menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 18:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
tak, tak
a niektorzy to nawet odeszli do sluzb

i teraz tna na potege
jak na Mysiej
albo i gorzej
Amelio!
Tylko ci ze służb mają ten węch, żeby swoich na duże odległości wyczuć.
Kazimierz powyżej wspominał coś o przewagach "naszych" służbistów nad amerykańskimi...I to może być prawda..
Takiego czuja może nie mieć nikt...
A wyścig dwóch ormowców na wąskich schodach do ucha dyrektora to widok, którego nie da się zapomnieć.
Wyścigi Kowalczyk z Norweżkami to przy tamtym są drobnym pikusiem

Marbello! Takich mulutkich kapusików na podstawowym, zakładowym szczeblu żadne dokumenty IPN-u nie rejestrowały.
Chyba jedynie ...wnioski z premią uznaniową.
  #82  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 19:32
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Stycznosc ze sluzbami bezpieczenstwa caly czas mielismy i mamy ,nawet teraz,tu, na tym portalu - to jest potrzebne .
Przeciez to daje sie latwo zauwazyc.
Przez te sluzby wielu odeszlo z tego portalu.
Prawda starzy i stali bywalcy ?

Zdrowia Panie Kazimierzu !
Co Pan za bzdury opowiada, co Pan straszy ubekamki
Jestem stary bywalec i nie odeszłam miły Panie , a skąd Pan wie?
Brakuje Stalina od razu wziąłby Pana na Łubiankę ,aby odpowiednio porozmawiali z Panem za straszenie ludu z forum KSC..i..............dowiedzieli się skąd Pan wie A może jakaś współpraca ?????????????? O ciekawe?????????
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
  #83  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 20:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega
Co Pan za bzdury opowiada, co Pan straszy ubekamki
Jestem stary bywalec i nie odeszłam miły Panie , a skąd Pan wie?
Brakuje Stalina od razu wziąłby Pana na Łubiankę ,aby odpowiednio porozmawiali z Panem za straszenie ludu z forum KSC..i..............dowiedzieli się skąd Pan wie A może jakaś współpraca ?????????????? O ciekawe?????????
Ewo!
Nie masz się co oburzać. Podziwiaj węch.
Człek wie co mówi.
W końcu to emerytowany oficer z czasów spychalskich/jaruzelskich i to wczesnych. Jak sam zeznawał publicznie.
To powinnas mu wierzyć
  #84  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 21:25
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Stycznosc ze sluzbami bezpieczenstwa caly czas mielismy i mamy ,nawet teraz,tu, na tym portalu - to jest potrzebne .
Przeciez to daje sie latwo zauwazyc.
Przez te sluzby wielu odeszlo z tego portalu.
Prawda starzy i stali bywalcy ?

Zdrowia Panie Kazimierzu !

Seniorze AP,
Myślę, że to mnie składa Pan życzenia zdrowia, dlatego odwzajemniam sie tym samym i również życzę zdrowia w 2012 roku.
Ale, do mojgo odejścia z tego portalu, nie przyczynily sie żadne moce nieczyste.
Po prostu, odszedlem chwilowo z wlasnej nieprzymuszonej woli.

Pozdrawiam serdecznie i życze mniej podejrzliwości w stosunku do uczestników tego forum, Kazimierz
__________________
Na szukanie lepszego swiata
nie jest jeszcze za pózno.
Alfred Tennyson
  #85  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 22:15
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Hypatia
Dziękuje zzasobności wiadomości,widać Ślązaczka-dokładność!!!
  #86  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 22:17
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Kaziu, naprawdę przesadzasz-troszeczkę !!!
  #87  
Nieprzeczytane 06-01-2012, 22:41
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
Kaziu, naprawdę przesadzasz-troszeczkę !!!
Kazimierzu wróć!
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #88  
Nieprzeczytane 07-01-2012, 11:07
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Ja straszyc ?
Od tego sa inni i dobrze wyszkoleni ,moze nawet wyposazeni i uzbrojeni ale niech tam.
Jako zolnierz zawodowy dobrze wiem kto wrog a kto przyjaciel,zycie nauczylo mnie wiele (na tym portalu tez).

