menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #12141  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 09:57
kometa2 kometa2 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 128
Domyślnie

Kaimo, dziękuję za reakcje na każdy mój wpis i za optymistyczne uwagi na temat rehabilitacji. Dodam, że ja też nie lubię facebooka, jestem tam, ale się nie udzielam. pozdrawiam Cię Marta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12142  
Nieprzeczytane 10-08-2022, 22:08
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie Dobry wieczór

Witajcie .
Tak , Krysiu , wróciłam już z uzdrowiska ale w domku remont nie jest skończony i znów mam dużo pracy .
W sanatorium było cudownie , baza zabiegowa super , odpoczęłam psychicznie i fizycznie ale powrót do rzeczywistości bardzo mnie przytłoczył . Już późno więc nie będę rozpisywać się , jestem jakaś oklapła .
Marto , miło Cię widzieć wśród nas i pisz kochana , tu są przyjazne osoby .
Może jutro napiszę więcej , dziś życzę wszystkim dobrej nocki . Pozdrawiam z Podlasia .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12143  
Nieprzeczytane 11-08-2022, 08:12
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich serdecznie,dobrego dnia.Dziś przyjedzie po mnie wnuk i wybieramy się na jedną noc pod namiot nad jeziorem w okolicy.Wczoraj dokuczał mi kręgosłup ale mam nadzieję że się nie powtorzy.Danusiu ja złożylam wniosek do sanatorium ale jeszcze nie wiadomo co i jak.Jak rehabilitacja Marto?Kaimo dobrego dzionka dziewczyny.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12144  
Nieprzeczytane 13-08-2022, 22:53
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał kometa2
Kaimo, dziękuję za reakcje na każdy mój wpis i za optymistyczne uwagi na temat rehabilitacji. Dodam, że ja też nie lubię facebooka, jestem tam, ale się nie udzielam. pozdrawiam Cię Marta

No to jest coś co nas dość silnie łączy - a mianowicie nielubienie Facebooka.

Też tam chwilę byłam i z wielkim trudem się wydobyłam.
Moje dzieci i wnuki są zadziwione moją negatywną postawą

Teraz za to poluję na jakiś portal pomagający tworzyć drzewo genealogiczne.
Jest ich w sieci masa, ale szukam takiego, który pozwoli na prawdziwą prywatność, a i na udostępnianie swoich zbiorów komu tylko ja sama zechcę,
no i bez reklam, bez opłat.
Takiego programu chyba nie ma.

Przyjemnego tygodnia wszystkim,
a Marcie wytrwałości i wiary w dobrodziejstwo rehabilitacji.
Danciu, pozytywnie zazdroszczę Ci pobytu w sanatorium.
Kaimo uwierzysz, że na rowerze potrafi mi się zawracać w głowie? To niestety trochę niebezpieczne.
Heleno, jak było pod namiotem?

Dla Stefana



zdjęcie ze strony https://beszamel.se.pl/przepisy/prze...kkTA-3C6i.html

i przepis jakby co
https://beszamel.se.pl/przepisy/prze...kkTA-3C6i.html

Ostatnio edytowane przez elizka : 14-08-2022 o 22:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12145  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 07:35
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam, witam pod namiotem spalo się dobrze i nie. Otóż zmarzlam w nocy bylo 14stopni.Nie mialam śpiwora a spalam pod grubym kocem .No ale tak jest jak nie słucha się innych wnuk kazał zabrać kołdrę a ja chciałam być mądrzejsza ale nic się nie stało nie mam nawet kataru.Pod namiotem spałam w wieku 12 lat jako harcerka...Plywaliśmy kajakiem po jeziorze,dużo chodziliśmy pogoda była wspaniała wróciłam zmęczona ale zadowolona.Milutkiej niedzieli dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12146  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 08:39
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Hej! hej! w niedzielny poranek! Znowu zapowiada się piękny, ciepły dzień. Ciepły - to za mało, teraz jest przyjemnie, ale wkrótce zrobi się gorąco, a to jest uciążliwe.
Wczoraj zabrałam kota na cały dzień na działkę. Z początku buszował po innych działkach i kukurydzy za płotem, a w południe padł na cementowym schodku w cieniu i nawet ogonem nie ruszał. Dzisiaj zostaniemy w domu, może wieczorkiem mały rowerek?
Elizko, jeśli masz zawroty głowy, to faktycznie trzeba bardzo ostrożnie, najlepiej po łące i lesie. Mnie na razie trochę bolą kolana, ale kupiłam dużą tubę woltarenu i może pomoże.
Helenko, jesteś przebojowa - pod namiot z kocem w sierpniu! Też dawno, bardzo dawno nie spałam w namiocie, pewnie ze 40 lat i już nie będę. Od kiedy mam rudzielca, a więc prawie od 3 lat, wszystkie noce spędzam w domu. Kot łazi całym światem, a ja, jak wierna żona, czekam i nasłuchuję, czy przypadkiem nie wraca posilić się.
Danciu, Marto, Stefanie
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12147  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 14:17
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Pięknie piszecie. Cieszycie się latem.
A mnie bardzo źle. Moja żonka bardzo chora. Nie możemy sobie poradzić z polską służbą zdrowia.
Z organizacją. Diagnoza; kamica, stan zapalny lub nowotworowy. Brak decyzji ???.....
Proszę przeczytać to: http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-j...post1329902676 , #13.
Tylko tyle na dzis. Wybaczcie, więcej nie mogę.
Pozdrawiam Krysiu, Danciu, Helenko, Elizko, Marto
. J.

