menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 29-08-2008, 22:01
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 159
Domyślnie

Hi,hi,hi...ja już nie dzielę, czekam na wygraną i wtedy podzielę. Raz z koleżanką pokłóciłyśmy się o to, co zrobimy z wygraną...ale póżniej miałyśmy z tego ubaw i często to wspominamy
  #62  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 11:14
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 029
Domyślnie Intuicja

Ja wiem jedno na pewno: ludzie nie lubią stękających i narzekających.
Sama się od takich odsuwam, ale imponują mi z kolei ci, którzy sterują swoim życiem nawet w trudnej sytuacji (np. Basia). Imponują mi kobiety, które, gdy już trafią na łajdaka - zamiast narzekać i gorzknieć do śmierci - decydują się na rozwód, a w przypadku choroby też nie chowają głowy w piasek tylko " pieprzą raka" w myśli, w słowie i za pomocą medycyny!
Przypuszczam, że wiele z nas intuicyjnie działa wg reguł pozytywnego myślenia
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #63  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 11:20
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Ja wiem jedno na pewno: ludzie nie lubią stękających i narzekających.
Sama się od takich odsuwam, ale imponują mi z kolei ci, którzy sterują swoim życiem nawet w trudnej sytuacji (np. Basia). Imponują mi kobiety, które, gdy już trafią na łajdaka - zamiast narzekać i gorzknieć do śmierci - decydują się na rozwód, a w przypadku choroby też nie chowają głowy w piasek tylko " pieprzą raka" w myśli, w słowie i za pomocą medycyny!
Przypuszczam, że wiele z nas intuicyjnie działa wg reguł pozytywnego myślenia
Problem jest, ze ci stekajacy i narzekajacy wielkokrotnie wpadadaja w samouwielbienie i robia wszystko aby ich uwazano za ofiary systemu!!!! Wlasnie tacy powinni czytac i uczyc sie jak sterowac wlasnym zyciem. Niestety tych narzekajacych i wiecznie biadulacych jest cala masa. Wystarczy poczytac nasze forum - doskonala probka!!!!!!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #64  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:46
Meszek Meszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Katowice
Posty: 12
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella123
Przeciez w poscie No 5 wytlumaczylam "prawo przyciagania" w 5 linijkach.

Tak wiem, ale wpadłem w "literotok" i się rozpisałem ... Wybacz

Cytat:
Napisał Liwia
Tak, tyle, ze Tao to dążenie do harmonii. Karma, to lekcje, których się mamy nauczyc.

Dla mnie the secret, to jedna z najciekawszych ksiażek, jakie czytałam na ten temat. Nie zgodziłabym się do końca z Meszkiem, ponieważ ma to ścisły związek z pozytywnym myśleniem. To, jak myslimy uruchamia procesy twóercze naszego umysłu. Jesli myslimy negatywnie, to oczywiści tworzymy niegatywne zdarzenia. Jesli myslimy pozytywnie, odwrotnie - urauchamiamy całą machinę pozytywnych zdarzeń. Prawo przyciągania, to dokladnie to, ze przyciągamy podobne sobie, na zasadzie, że podobne przyciąga podobne.

Jak juz pisałam, po zrozumieniu tego, co jest napisane w książce, zaczełam działać. Wcale się nie zastanawiałam, że jest już za późno (wiek -60), wręcz przeciwnie. Skoro mam tak mało lat do pożycia, to chce coś zmienić.

Niewierygodnie zaskoczyło mnie, że ktoś stworzył forum na temnat chorób. Patrząc prosto, forum ma służyc gadaniu o chorobach, a patrząc przez pryzmat filmu the Secret, ma tworzyć i tworzyć choroby. Ludziska będą dyskutować, co kogo boli, czytać o chorobach innych, wynajdowac powody, by chorować. Takie forum poinno być zakazane, ale cóż pewnie i popyt jest, bo to takie polskie:
kto ma się lepiej, bo ma gorzej...

Meszek, pozytywne myślenie ma tu duże znaczenie, ot tak sobie piszę

Pozdrawiam
Liwia

Powiem może inaczej...
Każdy, kto gra w totka zakłada przecież, że wygra. Nie gramy, bo mamy dość widoku kasy i chcemy ją wydać, tylko dlatego, że chcemy jej więcej. Różnica między tym, o czym wspomniałem, a tym, co Ty (i inne osoby) piszesz polega na sposobie myślenia i zachowywania się.

