menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1001  
Nieprzeczytane 06-02-2015, 22:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

(...)Nie będzie podniesienia kwoty wolnej od podatku do poziomu zależnego od dochodów potrzebnych do zapewnienia minimum egzystencji. Głosami klubów PO i PSL Sejm odrzucił bowiem projekt Twojego Ruchu w tej sprawie......Za odrzuceniem projektu noweli ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych autorstwa Twojego Ruchu było 232 posłów, przeciwko 200, a 3 wstrzymało się od głosu. Za odrzuceniem projektu głosowały kluby PO i PSL. Przeciwni byli w zdecydowanej większości posłowie klubów PiS, SLD, KPSP i TR. ...Autorzy propozycji wskazywali, że kwota 3092 zł jest ponad dwukrotnie niższa od dwunastokrotności minimum egzystencji w jednoosobowym gospodarstwie pracowniczym. Podawali, że zgodnie z danymi Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych w 2012 r. wysokość miesięcznego minimum egzystencji dla jednoosobowego gospodarstwa pracowniczego wynosiła 521,11 zł, co w skali roku daje kwotę równą 6253,32 zł....(..)http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sejm...u-3284316.html

W artykule są odnośniki do listy posłów głosujących by nie podnośić kwoty 3092 od której liczy się podatek bo zabraknie prawdopodobnie w budżecie pieniędzy na utrzymanie Sejmu Senatu i Prezydenta. (...)"E&Y podaje ze w Trzecim Swiecie kwote wolna od podatku mniejszą niz Polska w 2013 roku miala tylko Ghana." Czyli jednak PO odnosi sukcesy jesteśmy lepsi od Ghany. Niestety gorsi od Indii (10015 zł), Botswany (12938 zł), Maroko (11171zł) Tajlandii (14928zł) , Kolumbii (47212 zł) a nawet Zambii 3571. Dziękujemy (...) Głosujcie na PO-PSL to jest przewodnia siła kolesi która zapewni wam dobrobyt pożyczając następne pieniądze.
Macie temat zastępczy ratyfikację Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej i tym się zajmujcie i Ukrainą. My wiemy w PO-PSL co wam potrzeba i o czym macie bełkotać w kółko na forach w internecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1002  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 10:24
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

I racja.
Bełkot o konwencji przysłonił wszystko,
a naiwni myślą, że konwencja ma moc aktu prawnego.
Jeszcze raz ją przeczytałam i wychodzi na to, że mężczyźni są wrogami kobiet,
z czym się nie zgadzam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1003  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 12:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Lilu uchwalenie konwencji przez Sejm o niczym nie świadczy bo musi ją podpisać Prezydent lub też może wysłać do Trybunału Konstytucyjnego gdzie czuwa prof.Rzepliński człowiek Watykanu.Decyzje Trybunału mogą trwać lata bo znamy to z historii .Prof.Rzepliński przecież dostał odznaczenie na które zgodził się Komorowski.Ja nie wierzę naszym politykom bo często robią wszystkich w konia a naród lemingów się cieszy jak w wywiadzie z Rostworowskim który podał że lubi zespół a piosenek nie zna .