Znajac wesole zycie staruszkow wiem rowniez ,ze wielu seniorow i seniorek przestalo sie interesowac polityka ,bo i tak z tego emerytury czy renty im nie przybedzie, co najwyzej jakis grosz wpadnie za czuwanie i odpowiednie dzialanie ,nikomu sie nie przelewa a bogaci chca byc jeszcze bardziej boagaci.

Dzieki za pozdrowienia i przywitanie .
Stalinem nie straszcie od tego jest Waldemar Pastuszka/o na YT odpowiednio przygotowany ale zle wyposazony i uposazony.
Dobrego weekendu Zycze !
  #89  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 17:53
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Trochę odświerzę temat...Przeżyłem cały okres PRLu od 1945r i chociaż wiedziałem o istnieniu UB a nawet wiedziałem gdzie ich siedziba (w Gliwicach na ulicy Powstańców, później wydz.Politechniki) to jakoś nie miałem szczęścia zostać współczesnym bochaterem (celowo przez "ch").Wiem tylko jedno, że nigdy nie chodzili w kominiarkach,nigdy nie wyważali drzwi w mieszkaniach niewinnych ludzi bijąc ich i poniżając (jak "antyterroryści" obecnie w Katowicach i nie tylko) i nawet Wolna Europa o tym nie mówiła. Natomiast zdarzało mi się bardzo często wracać w nocy do domu i....zawsze bezpiecznie docierałem, nie wiedzieć czemu, teraz troche się boję, ale to pewnie z powodu wieku?
  #90  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 18:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Trochę odświerzę temat...Przeżyłem cały okres PRLu od 1945r i chociaż wiedziałem o istnieniu UB a nawet wiedziałem gdzie ich siedziba (w Gliwicach na ulicy Powstańców, później wydz.Politechniki) to jakoś nie miałem szczęścia zostać współczesnym bochaterem (celowo przez "ch").Wiem tylko jedno, że nigdy nie chodzili w kominiarkach,nigdy nie wyważali drzwi w mieszkaniach niewinnych ludzi bijąc ich i poniżając (jak "antyterroryści" obecnie w Katowicach i nie tylko) i nawet Wolna Europa o tym nie mówiła. Natomiast zdarzało mi się bardzo często wracać w nocy do domu i....zawsze bezpiecznie docierałem, nie wiedzieć czemu, teraz troche się boję, ale to pewnie z powodu wieku?

To ''odświerzę'' też celowo, jak mniemam?
To ja ci nieco przybliżę temat UB, jako iż miałam przyjemność widzieć tych panów na żywo, jako małe dziecko.
W naszym mieszkaniu.

Nie, nie chodzili w kominiarkach. Skądże. Sądzili, że ich świat będzie wieczny, a działalność ich była na chwałę Polski i Polaków, więc po co zasłaniać te parszywe gęby?

Sądzisz, że ci którym łamali szczęki, obojczyki i łamali żebra, to byli ludzie winni czegokolwiek? I czemu piszesz ''nie wiedzieć czemu'' o swym bezpieczeństwie?
Wiedzieć czemu, wiedzieć. Byłeś swój.
A nie wiesz ilu zginęło bez wieści ot tak! z ulicy? Skąd masz to wiedzieć, prawda?
Ty im nie zagrażałeś. Zwyczajnie.
  #91  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 18:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ja też byłam w tamtych czasach "małolat" to mnie nie tykali.Ale z biegiem lat UB stało się SB i różne wiadomości dobre czy złe, raczej złe, docierały do mnie. Nurtuje mnie cały czas jeden problem, dlaczego to Polak Polaka mordował, skoro inne narody
szanowały się. Chyba coś u mnie szwankuje.
  #92  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 20:05
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ja też byłam w tamtych czasach "małolat" to mnie nie tykali.Ale z biegiem lat UB stało się SB i różne wiadomości dobre czy złe, raczej złe, docierały do mnie. Nurtuje mnie cały czas jeden problem, dlaczego to Polak Polaka mordował, skoro inne narody
szanowały się. Chyba coś u mnie szwankuje.

Wando, z Tobą wszystko w porządku.
Tak było, jest i będzie, że w ekstremalnych warunkach człowiek pokazuje człowieczeństwo, lub jego brak.
W tym samym czasie, gdy u nas grasowało UB, na Węgrzech nieprawdopodobnych zbrodni dokonywało AVH, sterowane z Moskwy. Węgrzy mordowali Węgrów.

