menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 10:42
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie "strach" Wkracza Do Polski !


Stalo sie to co sie mialo stac . Amerykanie ksiazke juz przeczytali ,teraz czas na tych w Polsce co o nich pisza w "Strachu". Ciekawy motyw do napisania tej ksiazki mial autor w randze profesora,przypuszczam ze byl nim faktyczny motyw strachu (aby go wywolac).
Ludzie odpowiedniego pochodzenia zaczynaja sie bac i to na powaznych stanowiskach,nie jakis tam kupiec czy hurtownik ,ktory dba o dostawe i sprzedaz towaru.
Profesor zafundowal nam inny towar ,nie jest jednak pewny czy sie bedzie dobrze sprzedawal,bo Polacy nie tacy znowu skorzy do strachu,do czytania ksiazek tez.
Poziom strachu wzrasta przede wszystkim u tych co zawsze tam cos nieczystego maja na sumieniu. Wprawdzie sa tacy co sa "nieczysci" tylko do zachodu slonca ( w nocy przestaja sie bac) ale w dzien boja sie nawet tego,ze zostana rozpoznani.
Czesc z nich nawet zaczyna w pospiechu golic brody i wasy,meski to przecie obyczaj ,no i wyglad bardziej schludny,sa tez tacy co to w domu sie zaszyli i mowia dosc juz mam tej "polskiej polityki",wpadaja w depresje i choroby.
No i po co ten strach ? Przecie z kazdy Polak milosierdzie ma wypisane na twarzy. A to,ze sie nie usmiecha,to juz w innym temacie napisano,przeciez nie do smiechu mu jest !
STRACH BYC POLAKIEM !
Szczegolnie po przeczytaniu ksiazki "Strach" J.T.Grossa.
  #2  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 11:03
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie Seniorku

Tobie płacą za to krakanie ?
Gross lubi wkładać kij w mrowisko,a wszyscy wiedzą iż Żydzi mają do nas żal większy,niż do Niemców.Bo uważają,że jako Naród w całości powinniśmy stanąć murem ..
Tylko prawda jest taka,że nikt nie mógł zapobiec tragedii.

A wszystko nie jest tak jednoznaczne ,jakbyś chciał..
Trzeba pamiętać,że Żydzi obojętnie zachowywali się w czasie zaborów.Ale nie wszyscy,bo był Berek Joselewicz i nie tylko..

Z radością przyjęli 17 -ty września,wkroczenie Sowietów..Ale nie wszyscy,bo sporo oficerów żydowskiego pochodzenia zginęło w Katyniu..

W czasie okupacji istniały hieny polskie - szmalcownicy.Ale nie cały naród,do licha..
Szewach Weiss,były ambasador Izraela w Polsce,niezwykłej dobroci człowiek,uważa iż w Polsce wstyd być antysemitą.I to jest zmiana na dobre..

A prawda jest taka,że pogromy miały miejsce po wojnie.Nie oparł im się kulturalny Kraków ,nawet.
W Częstochowie nie było.Ale ks.biskup Kubina apelował na Jasnej Górze o spokój ,wyśmiewająć brednie o porywaniu dzieci na macę..

Osobiście uważam,że Gross atakując Polaków,robi ogromny błąd i szkodzi naszym wzajemnym stosunkom.A są one niezwykle skomplikowane,bo pamiętajmy iż sprawca ostatniej emigracji Żydów z Polski - Gomułka - miał żonę Żydówkę.
  #3  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 11:36
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jestem bardzo ciekawa tej książki

muszę ją koniecznie przeczytać chociaż za autorem nie przepadam.
  #4  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 11:52
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przeciez wiesz,ze powtorke klamstw o Polakach J.T.Gross napisal w odpowiednim czasie, kiedy to wszystko miedzy Zydami a Polakami zaczyna sie "walic".
Klamstwa zawarte w tej ksiazce ruszyly nawet sumienia dzieci amerykanskich Zydow. Dzieci amerykanskich Polakow z nimi sie spotykaja na uczelniach. Nikt z tych dzieci wzajemnie nie skacze sobie do buzi a wrecz przeciwnie wyjasniaja sobie wiele prawd historycznych. Za bron na uczelniach nie chwytaja tez polskie dzieci tylko te z innej narodowosci i robia porachunki,swiat sie o tym dowiedzial,Polska tez.
Teraz po przeczytaniu tej kalumni klamstw napisanej przez profesora prestizowej uczelni amerykanskiej, absolutnie nie sluzy do pojednania a wrecz przeciwnie,jest sypnieciem "siutru w tryby maszyny".
Wiec jak myslisz, nalezy milczec z tego powodu w Polsce i witac Grossa kwiatami ?
Jest jakas reakcja rzadzych na to,sa jakiez pozwy sadowe.
Gdyby to Polak/Polka cos takiego napisal o Zydach to byl by natychmiast Trybunal Miedzynarodowy i zgielk na caly swiat !
Badzmy wiec w koncu sprawiedliwi wsrod "sprawiedliwych".
Dlatego zapodalem ten temat aby w koncu tych co tu zagladaja ruszylo zarowno polskie jak i zydowskie sumienie.
Co zas do pogromow,to moze mi odpowiesz dlaczego w Jedwabnym przerwano ekshumacje decyzja Kaczynskiego na polecenie.......... .
O pogromach mozemy poczytac na innych stronach internetu.
Nadmienie jeszcze tylko o wdziecznosci Zydow za pomoc przez Polakow w czasie IIWS.
Prosze mi pokazac inny narod ,ktory tak pomagal Zydom ,jak Polacy ,ktorzy za pomoc gineli calymi rodzinami.
Jak pomogli amerykanscy Zydzi swoim braciom wtedy i ilu ich zginelo ?
Dzisiaj mamy "grossowska wdziecznosc" !
Swiat sie smieje z milosierdzia polskiego.
  #5  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:00
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Nie sądzę,aby się śmiał...z miłosierdzia..
Ponoć antysemityzm wyssaliśmy poniekąd...