To tak jak z pigułką której nie ma w aptekach bo rzekomo nie ma jej w hurtowniach, a to podobno wina producenta, więc rozkładamy rączki i czekamy na następne noworodki w reklamówkach Czy to pierwszy raz PO-PSL robi nas w bambuko ???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1004  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 12:48
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Kto nie ma miedzi, ten na ….. siedzi. My miedź mamy i co z tego? To stare polskie przysłowie pokazuje nasze miejsce, jako sąsiada dolnośląskiego, miedziowego El Dorado. Przez rok nieustannej walki o lubuską miedź udało się rozwiać wiele fałszywych mitów dotyczących polskiej miedzi:
1) Mit: cena miedzi spadnie, kiedy wejdą do Polski Kanadyjczycy. Fakt: Udział KGHM w światowym rynku miedzi to około 4%. Nowa kopalnia w lubuskim może zwiększyć wydobycie miedzi o około 2%. Nie ma to większego wpływu na ceny miedzi. O cenach decyduje zdecydowanie bardziej koniunktura w gospodarce np. chińskiej czy amerykańskiej. Zresztą KGHM otwierając nową kopalnię w Chile nie bierze specjalnie pod uwagę wzrostu cen miedzi z tego powodu.
2) Mit: miedź nam się skończy, dlatego trzeba bronić polskiej miedzi. Fakt: Zasoby miedzi w Polsce: 32 mln ton (KGHM)- eksploatowane, zidentyfikowane i rozpoznane; 18 mln ton (KGHM)- zasoby nowe, możliwe do eksploatacji, zidentyfikowane i rozpoznane; 5 mln ton (KGHM) + 50 mln ton (MCC)- zasoby prognostyczne i hipotetyczne, wymagające zidentyfikowania i rozpoznania. Razem to około 105 mln ton zasobów miedzi w Polsce. Przy dzisiejszym tempie wydobycia (około 0,5 mln ton rocznie) polskiej miedzi wystarczy nam na 210 lat!!! Przy rozwoju technologii nie wiadomo, czy za 20-30 lat miedź w ogóle będzie do czegoś potrzebna.
3) Mit: Kanadyjczycy zrobią odwierty, odkryją miedź i inne surowce i koncesję sprzedadzą za grube pieniądze KGHM-owi. Fakt: Nie można sprzedać koncesji na poszukiwania i budowę kopalni bez zgody Ministra Ochrony Środowiska. Koncesja na poszukiwania surowców jest wydana na okres 5 lat. Jeśli w ciągu tych 5-ciu lat od zdiagnozowania złóż nie rozpocznie się budowy kopalni, odwierty i ich wyniki, przechodzą na własność Skarbu Państwa. Minister Ochrony Środowiska może przedłużyć ten czas o 2 lata.
4) Mit: to KGHM będzie eksploatował złoża miedzi w województwie lubuskim. Fakt: nowo opublikowana strategia rozwoju KGHM do roku 2020, z elementami sięgającymi do roku 2040, w najmniejszym stopniu nie uwzględnia jakiekolwiek inwestycje w województwie lubuskim. W rozmowach padała deklaracja jedynie budowy szybu wentylacyjnego w okolicach Bytomia Odrzańskiego.
5) Mit: Po wejściu na polski rynek Kanadyjczyków zostaną zagrożone interesy narodowe. Fakt: W interesie narodowym jest powstanie nowej kopalni, która wniesie około 1,3 mld zł rocznie podatku od kopalin do Skarbu Państwa. Do tego podatki lokalne, w tym od nieruchomości, PIT i 8 tysięcy nowych miejsc pracy. KGHM- to tylko około 32% udziałów Skarbu Państwa i tylko tyle udziału w zyskach.
6) Mit: Kanadyjczycy będą się dorabiać na naszym skarbie narodowym. Fakt: Po wprowadzeniu przez Sejm jednego z najwyższych na świecie podatków od kopalin, efektywna stawka płaconego podatku wzrosła z 38,5% do 89%. Zwrot z inwestycji wzrósł z 19 do 30 lat.
7) Mit: na głębokości poniżej 1100 m nie opłaca się wydobycie. Fakt: dzięki nowym technologiom na świecie wydobywa się miedź nawet z głębokości 2,5 tys. metrów.
