menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8941  
Nieprzeczytane 03-05-2019, 15:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
]Konstytucja z 1981 roku
to dla tych co chcą przeczytać by wiedzieć czego dzisiejsze święto państwowe dotyczy....

Waciudroga!
My wiemy, że stalinowska KONSTYTUCJA tak ci utkwiła w czaszce że chyba dopiero finał cię z niej wyzwoli.
Amen
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8942  
Nieprzeczytane 03-05-2019, 17:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Zapraszamy seniorów interesujących się religioznawstwem i poszukujących Boga na udział w debacie .

Magazyn „Filozofuj!” i Fundacja Panteon serdecznie zapraszają na wyjątkową debatę pomiędzy profesorem filozofii a szczęśliwym nihilistą!

Jakie są najlepsze argumenty za istnieniem Boga? Czy istnienie Boga można udowodnić? Czy niewierzący ograniczają się do krytyki teizmu, czy też mają silne argumenty przeciwko istnieniu Boga?

W niezwykłej dyskusji wezmą udział wybitni przedstawiciele dwóch odmiennych stanowisk na ten temat - akademicki filozof, opowiadający się za teizmem, oraz publicysta krytyczny wobec religii.

Prof. dr hab. Jacek Wojtysiak - filozof i nauczyciel akademicki, teista, kierownik Katedry Teorii Poznania na Wydziale Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, autor licznych książek i publikacji m.in. z zakresu filozofii religii.

Profesor Wojtysiak przedstawi argumenty przekonujące go to tezy, że Bóg istnieje.

Karol Fjałkowski - działacz społeczny i mówca publiczny, szczęśliwy nihilista, były wykładowca etyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, współzałożyciel i Przewodniczący Rady Fundacji Panteon

Karol uzasadni dlaczego, jego zdaniem, Bóg jest jedynie ludzkim wymysłem.

Przewidziany jest czas na pytania ze strony publiczności, a po debacie - after party.

Debata odbędzie się 10 maja (piątek) o godz. 17.00, w Centrum Szkoleń i Innowacji w Lublinie, Aleje Racławickie 8/18A, II piętro (winda B), Sala żółta.

Wstęp wolny. Zapraszamy!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8943  
Nieprzeczytane 04-05-2019, 11:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Myślę że nagrają debatę Jacka Wojtysiaka z Karolem Fiałkowskim a dyskutujący zezwolą na jej upublicznienie.Karol debatował z pastorami trudniej jest znależć wyznawcę religii rzymskokatolickiej w Polsce ,odważnego do dyskusji . Tego typu formy publicznej debaty na zachodzie są popularne u nas to się dopiero przebija , Karol pokazuje w praktyce jak można dyskutować bez zacietrzewienia normalnie , używając argumentów.Ci co chcą wesprzeć Fundację Panteon zapraszam do strony internetowej na Facebook ,YouTube .

Projekt Przestrzeń wolnego Słowa #Live Fb # Qand A czwartek 4.04.2019 powtórzenie
https://www.facebook.com/KubaWatlyTV...2932211753277/ dla tych co nie mieli czasu posłuchać o 21.00 transmisji na żywo.

Nie tylko dobrze się powodzi biskupom wojsku też.https://www.facebook.com/RacjonalnaP...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8944  
Nieprzeczytane 05-05-2019, 11:10
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Jak zwykle w niedzielę dalsza część poznawania kultury chasydzkiej z którą mieliśmy do czynienia szerzej w II RP. Nawet obecnie na Kazimierzu w Krakowie rzadko spotyka się ortodoksyjnych żydów bo to już folklor.Mieszkańcy Izraela też podchodzą do nich zachowawczo uważają że powinni wziąć się za pracę a nie obciążać systemów socjalnych państwa.
Dlaczego Żydzi noszą jarmułkę - Tajemniczy Świat Żydów #26 (7,29 min )
https://www.youtube.com/watch?v=cIYQEGXEgN8
Żydowskie przesądy - Tajemniczy Świat Żydów #27 (12,51 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=_7WsiS5thng 12,51 min. )
Niezwykłe chasydzkie wesele - Historia chasydzka - Tajemniczy Świat Żydów #28 ( 13,34 min. )
https://www.youtube.com/watch?v=8icbJ3XMsqc
Rosh Hashanah - Żydowski nowy rok - Tajemniczy Świat Żydów #29 (37,29)
https://www.youtube.com/watch?v=f88dOsVZO6Y
Yom Kippur - Najważniejszy dzień dla Żydów - Tejemniczy Świat Żydów #30 ( 16,59 min.)
https://www.youtube.com/watch?v=-pIVG-Dx6a4&t=3s

