menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:01
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Oj , cóż za " kudłate "myśli , oczywiście że swojego męża...od 25 lat tego samego . Kochani martwi mnie ta pogoda , fatalne drogi ale cóż nie mam wyjścia , za 5 godzin ruszamy w drogę . Dziękuję za miłe słowa otuchy i po powrocie opiszę swoje wrażenia . Pozdrawiam cieplutko .
  #262  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:03
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Oj , cóż za " kudłate "myśli , oczywiście że swojego męża...od 25 lat tego samego . Kochani martwi mnie ta pogoda , fatalne drogi ale cóż nie mam wyjścia , za 5 godzin ruszamy w drogę . Dziękuję za miłe słowa otuchy i po powrocie opiszę swoje wrażenia . Pozdrawiam cieplutko .
Żartowałem, przyjemności życzę, mężowi też....
  #263  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:06
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Wiem że żartowałeś , Twoje posty czytam z uśmiechem na twarzy a za życzenia serdecznie dziękujemy .
  #264  
Nieprzeczytane 14-10-2009, 21:48
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Słuchajcie....my z małżonkiem po powrocie z naszej tegorocznej kuracji, zgodnie stwierdziliśmy, że był to nasz najwspanialszy urlop....okolica cudowna....pogode mieliśmy suuuuuuuuuuper, prawie lato, zabiegi wspaniałe, kaowiec super...
Szkoda tylko , że to tak krótko trwało...
No i jeszcze rydze, które własnie tam pierwszy raz w życiu zbierałam i jadłam...
Wszystkim Wam życzę tak udanych pobytów w sanatorium.
  #265  
Nieprzeczytane 08-11-2009, 13:17
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Witam wszystkich .Dwa dni temu wróciłam z kuracji w Kołobrzegu . Moje wrażenia ?.....było super . Zabiegi , wyżywienie ( o zgrozo przytyłam ) , warunki mieszkaniowe można ocenić na szóstkę . Byłam w KOMBATANCIE i wszystkim szczerze polecam . Do morza 100 metrów i spacerom wśród wiecznie głodnych łabędzi nie było końca . Z żadnego sanatorium nie byłam tak zadowolona jak z tego . Za miesiąc składam następne skierowanie i cierpliwie czekam . Pozdrawiam cieplutko .
  #266  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 08:24
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ewiko....napisałaś, że za miesiąc składasz następne skierowanie....jak to u Ciebie jest mozliwe skoro u nas w NFZ kazali składać następne skierowanie dopiero po upływie roku od powrotu od poprzedniego sanatorium...
Pozdrawiam i czekam na Twoją odpowiedż ...
  #267  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 10:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewiko
Witam wszystkich .Dwa dni temu wróciłam z kuracji w Kołobrzegu . Moje wrażenia ?.....było super . Zabiegi , wyżywienie ( o zgrozo przytyłam ) , warunki mieszkaniowe można ocenić na szóstkę . Byłam w KOMBATANCIE i wszystkim szczerze polecam . Do morza 100 metrów i spacerom wśród wiecznie głodnych łabędzi nie było końca . Z żadnego sanatorium nie byłam tak zadowolona jak z tego . Za miesiąc składam następne skierowanie i cierpliwie czekam . Pozdrawiam cieplutko .
Złożyć możesz, ale chyba Ci cofną do lekarza kierującego, bo stwierdzą, że jesteś jeszcze w odczynie sanatoryjnym i tak trzeba będzie czekać na powtórne złożenie około 10 miesięcy, lepiej więc poczekać te kilka miesięcy......
A mąż był grzeczny?
  #268  
Nieprzeczytane 09-11-2009, 12:31
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Moi Drodzy . W mazowieckim zostały zniesione ograniczenia . Ostatnio następne skierowanie złożyłam miesiąc po powrocie z poprzedniego sanatorium . Niestety skutkiem zniesienia ograniczeń jest wydłużona kolejka z 16 do 18 miesięcy .
Jip .....mąż był grzeczny i bardzo zadowolony . Na następny wyjazd nie będę musiała już go namawiać bo sam deklaruje chęć dalszych kuracji . Trzy tygodnie poza domem to również odpoczynek od obowiązków zawodowych a co się z tym wiąże uwolnienie od stresów których nie brakuje nam na co dzień .
Wszystkim polecam wyjazdy z bliską osobą ......oczywiście jeśli jej towarzystwo jest dla nas miłe .
Serdecznie pozdrawiam .
  #269  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 13:52
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

W ubiegłym tygodniu wróciłam z pięknej o każdej porze roku KRYNICY - z sanatorium "Zgoda" . Jest to sanatorium średniej klasy, bez luksusów, ale zabiegi na miejscu, winda /ważne!!/, personel uprzejmy i jedzonko bardzo dobre!!!! CZYLI - godne polecenia.Byłam za własne emeryciane pieniądze, ale gdy tak czytam te Wasze posty o składaniu wniosków, spróbuję i ja!!!! Zobaczymy-mówił ślepy.....
__________________
ANIA
  #270  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 13:55
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie



pogoda dopisała, a straszyli śniegiem i mrozem!!!!
__________________
ANIA
  #271  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 14:25
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Uśmiech