A getto i słynna 13-tka?
http://www.getto.pl/index.php?mod=wy...91839728189066
  #93  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 20:13
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Trochę odświerzę temat...Przeżyłem cały okres PRLu od 1945r i chociaż wiedziałem o istnieniu UB a nawet wiedziałem gdzie ich siedziba (w Gliwicach na ulicy Powstańców, później wydz.Politechniki) to jakoś nie miałem szczęścia zostać współczesnym bochaterem (celowo przez "ch").Wiem tylko jedno, że nigdy nie chodzili w kominiarkach,nigdy nie wyważali drzwi w mieszkaniach niewinnych ludzi bijąc ich i poniżając (jak "antyterroryści" obecnie w Katowicach i nie tylko) i nawet Wolna Europa o tym nie mówiła. Natomiast zdarzało mi się bardzo często wracać w nocy do domu i....zawsze bezpiecznie docierałem, nie wiedzieć czemu, teraz troche się boję, ale to pewnie z powodu wieku?
a ja się czuję jednakowo bezpiecznie... i kiedyś .. i teraz... chociaż mieszkam w tej bardziej menelskiej części mojego miasta... już mnie ekshibicjoniści nie zaczepiają i inni tacy, przestałam być dla nich apetyczna i tego mi nie żal wcale.. samochodu nikt mi nie rusza, typu połamane wycieraczki i porysowana karoseria, bo go już nie mam... ... poza tym raczej wszyscy mnie omijają, nawet kieszonkowcy przestali sięgać mi do kieszeni, a noc w moim mieście nie budzi we mnie poczucia zagrożenia, jest naprawdę bezpiecznie, zdarza mi się czasem wracać nocnym albo ostatnim, jest ok

Ostatnio edytowane przez rebelio : 26-03-2012 o 20:14.
  #94  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 20:22
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 010
Domyślnie

Cytat:
Napisał rebelio
a ja się czuję jednakowo bezpiecznie... i kiedyś .. i teraz... chociaż mieszkam w tej bardziej menelskiej części mojego miasta... już mnie ekshibicjoniści nie zaczepiają i inni tacy, przestałam być dla nich apetyczna i tego mi nie żal wcale.. samochodu nikt mi nie rusza, typu połamane wycieraczki i porysowana karoseria, bo go już nie mam... ... poza tym raczej wszyscy mnie omijają, nawet kieszonkowcy przestali sięgać mi do kieszeni, a noc w moim mieście nie budzi we mnie poczucia zagrożenia, jest naprawdę bezpiecznie, zdarza mi się czasem wracać nocnym albo ostatnim, jest ok


Rebelio, Ty rajski ptaku tego forum.
Tobie się wydaje, że przestałaś być atrakcyjna, ale nie bądź taka ufna, bo zaczynam się bać o Ciebie.
Niedawno 80-latka została zgwałcona przez 19-letniego chłopaka . Wprawdzie rzecz miała miejsce w Tatarstanie, ale to akurat nie ma nic do rzeczy,
bo na 70-latce z Krakowa też został dokonany gwałt zbiorowy.

A jak spotkasz takiego?
http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs....ZURY/892096164

A Ty jeszcze masz taki awatar!
  #95  
Nieprzeczytane 26-03-2012, 21:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Trochę odświerzę temat...Przeżyłem cały okres PRLu od 1945r i chociaż wiedziałem o istnieniu UB a nawet wiedziałem gdzie ich siedziba (w Gliwicach na ulicy Powstańców, później wydz.Politechniki) to jakoś nie miałem szczęścia zostać współczesnym bochaterem (celowo przez "ch").Wiem tylko jedno, że nigdy nie chodzili w kominiarkach,nigdy nie wyważali drzwi w mieszkaniach niewinnych ludzi bijąc ich i poniżając (jak "antyterroryści" obecnie w Katowicach i nie tylko) i nawet Wolna Europa o tym nie mówiła. Natomiast zdarzało mi się bardzo często wracać w nocy do domu i....zawsze bezpiecznie docierałem, nie wiedzieć czemu, teraz troche się boję, ale to pewnie z powodu wieku?

wibi! Żeby byc współczesnym, to musiałbyś zapisać sie do ....PiSu
W tamtych czasach przyzwoici ludzie o takich też przez "CH" mówili, bo NIKT porządny do mokrej roboty się nie zapisywał.
Trzeba było osobiście akces zgłosić. A co do spokoju, to u nas w jednym odcinku ulicy Śląskiej tez spokój był. I nikt nikogo nie zaczepiał. Za to przez mury słychać było wycie katowanych.