Ostatnio edytowane przez Stefan : 15-08-2022 o 11:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12148  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 18:29
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Stefanie to bardzo przykre co opisujesz ale taka niestety jest rzeczywistość....współczuję.Kaimo też miałam kota...miałam a od prawie 3 lat nie mam.Bardzo lubię koty i w ogóle wszystkie zwierzaczki.U mnie bylo dziś bardzo gorąco ale po południu pojeżdziłam trochę rowerem.Pozdrawiam Danciu, Marto,Krysiu , Elizko, Stefania...wszystkich pa.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12149  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 18:51
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 185
Domyślnie

Witam Was kochani .
Janku , przeczytałam wszystko i nie mogę darować , że służba zdrowia tak podchodzi do pacjentów .
Ale pieniądze za coś jednak biorą , prawda ?
Powiedz mi , proszę , Twoja żona obecnie jest w szpitalu ?
Co z tą diagnozą ?? Itd....
Bardzo Wam współczuję ale nie martw się , będzie dobrze , nie takie zawirowania przeżyłeś , pamiętasz ?
Helenko , dawno złożyłaś wniosek o sanatorium ? Masz już odpowiedź ?
Coś się we mnie wzburzyło więc na tym poprzestanę , pozdrawiam wszystkich serdecznie - Elizkę , Martę , Krysię , Helenkę . Janka , Anię - Arti i wszystkich forumowiczów .
Ściskam mocno .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12150  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 22:05
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dobry wieczór.
Pół roku temu przeszłam operację usunięcia pęcherzyka żółciowego.
Bałam się jak każdy, zwłaszcza w seniorskim wieku.
Na szczęście powoli wracam do lepszego stanu.
Sporo wyrzeczeń dietetycznych i wysiłkowych, jednak nie ma już nagłego bólu napadowego i strachu.
Próbuję na nowo krótkich wycieczek rowerowych, ale na spokojnie.

Rozumiem Twój stan Stefanie i Twojej żony także.
Bądźcie dobrej myśli.
O kolejkach, szpitalach, naszych nadziejach i ich realizacji nawet nie chcę mówić, bo zdenerwowanie szkodzi, a zwłaszcza gdy jelita są tzw. wrażliwe.

Jutro nowy dzień, świąteczny, oby dobry i spokojny.

Niedawno spotkałam sympatyczną dorosłą osobę, która mnie rozpoznała, radośnie powitała i zapytała:
- Pani mnie nie poznaje? Uczyła mnie pani w czwartej klasie podstawówki, nie pamięta pani?

----------
No tak, jak mogę, przecież widziałyśmy się ledwie ze 30 lat temu. Uśmiecham się gdy teraz myślę o tym spotkaniu.
Jednak nastroiło mnie pogodnie i pozytywnie.

Na strychu mamy nasz namiot z czasów rodzinnych wyjazdów wędkarskich. Kiedyś mąż rozbił go w ogródku dla wnuczek. Trochę się pobawiły, ale na noc zostać nie chciały.



Słoniki na szczęście z wakacyjnego zdjęcia od moich wnuczek.

Ostatnio edytowane przez elizka : 14-08-2022 o 22:26.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12151  
Nieprzeczytane 14-08-2022, 23:06
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Janku, to straszne, co piszesz. 18 godzin na SOR-ze z karetki pogotowia? Jak chory człowiek może to wytrzymać? Współczuję z serca i życzę Małżonce szybkiego wyzdrowienia.
Elizko, masz śliczne wnuczki! A gdzie są te sympatyczne słoniki?
Danciu, nie denerwuj się wieczorem, postaraj się wyciszyć, bo jaką będziesz miała noc?
Helenko, ja dzisiaj z roweru zrezygnowałam. Rano było za gorąco, a po południu przyszła burza z ulewnym deszczem. Pojadę jutro raniutko - mam jedno miejsce, gdzie chciałabym zajrzeć, a prowadzi tam piaszczysta dróżka. Po deszczu będzie łatwiej przejechać.
Teraz jeszcze wyjdę przed blok zobaczyć, co robi kot. Jest mokro, kałuże, kapie z drzew, a on po kolacji poszedł na lumpy.
Dobranoc!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12152  
Nieprzeczytane 15-08-2022, 12:52
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dzień dobry.
Kaimo, słoniki są w Rabce.To tzw. fontanna siedmiu słoni
http://bystep.pl/fontanna-siedmiu-sl...j#.Yvol1xzP3Gg, ciekawy pomysł architektoniczny.
Tam jakiś czas przebywały moje wnuczunie.
Mam jeszcze dwóch wnuczków- chłopaczków 3 latków.
Są daleko jedni i drudzy, toteż mają słodki "obowiązek" pokazywania babci co tam u nich się dzieje.

