menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 11:17
ciekawski ciekawski jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 121
Post Chcemy referendum w sprawie służby zdrowia - komentarze


Komentarz do artykułu: Chcemy referendum w sprawie służby zdrowia
--------------------
Sluzba zdrowia coraz bardziej podupada i tu potrzeba szybkich i madrych decyzji a nie referendum bo przy tych rozproszonych pogladach spoleczenstwa to szkoda czasu ,papieru i pieniedzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 14:30
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał ciekawski
Komentarz do artykułu: Chcemy referendum w sprawie służby zdrowia
--------------------
Sluzba zdrowia coraz bardziej podupada i tu potrzeba szybkich i madrych decyzji a nie referendum bo przy tych rozproszonych pogladach spoleczenstwa to szkoda czasu ,papieru i pieniedzy.

Ja też uważam,że szkoda pieniędzy na referendum,zwłaszcza przy tak,jak obecnie sformułowanym zapytaniu.Poprzedni rząd nie proponował referendum,tylko nie przeprowadził reformy,a obecnie,kiedy jest szansa na zmiany - bo gorzej to już chyba nie może być - nagle pojawia sie pomysł referendum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 15:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nella
Ja też uważam,że szkoda pieniędzy na referendum,zwłaszcza przy tak,jak obecnie sformułowanym zapytaniu.Poprzedni rząd nie proponował referendum,tylko nie przeprowadził reformy,a obecnie,kiedy jest szansa na zmiany - bo gorzej to już chyba nie może być - nagle pojawia sie pomysł referendum.
Pytanie jest dobre. Tusk proponował: jesteś za zmianami, czy ma byc jak jest? Każdy chce zmian, ale nie sprzedaży za grosze państwowego mienia. Kupi to dyrektor i kilku lekarzy. Ma to przynosić zysk. NFZ nie da więcej pieniędzy, samorząd czasem nie ma na kupno węgla do szkoły, więc nie dołoży. Sprzeda i już. Zysk: Min Zdr.--problem z głowy, zwracajcie się do samorządów lub tych co kupili. Że wprowadzono opłaty? Zlikwidowano oddziały kosztowne [ratownictwo i intensywną terapię, oraz internę i zakaźny] to sprawa prywatnego--my już nic tu nie możemy. Tak to ma wyglądać? Tusk nie chce referendum bo zna odpowiedź ludzi. Ja chcę sprzeciwić się prywatyzacji. Sawicka przewidziała "kręcenie lodów". To że PO mówi --opłat nie będzie, to tylko mówi. Powiedział że samolot odeśle--a odesłał? W debacie z Kwaśniewskim: nie będzie prywatyzacji szpitali, nie będzie? Kłamcom nie wierzę. Referendum może być 1 dniowe, a drugie pytanie--chcesz Euro jak najszybciej, później [po 2020r], religię zostawić w szkole czy wycofać. I to się opłaci. Mały wydatek--a szkody mogą być ogromne i nie odwracalne. Po sprzedaży już się nic nie da. Na internę może będą krakusa wysyłać do Szczecina--bo my nie mamy już takiego oddziału. Chcą nam zafundować horror.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 15:35
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Zgadzam się. Już w tej chwili mamy horror a później będzie gorzej tylko że zgodnie z prawem.Chyba że emerytów i ludzi skromnie żyjących będzie stać na dodatkowe prywatne ubezpieczenie, które nie zwalnia z płacenia składek w ZUS-sie. Ubezpieczyłam się prywatnie w InterRisk Vienna Insurance Group z Gdańska - 39 zł miesięcznie, korzyść na razie mam taką,że w razie potrzeby wezwania pogotowia przyjeżdża 4med i lekarz nie marudzi, że wzywa się bez podstawy, jest grzeczny i miły. Ze szpitala jeszcze nie korzystałam, więc nie wiem jak by to miało wyglądać. Wszystko przede mną
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 17:06
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Strach się bać.Religa ma rację.

ps.a może nie będzie tak źle ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 17:27
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie ???