8) Mit: puszczono plotkę o tym, że za inwestycją stoją Rosjanie. Fakt: służby trzyliterowe wszystko skrupulatnie sprawdziły. Nie ma żadnego wątku rosyjskiego, ale blokujący inwestycję zyskali przez to ponad pół roku. Plotka i pomówienie okazały się skuteczne.
9) Mit: wg decydentów o cofnięciu koncesji Kanadyjczykom zadecydował tzw. „czynnik społeczny”. Fakt: szeroko rozumiany czynnik społeczny jest w 100%- ZA.
10) Mit: KGHM zgodził się na negocjacje z Kanadyjczykami i zawarcie kompromisu. Fakt: wg mojej wiedzy KGHM gra tylko na zwłokę i żadne rozmowy dwustronne nie są prowadzone.
Powyższe dane wynikają z mojej wiedzy zdobywanej w różnych źródłach. Może ta wiedza jest niepełna? Może nieścisła? Może ja się mylę? Ale będę wdzięczny za wyprowadzenie mnie z ewentualnego błędu. Najgorszy scenariusz jaki może nas czekać, to taki, że Kanadyjczycy zabiorą swoje „zabawki”, warte setki milionów, i pójdą się „bawić” do innej, bardziej przyjaznej piaskownicy.
A mówimy tu o: zainwestowanych przez Kanadyjczyków już do tej pory około 100 mln zł; deklaracji zainwestowania w poszukiwania łącznie około 500 mln zł; planowane inwestycje w budowę kopalni to około 4 mld $, czyli około 13 mld zł; zatrudnienie bezpośrednio w kopalni około 2 500 osób, a łącznie z efektem pośrednim i indukowanym około 8500 tysiąca osób!!! Wydaje mi się, że jeśli nie wykorzystamy tej szansy, to nasze dzieci i wnuki nam tego nie wybaczą.
KGHM kupił wraz z Japończykami kanadyjską spółkę Quadra za około 9,1 mld zł, wybudował kopalnię miedzi w Chile, gdzie ma zamiar eksploatować około 8,2 mln ton miedzi, wydobywając około 0,22 mln ton miedzi rocznie. KGHM w tym celu zarejestrował 4 spółki zależne- 3 w Luksemburgu i 1 w Kanadzie. Czy nie o podatki tutach chodzi? I na koniec: w Chile, w kopalni Sierra Gorda, w szczycie pracowało około 10 tysięcy pracowników. KGHM skutecznie wsparł Chilijską gospodarkę i tamtejszy rynek pracy. A u nas w powiecie około 21% bezrobocie. Ciekawe jest też to, że z naszych podatków pakowane są miliardy złotych w nierentowne kopalnie węgla brunatnego, kiedy u nas, bez zainwestowania 1 zł publicznych pieniędzy, możemy zarabiać miliardy.
W sprawie nowej kopalni miedzi spotkałem się z Ministrem Skarbu Państwa, Ministrem Ochrony Środowiska, posłami i senatorami. Uczestniczyłem w kilku spotkaniach z udziałem prezesa Herberta Wirtha. W naszej wspólnej konferencji w Zielonej Górze wziął udział Ross Beaty, główny udziałowiec Luminy, jednego z największych na świecie funduszy specjalizujących się w poszukiwaniu, rozwoju i eksploatacji złóż miedzi i srebra. Temat miedzi poruszyłem na spotkaniu w cztery oczy z Premierem Donaldem Tuskiem. Wziąłem udział w komisji sejmowej debatującej w temacie podatku od kopalin. W przedmiotowej sprawie jednoznacznie po stronie zwolenników budowy kopalni wypowiedzieli się: Zarząd Województwa Lubuskiego na czele z Panią Marszałek Elżbietą Polak, Sejmik Województwa Lubuskiego, Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, Lubuski Sejmik Gospodarczy, Zrzeszenie Gmin Województwa Lubuskiego, wszyscy wójtowie burmistrzowie i prezydent gmin z powiatu nowosolskiego. Wydaje mi się, że na ten temat wiem „prawie wszystko, no może skromnie powiem- sporo. A czym więcej wiem, tym bardziej nie mogę zrozumieć tego, dlaczego nie chcemy dać sobie szansy na nasze Lubuskie El Dorado?
Wadim Tyszkiewicz

