menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 02-06-2010, 11:33
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Tak Lilu, zdanie swoje można mieć i tyle.
Babcielu - jeszcze dodam, że oprócz tolerancji ze strony słuchających, potrzebne jest umożliwienie wypowiadania się w środkach ogólnie dostępnych.
Taka możliwość - jedyna zresztą - była, gdy reporterzy wyszli na ulicę do tych, których manipulowano kłamliwymi wiadomościami, ośmieszającymi naszego Prezydenta, a tym samym i także Polskę i Polaków.

Polecam wszystkim!!! ten film, chociażby dla zastanowienia się nad swoimi przekonaniami.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 02-06-2010 o 12:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 11:20
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Nuko, znasz moje poglady- jednakowoż Pospieszalski też prowadził wyjątkowo tendencyjne wywiady w tych dniach strasznych dla nas-Polakow- ja mysle , ze naród tak predko nie pozbiera się z tego, jeszcze te czarne skrzynki- Boze nigdy nie dojdziemy do ladu z prawdą. Absolutnym swinstwem jest obrazanie i bezczeszczenie pamieci Bogu dycha winnych pilotów.To już nie na temat, ale rozmawilam z prawnikiem , siedzącym w tych sprawach- niedopuszczalnym bledem było odsuniecie od sprawy polskich prokuratorów- to byl obowiazek premiera, zapewnic obecnosc Polakow przy odczytytywaniu tych skrzynek. Ale.... mialo byc o tolerancji...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 12:45
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Nie mogę wytrzymać

Choć z powodu wybiórczej NIETOLERANCJI ADMINA postanowiłem rozstać się z KSC. Ćwierć wieku przepracowałem w "aparacie propagandy" i sporo się nauczyłem - co można i czego nie wolno napisać do dorosłych ludzi. Chyba, że płodzi się książeczki dla dzieci w wieku przedszkolnym - wówczas zrozumiała jest cenzura, restrykcje regulaminowe. Jeśli istotnie regulamin KSC nakazywał wykasowanie moich postów
(a nawet wątku), to ja taki regulamin p...(azdrawlaju).

Teraz do BABCIELI w związku z postem #62:
Szkoda, że (jak napisałaś niedawno) nie czytujesz GW.
We wczorajszo-dzisiejszym numerze znalazłabyś na 3
stronach zapis z czarnej skrzynki. W nim ostatnie słowa
Bogu ducha winnych pilotów rzucających "*****mi".
Zupełnie nie rozumiem po co tu wtrącasz Boga?!
Zaś Twój znajomy adwokat powinien się podszkolić w
zapisach prawa międzynarodowego, które WYRAŹNIE
określa procedury stosowane w przypadku katastrof
lotniczych. Poznałby je czytając choćby Wyborczą...

P.S. Akceptowałem wiele Twoich wypowiedzi. Tym razem pozostają mi jedynie wyrazy ubolewania z powodu doznanego zawodu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:10
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prefekt
z powodu wybiórczej NIETOLERANCJI ADMINA postanowiłem rozstać się z KSC. Ćwierć wieku przepracowałem w "aparacie propagandy" i sporo się nauczyłem - co można i czego nie wolno napisać do dorosłych ludzi. . Jeśli istotnie regulamin KSC nakazywał wykasowanie moich postów
(a nawet wątku), to ja taki regulamin p...(azdrawlaju).

Teraz do BABCIELI w związku z postem #62:
Szkoda, że (jak napisałaś niedawno) nie czytujesz GW.
We wczorajszo-dzisiejszym numerze znalazłabyś na 3
stronach zapis z czarnej skrzynki....

P.S. Akceptowałem wiele Twoich wypowiedzi. Tym razem pozostają mi jedynie wyrazy ubolewania z powodu doznanego zawodu.

Szanowny seniorze, mnie też admin.skasował kilka postów. Było mi przykro, ale machnęłam na to ręką.

Ja też nie czytam G.Wybiórczej, ponieważ jestem buntownikiem i z pewnych względów, bojkotuję tę gazetę.

Nie obrażaj się na wszystkich, doznawanie zawodu to zjawisko powszechne, ktoś nas zawodzi, innym razem my kogoś zawiedziemy, a życie idzie dalej. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 13:48
Prefekt's Avatar
Prefekt Prefekt jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: swiebodzin, lubuskie
Posty: 349
Domyślnie Masz rację Wankaborze!

