menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1721  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 16:30
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Domyślnie

Jokericie jezeli chodzi o pokoje 1 osobowe mozna rezerwowac, ale nie wszedzie. W Ustroniu w sanatorium Rownica jest taka mozliwosc i w wielu innych tez. Sa tez pokoje typu studio tz. dwa pokoje i jedna lazienka i w tym ukladzie tez moze byc jedynka.Ja bylam w sanatorium i mieszkalam w 3 i do tej pory utrzymujemy kontakt z kolezankami z pokoju, jednym slowem zalezy jak sie trafi. Palenie zabronione jest we wszystkich sanatoriach sa miejsca wyznaczone przed budynkiem.To tyle moze Cie uspokoilam, milego przydzialu sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1722  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 17:31
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Jokerit, przeważnie się współlokatorzy pokoi wieloosobowych dogadują. Byłam w 2- i w 3-osobowym i było śwetnie i wesoło. Rzadko bywa niemiło. Nie martw się na zapas.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1723  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 18:19
wawik's Avatar
wawik wawik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Rybnik
Posty: 1 729
Domyślnie

Współlokatorzy pokoi wieloosobowych dogadują już podczas dojazdu pociągiem, autobusem, taksówką, na parkingu, a nawet w kolejce do rozdysponowania zakwaterowania. Część mobilizuje się nawet drogą elektroniczną lub telefoniczną.
Wszystkie chwyty dozwolone.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1724  
Nieprzeczytane 30-03-2012, 18:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Dwa razy byłem w Nałęczowie raz w Fortunacie i raz w Nauczycielskim i zawsze bez miałem jednoosobowy pokój, teraz jadę ze zwrotów z numerku ponad 16000 i też do Nałęczowa Fortunat, ale nie wiem czy uda się jedynka...
Muszę przyznać, że kiedy zadzwoniłem miałem obawy, ale bardzo miła pani zaproponowała mi Nałęczów, Inowrocław i Kudowa... wybrałem Nałęczów, w przeglądarce już widać termin 16.04 do 07 maj, podziękowałem pięknie bo pięknie zaproponowała, i piękne miejsce ...
A ilość osób w pokoju to zależy od sanatorium, mają jedynki to dają temu, kto prędzej przyjeżdża i trochę więcej zapłaci, teraz chyba około 700 zł...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1725  
Nieprzeczytane 31-03-2012, 09:09
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Wróciłem z sanatorium Nauczycielskiego w Nałęczowie
Koszt turnusu 28-dniowego w pokoju 2-osobowym wyniósł 448 zł + 98 zł opłaty klimatycznej. (razem 546 zł).
Wcześniej byłem w Kudowie. Jest piękna i ma piękne okolice do zwiedzania.
Inowrocław podobny jest do Ciechocinka. Też ma ładny park z tężniami.
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1726  
Nieprzeczytane 01-04-2012, 14:40
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Ja nie lubię wieloosobowych, kiedyś byłam i musiałam uciekać, bo panie musiały oglądać seriale...

Poza tym cco rano ćwiczę i widziałam jak im oczyska wylatywały, chyba się czuły przy mnie staro, beznadziejnie i niemrawo, a to nie sprzyjało, przecież nie zrezygnuję z ćwiczeń tylko dlatego że ktoś ma lenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1727  
Nieprzeczytane 01-04-2012, 22:18
Gella's Avatar
Gella Gella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 9
Domyślnie

Jestem tutaj pierwszy raz.Witam wszystkich serdecznie.
Oczekuję na skierowanie po raz pierwszy.Mam pytanie do tych bardziej doświadczonych kuracjuszy.Na skierowaniu lekarka zaznaczyła mi miejsce pobytu:Sopot-szpital uzdrowiskowy,czy tak jakoś podobnie.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie w przydzielaniu skierowania?
Proszę o jakąkolwiek odpowiedź.
Przede mną jeszcze 66276 osób.Jestem z Warszawy.
Pozdrawiam wszystkich przed i po sanatorium.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1728  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 07:35
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do Gella

