menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #11201  
Nieprzeczytane 14-11-2016, 17:03
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Witam koleżanki
Jak Jadzia pisze u mnie też dziś piękna słoneczna pogoda.
Postanowiłam sobie,że codziennie będę chodzić na godzinny spacer,chyba że będzie wyjątkowo brzydka pogoda.Czy mi sie to uda ? nie wiem,bo ja to taki słomiany ogień.Dziś z przyjemnością się chodziło.Dopiero po spacerze ,zrobiłam zakupy i w domu codzienne sprawy.
Przez tą wczesną ciemnice tak szybko ten dzień leci.
Dobrze,że mam filmy,książki,tv a ponadto codzienne domowe sprawy a wieczorem męża hi hi to myślę,że jakoś do wiosny wytrzymam.
Małgosiu to przykre jak pies choruje.Wczoraj byłam u córki a ona ma owczarka,jest cudowny tylko taka "pierdółka" tylko by się bawił i pieścił.
Rozpieszczony jest strasznie ,obronny to on nie będzie.
Grażynko zdrówka dla córci.
To chyba nie jest jelitówka,bo za długo trwa.
Ula piękna zima,ale taką lubię na obrazku.
Wszystkie koleżanki pozdrawiam i zyczę miłego wieczorku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11202  
Nieprzeczytane 14-11-2016, 21:46
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.

Krysiu, mój małż też wygląda księżyca, obserwuje go już od wczorajszego póżnego wieczora ale jakoś nic ciekawego nie wypatrzył....pewno obserwuje nie tą planetę co trzeba
Jadziu, pewnie tak. U mnie oglądających jest więcej.



Swoim aparatkiem mogłam złapać tylko taki:



__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11203  
Nieprzeczytane 15-11-2016, 06:37
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Dzień dobry! Pełnia tym razem na mnie nie działa, śpię normalnie. Dzisiaj nawet obudziłam się nieco później niż zwykle. Ale i tak zdążyłam z kawą.
Zapraszam! Smacznego!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11204  
Nieprzeczytane 15-11-2016, 07:25
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witaj Krysiu...Zwabił mnie zapach kawy....no a smak......lepiej nie mówić

U mnie zimno, też troszkę sniegowo..
Wczoraj miałam dyżur w pracy do 18 a na 18.45 miałam wizytę u kardiologa...Czekam na nią 7 miesięcy...
Przyszłam do przychodni...dość blisko pracy...na umówiona godzinę nawet przed czasem i pytam kto na która , bo siedzi 6 osób..Okazało się, że jestem ostatnia...no i wizja przyjęcia mnie to ok 22...Podeszłam do rejestracji po jakiejś pół godzinie...bo nikt z tego gabinetu nie wyszedł..i pytam jak to możliwe..a pani na to, że owszem ...że to u tej pani doktor standard a w ostatni poniedziałek pacjentka wyszła o 22.40

Uprosiłam ją żeby mnie przerejestrowała do kogoś innego...bo do tej pani to ja na pewno nie będę chodzić..Pani się ulitowała w wcisnęła mnie do innej na piątek 18 listopada na 13.45.bo ktoś zrezygnował...i też się przerejestrował..
Wcześniej pani z innej przychodni powiadomiła mnie tel. że wizyta u gastrologa na czwartek jest nieaktualna- czekam od marca....i ze przepisuje mnie na 9 grudnia...

no nic tylko sie leczyć...

no nie do wiary....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11205  
Nieprzeczytane 15-11-2016, 12:35
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Witam.
Alu co do leczenia to mam ostatnio bardzo złe wrażenie. Magda męczy sie od tygodnia, lekarze wysyłaja od jednego do drugiego. Wczoraj przyjechało pogotowanie bo Magda już nie mogła wytrzymać od bólu. Zabrali ją na izbę przyjęć do szpitala i tam przebadać. 0 godzinie 2.00 była wypisana do domu. Zrobiono jej badania podstawowe, Rtg żołądka, usg ale nic nie mogli wykryć. Kazali dzis iść do poradni rodzinnej po skierowanie na badanie gastrologiczne a tam kolejki.Jeszcze nie wrócili wszędzie trzeba odczekać.Do czego to doszło. Troche ja wzmocnili i nawodnili i sio do domu, resztę rób sobie sama a ona biedna nawet chodzić porządnie nie może.
Doczekaliśmy się czasów niech to szlag. Pięknie wszystko wygląda ale tylko na Na dobre i na złe albo "Na sygnale"
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11206  
Nieprzeczytane 15-11-2016, 22:09
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Witam.
Grażynko...coś za długo trwa leczenie córki..a niech to!...zamiast zabrać się za służbę zdrowia, oświatą się rząd zajmuje......przykre to ,bo coraz częściej słyszę o nieprawidłowościach w działaniu...


