menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 19:49
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie Wrzody - Helicobacter Pylori


Zauwazylam na seniorze taki artykul o tej bakterii http://www.zdrowie.senior.pl/75,0,Sw...ucha,5162.html wiec zakladam temat. Czy ktos rowniez choruje na wrzody zoladka przez te bakterie? Ja borykam sie z tym od kilku lat i niestety nic jak do tej pory na mnie nie dziala, nawet jesli jest chwilowa poprawa, to potem znow nawrot. Jak sie leczycie? Ja juz do lekarzy nawet nie chodze, nie umieja mi pomoc niestety, usiluje trzymac diete i leczyc sie sama. Niestety w swieta nie udalo mi sie zachowac silnej woli i zlamalam diete, teraz cierpie znowu. Moze ktos ma dobry, sprawdzony sposob na wrzody zoladka? Zaznaczam ze ani ziola od Bonifratrow, ani balsam Szostakowskiego nie przynosza mi juz ulgi. Prosze o odpowiedzi ii serdecznie pozdrawiam wszystkich w klubie,

Anna Miecielica
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 21:00
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Witaj, Anno! Szczerze powiedziawszy bardzo mnie zadziwiła Twoja wypowiedź. Masz wrzody i w ogóle ich nie leczysz :-( ? Przecież powinnas natycchmiast isc z tym do lekarza! Gastroskopia, diagnoza i leczenie. Skąd przekonanie, że lekarze nie umieją leczyć? Jestem stomatologiem i powiem Ci szczerze, że wiara w to, że zioła Ci pomogą na wszystko jest czymś podobnym do wiary w to, że kowal i konia podkuje, i zęby wyleczy ;-) Jeśli leczysz się sama od lat i nie pomagają zioła, może jednak powinnaś iść do lekarza? Choociaż wnoszę, że byłaś, skoro wiesz, że jesteś zarażona tą bakterią.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 23:55
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał AnnaM.
... Ja juz do lekarzy nawet nie chodze, nie umieja mi pomoc niestety ...
Jeżeli Cię to zainteresuje to mam gdzieś przepis na nalewkę ziołową, piołunowo-orzechową, którą mój znajomy wyleczył wrzody żołądka i dwunastnicy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 19:50
siwa_60 siwa_60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 27
Domyślnie

janczar, jak możesz tak pisać!!Przecież nalewki, piołunówki, siemię lniane itd. itp. nie wyleczą wrzodów "samoistnie"! To metody szamańńskie!Dieta i preparaty wspomagające (jak balsam Szostakowskiego - brałam go przy wrzodach jako wspomagaczz terapii) moga istnieć TYLKO OBOK normalnej kuracji. Są leki, które w naturalny sposób współdziałają z tradycyjnymi metodami, na przykład Polprazol specjalnie się bierze przy pwrzodach, żeby uzupełniać kurację dietą. Tylko przy takim połaczeniu można się naprawde wyleczyć, inaczej wrzody kiedyś wrócą, o czym się bardzo boleśnie przekonałam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:23
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwa_60
janczar, jak możesz tak pisać!!Przecież nalewki, piołunówki, siemię lniane itd. itp. nie wyleczą wrzodów "samoistnie"! To metody szamańńskie!Dieta i preparaty wspomagające (jak balsam Szostakowskiego - brałam go przy wrzodach jako wspomagaczz terapii) moga istnieć TYLKO OBOK normalnej kuracji. Są leki, które w naturalny sposób współdziałają z tradycyjnymi metodami, na przykład Polprazol specjalnie się bierze przy pwrzodach, żeby uzupełniać kurację dietą. Tylko przy takim połaczeniu można się naprawde wyleczyć, inaczej wrzody kiedyś wrócą, o czym się bardzo boleśnie przekonałam!

