menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > podlaskie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 16:33
Nimrod's Avatar
Nimrod Nimrod jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 135
Domyślnie

Danmal jak Ty przyżyłeś swoje życie z taką wrażliwością.Nie denerwuj się tylko opisuj tę łąki biebrzańskie bo to chętnie czytamy.A dyskusja na każdym wątku zmierza do celu ale z zakrętami.Jak życie Danmal jak życie więc spokojnie i podrzuć trochę informacji.Kufa jak posiedzi trochę to mu nie zaszkodzi jest za gruby. /Jako miłośnik piwa musi mieć nadwyżki albo oszukuje z tym piwem/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #82  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 22:20
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał danmal
Dyskusja zboczyla z bialostockiego w tarnowskie,z lak nad Biebrza do apartamentu na Konarskiego-szczesc Boze
A skąd ty wiesz co za apartamenty są na Konarskiego w Tarnowie he?
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #83  
Nieprzeczytane 27-01-2008, 22:41
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Absolutnie nie,ja też coraz więcej rozumim,ale jak ze spokojem poczytam.Pisz dalej.Czytać lubie,aże sie nie odzywa?Mąż mi mówi-"masz powiedzieć słowo głupie-lepiejtrzymaj język w d...e" he?
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #84  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 12:16
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Cisza tu, jak makiem zasiał...

A żal... Danielu! Przecież bywasz na forum! Pogwarz z nami o Podlasiu! Sporo osób chętnie tu zagląda!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #85  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 13:20
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie do Kufy

W Białymstoku na Kopernika też są "piękne apartamenty".
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #86  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 14:16
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Witaj!

Nic mi ta nazwa nie mówi. Co to znaczy "z zabiorami"???
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #87  
Nieprzeczytane 31-01-2008, 14:22
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Co prawda jestem rodowitą białostoczanką, nie znam tradycji z ziemi podlaskiej. Folklor był w małych miasteczkach i na wisiach, ja niestety całą rodzinę mam w Białymstoku.

Podaję stronkę, gdzie można obejżeć zdjęcia z podlasia.


http://www.ga.com.pl/podlasie.htm
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
Odpowiedź z Cytowaniem
  #88  
Nieprzeczytane 01-02-2008, 14:31
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 153
Domyślnie

Krystynko.....dzięki, pooglądałam....piękne okolice...i te cerkwie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #89  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 11:54
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Witam Wszystkich Słonecznie z Pięknego Podlasia.
Co prawda moim miastem urodzenia jest Koszalin, ale od dzieciństwa mocno jestem związany z ziemią moich dziadów po kądzieli (wieś Żółtki nad pięknymi zielonymi, pachnącymi sianem i rozśpiewanymi ptactwem łąkami nad Narwią), obecnie mieszkam w Białymstoku nad Białką, lata szkolne w Plastyku nad Supraślem i w pięknym Supraślu. Wędruje zauroczony po Kresach Kresów w Krainie Przygody i Przyrody, zostawiam swoje ślady bytności na ziemi Hajnowskiej (budowa tradycyjnego domu nad zalewem Siemianówka). Kradnę piękno pejzażu nad Biebrzą (plenery malarskie w Osowcu). Fotografuję Rospudę, Wigry, Czarną Hańcze, wędrując rowerowymi szlakami Suwalszczyzny. Na Polskiej Litwie mam rodzinę (mam jeszcze w uszach odgłosy a w ustach smaki wesela litewskiego w okolicach Puńska, z przed kilkudziesięciu lat). Uciekam w naturę, kocham ludzi różnej wiary i wielu obyczajów, uczestniczę w nich i czuję się wybrańcem...dlatego pozdrawiam Was Słonecznie z naturlandii.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #90  
Nieprzeczytane 18-03-2008, 12:27
green's Avatar
green green jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: naturalne ostoje Polski
Posty: 506
Domyślnie

Jeżeli interesuje Was folklor i kultura Podlasia to jestem w stanie dokarmiać sukcesywnie smakowitymi kęskami..i tak na początek zacznę od moich przyjaciół, uznanych już twórców...
Edward Redliński
http://film.onet.pl/8184,,Konopielka,film.html
http://www.culture.pl/pl/culture/art...dlinski_edward
W jednej z książek Dolorado i Szczuropolacy opisuje nawet nasze spotkanie w Nowym Jorku. Kiedy to mogliśmy sobie poutyskiwać na naszą dolę pracując za kałużą, Ja na "demolce" On na "zmywaku" pijąc alkohol z "ucha". piszę grypsem szczuropolaków...Ale nie narzekam, poznałem od podszewki "zgniły kapitalizm" pod koniec lat 80-tych w USA.
__________________
Słoneczne pozdrowienia z naturlandii H.T.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #91  
Nieprzeczytane 02-04-2008, 14:18
X Barbara's Avatar
X Barbara X Barbara jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Między Szklarską Porębą a Gdynią...
Posty: 82
Domyślnie