Wnuczki zostały wczoraj odwiezione do rodziców......prawie tygodniowy pobyt miały....zachowują się jak małe szczeniaczki..trzeba mieć baczenie aby sobie krzywdy nie zrobiły...24 godz. na dobę........szkoda że człowiek nie jest młodszy.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11207  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 06:32
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Witajcie, koteczki! Nie ma co się śpieszyć ze wstawaniem, za oknem mokro i ciemno. Kawka czeka.

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11208  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 07:12
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witaj Krysiu...dobrze że dwiekawy..bo moja nie czeka..juz biorę..

Dzisiaj jade do drematologa

Grazynko..Powinna sobie zrobic córcia wszystkie badania łacznie z próbami i pojśc prywatnie bo moze sie pogorszyc..nie ma co liczyć na NFZ...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11209  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 15:35
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

Witam
Alu u nas u prywatnych są dłuższe kolejki niż z NFZZ, dziś zadzwoniliśmy do prywatnej kliniki, może przyjechać do gastrologa ale nie daje gwarancji, że ją zbada bo ma komplet pacjentów zapisanych już hhhhoooooo dawno temu.
Na badania gastrologiczne termin 21 z przyspieszenia szpitalnego. Nic nie przyjmuje, nie jadła od tygodnia, teraz od wczoraj choć trochę pije i nie zwraca.Czekam co załatwią. Zięc od poniedziałku nie pracuje, biuro otworzył w jadalni, dziś jednak musiał pojechać aby dać dyspozycje pracownikom.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11210  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 15:47
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Grażynko, wprost wierzyć się nie chce. Przy chorym członku rodziny cierpią wszyscy. Bardzo współczuję.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11211  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 16:07
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Jak Wam podoba się taki kwietnik?

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11212  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 16:21
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Witam dziewczyny
Dziś nie najgorsza pogoda,więc spacer zaliczyłam.
Byłam tez po recepty,wykupując zauważyłam,że coś tak drogo a to od 1-szego zdrożały niektóre leki męża.
Niby powaznie nie chorujemy a apteka to spory u nas uszczerbek w kieszeni
Byłam tez w bibliotece i się wkurzyłam,bo biblioteka duża a rzadko kiedy mogę dostać książki które chcę przeczytać.
Od dawna szukam książki Esesman i żydówka,oraz
1945 Wojna i pokój. Będę chyba musiała na allegro kupić.
[font="Arial Black"]Grazynko[/FONT to niesłychane aby tak długo nie można pomóc,ani prywatnie ani na NFZ.Biedna się męczy i rodzina ma niepokój.
Marta ale się nacieszyłaś wnukami przez cały tydzień.Nie wiem czy dałabym już radę całą dobę z takimi maluchami. Jesteś jeszcze młódka to i cierpliwość większa.
Ala dobrej diagnozy u lekarza życzę.
Krysiu na mnie już takie kwietniki nie działają ale mąż pewnie oko by zatrzymał.
Ide popatrzę co tam panie w polityce,bo dziś nie oglądałam.
Udanego wieczoru życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11213  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 16:30
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Mirellko, koleżanka stwierdziła, że gdyby to był mężczyzna, to znalazłoby się jeszcze miejsce na kwiatek w wiszącej doniczce. Czego ludzie nie wymyślą...
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11214  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 18:29
wietrzyk's Avatar
wietrzyk wietrzyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Dolny Sląsk
Posty: 4 325
Domyślnie

witam dziewczyny

Krysia ale kwietnik fajowy...ja tam bez obaw mogę postawić..no chyba że ktoś by pomyślał niewiadomoco

Mirelko Esesman i żydówką super ..U mnie w bibliotece w Rynku można się zapisać do kolejki i ja tak robię...czekam dostaje sms i idę po książkę...