Widzisz, Anno, nie tylko ja jestem takiego zdania. Dieta i metody naturalne swoją drogą, ale lekarza Ci nie zastąpią, a tylko przysporzą dłuższych, dodatkowych cierpień. Spróbuj może ten Polprazol, który siwa poleca, a w każdym razie idź do specjalisty. Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:23
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Pamiętam jeszcze z dzieciństwa nalewkę orzechową którą robiła moja ciocia i zawsze pomagała. Może komuś się przyda ten przepis Janczara może nie na wrzody ale na zwykły ból żołądka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:25
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwa_60
janczar, jak możesz tak pisać!!Przecież nalewki, piołunówki, siemię lniane itd. itp. nie wyleczą wrzodów "samoistnie"! To metody szamańńskie!Dieta i preparaty wspomagające (jak balsam Szostakowskiego - brałam go przy wrzodach jako wspomagaczz terapii) moga istnieć TYLKO OBOK normalnej kuracji. Są leki, które w naturalny sposób współdziałają z tradycyjnymi metodami, na przykład Polprazol specjalnie się bierze przy pwrzodach, żeby uzupełniać kurację dietą. Tylko przy takim połaczeniu można się naprawde wyleczyć, inaczej wrzody kiedyś wrócą, o czym się bardzo boleśnie przekonałam!
Receptę na tą nalewkę i sposób jej dawkowania podał mi stary (dziewiędziesięcio kilku letni) ksiądz zielarz.
Dlaczego twierdzisz, że coś nie pomoże jeżeli tego nie próbowałaś? A nalewka ta na pewno nikomu nie zaszkodzi. Człowiek, który ją zażywał był przed operacją na wrzody.
Operacja okazała się zbędna.

Edit: Na niestrawność żołądka wystarczy nalewka z samych orzechów lub z czarnych jagód.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:27
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Janczar, to podaj ten przepis.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:32
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Basiu, odszukam w swoich szamańskich zeszytach i podam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:34
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Janczar
Receptę na tą nalewkę i sposób jej dawkowania podał mi stary (dziewiędziesięcio kilku letni) ksiądz zielarz.
Dlaczego twierdzisz, że coś nie pomoże jeżeli tego nie próbowałaś? A nalewka ta na pewno nikomu nie zaszkodzi. Człowiek, który ją zażywał był przed operacją na wrzody.
Operacja okazała się zbędna.

Edit: Na niestrawność żołądka wystarczy nalewka z samych orzechów lub z czarnych jagód.

Jak się domyślam jest to nalewka na alkoholu i tu już zasadniczy błąd w myśleniu. Zaszkodzi trzeżwemu alkoholikowi.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 20:51
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Wrzody to poważna choroba ,wiem coś o tym, proszę iść do gastrologa ,pomoże na pewno , zioła raczej nie skutkują , w dzisiejszych czasach wrzody to nie problem ,ale wcześnie leczone.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 21:10
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

Krystyna - dobrze, że mnie popierasz. Janczar, nie bierz tego do siebie, że ktoś ocenia naturalne metody leczenia jako szamańskie. Wrzody żołądka mogą mieć różne, powtarzam - różne przyczyny. Mogą powstać na skutek nieodpowiedniej diety - jedzenia na szybko, byle czego na mieście, jak to młodzi teraz się stołują, teraz modnie. Powstają jeśli się pije kawę i pali papierosy na pusty żołądek, często tez od nadużywania alkoholu.

Wtedy taka nalewka może pomóc - chociaż, jak już ktoś napisał, pewnie jest na alkoholu, więc prędzej podrażni, bo przy wrzodach nie wolno pić!

Ale jeśli AnnaM. wyraźnie pisze, że jest zakażona bakterią Helicobacter, to sprawa jest inna.

Helicobacter powoduje wrzody na żołądku i dwunastnicy. Jeśli się pije zioła, nalewki, trzyma dietę - można wyleczyć wrzody. Ale na miłość boską, nie wytłucze się tej bakterii!!!!

Wniosek? Wrzody wyleczysz nalewką, bakteria narobi ci nowych, ty znów je zlikwidujesz, a bakteria spowoduje nowe, itd. w koło Macieju. Nawet jeśli będziesz mieć dietę i zdrowo się odżywiać, bo organizm wciąz będzie zakażony.

W takiej sytuacji obowiązkowo trzeba iść do lekarza po leki, choćby ten osławiony Polprazol, i oprócz tego można stosować inne środki.

Pozdrawiam wszystkich, świetnie się z Wami dyskutuje, i apeluję o rozsądek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 21:30
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

wytłuc konwencjonalnie "helikoptera"i wspomóc się niekonwencjonalnie, stosując tryb życia i dietę przykazaną pzrez lekarza..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 22:01
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Miałam to świństwo i się go pozbyłam. Nawet dość szybko. Acha, bez wrzodów tylko sama bakteria u mnie zamieszkała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 23:03
Janczar's Avatar
Janczar Janczar jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Łódzkie
Posty: 695
Domyślnie

Podam ten przepis, może komuś się przyda.