Prezydent Miasta Nowej Soli który mówi i pisze jak jest .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1005  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 13:36
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
I racja.
Bełkot o konwencji przysłonił wszystko,
a naiwni myślą, że konwencja ma moc aktu prawnego.
Jeszcze raz ją przeczytałam i wychodzi na to, że mężczyźni są wrogami kobiet,
z czym się nie zgadzam.

Zdecydowanie masz racje. Nie wszyscy mezczyzni sa wrogami kobiet. Jest wielu z klasa....ale to juz inny temat.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1006  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 21:53
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie comnieśmieszy

Państwo piszące na polityce zawsze wypowiadało się o PiSie wyższością, protekcjonalnie z pewną nutą szydery,
że pominę milczeniem chamstwo z targu w moim mieście,
a teraz gdy widzę tych światowców bezwzględnie inteligentnych,
tak nerwowo reagujących na niewątpliwie świetne wystąpienie Andrzeja Dudy,
jak ci światowcy jak tygrysy stoją za przaśnym Bronkiem,
to ze zdziwienia wyjść nie mogę.
Andrzej Duda jest z katedry prawa, której kierownikiem jest prof. Jan Zimmermann, z tej samej co moja córka..
Prywata.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1007  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 22:30
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Państwo piszące na polityce zawsze wypowiadało się o PiSie wyższością, protekcjonalnie z pewną nutą szydery,
że pominę milczeniem chamstwo z targu w moim mieście,
a teraz gdy widzę tych światowców bezwzględnie inteligentnych,
tak nerwowo reagujących na niewątpliwie świetne wystąpienie Andrzeja Dudy,
jak ci światowcy jak tygrysy stoją za przaśnym Bronkiem,
to ze zdziwienia wyjść nie mogę.
Andrzej Duda jest z katedry prawa, której kierownikiem jest prof. Jan Zimmermann, z tej samej co moja córka..
Prywata.

Lila, smieje sie, ze kolega "po fachu" spedza sen z oczu naszej super yenteligentnej trojce.
Nic innego im nie zostalo tylko ujadanie jak kojot na Saharze.

PS. Niech "nasze asy" lepiej robia zapasy....slyszalam wypowiedz F.Hollande, ze jak nie bedzie ugody to bedzie wojna.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1008  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 22:36
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

Zobacz Basiu, jaki jazgot się podniósł.
Nic nie rozumiem, wszak Platforma to młodzi i wykształceni podobno,
to wolą starego gamonia co czyta z kartki i to niedokładnie,
od otrzaskanego w Brukseli, znającego świetnie obce języki i pracę w Kancelarii Prezydenta od podszewki - doktora prawa?

Nie boją już się śmieszności?
Chyba czas na młodych bez obciążeń styropianu?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1009  
Nieprzeczytane 07-02-2015, 23:35
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

Jak powiedział onegdaj jeden klasyk
"od idiotów nie wymagaj polotu "
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1010  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 18:44
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

Ba, może to nie o polot chodzi, tylko o degenerację?
Badania pokazały , ze 60% polskiego społeczeństwa nie rozumie co czyta i potrafi tylko skopiować tekst .
Mamy bardzo dzielnych przedstawicieli tej grupy,
ale naprawdę nie ma co narzekać.

Jak mawiali starożytni Rzymianie- chcącemu nie dzieje się krzywda, więc i nam się nie dzieje.
Wręcz przeciwnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1011  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 18:55
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Bo kiedyś to zdaje się Media Markt był „nie dla idiotów”, choć polotu tam nie sprawdzano.
Polot wyborczy może zamanifestować się np. wizją kandydata nietuzinkowego, takiego, który i w „Tańcu z gwiazdami” wystąpić potrafi. Wtedy już nikt nie powie, że jest tylko strażnikiem żyrandola.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1012  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 18:59
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

Frat, powiedz ...ale tak szczerze, podobał Ci się Duda,
czy nie?
Rzecz jasna, jeśli Ci się nie chce, nie odpowiadaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1013  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:23
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Frat, powiedz ...ale tak szczerze, podobał Ci się Duda,
czy nie?
Rzecz jasna, jeśli Ci się nie chce, nie odpowiadaj.
Z ręką na sercu i żalem w duszy, nie uwiódł mnie swoją osobowością. Prezentuje się dobrze, prawie tak dobrze jak Pani Duda, ale za dużo w nim obietnic rzucanych lekką ręką.

Pozostają też wątpliwości co do jego uzależnień personalnych.
Ten wybór mniejszego zła, na razie pozostaje dla mnie otwarty.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1014  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:26
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

No pani Duda jest piękną kobietą.
I to jest wartość dodana do tego urzędu.