Brexit w postindustrialnej Anglii Dziennik z podróży fotografa Martina Middlebrooka ( 6-10)
( 6 min ) Dostępne do 18/12/2021 https://www.arte.tv/pl/videos/085699...a-moich-ojcow/

Boston stał się najważniejszym portem w Anglii. Jego populacja wzrosła wraz z masowym napływem pracowników z Europy Wschodniej. 75% tutejszych mieszkańców w referendum opowiedziało się za Brexitem, a do mediów podchodzi się od teraz z podejrzliwością. „Nie jesteśmy rasistami, ale to nie jest już nasze miasto!” mówią.

Problem uchodzców i ich asymilacji w środowiskach w których się znaleźli jest nie najlepszy i nad tym tematem powinna popracować Unia. Jest to nieuniknione w sytuacji kiedy wydłuża się długość życia i przybywa nie radzących sobie samemu ludzi zaawansowanych wiekowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8945  
Nieprzeczytane 05-05-2019, 14:35
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Leszek Jażdżewski
1 godz. ˇ

Bądźcie odważni

Nie pozwólmy zaganiać się pokornie do zagrody przez narodową prawicę. Bo tylko hipokryzja i poczucie, że „pewnych prawd nie można wypowiadać” może uratować ich władzę w Polsce.

Nic nie boli tak, jak kilka słów trudnej prawdy.

To co powiedziałem na Uniwersytecie Warszawskim w wystąpieniu przewidzianym przed przemówieniem Donalda Tuska wzbudziło prawdziwy amok w prawicowym internecie.

"Kościół katolicki w Polsce, obciążony niewyjaśnionymi skandalami pedofilskimi, opętany walką o pieniądze i o wpływy stracił moralny mandat do tego, żeby sprawować funkcję sumienia narodu.

Ten kto szuka transcendencji i absolutu w kościele będzie zawiedziony. Ten kto szuka moralności w Kościele nie znajdzie jej. Ten kto szuka strawy duchowej w Kościele wyjdzie głodny.

Polski Kościół zaparł się Ewangelii, zaparł się Chrystusa. I Gdyby dzisiaj Chrystus był ponownie ukrzyżowany to przez tych, którzy krzyża używają jak pałki, do tego, żeby zaganiać pokorne owieczki do zagrody."......................................... .......................
https://www.facebook.com/ljazdzewski?epa=SEARCH_BOX


Dobry tekst dałem na stronę internetową linka i zachęcam do kliknięcia obserwuj by być na bieżąco z tym co publikuje.
Są też wpisy nawiedzonych zwolenników PiS i innych marginalnych partyjek prawicowych które na sztandarach mają Bóg Honor Ojczyzna i marzą o faszyzmie.

Obecna ekipa rządowa obcięła dotacje do pism jakim jest Liberte a wspiera katolicki chłam czasopism jedynej słusznej formacji . Należy mądrych wspierać bo bylejakość jaką oglądamy dokoła nas ostatecznie nie przygniotła.
Moi znajomi którzy dalej działają w partii Nowoczesna uważają ze dobrze zrobił korzystając z okazji medialnego spotkania że przypomniał PO że są sprawy o których otwarcie trzeba mówić i nie zamiatać pod dywan. Nowoczesna niejednokrotnie przypomina że jest za świeckim państwem i nie zmieniła poglądów będąc w koalicji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8946  
Nieprzeczytane 05-05-2019, 15:37
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie


W specjalnym oświadczeniu rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik napisał:

"Wypowiedź Pana redaktora Leszka Jażdżewskiego odbieramy jako przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących. Ze smutkiem trzeba zauważyć, że tego rodzaju słowa padają na polskim uniwersytecie" – podkreśla Rytel-Andrianik.

Wpis kończy odwołaniem do Pisma Świętego:"Pan Jezus uczy nas w Ewangelii miłości bliźniego. Nie jest to łatwe, ale mimo to Polacy dobrze rozumieją sens śpiewanych przez lata słów: >> chroń mnie, Panie, od pogardy, przed nienawiścią strzeż mnie, Boże<<."