Aniu serdecznie pozdrawiam z pieknej Krynicy.Byłam w Kurorcie 45-lat temu W Domu wczasowym z FWP "Zdroje" to jest koło kina a w górze te wielkie uzdrowiskaDrzewiarz lub coś takiego.Słynny deptak i Dom Zdrojowy stary i nowy pamiętam,i było super.Zycze powrotu i wypoczynku.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
  #272  
Nieprzeczytane 10-11-2009, 16:58
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Aniu mam zamiar poprosić o wysłanie mnie właśnie do Krynicy . Byłam tam 20 lat temu kiedy dzieci były jeszcze małe . Okolica przepiękna . Interesuje mnie które sanatorium ma warunki godne polecenia pod względem zabiegów i mieszkaniowych .
  #273  
Nieprzeczytane 11-11-2009, 09:30
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

ewiko!!! Jeżeli masz wpływ na własny wybór sanatorium, a niezbyt wygórowane żądania, polecam właśnie "ZGODĘ". Jest pięknie odrestaurowany "Lwigród", - tam trochę drożej.Jeżeli chodzi o pobyt rehabilitacyjny,dzwonisz odpowiednio wcześnie i uzgadniasz termin przyjazdu. NFZ kieruje tam, gdzie on uważa za słuszne.Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!!
__________________
ANIA
  #274  
Nieprzeczytane 12-11-2009, 22:01
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie Krynica

16.11 jadę do Krynicy-Zdrój do sanatorium "Mielec",proszę o opinię
  #275  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 14:23
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Aniu czy coś wiesz sanatorim "Mielec" w Krynicy?
  #276  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 16:14
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Uśmiech Witam

Cytat:
Napisał jp50
Ewiko....napisałaś, że za miesiąc składasz następne skierowanie....jak to u Ciebie jest mozliwe skoro u nas w NFZ kazali składać następne skierowanie dopiero po upływie roku od powrotu od poprzedniego sanatorium...
Pozdrawiam i czekam na Twoją odpowiedż ...
Tak w moim województwie jest tak samo jak pisze jp50,dopiero po upływie roku można złożyć nowy wniosek a potem od rozpatrzenia wniosku przez balneologa w Funduszu czas oczekiwania wynosi 18miesięcy więc w sumie jedzie się raz na trzy lata.Lekarze w sanatoriach informują że pacjentowi przysługuje raz w roku kalendarzowym ale w Narodowym Funduszu Zdrowia interpretują to inaczej.
  #277  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 16:16
Juraj Juraj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Nov 2009
Posty: 24
Domyślnie

Czy może wiesz coś o sanatorium "Mielec" w Krynicy?.Gdzie można dobrze potańczyć?!
  #278  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 16:33
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Juraj
Czy może wiesz coś o sanatorium "Mielec" w Krynicy?.Gdzie można dobrze potańczyć?!
A Ty to tak na poważnie? i potrafisz tańczyć,? czy tylko tak trzy po trzy, bo może Ci się tu nazbierać, no bo przecież najpierw pytać należy o leczenie, potem o posiłki, potem o zagospodarowanie czasu wolnego i jeszcze nie mów, że jedziesz bo Ci strzyka w kolanach albo w krzyżu....
  #279  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 19:10
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Witam , tak jak już pisałam w moim województwie nie ma ograniczeń składania wniosków . O ile dobrze się orientuję zasady te zmieniły się w zeszłym roku . Ja na przestrzeni czterech lat byłam na leczeniu trzy razy . Najdłużej czekałam ostatnio bo 17 miesięcy . O tym że zostały zniesione ograniczenia dowiedziałam się drogą pantoflową , więc może w Waszych regionach też coś się zmieniło . Warto zadzwonić do NFZ .
Aniu dziękuję za informacje o obiektach sanatoryjnych w Krynicy . Wiem że mam wpływ na miejscowość do której chciałabym jechać natomiast nigdy nie próbowałam zaproponować konkretnego sanatorium . Ale do odważnych świat należy , warto spróbować może głowy mi nie urwą . Do tej pory trafiałam dobrze i zawsze wracałam zadowolona .
Pozdrawiam wszystkich .
  #280  
Nieprzeczytane 13-11-2009, 19:32
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Uśmiech

Cytat:
Napisał ewiko
Witam , tak jak już pisałam w moim województwie nie ma ograniczeń składania wniosków . O ile dobrze się orientuję zasady te zmieniły się w zeszłym roku . Ja na przestrzeni czterech lat byłam na leczeniu trzy razy . Najdłużej czekałam ostatnio bo 17 miesięcy . O tym że zostały zniesione ograniczenia dowiedziałam się drogą pantoflową , więc może w Waszych regionach też coś się zmieniło . Warto zadzwonić do NFZ .
Aniu dziękuję za informacje o obiektach sanatoryjnych w Krynicy . Wiem że mam wpływ na miejscowość do której chciałabym jechać natomiast nigdy nie próbowałam zaproponować konkretnego sanatorium . Ale do odważnych świat należy , warto spróbować może głowy mi nie urwą . Do tej pory trafiałam dobrze i zawsze wracałam zadowolona .
Pozdrawiam wszystkich .
Ewiko jednym słowem mieszkasz we wspaniałym województwie
bo ja jeszcze nigdy nie miałam wpływu na skierowanie.Lekarz na wniosku pisze że wskazane sanatorium nad morzem to zawsze dostaję góry lub Ciechocinek.Lekarz kardiolog powiedział mi że o górach mam zapomnieć(pomimo że je kocham) ale w funduszu nie zwracają na to uwagi.W tym roku byłam w lutym w Szczawnie Zdroju.Pozdrawiam
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
A może do sanatorium? - komentarze emka46 Ogólny 629 20-12-2022 16:38
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium Połczyn 19-11-07 myszek Turystyczne 15 14-11-2011 19:14
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:35.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.