W książce jasno jest napisane, że nie polega to na tym, by myśleć o wygranej. Trzeba wyobrazić sobie to, co chcemy otrzymać, niezahwianie wierzyć że tak się stanie (działać w tym kierunku uzyskania tego) i czuć tak, jakby już się to stało.

Czym innym jest więc mówienie, że chciałoby się wygrać, a czym innym odczuwanie tego tak, jakby poprzedniego ranka przyszedł nam esek o przelaniu kilku mln zł na nasze konto. Przykładowo, jeśli jedziesz do centrum miasta, gdzie jest korek i wiesz, że masz swoje prywatne miejsce parkingowe przy głównej ulicy, to nie obawiasz się, że ktoś Ci je zajmie. Zupełnie inaczej myślisz i postępujesz, niż gdy takiego prywatnego miejsca nie masz, prawda?

Ale dość o tym, bo nie będę opowiadał książki. Chętnym polecam lekturkę lub film (ma postać dokumentalną), bo przedstawia ciekawy punkt widzenia. Jeśli ktoś nie chce, bo uważa, że to brednie, czy strata czasu to nie i już.
  #65  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 12:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

marbello ,Babko G dołączam do was z uśmiechem na ustach ..też mnie ten lament zabija i powiem więcej, sprawia ,że czasem nie chce mi się pisać.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #66  
Nieprzeczytane 30-08-2008, 16:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

To nie siedzcie tam gdzie Was lament zabija,tylko zacznijcie pozytywnie myslec i przeniescie sie tam gdzie nie ma biadolenia.HA!!!Ja tez nie znosze lamentow,ale znowu ich nie tak duzo-w końcu swoje lata mamy i juz możemy sobie ponarzekac.
  #67  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 17:30
Liwia Liwia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Opole
Posty: 19
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
To nie siedzcie tam gdzie Was lament zabija,tylko zacznijcie pozytywnie myslec i przeniescie sie tam gdzie nie ma biadolenia.HA!!!Ja tez nie znosze lamentow,ale znowu ich nie tak duzo-w końcu swoje lata mamy i juz możemy sobie ponarzekac.
Wiesz Babcielo, niektórzy to sobie taki świat tworzą, biadolą, a potem narzekają, że nic im nie wychodzi. Twórczyni tego działu chciała pokazać im coś innego, inną drogę, ale widać siła przyzwyczajenia robi swoje. Lepiej biadolić, narzekać, gadać o chorobach (jest taki dział), aniżeli podjąć wysiłek i coś zmienić... Nie che mi sie już tu pisac, bo zawsze odezwie się jakiś badacz dna niezadowolenia i kicha z dyskusji.

Pozdrawiam
Liwia
  #68  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:24
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Trzeba z żywimi naprzód iść
Po życie siegać nowe...... Rankiem chwalić piekno nas otaczające, wieczorem dziękować za wszystko czegośmy w ciagu dnia doznali
i wokół rozdawać uśmiechy. To bardzo pomaga nam i tym,których uśmiechem obdarzymy. To nic nie kosztuje!
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
  #69  
Nieprzeczytane 02-09-2008, 18:30
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ale ja przeciez zartowalam.Bardzo lubie i cenie Malgosie,i w zyciu nie przyszloby mi do głowy aby jej dokuczyc.Ja sie-tak szczerze mowiac-smieje z tego watku.
  #70  
Nieprzeczytane 03-09-2008, 13:58
Leon48's Avatar
Leon48 Leon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Katowice
Posty: 26
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ale ja przeciez zartowalam.Bardzo lubie i cenie Malgosie,i w zyciu nie przyszloby mi do głowy aby jej dokuczyc.Ja sie-tak szczerze mowiac-smieje z tego watku.
A cóż w tym śmiesznego?
  #71  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 13:42
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Domyślnie