Zawsze napisanie prawdy boli ,szczególnie zakłamany polski kościół rzymskokatolicki .Wiele lat z ambon nawoływano do nienawiści wobec "innych" nie przebierając w słowach a teraz zaskoczenie??


Już niedługo 11 maja .https://www.instagram.com/tomaszseki...ource=ig_embed film Film Sekielskiego Tylko nie mów nikomu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8947  
Nieprzeczytane 06-05-2019, 13:16
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Film Tylko nie mów nikomu - pierwszy oficjalny zwiastun filmu Sekielskiego https://www.youtube.com/watch?v=tdEd7hOKTmE 11 maja o godz 14.30 na YouTube premiera tego filmu którego autorzy udostępnili wszystkim internautom za darmo.

Film powstał z środków społecznych polaków w kraju i za granicą którym leży na sercu by kościół rzymskokatolicki w Polsce podjął działania a nie je pozorował ,rozliczył się z patologii pedofilstwa wśród tych co głoszą słowo boże.
Film ten nie jest o wierze , on pokazuje patologię i patrzy na tą sprawę od strony pokrzywdzonych. Nie jest też filmem sensacyjnym czy rozrywkowym , ma nam dać dużo do myślenia bo myśmy tego problemu nie chcieli widzieć a rządzący wraz z kościołem zamiatali ten problem pod dywan. Czy się autorowi scenariusza i zarazem reżyserowi to udało sami zobaczycie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8948  
Nieprzeczytane 06-05-2019, 18:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Co nowego w kalendarzu liturgicznym? Konstytucja 3 Maja https://www.youtube.com/watch?v=G97vYX8D4gE jak do tego doszło .Konstytucja 3 Maja , łabędzi śpiew ????. Biskupi byli za utrzymaniem rządów feudalnych stąd popierali Prusy i Rosję . Konstytucja 3 Maja to rocznica romantycznych dążeń narodu do wolności bez refleksji do zdarzeń historycznych i zimnej oceny sceny geopolitycznej w tamtym 1891 roku,co spowodowało upadek I Rzeczypospolitej . Mitologizowanie to nasza wada narodowa i ciągłe nawiązywanie do narodu wybranego .

Dzisiaj o 21.00 Kuba Wątły TV3 Facebook Fundacja Obywatelska godzinny program .

🔴ℹ🔴 RMF: Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news...n=firefoxZmarł mężczyzna, który niedawno podpalił się przed Kancelarią Premiera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8949  
Nieprzeczytane 07-05-2019, 11:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Trudno nie skomentować ostatniego wydarzenia związanego z paragrafem 197 KK Obraza uczuć religijnych.Artykuł ten niejednokrotnie był wykorzystywany przez środowiska "talibów katolickich" , przeciw ludziom kultury i dziennikarzom . Politycy wykorzystują tego typu sprawy , w grze na emocjach ,w bieżącej działalności politycznej .
Zbieraliśmy podpisy na tym forum by znowelizować ten przepis ,sprawa znalazła się w Sejmie III RP ale posłowie PO i PSL przyczynili się do wstrzymania dalszych prac nad tą sprawą.

Zatrzymanie artystki przez policję która w tle obrazu umieściła tęczę świadczy że co do wagi zagadnienia Policja w Polsce stosuje metody jak z niechlubnych okresów rządów totalitarnych Hitlera czy Stalina za źle postawiony stempel na znaczku pocztowym wodza , naklejonym na kopertę.

Duże nakłady środków skierował Rząd na poprawę wizerunku Polski na świecie a tego typu newsy z Polski nie poprawiają obrazu polaka tylko utwierdzają świat w naszych fobiach i świadczą o prymitywizmie zamieszkujących tu ludzi.

Kiedyś jeden "matoł szlachciura z gołoty" zrywał Sejm krzycząc Liberum Veto , "teraz matoł kato prawicowy " wykorzystuje przepis Art. 197 że jego uczucia religijne są obrażane a potem sąd się takimi bzdurami zajmuje latami. Uczucie to pojęcie subiektywne i był czas w szkole by o tym porozmawiać i wiedzieć o co chodzi .