Czekam na wiadomości od Stefana- Janka.

Grafika z kotem na podusiach i myszką bardzo udana .


Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12153  
Nieprzeczytane 15-08-2022, 17:28
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam no nie rano pisalam i nie ma ...to pewnie moja wina bo musiałam nie zaakceptować.U mnie dziś dziś i słońce i chmury nie pada jest bardzo sucho .Przed poludniem trochę pojeżdzilam na rowerze a teraz w domu, czekam na tel od córki.Wszystkim życzę milego popołudnia i wieczoru no i oczywiście najważniejsze zdrówka.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12154  
Nieprzeczytane 16-08-2022, 07:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Dzień dobry! Nowy tydzień będzie pokręcony przez wczorajsze święto. Właśnie uświadomiłam sobie, że środa jest jutro, a nie pojutrze - przegapiłabym dentystę.
Wczoraj leniwie spędziłam dzień w domu, cały czas zanosiło się na deszcz i burzę, ale tylko zanosiło się. A dziś nie wiem, co będę robić. Okna mam już mało przejrzyste, więc może by tak...
Stefan pewnie będzie miał dzisiaj jakieś wiadomości, oby dobre!
Pozdrówka dla wszystkich!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12155  
Nieprzeczytane 16-08-2022, 08:12
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich i kazdego z osobna U mnie w nocy trochę popadalo ale znowu grzeje.Dziś mam trochę do zalatwiania i wizytę u podologa...jestem jakaś zamulona pewnie to przez zmianę pogody .Dobrego dnia kochani i zdrowia.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12156  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 08:44
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich co chcą czytać moje wynurzenia...Nareszcie popadało jest czym oddychać. Upały bardzo dają mi sie we znaki. Mieszkam wysoko 6 piętro, na poddaszu dach,obudowa balkonu metal...okna zaslonięte,zamknięte jak grzeje...czuje się jak w puszce...mam wentylator, oczyszczacz powietrza...los moich domowych kwiatow też nie ciekawy...oj ponarzekałam wybaczycie? pozdrawiam
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12157  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 10:32
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Edytka w szpitalu. Na biopsję.
Od szóstej dziś.

10:31.. -- "szukamy dla niej łóżka.."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12158  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 10:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 755
Domyślnie

Witaj, Helenko! Mieszkanie na ostatnim piętrze przy takich temperaturach jest nie do pozazdroszczenia. A zimą jak? - pewnie zimno. Ja mieszkam na 1., ale okna mam od południa i zachodu, więc też się nagrzewa. Cały dzień są zamknięte żaluzje i siedzę jak w bunkrze.
Wczoraj dostałam kwit ze spółdzielni mieszkaniowej z kolejną podwyżką czynszu, tym razem ze względu na cenę węgla. Dotychczas płaciłam 5 zł za metr powierzchni, teraz będzie 7.To i tak mało, strach pomyśleć, ile będzie dopłaty po rozliczeniu rocznym. Za to rachunek za prąd miło mnie zaskoczył - właściwie to wynosi tyle samo, co do tej pory.
Piątek, trzeba pomyśleć o zakupach, jutro będzie za dużo ludzi.
Janku
Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrego dnia.


__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)

Ostatnio edytowane przez Kaima : 19-08-2022 o 18:09.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12159  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 13:40
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 254
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Edytka w szpitalu. Na biopsję.
Od szóstej dziś.

10:31.. -- "szukamy dla niej łóżka.."
Janku,łóżko się znajdzie, byle by wynik biopsji był dobry....
tego życzę ....


Pozdrawiam serdecznie.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12160  
Nieprzeczytane 19-08-2022, 15:16
Martyna321's Avatar
Martyna321 Martyna321 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: Sosnowiec, Zagłębie
Posty: 7 542
Domyślnie

Witam !
Janku ! Bardzo mocno życzę Twojej żonie, powrotu do zdrowia.




Pozdrawiam
__________________

Ostatnio edytowane przez Martyna321 : 21-08-2022 o 08:20.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.