1. Nalewka na wrzody żołądka
Zielone łupiny z 4 orzechów i pęczek korzenia piołunu (o podobnej wadze) umyć i zalać w butelce spirytusem w ilości 0,5 litra. Macerować 2-3 miesięcy.
Zażywa się na czczo , 1 raz dziennie 20 ml (malutki kieliszek).
Po ok. pół godziny można zjeść śniadanie.

Natomiast Witold Poprzęcki w swoim Ziołolecznictwie podaje następujący przepis na nalewkę orzechową, która jest skuteczna przy biegunkach nawet typu bakteryjnego oraz wzdęciach.

2. Nalewka przeciw biegunkom
Zielone łupiny lub niedojrzałe zielone orzechy posiekać, zalać podobną wagowo ilością spirytusu i macerować w cieniu 2 tygodnie. Po tym czasie zlać nalew spirytusowy, a orzechy zalać 40% wódką na następne 2 tygodnie. Zlać wódkę i połączyć oba nalewy. Zażywa się 3 razy, po 20 ml, w odstępie co godzina.

3. Syrop przeciw biegunkom wszelkiego rodzaju, dla dzieci.
Drobno posiekane orzechy zasypać cukrem w ilości 2-3 razy większej i odstawić w ciemne miejsce na 2 tygodnie. Podaje się w ilości 1 łyżeczka od herbaty, nawet kilkuletnim dzieciom.

Odnośnie wrzodów żołądka sprawa jest chyba dość oczywista.
Nadmiar pokarmów zakwaszających, czyli niewłaściwa dieta. Zbyt duża ilość mięsa, słodyczy czy alkoholu, a zbyt mała ilość potraw alkalizujących (buraki, marchew, inne warzywa i owoce jak również orzechy włoskie). A do tego jeszcze łączenie potraw białkowych z takimi węglowodanami jak: kasza, ziemniaki, pieczywo, cukier.
Jest udowodniony fakt, iż niskie pH utrudnia rozwój bakterii.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 02-01-2009, 23:14
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Skopiowałam, dzięki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 11:46
munia70 munia70 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 34
Domyślnie

No tak, nalewka na spirytusie na wrzody żołądka, na pewno nie będzie bolało. Spróbujcie zalać otwartą, jątrzącą się ranę spirytusem - taka będzie dyskoteka, że hej!

Jak już ktoś napisał - najpierw wytłuc helikoptera konwencjonalnie, wspomagać się dietami i pilnować, żeby dziad nie wrócił.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 12:32
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Ktoś chcę robić doświadczenia na sobie ,proszę bardzo ,jego zdrowie ,jego życie ,wolna wola,pozdrawiam.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:00
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Ja choruję na Helicobacter od lat. Miałam już 2 x kurację antybiotykową. Ta choroba jest tylko zaleczalna i powraca. Jestem pod opieką poradni gastroentorologicznej. Lekarz przepisał mi NOLPAZA 40 mg tabletki dojelitowe. Do końca życia będę je brać 1 x dziennie rano naczczo. Od roku jestem na tym leku i czuję się można powiedzieć bardzo dobrze. Dodatkowo nabawiłam się refluxu. Przy tej kuracji i z tym dziadostwem mam spokój.Polecam i życzę powrotu do zdrowia.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:26
AnnaM. AnnaM. jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 22
Domyślnie

Witam wszystkich na forum i dziekuje za tyle odpowiedzi. Ide jednak do lekarza w poniedzialek, bo stan mi sie zaostrzyl juz niestety, moze poprosze zeby zapisal mi ten Polprazol bo tego jeszcze nie probowalam, a Nolpaza nie poskutowala niestety. Do diety wrzodowej juz powrocilam, po swietach zostalo tylko wspomnienie i po swiatecznych potrawach ale moze to i dobrze, bo przez te swieta tylko sie problemow nabawilam. Janczar, spisalam sobie jak zrobic twoja nalewke ale z kolei tak jak Munia mowi, skoro to ma tylko zaleczyc wrzody a Helicobacter Pylorii nie wytepi, to zaczekam z tym, skoro to na alkoholu to wole nie ryzykowac. Wczoraj na ten swoj zoladek lyknelam ziol Bittnera i tak mnie palilo, ze az sie skrecalam, wiec moze najpierw wylecze wrzody i bakterie a potem nalewka na wszelki wypadek.

Dziekuje wszystkim jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie seniorow,

Anna Miecielica
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
wrzody... marzena Choroby, badania, terapie 28 02-11-2017 10:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.