Wandeczce z Kielc powiem tyle, że w naszem grodziszczu sporo Polaków aktywnych w UB i SB było z Kieleckiego.
Widać przy pomocy maryjnego kultu łatwiejsze życie UBeka było
i o awanse łatwiej.
I łatwiej wroga ludu było szukać w mieście, bo jak sie z zadupia robotniczo[mniej]-chłopski[wiecej] Polak wtedy wydostał, to dla niego KAŻDY był wróg.
Jak kto lubi to o dobroci Polaków z UB moze poczytac w opowiesciach Stefana Korbońskiego. W końcu ludowy działacz PSL-u, a nie brytan z łańcucha reakcyjnego urwany.
  #96  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 21:59
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Nie miałam kontaktu z UB/SB... o ile wiem
Ale tu, na forum dla seniorów, można spotkać się z zachowaniami, które pachną służbami
  #97  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 22:05
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Nie miałam kontaktu z UB/SB... o ile wiem
Ale tu, na forum dla seniorów, można spotkać się z zachowaniami, które pachną służbami
.....i wcale nie trzeba dobrego węchu. A jakie sprzedajne te postkomunisty.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw

Ostatnio edytowane przez Jarosław II : 28-03-2012 o 22:06.
  #98  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 22:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Nie miałam kontaktu z UB/SB... o ile wiem
Ale tu, na forum dla seniorów, można spotkać się z zachowaniami, które pachną służbami

Aleś poleciała po bandzie. Wow!
  #99  
Nieprzeczytane 28-03-2012, 23:05
quasimodo81's Avatar
quasimodo81 quasimodo81 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Małopolska (Daleko od szosy)
Posty: 643
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ja też byłam w tamtych czasach "małolat" to mnie nie tykali.Ale z biegiem lat UB stało się SB i różne wiadomości dobre czy złe, raczej złe, docierały do mnie. Nurtuje mnie cały czas jeden problem, dlaczego to Polak Polaka mordował, skoro inne narody
szanowały się. Chyba coś u mnie szwankuje.
Właśnie też mnie smuci. Dlatego ja co się urodziłem w roku stanu wojennego staram się zrozumieć czasy Wujka czy Stoczni Gdańskiej. Hołd Poległym.
__________________
"Przyszło nam pisanie
od Wiednia do Koszyc
że będą panowie
sami łąki kosić

Panowie z kosami
a panie z grabiami
zjedzcie trzysta diabłów
róbcie sobie sami"
http://www.youtube.com/watch?v=JLzrg...eature=related
Pieśń do tańca, zebrana w Iwoniczu ok. 1871r.
  #100  
Nieprzeczytane 29-03-2012, 08:57
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Ja też byłam w tamtych czasach "małolat" to mnie nie tykali.Ale z biegiem lat UB stało się SB i różne wiadomości dobre czy złe, raczej złe, docierały do mnie. Nurtuje mnie cały czas jeden problem, dlaczego to Polak Polaka mordował, skoro inne narody
szanowały się. Chyba coś u mnie szwankuje.

Nie przesadzaj, wszędzie tak było i będzie. Od rewolucji francuskiej i wojny secesyjnej, po czerwoną Kampuczę, która dopiero jest zagadką, bo tam sprawcami mordów byli niby buddyści. A dziś popatrz na Syrię i to co niedawno działo się w krajach arabskich. A Kain i Abel? Cała historia ludzkości taka jest. Co nie zmienia faktu, że wolę widzieć sąsiada z karabinem i móc się bronić niż mieć świadomość, że jakiś tajniak w ludzkim przebraniu może bezkarnie mnie załatwi. Może jednak faktycznie właśnie Polacy są szczególnie podli? Zobacz film “Z daleka widok jest piękny”.
Od jakiegoś czasu zastanawia mnie jak to się dzieje, że wszystko jet ok, życie się toczy a wystarczy mały klik klik i już sąsiad strzela do sąsiada, jak w Jugosławii, chociaż może to zły przykład, bo tam narody były wymieszane. Ale znali się, żenili między sobą, pracowali...

Ostatnio edytowane przez Ojanna : 29-03-2012 o 08:57.
 

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.