Matko z córka Grażynko..to ona się odwodni na amen...
bardzo jej współczuje bo sama cierpię na żołądek...no ale jak mnie chwyciło w Zakopanem...i zwracałam 6 godzin to pan właściciel wezwał pogotowie i pomogli mi na miejscu...W pokoju dali zastrzyk, dwie kroplówki i siedzieli murem aż mi nie ulży...Zjadłam opryskana brzoskwinię..Myślałam, że się wykończę...
No jak można nie pomoc...dziewczyna tak cierpi..niech chociaż pije...ile może..

Byłam u dermatologa.... też ślimaczy się to leczenie .choć ona stara się bardzo...a rana nie chce się goić..

Miłego wieczorku życzę..



Odpowiedź z Cytowaniem
  #11215  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 19:26
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 159
Domyślnie

W prywatnej poradni lekarz też jej nie pomógł , grzecznie przeprosił, że nie da rady przyjąc ją po pacjentach zapisanych dużo wcześniej. Ręce i nie tylko ręce opadają.
__________________
Grażyna

Moje ustronie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11216  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 20:38
mirellka's Avatar
mirellka mirellka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 5 681
Domyślnie

Często oglądam na you-tube różne ciekawe wywiady czy rozmowy z ciekawymi ludźmi.
Dziś mnie wzieło na rozmowy z Grazyną Torbicką,co za wszechstronność,co za wspaniała osobowość.
A na koniec obejrzałam taką rozmowę.
https://youtu.be/Jmva9LzJP2Y

Odpowiedź z Cytowaniem
  #11217  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 20:41
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Witam wieczorkiem
U mnie dziś jak u Jadzi ....było dość ciepło ale słońca niet

Grażynko, współczuję Magdzie bo sama też ostatnio sporo biegam po lekarzach i też z chorym żołądkiem i jelitami....do gastrologa wszędzie długie kolejki ale udało mi się znależć prywatną przychodnię która ma podpisaną umowę z NFZ i dostałam się do lekarza na 24 listopada.....mało znana przychodnia poza miastem a jak się okazało przyjmują w niej przeróżni specjaliści i terminy nawet , nawet ....ja czekam od pażdziernika to nie tak długo....
Dobrze napisała Marta, że zamiast "paprać" za grube miliony przy szkołach, powinni zrobić coś ze służbą zdrowia która już całkowicie zeszła na psy

Jadziu u mnie w bibliotece jest dokładnie tak jak u Ali....zapisuje się na wybrany tytuł i jak już jest to dostaję SMS...

Krysiu, kwietnik ładny...fajny prezent dla faceta
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11218  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 22:38
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Cześć
Pora snu.... a jeszcze nie ziewam...w dzień złapałam drzymkę i mam za swoje....ale jak zrobiło się ni to jasno ni to ciemno to z przyjemnością ległam...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11219  
Nieprzeczytane 16-11-2016, 22:41
czarna's Avatar
czarna czarna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Radom
Posty: 8 053
Domyślnie

Ja przy okazji zmiany mebli powyciągałam sporo książek do przeczytania...i stoją teraz grzecznie w kolejce.....nareszcie mogę poświęcić im swój bardzo cenny czas...zwłaszcza w długie listopadowe wieczory....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11220  
Nieprzeczytane 17-11-2016, 05:54
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 756
Domyślnie

Dzień dobry, kurczaczki! Śpijcie, śpijcie spokojnie, nie budzę. Wstałam o 4.55, nie wiem dlaczego nie mogę poleniuchować w łóżku, tylko zaraz po otwarciu oczu wyskakuję z betów jak na sprężynie. I w dzień nie układam się do drzemki, jestem na chodzie cały czas. Dzisiaj jadę do Warszawy, okazyjnie i towarzysko. Kolega ma zaprowadzić samochód do przeglądu. Z jego żoną wykorzystujemy okazję, aby polatać po mieście, wypić kawę w miłym miejscu, zjeść obiad, przelecieć przez jakąś galerię - słowem, użyć wielkiego świata. Do zakładu wracamy wieczorem, a kierowca jest tak zły, że całą drogę nie odzywa się do nas.
Jeszcze kawka!

__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.