Zresztą jest to nauczka,aby ostrożnie przytulać do serca wygnańców wszelakiej maści.Obecnie skośnookich.
  #6  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:08
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Z milosierdzia jakze tepego.
Co do "skosnookich" (zle sie o nich wyrazasz ) to Polska nie powinna miec do nich pretensji,sa pracowitym narodem i Polsce moga sie przydac, na "wybrancach " juz sie poznali. Ci z Japoni maja do splacenia "dlug wdziecznosci" za Hieroszime i Nagasaki,ten dlug juz jest splacany.
  #7  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:12
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Jezuu ,Senior.Co Ty bredzisz ?

Japonia ma dług za Hiroszimę ?
To Ameryka kazała im jeszcze za bombkę zapłacić ? Tak jak w Chinach jest ,gdzie skazaniec musi zapłacić za naboje.
Taki oszczędny naród daleko dojdzie.Czuję,że tylko patrzeć jak kupi Amerykę.Ponoć mają chrapkę głównie na Florydę..Widzą potencjał w obywatelach ..
  #8  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:18
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie O, jak rany!

Gdybym miała sobie wyobrazić Seniora, z całą pewnością byłby to współczesny odpowiednik Pytii, tyle że musiałaby być w głębokiej depresji... Przepowiada bowiem ten męski wróżbita same straszne rzeczy! Wieszczy jak natchniony - i wszystko na czarno! Już widzę te smoliste szaty, rozwiane na amerykańskim wietrze, siwe włosy, potargane przez wszechobecny strach wizjami wywołany i nieprzytomne spojrzenie, zagłębione w żałosnej przyszłości... Horror, to pestka!
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #9  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:22
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Oooooooo ! Juz sa posilki !
Wroce po sniadaniu.
  #10  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 12:25
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 017
Domyślnie

Smacznego Seniorku..
Masz te skojarzenia...posiłek wszak spożyć trzeba...
  #11  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 13:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Klub Senior Cafe zamienia się pomału w Klub Senior AP.
Jakoś mnie to nie śmieszy.
  #12  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 13:20
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

A może zostawić mu kilka wątków "na wyłączność?"
  #13  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 13:21
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Oooo???

Alu! Czyżbyś się zaczynała czegoś bać??? Zważ, miła moja, że to właśnie jest cel i posłannictwo co poniektórych! Ja tylko tak, mimochodem...
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #14  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 13:30
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Nie należę do strachliwych.
Tracę czas na omijanie tych postów. I to mnie nie śmieszy.
  #15  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 13:30
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Konsylium przystapilo do narady. Co z tym krokodylem z Florydy zrobic. Nijak nie daje sie sprowokowac do naruszenia regulaminu forum,nie mozna posadzic o antysemityzm,chce wolnej Polski a mieszka w USA. Przypomnienie Konstytucji RP i Kodeksu Karnego tez nie skutkuje. Za daleko jest aby go dosiegnac i nakazac fizycznie aby sie zamknal.
Coz wiec uchwalono ? Juz wiem - BOJKOT,przycisk ignoruj,gdy on jest na forum nie wchodz w dyskusje,co najwyzej nabluzgaj,moze sie wyniesie.
Nie taka to prosta sprawa z gaszeniem prawdy o rzeczywistosci,mam nadzieje,ze z czasem nawet moi wrogowie mnie polubia, a jak "zemre" to i swiecznik zapala siedmioramienny.
Do dziela wiec seniorzy przed 60-tka !
  #16  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 18:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie seniorze