Zobaczymy co dalej. I tak wygra wuj Bronek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1015  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:30
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Masz rację. W dziedzinie wartości dodanych, Duda jest bezkonkurencyjny.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1016  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 617
Domyślnie

Na FB i Frondzie dyskusje światopoglądowe na temat konwencji podobało mi śię takie stwierdzenie ..Kościół ostrzega, że konwencja antyprzemocowa jest niezwykle niebezpiecznym dokumentem. W żadnym razie nie należy jej ratyfikować. Obowiązkiem Prezydenta jest posłuchać Kościoła świętego.
Prezydent Rzeczypospolitej służy nie tylko narodowi, ale przede wszystkim: Chrystusowi.
Trzeba mieć głowę z mózgiem naszego Prezydenta Komorowskiego by zadowolić wszystkich Polaków i tych co wierzą w Buddyzm Szintoizm Judaizm czy Islam . Problemy mają zawsze ci co nie potrafiono ich nauczyć myśleć.

Trzeba w to wierzyć i wygrać powiedział Andrzej Duda https://www.youtube.com/watch?v=hoS5HHKtPe0 nie można mu nie przyznać racji . Wysłuchałem jego przemówienia które miało przybliżyć nam jego wizję Prezydentury i jego wystąpienie nie przekonało mnie by na niego zagłosować.Oprócz PR-owskich chwytów pod mało zorientowanych wyborców dla których każde show jest dobre i wstawki klakierów odbierać się jako emocjonalne reakcje zgromadzonych ludzi. Odnośniki do politycznej konkurencji niczym mnie nie zaskoczyły brak było w jego wystąpieniu konkretów jak zrealizować ten zrównoważony rozwój.

Mam dość debat co komu dać a może należało by powiedzieć co komu zabrać .Obiecanki że powrócimy do starych przepisów odnośnie przejścia na emeryturę to czysty populizm .Może lepiej było by powiedzieć że zanicjuje okrągły stół i dyskusję odnośnie przepisów emerytalnych .Może lepiej podać że proponuje wiek emerytalny od 50 lat mamy wtedy połowę swojego życia na przyjemności bo dostatnie życie społeczeństwo nam zafunduje.Będzie wtedy na pewno poparcie i miał wyborców którzy na niego zagłosują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1017  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:31
Honoratka's Avatar
Honoratka Honoratka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 2 958
Domyślnie

No tak ... bo ja jestem wuj Bronek
prosty jak od szpadla trzonek
__________________
W życiu wszystko ma swój zmierzch.....
Tylko noc kończy się świtem....

http://www.klub.senior.pl/moje/Honoratka/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1018  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:35
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Z ręką na sercu i żalem w duszy, nie uwiódł mnie swoją osobowością. Prezentuje się dobrze, prawie tak dobrze jak Pani Duda, ale za dużo w nim obietnic rzucanych lekką ręką.

Pozostają też wątpliwości co do jego uzależnień personalnych.
Ten wybór mniejszego zła, na razie pozostaje dla mnie otwarty.

Nalezy obserwowac. Obietnice - kto ich nie robi? Pamietam kiedy mielismy do wyboru dwoch panow "K" (2 x K) Komorowski lub Kaczynski - kazdy z nich obiecywal gwiazdy z nieba. Co mamy dzisiaj, nie musze malowac obrazu.

A moze wlasnie pan Duda wyprowadzi nas na prosta. Ma dobry wyglad - nareszcie bylby prezydent Polski, ktory jest podobny do ludzi, ma dobre maniery, nie czyta z kartki...pierwsza dama tez by nas godnie reprezentowala. Polki slyna z urody ale od paru lat cos nie tak z ta "slynnoscia". Jasne, ze nie ich wina, ze sa brzydule, grubaski, zle ubrane - ale od czego doradcy i.....troche dyscypliny gastronomicznej
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1019  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:39
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 016
Domyślnie

Jak ma być dyscyplina, skoro Bronisław poluje?
Jak się zje łosia to można schudnąć?
Nasza Dama wręcz rośnie w oczach, ale to wina Ekscelencji,
że dosłownie wziął sobie do serca to,
że mężczyzna musi przynieść mamuta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1020  
Nieprzeczytane 08-02-2015, 19:44
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Może nie stawiajmy tak na tę dyscyplinę gastronomiczną, bo priorytetem staną się walory świeżości Ogórka.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50
QUO VADIS...Polsko...IV cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 557 02-04-2008 23:17

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.