Różnie to bywa. Niekiedy, a nawet często tego, co zasugerował lekarz we wniosku, NFZ wcale nie bierze pod uwagę. Ale bądź dobrej myśli - może się uda. Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1729  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 08:32
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie Gella

Byłem w 2009 r. w sanatorium - szpitalu uzdrowiskowym "Helios" w Sopocie. Dobre sanatorium z dobrą opieką i zabiegami. Budynek stoi tuż przy plaży, a widok z okien na zatokę jest piękny. Lekarka moja napisała na skierowaniu - "Szpital uzdrowiskowy w Sopocie" i NFZ tak mi przydzielił. W budynku są pokoje 1 i 2-osobowe i wszystkie zabiegi na miejscu. Opieka lekarska przez całą dobę. (jeżeli od 2009r. nic się nie zmieniło, oczywiście)
Życzę powodzenia

[/IMG]
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1730  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 08:56
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Witaj Gella
Ja po szpitalu dostałam się to co sugerował lekarz,w innych wnioskach było na odwrót(zamiast morza-Ciechocinek,Inowrocław,Busko itd)
Możesz napisać od kiedy czekasz i jaki miałaś numer początkowy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1731  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 09:03
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do jip

Na ile dni przed rozpoczęciem turnusów NFZ podaje propozycje ze zwrotów? Pytam, ponieważ też mam zamiar zwrócić się o takie skierowanie. Jeszcze nigdy z takowego nie korzysatałam. Słyszałam jednak, że ze zwrotów wyjazd może być nawet dwa, trzy dni przed rozpoczęciem turnusu. Czy NFZ proponuje także turnusy o nieco odleglejszym terminie, ot, choćby w przedziale od 1 do 2 tygodni?

Ostatnio edytowane przez hala51 : 02-04-2012 o 09:18.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1732  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 09:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Na ile dni przed rozpoczęciem turnusów NFZ podał Panu te propozycje ze zwrotów do Nałęczowia,Inowrocławia,Kudowy? Pytam, ponieważ też mam zamiar zwrócić się o takie skierowanie. A słyszałam, że ze zwrotów wyjazd może być nawet dwa, trzy dni przed rozpoczęciem turnusu. Czy padają propozycje o nieco odleglejszym terminie, ot choćby 1,5 do 2 tygodni?
Hej, panowie z tego forum wyjechali.. O ile chcesz jechać ze zwrotu musisz sama się dowiadywać, ale nie ma sensu wcześniej niż miesiąc, ale też można mieć propozycję za kilka dni, kiedyś mi zaproponowali za cztery dni, to wszystko zależy co ktoś zwróci, ale nie musisz się zgadzać, możesz zdzwonić nadal i pytać... ja dzwoniłem chyba 29.03.. Nałęczów jest 16.04 o innych nie pytałem, bo Nałęczów mnie interesował...Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1733  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 09:53
lahatiel lahatiel jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 176
Domyślnie

długo czekamy??? Proszę poczytajcie pod tym linkiem:
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...___Dajcie.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1734  
Nieprzeczytane 02-04-2012, 10:41
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do jip

Wielkie dzięki za tak szybką odpowiedź. Zacznę zatem dzwonić do mojego funduszu tuż po świętach. Pozdrawiam i jeszcze raz Ci dziekuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1735  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 14:03
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie :)

Witam serdecznie, jestem tu nowa Czekam (status: skierowanie oczekujące na wyznaczenie miejsca i terminu leczenie) - od października 2010r. na sanatorium, 15.04.12 - to będzie już 18 miesięcy a numer kolejki z dnia dzisiejszego to 9700. Ciekawa jestem kiedy zostanę powiadomiona, że mogę jechać. Mam pytanie, czy ktoś z Katowic równiez czeka na termin i miejsce i ma zbliżony numer kolejki? Moja pani doktor wskazała we wniosku Ciechocinek ale jak czytam to pewnie tam nie dostanę skierowania.
Pozdrawiam oczekiwaczy ,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1736  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 15:05
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie

Chwilę temu pisałam o swoim oczekiwaniu. Przed momenten zajrzałam znów na strone przeglądarki i zdzwiłam sie ogromnie, ponieważ zmienił się status na: SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA - Okazuje się, że mija właśnie 18 m-cy od daty złożenia wniosku - ja myślałam, że czas liczy się od daty otrzymania informacji z NFZ a tu jednak o 10 dni wczesniej, czyli od dnia faktyczniego złożenia wniosku. Tylko zastanawia mnie, co co znaczy, że został zwrócony? Czy znów będę musiała coś załatwiać? Czy to tylko formalność w której ja już nie biore udziału? Pierwszy raz staram sie o sanatorium i powiem szczerze, że nie wiem już co o tym mysleć. Tyle czasu czekam a teraz taka informacja. Może kto będzie tak miły i powie coś nie coś w tym temacie.Dziekuję serdecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1737  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 15:41
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

Witam; ja tez jestem z Katowic i czekam już drugi raz na sanatorium tez zeszłym razem mój wniosek szedł do weryfikacji.Po weryfikacji u lekarza, za jakieś 2 miesiące jechałam do sanatorium, mój numer obecny to 20116,sama jestem ciekawa kiedy pojadę,w lipcu minie 18m-cy. pozdrawiam Krystyna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1738  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 15:51
Jokerit's Avatar
Jokerit Jokerit jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Małopolska
Posty: 88
Domyślnie

Dziękuje wszystkim za informacje!! dostane na pewno zimą bo tak przypada no to róznie może być!z pokojami.Wolałbym jedynke no jak już to dwójke hahah.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1739  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 16:43
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie do Ewa1960

Cytat:
Napisał Ewa1960
Chwilę temu pisałam o swoim oczekiwaniu. Przed momenten zajrzałam znów na strone przeglądarki i zdzwiłam sie ogromnie, ponieważ zmienił się status na: SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA - Okazuje się, że mija właśnie 18 m-cy od daty złożenia wniosku - ja myślałam, że czas liczy się od daty otrzymania informacji z NFZ a tu jednak o 10 dni wczesniej, czyli od dnia faktyczniego złożenia wniosku. Tylko zastanawia mnie, co co znaczy, że został zwrócony? Czy znów będę musiała coś załatwiać? Czy to tylko formalność w której ja już nie biore udziału? Pierwszy raz staram sie o sanatorium i powiem szczerze, że nie wiem już co o tym mysleć. Tyle czasu czekam a teraz taka informacja. Może kto będzie tak miły i powie coś nie coś w tym temacie.Dziekuję serdecznie.
Będziesz musiała uaktualnić badania i lekarz będzie musiał Ci wystawić nowy wniosek, gdyż termin ważności dekumentacji mija po 18-tu miesiącach. Kiedy złożysz zweryfikowane dokumenty, to potem już szybciutko dostaniesz skierowanie do sanatorium. Powodzenia. Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez hala51 : 03-04-2012 o 17:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1740  
Nieprzeczytane 03-04-2012, 16:58
Ewa1960 Ewa1960 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2012
Posty: 28
Domyślnie

Cytat:
Napisał kajanka407@interia.pl
Witam; ja tez jestem z Katowic i czekam już drugi raz na sanatorium tez zeszłym razem mój wniosek szedł do weryfikacji.Po weryfikacji u lekarza, za jakieś 2 miesiące jechałam do sanatorium, mój numer obecny to 20116,sama jestem ciekawa kiedy pojadę,w lipcu minie 18m-cy. pozdrawiam Krystyna

Dziekuję za odpowiedź Rozumiem, że po tych 18 m-ch oczekiwania, muszę odczekać jeszcze ok.2 miesięcy - czyli w sumie mogłabym liczyc na czerwiec - jak się uda, eh. I rozumiem też, że ta weryfikacja odbywa się już poza mną, tylko lekarz kierujący opiniuje i odsyła do nfz. Ja też jestem bardzo ciekawa kiedy faktycznie pojadę. Pozdrawiam cieplutko, i życzę by szybciej udało się tym razem jechać, ewa
ps. chyba w Katowicach coś wyjątkowo długo się czeka na skierowanie, prawda .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:23.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.