na twoje bole i zaognienia..wysylam ci lekarstwo..ktore moze zaleczy choc tymczasowo.. zakazenie twojej duszy..
Jest to prosta wiejska, piosenka..spiewana przez najwieksze talenty naszej.... hmmmm ludowej Polski.. Mowi o zolnierzach wracajacych do kraju ze wschodu.. ( tych wszystkich strasznych"zdrajcow" wedlug ciebie)
A ja tu widze po prostu biednych, dobrych, walczacych ludzi.. ktorzy marza o powrocie do domu i o pokoju..
Radze ci postarac sie byc mniej podejzliwym i widziec wiecej dobra na swiecie .. Nie wszystko jest spiskiem przeciw tobie, wierz mi..
http://www.youtube.com/watch?v=lwVwR...eature=related
  #17  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 19:05
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Asiu ci "ulani" na tych koniach to farsa w najgorszym wydaniu i te orzelki na ich czapkach bez korony.
Ci prawdziwi ulani oddali swe zycie 5 lat wczesniej lub tulali sie w tym czasie na frontach zachodnich lub.....zgineli w Katyniu.
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #18  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 19:23
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Karolu

Cytat:
Napisał Karol X
Asiu ci "ulani" na tych koniach to farsa w najgorszym wydaniu i te orzelki na ich czapkach bez korony.
Ci prawdziwi ulani oddali swe zycie 5 lat wczesniej lub tulali sie w tym czasie na frontach zachodnich lub.....zgineli w Katyniu.

moze i masz racje..ale ja wierze ze i wsrod tych ktorzy szli z czerwona armata byli ci prawdziwi niewinni i bohaterscy.. Jedyne co, to to ze byli zle poinformowani i moze zbyt naiwni.. Ale musisz przyznac ze scena jest wzruszjaca.. bez zagladania w czarne i maziste zakamarki prawdziwej historii.. Ja nauczylam sie milosci do Ojczyzny od tych ludzi..( aktorow)mimo farsy..Przeciez sama sztuka filmowa jest w samej sobie farsa..
Mimo braku korony na orzelkach zdolali jednak przemycic pod samym nosem cenzury..to co chcieli..
  #19  
Nieprzeczytane 10-01-2008, 20:04
Ewita's Avatar
Ewita Ewita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Łódź
Posty: 8 434
Domyślnie Asiulka!

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
moze i masz racje..ale ja wierze ze i wsrod tych ktorzy szli z czerwona armata byli ci prawdziwi niewinni i bohaterscy.. Jedyne co, to to ze byli zle poinformowani i moze zbyt naiwni.. Ale musisz przyznac ze scena jest wzruszjaca.. bez zagladania w czarne i maziste zakamarki prawdziwej historii.. Ja nauczylam sie milosci do Ojczyzny od tych ludzi..( aktorow)mimo farsy..Przeciez sama sztuka filmowa jest w samej sobie farsa..
Mimo braku korony na orzelkach zdolali jednak przemycic pod samym nosem cenzury..to co chcieli..
Buzi ci przesyłam przez lądy i oceany za tę wypowiedź! Też doceniam te treści, które tysiące dzieci przyjęły do wiadomości dzięki doskonałej grze aktorów! Naprawdę, trzeba to doceniać.
__________________
Myślę, więc jestem... (Kartezjusz)
  #20  
Nieprzeczytane 11-01-2008, 11:46
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Pani Slowikowa i inne "kanarki" musze rozczarowac i uswiadomic,ze gorseciki krakowskie wsrod wspolczesnych polonusow juz nie modne,krakowiaczki i kujawiaczki tez .To nie czasy Kargula i Pawlaka ,rzewne pioseneczki nie wpadaja juz w ucho nawet takim jak ja.
Co do zolnierzy z pod Lenino to jeszcze zyja tacy w Polsce i pamietaja jak to bylo ,kto szwabow pogonil,obozy koncentracyjne otworzyl i kto potem przyszedl i zagospodarowal powojenne zgliszcza. Dzisiaj nienapasione hieny chca odszkodowan od Polakow,zapominajac kto byl i jest sprawca wszelkich wojen
Wyrzucone z okretu dzialaczki juz jako 50-letnie seniorki pluja na wszystko i na wszystkich na tym forum sondujacym o czym to starzy jeszcze mysla,by bron Boze wnusiow swoich nie zarazily "inszoscia".
Nie obawiajacie sie ja Wam krzywdy nie zrobie ,doznacie je od synow i corek. Jedna juz calowala kardynala w noc Sylwestrowa.
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Województwo warmińsko-mazurskie: powitanie i "lista obecności" admin warmińsko-mazurskie 292 24-12-2017 19:20
Województwo kujawsko-pomorskie: powitanie i "lista obecności" admin kujawsko-pomorskie 10460 13-06-2010 08:36
"SZKOŁKA" PhotoFiltre Studio - bezplatny program do obrobki zdjec Dreamka eSenior 86 25-10-2009 21:59
Czy bylibyście w stanie adoptować dziecko i pokochać je jak "własne"? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 80 06-10-2008 00:41
"Porządki" w III albo IV RP /nie wiem, którą mamy/ Basia. Polityka - wątki archiwalne 260 05-09-2007 07:18

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:00.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.