Sławomir Krawczyk-Tęcza nikogo nie obraża. Tęcza niczego nie profanuje. Tęcza to symbol równości i jedności. Nawet w biblii jest znakiem przymierza. Pisowcy - wstydźcie się za aresztowania obywateli pokazujących ten wizerunek.

Marek Baranowski -Tęcza otacza w niebie tron Boży: „A Zasiadający był podobny z wyglądu do jaspisu i do krwawnika, a tęcza dokoła tronu – podobna z wyglądu do szmaragdu”. Ap 4,3 (BT), widnieje także nad głową Chrystusa: „I ujrzałem innego potężnego anioła, zstępującego z nieba, obleczonego w obłok, tęcza była nad jego głową”. Ap 10,1 (BT). Ten symbol Bożego miłosierdzia daje grzesznikowi pewność, że Pan Jezus, jako pośrednik, wstawia się do Boga za każdym człowiekiem i wskazuje tęczę na obłoku jako dowód wielkiego Bożego miłosierdzia i współczucia dla błądzącego człowieka.

Te dwa zacytowane posty to z dyskusji w internecie


Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-05-2019 o 11:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8950  
Nieprzeczytane 08-05-2019, 11:59
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Antysemityzm czy tradycja? // Sąd nad Judaszem w Pruchniku 2019
http://dziennikzwiazkowy.com/spoleczenstwo/431907/
Ci, którzy, oburzeni do granic możliwości, domagają się od Polski i Polaków zaprzestania tego zwyczaju, który nigdy nie był ogólnopolski, czy wpisany w polską tradycję, wylewają żółć nienawiści na mieszkańców podkarpackiego Pruchnika. Liczące niespełna 3,5 tys. mieszkańców miasteczko zostało zmiażdżone słowami krytyki i nienawiści płynącymi z całego świata. Podwójne standardy moralne polegają na tym, że ci, którzy tak bardzo krytykują ten lokalny zwyczaj, wcale nie chcą, by on zniknął – chcą go eksploatować do granic możliwości i przypisywać Polakom i Polsce antysemityzm i winę za Holocaust..... Prof. Danusha V. Goska, wykładowczyni William Peterson University, pisarka i ekspertka w dziedzinie antypolskich stereotypów, w eseju na temat antypolskich stereotypów dla „Dziennika Związkowego”:„Bicie kukły Judasza było praktykowane w Grecji, na Filipinach i w Ameryce Łacińskiej, a także w Liverpoolu w Anglii.
Jest tłumaczenie tekstu z języku angielskiego PaniDanuta Goska stara soię uspraweiedliwić durnych mieszkańców Pruchnika nie odnosząc się do tego że w innych krajach kukła nie ma głowy żyda .
Tego typu zachowania są naganne bez względu gdzie występują bo nawołują do agresji a szczególnie w Polsce gdzie kołtunizm , antysemityzm , prymitywizm ,widzimy wśród młodzieży identyfikującej się z ONR.

Martyna 3 dni temu na FB. Trzeba przyznać, widok tych dzieciaków dających upust "energii" to naprawdę wielce nieprzyjemny widok. Szkoda, że dostają taki "przykład" od "dorosłych". Smutne, straszne, niepokojące.
Zgadzam się z Martyną że wszystko za przyzwoleniem rodziców katechetów księży dobrodziei i władz.

https://www.youtube.com/watch?v=mYXT...feature=em-lsp
Myślę że stanowisko Everyday Hero jest nam myślącym wiedzącym po co mamy mózg , bliższe , niż amerykanki o polskim rodowodzie , piszącą prawdopodobnie na zamówienie.Tytuły , szkoły , mogą robić wrażenie na prymitywnych ludziach którzy nie myślą jakich dużo wśród Polonii Amerykańskiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8951  
Nieprzeczytane 08-05-2019, 12:15
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Premiera filmu Tomasza Sekielskiego "Nie mów nikomu", traktującego o pedofilii w polskim Kościele, nastąpi już w najbliższą sobotę, 11 maja, o godz. 14.30 na kanale Youtube.com/sekielski. To kolejny po "Klerze" Wojtka Smarzowskiego film poruszający ten bulwersujący problem.

Sebastian Łupak: Czy "podnosi pan rękę na Kościół, a więc na Polskę"?

Tomasz Sekielski: Podnoszę rękę na ludzi, którzy przebrali się w szaty duchownych i krzywdzili dzieci. Działam więc z korzyścią dla polskiego Kościoła, bo ci ludzie powinni być z Kościoła wyeliminowani.