Cytat:
Napisał Lila
Strach się bać.Religa ma rację.

ps.a może nie będzie tak źle ?
Lepiej niech nie eksperymentują na jeszcze żywych organizmach. Nie chcę być królikiem doświadczalnym, zwłaszcza, że to wszystko mi pachnie Sawicką. Wygląda, że byłoby gorzej, a Min.Zdr. i Rząd-- może umyć ręce. Taka ciekawostka--kupiłem z kolegami szpital, czy mogę sprzedać wyposażenie i zbanrutować? Moja własność--nikomu nic do tego-prawda?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 17:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Nie wiem co będzie po ewentualnym sprywatyzowaniu a właściwie komercjalizacji tak to chyba ma się nazywać. Apteki zostały bodaj w całości sprywatyzowane, stomatologia podobnie, wiele przychodni jest sprywatyzowanych i co jest gorzej? Z tego co wiem to jest lepiej ale mogę się mylić. Apteka kiedyś jedna w pobliżu obecnie 4 w promieniu około 500 metrów.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 19:19
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Nie wiem co będzie po ewentualnym sprywatyzowaniu a właściwie komercjalizacji tak to chyba ma się nazywać. Apteki zostały bodaj w całości sprywatyzowane, stomatologia podobnie, wiele przychodni jest sprywatyzowanych i co jest gorzej? Z tego co wiem to jest lepiej ale mogę się mylić. Apteka kiedyś jedna w pobliżu obecnie 4 w promieniu około 500 metrów.
Szpital to nie przychodnia czy apteka. Aptekę porównam do sklepu. Za komuny też były sklepiki prywatne--teraz są prawie wszystkie bo "Społem" upada. No i cukier kupię w "Biedronce a nie w "Lewiatanie". Papierosy i alkohole w "Makro". Apteki są też tańsze i droższe. Jest więcej bo i prywatnych spożywczych też więcej. Leki refundowane mają ustaloną cenę, a witaminy i inne dopuszczone--co apteka to inna cena. Tu nic złego się nie dzieje. Przychodnia--lekarz zmierzy ciśnienie, osłucha wypisze receptę. Skieruje na EKG, Rg, pobranie krwi [wyślą do laboratorium, które dostaje osobną kasę z NFZ] Na czym tu robić długi? W przychodni robią coś więcej? Wyrwą zęba darmo--ale jechałem na drugi koniec Krakowa--specjalistyczna dentystyczna. W innych dentysta to rzadkość.. Kasa wystarcza--a po prywatyzacji powstały przychodnie bez pacjentów. W Białymstoku mieli pacjentów z Warszawy. Wykonywali prześwietlenia i EKG--bez aparatury. Pacjent "widmo" jak na popierających listach posłanki Beger. Wojewoda Podlaski znowu przydzielił im kasę--ten sam właściciel przychodni nawet. Dlaczego nie poszedł siedzieć to inna sprawa. Tak więc szpitala do apteki i przychodni nie można porównywać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 19:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku
Po pierwsze teoteryzujemy. Zaznaczyłem na samym początku "nie wiem" i faktycznie od wielu lat nie miałem bezpośredniej styczności ze szpitalnictwem. 20 lat temu gdy po wypadku leżałem w szpitalu, żona przynosiła strzykawki jednorazowe bo takowych podobno nie było.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 19:54
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

No cóż to i ja dwa słowa.Od lat leczę się w prywatnej przychodni i korzystam z prywatnego szpitala.Nic mnie to nie kosztuje przynajmniej do tej pory tak jest.Zmiana o tyle jest korzystna dla mnie ze lezałem w sali jedno osobowej i w czystej pościeli.Jest też mankament nuda nie ma to jak publiczny szpital ruch jak na dworcu a tam gdzie lezałem cisza i spokój.Nie wnikałem w jaki sposób NFZ fundował mój pobyt ale nie narzekałem.Jeżeli tak ma być to jestem za.Dentysta od lat jest prywatny i przynajmniej mam wszystkie zęby.I nie mam problemu dać coś do fartucha czy nie tu jest jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:04
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Komercjalizacja, prywatyzacja i od tego wszystkiego ma nasza zdrowotność tzn. jej leczenie ma się poprawić. Sama nie wiem. A tak swoją drogą to w związku z demokracją to chciałabym być pytana przez rządzących w sprawach dotyczących istotnych spraw. To ja będę żyła w tym kraju. Skoro mam prawo wybierać przedstawicieli narodu to czemu nie mam mieć prawa do decydowania o wydawaniu pieniędzy państwowych. Nagle taka głupia się robię, że decyzje za trudne i głowa mnie rozboli. Wybierałam do tych wszystkich do urzędów i nic mnie nie zabolało. Teraz to mnie boli w boku ze śmiechu, że takich się nam udało wybrać reprezentantów. Wesołych niezwykle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:13
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Moim zdaniem referendum jest zbyteczne, szkoda pieniędzy i czasu. Lepiej zabrać się za konkretne działania na rzecz wymiernych prac wokół służby zdrowia. Mam na myśli wprowadzenie opłat czy dopłat za badania, zabiegi, operację według zamożności pacjentów.
Ostatnio leczyłam zęby w prywatnej przychodni stomatologicznej.Najpierwej poinformowałam się, kiedy będę przyjęta prywatnie, a kiedy na NFZ. Okazało się,że na NFZ byłabym przyjęta prawie za m-c, a prywatnie za kilka dni.Ponieważ względnie mnie stać na leczenie prywatnie,wybrałam takowe i jestem zadowolona.
Nie wiem ,jak się rzecz ma z leczeniem szpitalnym, bo na szczęście od dłuższego czasu nie było to konieczne, ale moja siostra przeszła leczenie szpitalne z ramienia prywatnego leczenia lekarza prowadzącego. Opiekę miała solidną i poczucie bezpieczeństwa. Przykłady przemawiają za takim leczeniem...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:19
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nella
Ja też uważam,że szkoda pieniędzy na referendum,zwłaszcza przy tak,jak obecnie sformułowanym zapytaniu.Poprzedni rząd nie proponował referendum,tylko nie przeprowadził reformy,a obecnie,kiedy jest szansa na zmiany - bo gorzej to już chyba nie może być - nagle pojawia sie pomysł referendum.