Mieszkam na Suwalszczyżnie ponad 20 lat,jestem "elementem naplywowym" ze Szklarskiej Poręby.Mieszkam w Suwałkach i tu nie ma własciwie żadnych miejsc szczególnie godnych obejrzenia.Ale okolice to niewyobrażalne piękno,jeszcze nie zadeptane przez ludzi.
Spływ Czarną Hańczą jest przeżyciem na całe życie.Wigierski Park,Smolniki,Stańczyki, Turtul,Wigry,Rospuda-można wymieniać bez końca.Opisać sie nie da,trzeba zobaczyć.
W tej beczce miodu znalazłam jednak i łyżke dziegciu.
Na trasie koleji wąskotorowej z Płociczna jedzie sie piękna trasą:lasy,zarośla,bujna zieleń,jeziora.Są też pola uprawne,które niszczą dziki.I widziałam taki obrazek:w środku kartofliska dwie psie budy,na krótkich łańcuchach dwa psy,każdy przy swojej budzie.Prócz budy nie ma gdzie się schronic przed słońcem,deszczem i...dzikami.Bo te psy mają bronić przed nimi pola.Ale w starciu z dzikami nie maja żadnych szans.Nie wiem,czy ktoś dostarcza im pozywienie i wodę ,w pobliżu nie ma żadnych zabudowań.Są skazane na okrutną śmierć.
Nikt z turystów nie reagował na ten widok,nie komentował,a przeciez musieli to widzieć.W tak pięknym zakątku zyją ludzie nieczuli na niedolę zwierząt,bo generalnie sa one na suwalskie wsi i nie tylko bardzo żle traktowane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #92  
Nieprzeczytane 03-04-2008, 10:01
X Barbara's Avatar
X Barbara X Barbara jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Między Szklarską Porębą a Gdynią...
Posty: 82
Domyślnie

Wygląda na to,że dawno tu nikt nie zaglądał.Ale muszę o tym napisać,może jednak ktoś przeczyta.Wczoraj napisałam o niezwykłej urodzie suwalszczyzny i okrucieństwie jej niektórych mieszkańców.Dziś w dodatku lokalnym G.Wyborczej przeczytałam o bezprzykładnym bestialstwie kogoś,kto zamiast serca ma kamień.
W gminie Juchnowiec Koscielny na poboczu drogi ,w lesie za Solniczkami czytelniczka G>W. znalazła worek ze zwłokami owczarka.Przy worku krązyły dwie suki,w bardzo złej kondycji,przerażone.Prawdopodobnie udało im sie wyzwolić z podobnego worka.
Zawiadomione władze gminy w osobie zast wójta,J.Derpeńskiego nie widzą problemu,bo"worek z martwym psem został u przątniety"Białostockie schronisko odmówiło przygarnięcia dwu suk,bo "to nie teren gminy B-K.Ostatecznie ktoś ze schroniska przybył na miejsce ale ponieważ zglosił się chętny do przygarniecia jednej suki,nie interweniował i pozostawił sprawę jej biegowi.Tymczasem suki,przerażone nie pozwalają sie zbliżyć.Wezwana przez czytelniczke trenerka A. Bendiuk stwierdziła,że suki były albo bite albo podano im środek mający na celu ich uśmiercenie.
Jest podejrzenie,że psy te pochodzą z jakiejś hodowli.Nikt jednak nie kwapi sie aby to sprawdzić ,znależć winnych i ukarać za to przestepstwo.No cóz,jak wielu z nas uważa,to przecież tylko psy.
A kim jesteśmy my ,którzy zgadzamy się aby zdarzały się takie potworności?
Miarą naszego człowieczeństwa jest wrażliwość na cudzą krzywde,nieszczęscie,niesprawiedliwość.
Niech więc każdy odpowie sobie sam czy jest człowiekiem .
Bo jak powiedział Prymas Tysiąclecia;"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem,trzeba jeszcze nim być"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #93  
Nieprzeczytane 22-12-2008, 20:32
Mariola1's Avatar
Mariola1 Mariola1 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 15
Domyślnie

Witajcie podlasianki, mieszkam w Białymstoku a w Klubie Seniora jestem zaledwie kilka miesięcy.
__________________
Pozdrawiam Mariola
Odpowiedź z Cytowaniem
  #94  
Nieprzeczytane 05-01-2009, 16:46
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

X Barbara - wstrząsające, tak "nie wystarczy urodzić sie człowiekiem, tzreba nim jeszcze być".....nie mam słów, trudno mi myślec nawet o tym... moja głowa jest upośledzona na odbiór takich potwornosci...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #95  
Nieprzeczytane 06-01-2009, 21:39
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

X Barbaro, zakochałam się w Czarnej Hańczy, po której spływalismy kajakami chyba ze trzy razy. Zakochałam, się też w Podlasiu, po którym, wzdłuż Bugu, jeździlismy z mężem trzy lata temu. Planujemy i w tym roku. Wydawało mi się sielsko, anielsko, a ludzie uczynni, gościnni, serdeczni. Kurczę blade, to są, jak widac, tylko moje wyobrażenia. a świat jest brutalny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #96  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 07:03
Nelchael Nelchael jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Suwałki
Posty: 147
Domyślnie

