menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2001  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 20:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=Vika]
Cytat:
Prezesa leczyć?
Czy tych co ustawicznie krzywdzą ;
fałszywymi oskarżeniami,pomówieniami,
Kogo krzywdza? I ktorzy krzywdza? Jesli idzie o prezesa, to on krzywdzi sie sam. Tylko o tym nie wie, a eunuchow chor boi sie mu to wyznac.
Cytat:
faszerują naród kłamstwem co najwyrażniej zarysowało się w przebiegu śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej,
A jakimze to klamstwami? Co wiesz o przebiegu sledztwa i skad?
Cytat:
gotują uboższej warstwie społeczeństwa i chorym los okropny,
zatem pomysł p.Jarosława jest znakomity.Może coś uda się jeszcze uratować.
Jakiez to pomysly na ratunek dla dla ubozszej warstwy spoleczenstwa i chorych ma wuc Jaroslaw? I co ma ratowac?
Cytat:
Patrzycie na sprawy tylko ze swojego punktu widzenia.
Ale naród, to nie tylko przedsiębiorcy ,zdrowi i zamożni.
W/g mojego przekonania jak w narodzie jest duuuzo zdrowych i zamoznych przedsiebiorcow, to i reszta narodu sie wyzywi.
Przypomne Ci, ze jeden medrzec rzekl, ze "Jesli ktos ma pieniadze, to je skads ma" czyli inaczej mowiac z lewych interesow. Co spowodowalo, ze ci najgrubsi przedsiebiorcy wyniesli sie z RP i przestali placic tu podatki likwidujac przy tym miejsca pracy dla biednego narodu. O wyprowadzeniu kapitalu nie wspominajac. Kaczynski tez obnizyl skladke zdrowotna i scial podatki dla najbogatszych. Jesli to sa przejawy dobroci dla biednego ludu i chorych, to gratuluje pogladu na oglad tej sytuacji.
Marsze na Krakowskiem pokazuja, ze biednych, chorych i zgnebionych tam nie ma. Nie widac, zeby raczeta z transparentami i pochodniami mdlaly, buzienki wspomagaczy wodza tez nie wygladaja na schorowane i zabiedzone. Glosy wiernopoddancze tez brzmia donosnie i tresciwie.

Cytat:
Bądżcie choć trochę sprawiedliwi.
A po ktorej stronie?
  #2002  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 21:07
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Do dziś byłam przekonana że 'oszołomy" skupiają się tylko na Krakowskim Przedmieściu - widzę że jest inaczej - "czarno widzę!"
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
  #2003  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 21:24
ditta hop's Avatar
ditta hop ditta hop jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Mysłowice
Posty: 13 160
Domyślnie

Cytat:
Napisał jolita
Do dziś byłam przekonana że 'oszołomy" skupiają się tylko na Krakowskim Przedmieściu - widzę że jest inaczej - "czarno widzę!"

To samo dzieje się w Sopocie przed budynkiem gdzie mieszkał Lech Kaczyński. Ludzie są bezradni bo mieszkają jak na cmentarzu, ciągle modły, śpiew, znicze i zbiegowisko. Lokalne władze są bezsilne '/a może się boją/.

Jarosław Kaczyński nie tylko stosuje metody Hitlera ale również Lenina, które też pociągnął za sobą masy niewykształcone.Przecież Lech Kaczyński robił doktorat z prawa pracy i powoływał się na Lenina coś około 17 krotnie.
  #2004  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 21:53
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski

A jeśli chodzi o zdrowy rozsadek, to brak go w kazdej rządzącej ekipie, po okrągłym stole.
Bo to wstyd, żeby w środku europy, w XXI wieku w cywilizowanym świecie urządzano sobie publiczne składki na głodne i niedożywione dzieci w kraju nad Wisłą.
Bo to wstyd, żeby ludzie żebrali na leczenie chorych dzieci, żeby w zimie starzy i schorowani ludzie, którzy uczcviwie przepracowali całeżycie, zamarzali w swoich mieszkaniach.
Mozna by wymieniać sporo, ale po co. I tak jest wiecej negatywów, niż pozytywów. Bo bieda zatacza coraz szersze kręgi.
Bieda Zdzisławie Bedrycho. Bieda.