Mam pytanie do pań narzekających na lament innych Kto w tym wątku lamentował?
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia
  #72  
Nieprzeczytane 04-09-2008, 13:58
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciela
Ale ja przeciez zartowalam.Bardzo lubie i cenie Malgosie,i w zyciu nie przyszloby mi do głowy aby jej dokuczyc.Ja sie-tak szczerze mowiac-smieje z tego watku.
Babcielo, smiejmy sie, zycie jest krotkie, smiech to zdrowie. Czlowiek, ktory poznal "sekret" smiechu - super pozytywne.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
  #73  
Nieprzeczytane 05-09-2008, 12:35
kajka100 kajka100 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 76
Domyślnie

tak..to wszysko o czym napisales jest szczera prawda, kodujemy w swojej podswiadomosci rzeczy zle i dobre a ta nami rządzi powodujac usmiech lub smutek.
  #74  
Nieprzeczytane 09-09-2008, 11:26
GracekristGold's Avatar
GracekristGold GracekristGold jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 54
Domyślnie

Zapraszam na obejrzenie tego krótkiego 10 cio minutowego filmu na temat umysłu i materii.

http://pl.youtube.com/watch?v=JbrnPb...eature=related
  #75  
Nieprzeczytane 11-09-2008, 11:51
Leon48's Avatar
Leon48 Leon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Katowice
Posty: 26
Domyślnie

a ja dodam film z Dyscovery
http://patrz.pl/filmy/id/345473
  #76  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 10:48
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Grace, wspaniale, że podjęłaś ten temat, kiedy życie zgotowało mi zetknięcie z najtrudniejszym egzaminem mego przetrwania na tej ziemi,/ nagła śmierc mego cudownego męża i to na weselu syna, potem zmaganie się z wychowaniem wtedy 12 letniej córki, nowotworowa choroba mojej 9 lletniej wnuczki,zostałam wdową w wieku 42 lat, mając 50 lat straciłam pracę/ wydawało mi się ,że świat się zawalił, przyjaciele odeszli, I wtedy znalazłam książkę o pozytywnym myśleniu, zainteresowałam się naukami wschodu, prawem karmy,zmieniłam swój tok myslenia, i o dziwo wszystko zaczęło mi się cudownie układać w wieku 52 lat zaczęłam prowadzić własny biznes, w którym powiodło mi się cudownie, inaczej patrzę na świat, widze tylko dobro, otoczyłam się aurą niedostępną dla ludzi dla mnie nieżyczliwych, myśle tylko pozytywnie, jestem uśmiechnieta i zdrowa, Nigdy nie przeczytałam forum o chorobach, bo po co? Wolę o podrózach, marzeniach, modzie, przemysleniach np. Hebry,wiec pisz Grace to co wiesz na ten temat ,tacy jak Ty tutaj też są potrzebni, a kogo to nie interesuje, to przecież nie musi wchodzić do tego wątku, ale niech nie wydaje odrazu wyroku na moderatora, jeżeli na dany temat nie ma takiej wiedzy, która pozwoliłaby na partnerską dyskusję, a nie wzajemne obrazanie sie i pomówienia o jakieś sekciarstwo.
  #77  
Nieprzeczytane 12-09-2008, 13:01
Leon48's Avatar
Leon48 Leon48 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Katowice
Posty: 26
Domyślnie

Witaj Kochana! Mam ochotę Cię ucałować!
(ale chyba nie wypada...)
Przyjmij ode mnie ten bukiet. To za Twoją wytrwałość, pozytywność, piekno

  #78  
Nieprzeczytane 15-09-2008, 17:45
Liwia Liwia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Opole
Posty: 19
Domyślnie

Podobno jest już nowy film, jakby dalsza część the secret. Nazywa sie Moses Code, czyli Kod Mojżesza. Widziałam w necie wersję angielską..
http://video.google.pl/videoplay?doc...K54aHIDA&hl=pl
  #79  
Nieprzeczytane 26-11-2008, 08:56
B.B. B.B. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 638
Domyślnie

Szkoda ,ze temat "siadł". Swoja drogą , ciekawie go przesledzić - i meritum i dyskusję ,ale tylko te posty, ktorych autorzy wiedzą o czym pisze Grace.
Jesli tam jeszcze jestes Grace, na tym forum , to co powiesz o telewizji, i jej , często toksycznej ( psychicznie ), sile? Pozdrawiam. B.B.
  #80  
Nieprzeczytane 01-01-2009, 12:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Telewizja ?
Przeciez od jej zalozenia wiadomo,ze klamie.
Jest jednym z "lzemediow" ,ktore omamia obrazem !
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Choć goni nas czas (The Bucket List) - komentarze Anilah Ogólny 2 07-05-2008 19:03
Kumple na zabój (The Matador) - komentarze Mirosław Ogólny 1 09-02-2007 09:07

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.