"...karawana jedzie dalej" - mógłbym beztrosko powiedzieć. Mimo Twojej życzliwości, jest to qui pro quo.
Ja nie obraziłem się na P.T. Admina. Nigdy nie obrażałem
się na swoje adiustatorki, korektorki ani sprzątaczki...
W skasowanym wątku napisałem dlaczego rezygnuję. Nie
mam ochoty powtarzać - proszę mi wybaczyć. Nie lękam
się nawet zbanowania dożywotniego. Mierzi mnie kasowanie NIE TYLKO moich tekstów! Bo to jaskrawy przykład NIETOLERANCJI.

A za życzliwe słowa - Bóg zapłać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 15:29
araad araad jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Europa
Posty: 672
Domyślnie

Czytanie a czytanie ze zrozumieniem to jednak różnica. Wątek jest o granicach tolerancji więc może tym co nie potrafią ani czytać ani słuchać warto przypomnieć ze nasi prokuratorzy od początku są w Rosji i biorą udział w tym śledztwie jak również nasi eksperci . A zresztą nawet pisać dalej nie warto bo przecież wracamy do początku czyli czytanie i zrozumienie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 17:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Panowie , panowie , wątek jest o tolerancji, i nikogo nie prosiłam o 3 grosze- opinie oparłam na wypowiedzi mądrego prawnika. KONIEC
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 03-06-2010, 18:55
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Wyciagnęłam z tej dyskusji jeden wniosek- mężczyzni sa o wiele bardziej tolerancyjni i obiektywni niz kobiety. Brawo dla panów!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 08-06-2010, 18:53
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Też nie czytuję GW- a obserwatorzy międzynarodowi w tych komisjach? może dobrze by całej sprawie zrobiło.

Właśnie dlatego ograniczam tolerancję dla tego typu prasy, która także brała czynny udział w poniżaniu naszego Prezydenta. Można z tego wyciągnąć wniosek, że podawane wiadomości nie są wiarygodne.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 08-06-2010 o 20:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 22:37
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Senat przyjął nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.
Wprowadzono prawo zakazujące stosowania kar cielesnych, zadawania cierpień psychicznych i innych form poniżania dziecka. W gminach powstaną zespoły interdyscyplinarne majace szerokie uprawnienia do ingerowania w życie rodziny, nawet prawo do odebrania dziecka.

Wyjaśnione jest pojęcie "przemocy psychicznej": tzn krytykowanie dziecka, ograniczanie mu kontaktów.

No - w Szwecji takie prawo bardzo źle się zapisało w praktyce. Rodzice nie chcą wychowywać dzieci.
Miła perspektywa, już teraz strach zwrócić uwagę łobuzom, a co bedzie potem?!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan

Ostatnio edytowane przez nutaDo : 10-06-2010 o 23:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 10-06-2010, 23:10
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Gdyby takie prawo istniało za czasów małego Mozarta, nie było by wielkiego kompozytora.
Ojciec bezwzględnie prowadził syna do sławy i nie było żadnej dyskusji czy ma ćwiczyć .
Ja także wiele zawdzięczam memu ojcu, jego uporowi wobec nas przez przymuszanie do nauki, ćwiczenia w muzyce.Co wcale nie było miłe.
Ciekawa jestem jakie to będą te przyszłe społeczności.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 12-06-2010, 08:34
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Mozart wielkim muzykiem był,miał talent nieprzeciętny,ale skończył marnie.Bał się swojego ojca nawet w dorosłym życiu.Jego ojciec nigdy nie był jego przyjacielem.
A co do ustawy to mam nadzieję,że nie będą karać rodziców za dyscyplinowanie dziecka poprzez klapsa (nie bicie) i inne nie poniżające kary.Ważne,aby dziecko czuło,że jest kochane,a kara czasami mu się należy.Też mam trochę obaw - przykład szwedzki, gdzie dzieci i młodzież zaczęły wykorzystywać ustawę niesłusznie donosząc na swoich rodziców.Ale,niestety nie ma idealnego sposobu obrony dzieci przed biciem,maltretowaniem i poniżaniem dzieci.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 12-06-2010, 08:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Mozart wielkim muzykiem był,miał talent nieprzeciętny,ale skończył marnie.Bał się swojego ojca nawet w dorosłym życiu.Jego ojciec nigdy nie był jego przyjacielem.
A co do ustawy to mam nadzieję,że nie będą karać rodziców za dyscyplinowanie dziecka poprzez klapsa (nie bicie) i inne nie poniżające kary.Ważne,aby dziecko czuło,że jest kochane,a kara czasami mu się należy.Też mam trochę obaw - przykład szwedzki, gdzie dzieci i młodzież zaczęły wykorzystywać ustawę niesłusznie donosząc na swoich rodziców.Ale,niestety nie ma idealnego sposobu obrony dzieci przed biciem,maltretowaniem i poniżaniem dzieci.
Również mam trochę obaw o wykorzystywanie dzieci do dążenia do swoich praw,ale nie ma róży bez kolców. Agresja rodzi agresję dzieci bite-bija innych i później swoje dzieci. Powstaje zaklęty krąg. Dawniej czyli kilkanaście lat temu młodzi byli bardzo podobni do obecnych. Teraz działa szybkość przekazu. i internet. Czasem jeszcze nie ucichnie krzyk bitego a już o zdarzeniu wiedzą media i wszyscy interesujący się tematem. Poprzednio zanim przedarło się na łamy prasy lub mediów, było ogromne sito eleminujące pojedyńcze wydarzenia i wybryki młodzieży. Oczywiście było zamiatanie spraw pod dywan w większym stopniu niż obecnie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 17:07
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Oczywiście Tadeuszu tak było.
Lecz kto oceni i podejmie decyzję czy dziecko było np ukarane poniżająco, te gminne komisje mające za zadanie przyglądanie sie rodzinom?
Mam obawy, a doświadczenia z zachodu nie nastrajają optymistycznie.
Ruby Harrold-Claesson-prezes Skandynawskiego Komitetu Praw Człowieka - przypadek Dominika:Mama chłopca pochodzi z Indii, a tata Szwed jest zaangażowany w przedsięwzięcia pomocowe dla ubogich krajów. Dominik miał chodzić do szkoły w Indiach, gdzie jego ojciec miał podjąć pracę. Rodzice Nie chcieli aby syn w oczekiwaniu na wyjazd chodził do szwedzkiej szkoły. Miał się uczyć w domu. Urząd Szkolny kazał im zapłacić grzywnę, a władze nie pozwoliły opuścić kraju. I tu złamały europejskie prawo. Chłopiec został wyciągnięty z samolotu, gdy z rodzicami opuszczał Szwecję, jest teraz w rodzinie zastępczej. /rzeczpospolita/
Jak łatwo można odebrać dzieci rodzicom.
Takie decyzje są właśnie konsekwencją prawa ochrony dzieci.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 17:51
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