Czy film nie będzie jednostronny?

Prosiłem o komentarz tych hierarchów Kościoła, którzy moim zdaniem powinni byli się wypowiedzieć. Albo nie odpowiedzieli na moją prośbę, albo odpowiedzieli odmownie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8952  
Nieprzeczytane 08-05-2019, 20:34
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

I odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy............
"Księża w Woli Gułowskiej dnia 3 maja, po świętowaniu Dnia Strażaka, odprawiali msze świętą o godzinę 16 pijani. Jeden z księży w trakcie picia z kielicha zwymiotował na ołtarz" – taką wiadomość otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników w niedzielę wieczorem. O sprawę zapytaliśmy Kurię Diecezjalną w Siedlcach."
A aureola Matki Boskiej im przeszkadza
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...AB2aoK?ocid=sf
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8953  
Nieprzeczytane 09-05-2019, 11:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wróżbitko , bardziej widowiskowy byłby odruch wymiotny w trakcie udzielania komunii świętej. Jak ci znawcy doktryny tłumaczyli by parafianinowi ten znak od Boga ?? U nas w kraju jest szczególna estyma do zawodu księdza i uosabiają osobę wykonującą ten zawód z szczególnymi etycznymi wzorcami. W rodzinach wielodzietnych o najniższym statusie awans społeczny był związany z zawodem ksiądz i z stamtąd się ci ludzie w większości wykonywający ten zawód byli rekrutowani . Prócz tego rodowód chłopski ciągnie się nam mentalność , którą mieliśmy w społeczeństwie feudalnym. Pańszczyznę pożegnaliśmy pod koniec XIX wieku a analfabetyzm zlikwidowano dopiero w latach pięćdziesiątych XX wieku.

https://www.facebook.com/photo.php?f...GXKsgEz7ea8WCQ
Zawsze uważam że naczelne posiadają dużo kreatywności co je odróżnia od innych zwierząt .Załączyłem link do obrazu który może wzbudzić kontrowersję u naszych rodzimych talibów. To nawiązanie to tematu zastępczego tęcza , którą media i my eksploatujemy do granic naszej wytrzymałości. Rządzący dbają byśmy się takimi głupotami zajmowali i nie krytykowali ich rządów.


Idiota czy geniusz ? Profesor habilitowany Tadeusz Guz pisze na FB.Robert Kiszka ,posłuchaj wywodów profesora .
Taka jest nauka katolicka .Takich naukowcow ksztalci sie na uczelnuiach utrzymywanych przez panstwo za pieniadze podatnikow . Dla wielu osob ten ksiadz jest najmadrzejszym naukowcem katolickim...jezeli on jest najmadzrzejszy to ja chcialbym zobaczyc jak wyglada ten najglupszy.
https://www.youtube.com/watch?v=ECFX...wyNr9EGwEw7vSQ

Strajk nauczycieli ma jedynie aspekt materialny, nie ma tam Boga ks. prof. Tadeusz Guz
https://www.youtube.com/watch?v=Sr-NCdAFDvA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8954  
Nieprzeczytane 09-05-2019, 14:10
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Wacku, też mi się wydawało, że naczelne posiadają duzą i różnorodna kreatywności. Niestety mam mieszane uczucia, ta kreatywnośc jest skierowana jedynie w "dobrą" stronę. Ta strona wiąże sie z dopływem gotówki do kieszeni nierobów. A religiność jest jedynie obrzędowa. Nie wiem co na ten temat powiedziałby Jezus (postać historyczna) ale myślę, że szczęka by Mu opadła ze zgrozy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8955  
Nieprzeczytane 09-05-2019, 19:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[


Idiota czy geniusz ?]

Waciudroga!!!
przecie to wiadome od kilku lat, że geniusz to raczej z ciebie marny
to radzilibyśmy ci co byś wilka z lasu nie wywoływała, bo ateistom i innym podobnym splendoru nie przynosisz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8956  
Nieprzeczytane 09-05-2019, 21:14
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Wróżbitko mamy dobro i zło ale to tylko pojęcia w zależności od miejsca pobytu i naszych memów kulturowych mogą mieć różne -przyjęte przez daną społeczność odniesienia do dobra i zła. Nie ma uniwersalnego obowiązującego przez eony czasu, dekalogu . Wśród społeczności aleuckich człowiekiem staje po nadaniu imienia. Stąd niepełnosprawny noworodek wystawiany na mróz umiera i jest to normalne i nikogo nie dziwi.Nadanie imienia jest obrzędem wykonywanym nie od razu po urodzeniu.