grabski,
czyzbys naprawde tesknil za miniona epoka?

uwazasz, ze przed okraglym stolem ekipy rzadzace byly pelne rozsadku?

pamietasz moze obowiazkowe dostawy i wylacznie ocet na polkach - kto wtedy martwil sie o to czy dzieci sa dozywione?

to prawda nie bylo zbiorek na leczenie dzieci, ale te nieuleczalnie chore umieraly lub wegetowaly zamkniete w domach, bo to wstyd bylo miec chore niepelnosprawne dziecko, nikt komu sie takie urodzilo tym sie nie chwalil

wszyscy moi znajomi, ktorzy uczciwie pracowali nie zamarzaja w zimie - zyja moze skromnie ale jakos sobie radza,
natomiast ci ktorzy...- powiem inaczej - byli wowczas mniej przewidujacy i nie mysleli wczesniej, ze bedzie zima tylko wydawali wszystko na zaspakajanie biezacych "pragnien" to i owszem zdarzalo sie ze zamarzali - ale w statystykach wskazywano zawsze jako powod nadmierne spozycie a nie biede.
Wtedy biedy podobno nie bylo

Dla mnie i mojego bliskiego otoczenia jest jednak wiecej pozytywow niz negatywow, chociaz te sa rowniez.

Chyba jednak niewiele wiesz o biedzie, a juz na pewno o powodach jej istnienia myslisz stereotypami,
znasz moze pojecia: niezaradnosc, nieprzystosowanie, brak odpowiedzialnosci, tumiwisizm i "jakos to bedzie"
nie wspominajac o najczesciej wystepujacym najzyklejszym lenistwie?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2005  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 22:10
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Zdzisławie Drogi,nie uważasz,że już czas najwyższy byś odwiedził lekarza pierwszego kontaktu? Takiego skomasowania bredni w jednym tekście rzadko dziś,nawet na tym forum, można spotkać.Nie tyle JK odgrzewa nazizm co Ty chciałbyś przywrócenia PRl-u.To wtedy władza decydowała jakie sprawy wolno poruszać i jakie organizacje zakładać.Za tym Ci tęskno?
  #2006  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 22:43
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Zdzisławie Drogi,nie uważasz,że już czas najwyższy byś odwiedził lekarza pierwszego kontaktu? Takiego skomasowania bredni w jednym tekście rzadko dziś,nawet na tym forum, można spotkać.Nie tyle JK odgrzewa nazizm co Ty chciałbyś przywrócenia PRl-u.To wtedy władza decydowała jakie sprawy wolno poruszać i jakie organizacje zakładać.Za tym Ci tęskno?

To ja tez chyba wybiore sie, ale jest klopot - moja lekarka podziela moje i Zdzislawa obawy, bo zglaszaja sie do niej rowniez zwolennicy Jaroslawa.


Prezes stosuje socjotechnike.
Poprzez manipulacje, klamstwo i intensyfikacja lęku stara sie wywolac niepokoj i stan zagrozenia.
Jego zwolennicy juz zachowuja sie agresywnie i czesto jest to juz agresja fizyczna.
W Twoim poscie jest na razie wylacznie agresja slowna Nazizm jest czyms czego naprawde nalezy sie obawiac.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2007  
Nieprzeczytane 16-10-2010, 23:08
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie imperatyw wg Jaroslawa Kaczynskiego

Odzyskac wladze dla PiSu, niezależnie od
korzystnych czy niekorzystnych skutków.


Imperatyw (z łacińskiego imperativus – rozkazujący), norma moralna, nakaz, reguła.