nutaDo
Niestety ale nie ma idealnego prawa i zawsze znajdzie się jakąś lukę. Ktoś gdzieś popełnia błędy, inaczej przeczyta dany paragraf. Ot po prostu życie.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 20:31
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
nutaDo
Niestety ale nie ma idealnego prawa i zawsze znajdzie się jakąś lukę. Ktoś gdzieś popełnia błędy, inaczej przeczyta dany paragraf. Ot po prostu życie.

Nooooo..... przecież Temida ma opaskę na oczach....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 20:42
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
Nooooo..... przecież Temida ma opaskę na oczach....
Temida-temidą z opaską czy bez pewne sytuacje są nieprzewidywalne.
ps. nie na temat ale kto mógł przewidzieć sytuacje polityczną jaka mamy obecnie w Polsce. Zgon prezydenta, powódż i brak rozsądnego wyjścia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 20:45
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Ale tutaj chodzi o dzieci, o rodziców!!!
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 21:13
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Z tego co mi wiadomo w państwach zachodnich preferowane jest wychowywanie dzieci bezstresowe. Do nas przychodzi też ta moda ale czy to na pewno i w każdej rodzinie się sprawdzi?
Znam jeden taki przypadek wychowania bezstresowego. Rodzice wykształceni, mieli dwóch synów. Przez wszystkie lata było wiele dyskusji na ten temat, jakie to daje korzyści takie wychowanie.
Nic z tego nie wyszło. Obydwaj są już dorośli ale tylko fizycznie.
Robili i nadal robią co chcą, a właściwie nic nie robią. Pozostają na utrzymaniu rodziców pomimo, że założyli już własne rodziny, a ojciec ciągle szuka możliwości i robi wszystko aby zdobyli jakikolwiek zawód. Pozostały nie zaspokojone ambicje rodziców
i dalsze próby wychowywania na które jest już za pózno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 14-06-2010, 21:38
nutaDo's Avatar
nutaDo nutaDo jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 6 950
Domyślnie

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie - Andrzej Frycz Modrzewski.
__________________
'Wznieś serce nad zło" J. Cygan
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak rozmawiać z wnuczkiem o tolerancji? AnnaM. Jestem babcią, jestem dziadkiem 49 05-12-2019 19:18
Granice tolerancji cz III nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 508 08-04-2010 16:53
Granice tolerancji cz II nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 501 20-10-2009 18:54
Granice tolerancji? nutaDo Społeczeństwo - wątki archiwalne 504 24-03-2009 17:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.