

Urodziłam się 31 maja 1927 r. we Lwowie. Moje szczęśliwe dzieciństwo trwało 12 lat. A potem wojna, roztanie z ojcem.
13 kwietnia z mamą i dwoma młodszymi braćmi zostaliśmy wywiezieni do Kazachstanu. Sześć lat życia w skrajnej nędzy, głodzie i ciężkiej pracy fizycznej przeżyłam dzięki Opatrzności Bożej. Wróciłam do Ojczyzny 1 czerwca 1946 r.
Ukończyłam studia medyczne w Gdańsku. Zostałam lekarzem pediatrą. W Sodalicji Akademickiej poznałam mojego przyszłego męża, inż. Mariana Dubika, żołnierza AK z Gór Świętokrzyskich. Mieliśmy czworo dzieci, z których żyje dwoje. Obecnie mają one swoje własne rodziny, a ja mam dziesięcioro wnuków, najmilszy bilans mojego życia.
Jakże często proszą one: "Babuniu, opowiadaj o stepie, wielbłądach, lepiankach, zachodach słońca i groźnych buranach, o tym jak byłaś bardzo głodna, o Jędrusiu. ty na pewno jeszcze więcej pamiętasz".
- Pamiętam...


Niewarygodne ile ci ludzie musieli przejść.Czyta się z zapartym tchem - polecam
__________________
Bądź mądry, mądrością innych. (***) Ela.
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 19:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.