Kasta kapłańska zawsze nastawiona była nastawiona na własny interes i jest to napisane w Biblii wystarczy przeczytać samodzielnie Księgę Kapłańską i nad treścią się zastanowić. W niej opisy obrzędów i zachowań związanych z oddawaniem czci Jahwe, prawa oraz opisy ofiar za grzechy. Masz rację że kapłani to nieroby żerujące na głupocie wiernych .Rozumiem że w Polsce feudalnej ludzie tak podchodzili , byli niepiśmienni nikt nie dbał o ich wykształcenie bo byli przeznaczeni do pracy na folwarku lub manufakturze. Ale dla mnie jest dziwne że dzieci którym system kapitalistyczny ,socjalistyczny i z powrotem po 1989 kapitalistyczny umożliwił edukację ,niektórzy z nich ją zdobyli wcześniej następne pokolenie później , mentalnie są jak ich prymitywni ziomkowie.

Wróżbitko jestem za rozdziałem kościoła od państwa popierałem Palikota który zaczął w świadomości sklerykizowanego społeczeństwa rewolucję światopoglądową.
Potem Nowoczesną która jest w ramach koalicji rewolucyjna wobec kościoła a teraz Biedronia bo ma szansę coś w tym skansenie Polska coś zmienić. Tumaństwo było i dalej jest ,na nich nie zwracam uwagi , poza tymi co są medialni i działają na pierwszej linii w indoktrynacji społeczeństwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8957  
Nieprzeczytane 10-05-2019, 15:49
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Jak co piątek Media Obywatelskie ,projekt któremu Ateista - To Brzmi Dumnie wspiera ...Zbiórka na te media trwa , zebrano od grudnia ponad 200 000 zł.
Kuba Wątły TV odc. 208 - film Sekielskiego i tęczowa afera https://www.youtube.com/watch?v=TwpeAXHgfak
Chętnych zapraszam by osobiście posłuchali jego komentarzy oswajającej teistów z poglądami ludzi myślących.

Jutro premiera o godz 14.30 w sobotę zapraszam w internecie premiera filmu już zapowiadanego o ofiarach pedofili.Bracia Sekielscy o swoim filmie "Tylko nie mów nikomu" | #OnetRANO https://www.youtube.com/watch?v=oali4oYbG0Q . " Dopóki nie ma wytrysku nie ma grzechu......" Mówi to ksiądz to wie co mówi. Jutro ci seniorzy którzy finansowali ten film mogą zobaczyć na YouTube i ocenią pracę braci Sekielskich . Film dostępny za darmo.Wersja angielska i hiszpańska , zostanie też ten film przesłany do Papieża Franciszka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8958  
Nieprzeczytane 11-05-2019, 09:28
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Kto jest dla Was uosobieniem geniuszu? Kto dysponował najbardziej bystrym, ciekawskim oraz wszechstronnym umysłem w dziejach? Wielu wskaże da Leonarda da Vinci, inni Newtona lub Teslę – poniekąd słusznie. A ilu wymieni nazwisko Thomasa Younga?
https://www.kwantowo.pl/2017/06/25/c...A6UJ8gkcOX53_4

Dobry tekst polecam Kwantowo.pl

Tomasz Terlikowski o filmie Sekielskiego: Jutro wybuchnie bomba
"Jako ojciec piątki chcę wiedzieć, czy ludzie, którzy bronili przestępców seksualnych nadal pełnią swoje funkcje, czy mogą nadal decydować o tym, kto będzie pracował z dziećmi i młodzieżą?" - zapytał Tomasz Terlikowski, dyrektor programowy Telewizji Republika. To komentarz do jutrzejszej premiery dokumentu Tomasza Siekielskiego o pedofilii w polskim Kościele.




Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 11-05-2019 o 10:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8959  
Nieprzeczytane 11-05-2019, 12:35
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5D6A44 A7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8960  
Nieprzeczytane 11-05-2019, 12:41
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

prof. Hartman - "Watykan jest zbrodniczym burdelem i siedliskiem mafii" (Fb)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.