Najbardziej żałują pieniędzy na referendum ci, którzy widzą interes w komercjalizacji (czytaj: prywatyzacji) szpitali. Boć to przecież wspaniały interes - zamienić darmowa SŁUŻBĘ zdrowia w fabrykę - pieniędzy. Kogo nie stać - niech nie zawraca głowy, kto chce się leczyć, niech płaci. Nieważne, że przez całe życie płacił składki licząc na godne zabezpieczenie starości. To była bajeczka dla naiwnych wyborców. Wybrali, niech sie teraz nie wtrącają.
Kiedyś funkcjonowało powiedzenie tzw. starożytnych :
"Naczalstwo łuczsze znajet
Naczalstwo nikagda nie oszybajet sia". lub po polsku:
"Morda w kubeł i radia słuchać"
Ta formuła obowiązuje nadal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:42
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Racja siekierka. Ludgarda--na wyrwanie zęba Ciebie i mnie emeryta stać. Ale na "ślepą kiszkę"--pewnie też, ale dużo drożej. A co z poważną operacją? I dłuższym pobytem w szpitalu? Rozległe oparzenia, urazy po wypadku samochodowym. Jak ludzie nie mogą zrozumieć--państwo czy samorząd pieniędzy więcej nie da, choć przyznają że w porównaniu z innymi krajami wydajemy mniej procentowo [więc kwotowo też] Zmiana dyrektora na managera nie da nic--95% jest złych? A jednak ta fabryka ma dać zysk. Jak do tej pory długi. Cud będzie? Już prędzej uwierzę, że Chrystus zamieniał wodę w wino. A ludzie wierzą, że za tą samą forsę będzie dużo lepiej, darmo jak dotychczas, szpital nie będzie robił długów, a od zysku zapłaci do budżetu podatek. Obudźcie się ludzie--tu nie potrzeba wiedzy Balcerowicza czy Rosatiego. Ludgarda--czytałaś co pisałem na tej stronie? Nie przekonało?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:45
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Mnie nie przekonało bo ja to przerabiam od lat i nie płacę nic.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:47
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ile osób tyle zdań.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:54
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stanley
Mnie nie przekonało bo ja to przerabiam od lat i nie płacę nic.
To gdzie jest przyczyna zła? 1]95% -niefrasobliwych dyrektorów. 2]kradną leki, żywność i węgiel--bo aparatury się nie da. Masz pomysł gdzie jest czarna dziura? Będzie Eldorado dla właściciela i raj dla pacjenta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kaziku to powiedz czemu na jakieś badanie (jakiekolwiek) czeka się miesiącami z NFZ a gdy płacisz to natychmiast względnie kilka dni użyty jest ten sam sprzęt. Gdzie logika?
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 20:58
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Kazik chcesz poważnej dyskusji czy słownej zabawy?
Sprawa nie jest tak prosta jak piszesz, byłeś w szpitalu widziałeś przecież co trzeba zrobić od zaraz i to musi być rozmowa bez polityki a narazie taki jest tylko poziom dyskusji o służbie zdrowia i nic z tego nie będzie.A ja poważnie chwalę sobie prywatny szpital a jak wiesz choruję na raka czyli tanio nie jest.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 19-10-2008, 22:46
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Referendum mówię - NIE, bo sensu w tym nie widzę, frekwencja też zresztą będzie do chrzanu, choć mam sposób, aby ją zwiększyć
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.