Cytat:
Napisał X Barbara
No cóz,jak wielu z nas uważa,to przecież tylko psy.
A kim jesteśmy my ,którzy zgadzamy się aby zdarzały się takie potworności?
Miarą naszego człowieczeństwa jest wrażliwość na cudzą krzywde,nieszczęscie,niesprawiedliwość.
Niech więc każdy odpowie sobie sam czy jest człowiekiem .
Bo jak powiedział Prymas Tysiąclecia;"Nie wystarczy urodzić się człowiekiem,trzeba jeszcze nim być"

Witam wszystkich Suwalczan wbrew logice i historii włączonych do Podlasia do którego polska Suwalszczyzna nigdy przedtem nie należała.
W odróżnieniu od Ciebie, droga XBarbaro ja jestem tutejszy i na dodatek z pochodzenia wsiowy.
Gdyby ktoś z podsuwalskich chłopów przeczytał twoje mowy w sprawie traktowania psów, byłby przede wszystkim zdziwiony. Jesteś typową mieszczką i dla Ciebie pies służy do głaskania i przymilania się i tiu, tiu, tiu. Dla wieśniaka koń jest do roboty, krowa do dawania mleka, a pies do obrony. Psa nie wolno głaskać, ani traktować przymilnie, bo wtedy łagodnieje i staje się nieprzydatny w gospodarstwie. Musi być zły, szczekać na wszystkich, a kiedy trzeba rzucać się na obcych i gryźć. Tego nie zrobi żaden rozpieszczony psiuńcio - kanapowiec.
Powoływanie się na autorytet katabasów jest po prostu śmieszne. To przecież według ich doktryny zwierzę nie ma duszy. Zwierzę to kompletny śmieć nie do porównania z człowiekiem -- panem świata stworzonym na obraz i podobieństwo boże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #97  
Nieprzeczytane 20-07-2009, 08:03
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie Ten wątek się podnosi?

Jeżeli tu pisać będą osoby rzeczywiście z podlasia to ma sens ponieważ jak przeczytałam do tej pory coś to wyglada na to że jeden przed drugim chce coś tam .....Ja witam serdecznie mieszkańców ziemi augustowsko-suwalskiej ,gdzie jest moje miejsce rodzinne i czasy dziecięcych ,młodzieńczych lat.Życie
w latach trudnych ale to moja młodość chmurna,wesoła,durna...
Zapewne do dziś mam w swojej mowie wyrazy czy też akcent
augustowski ale nie wiem tego w szczegółach.To po prostu jest.
Zajrzałam do tego słowniczka wyrazów to i owszem ale zależy od miejscowości mniej lub więcej tych słów jest w obiegu.A dla mnie to zwyczajna mowa ,kiedy poszłam do szkoły średniej to jak każdy starałam się używać poprawnej polszczyzny bo przecież zwykła gwara była właśnie obciachem,dzisiaj zresztą też tak jest.Ale chciałabym podkreślić że rejony to cudo jak teraz patrzę na to z perspektywy lat,po prostu trudno docenić to co się ma,jak się straci to dopiero przedstawia wartość.A odnośnie ludzi wszędzie jest tak samo czy to Kraków czy Gdańsk,no a życie
wszystko weryfikuje.Pozdrawiam serdecznie
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #98  
Nieprzeczytane 30-07-2009, 12:24
Ariana's Avatar
Ariana Ariana jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: małopolska
Posty: 110
Domyślnie puk!puk!

Nie ma jak się okazuje nikogo z Podlasia???
Więc witam ja serdecznie być może ktoś niebawem tu
się odnajdzie bo warto wracać do korzeni.
__________________
...tam,gdzie pamięć nie trzeba słów....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #99  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 19:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Uwielbiam ten Wasz zaśpiew, kocham widoki i ludzi Waszej kulturyi bliżej mi duchowo i korzeniami do wschodu niż zachodu....pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #100  
Nieprzeczytane 15-08-2009, 20:14
duszka07's Avatar
duszka07 duszka07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 607
Domyślnie

Malwino, powtarzam za Tobą:
Uwielbiam ten Wasz zaśpiew, kocham widoki i ludzi Waszej kultury.
Podlasie, Polesie, byłam, widziałam, chciałabym pojechać jeszcze raz.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo mazowieckie: powitanie i "lista obecności" admin mazowieckie 352 30-01-2021 17:37
Województwo opolskie: powitanie i "lista obecności" admin opolskie 1143 24-12-2017 19:12
Województwo Małopolskie i jego piękno ... wita i zaprasza admin małopolskie 655 24-12-2017 19:10
Województwo świętokrzyskie: powitanie i "lista obecności" admin świętokrzyskie 501 15-03-2010 23:54
Województwo podkarpackie: powitanie i "lista obecności" admin podkarpackie 548 19-01-2010 12:48

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.