TYPY IMPERATYWÓW. I. k., inaczej bezwarunkowy, należy zdaniem Kanta
odróżnić od imperatywów hipotetycznych, inaczej warunkowych. Ten
pierwszy wyraża bezwarunkową konieczność czynu, niezależnie od
korzystnych czy niekorzystnych skutków.
Te drugie wyrażają konieczność
warunkową, uzależnioną od wyznaczonego celu i prowadzących do niego
środków. Imperatywy hipotetyczne są regułami osiągania np. przyjemności,
korzyści czy szczęścia. Nie mają charakteru moralnego, gdyż dotyczą dóbr
pozamoralnych;


http://ptta.pl/pef/pdf/i/Imperatywkat.pdf


Co idea neoliberalizmu oznacza w Polsce? Ta idea jest funkcjonalna, jest wyrazem interesu tych, którzy wzbogacili się na bardzo wątpliwych pod wieloma względami przemianach własnościowych lat 90. Dzisiaj ta idea w oczywisty sposób służy ich interesom. A to są interesy sprzeczne z tym, co jest imperatywem Polski 2010 roku
Jarosław Kaczyński


http://www.tvn24.pl/-1,1678093,0,1,k...wiadomosc.html
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2008  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 00:19
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Amelio - ludzie przezorni w razie potrzeby pytają o radę niejednego tylko lekarza.B.często z doskonałym skutkiem.
Czy znasz polityka,który w swej działalności nie stosowałby metod zalecanych przez socjotechnikę? Czy sprawy,które porusza JK nie są fragmentem naszej rzeczywistści.Chcesz powiedzieć,że konfabuluje?Uważasz,że jeśli o tych problemach nie będzie się mówić to one w konsekwencji znikną?
Jeżeli zaś ktokolwiek zachowuje się agresywnie,czy w inny sposób łamie prawo to sprawia co najwyżej kłopot wymiarowi sprawiedliwości,na który oboje płacimy podatki.Hitler i nazizm doszły do władzy w Niemczech w drodze demokratycznych wyborów a nie rozrób na ulicach.Może więc rządzący zrobią lepiej rozwiązując problemy jakie trapią ludzi zapobiegając w ten sposób niebezpieczeństwu głupich wyborów.
  #2009  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 00:40
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Zdzisławie Drogi,nie uważasz,że już czas najwyższy byś odwiedził lekarza pierwszego kontaktu? Takiego skomasowania bredni w jednym tekście rzadko dziś,nawet na tym forum, można spotkać.Nie tyle JK odgrzewa nazizm co Ty chciałbyś przywrócenia PRl-u.To wtedy władza decydowała jakie sprawy wolno poruszać i jakie organizacje zakładać.Za tym Ci tęskno?
Regulamin KSC
Cytat:
* zamieszczanie personalnych odniesień do innych dyskutantów oraz argumentów ad personam (w rodzaju jesteś głupi, bezczelny, idź się leczyć, cham etc.) a także wulgaryzmów oraz słów i zwrotów powszechnie rozumianych jako obraźliwe
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #2010  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 11:17
zdzislaw.bedrylo's Avatar
zdzislaw.bedrylo zdzislaw.bedrylo jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: chorzów Polska
Posty: 443
Domyślnie

Witaj kolego "Drzazga" ..Z uwagą przeczytałem Twoją wypowiedż...Chyba pomyliłeś epoki...Ja byłem u lekarza pierwszego kontaktu aby otrzymać leki na alergię gdyż PIS powoduje u mnie uczulenie na J.K.... Okazało się,że TO PREZES J.KACZYŃSKI JEST W SWYCH POCZYNANIACH PODOBNY DO DAWNYCH I --SEKRETARZY.PODOBNY STYL I SPOSÓB WYRAŻANIA.. "Musimy zwyciężyć i ...zwyciężymy i inne bzdety " Prawda zwycięży...On ma styl W.Gomółki....Obrażanie mnie jest nie na miejscu... Nie da się ukryć,że prezes za wszelką cenę gra na emocjach biednych ludzi a skojarzenia z czasów faszyzmu same się nasuwają...Oni też pomagali bezrobotnym i biednym i wygrywali...ale jakie były następstwa. Obecnie w Polsce nie jest dobrze...Rząd jest jak papier toaletowy..to widać i słychać a Wy PIS-owcy zamiast TYLKO KRYTYKOWAĆ ...WSPÓLNIE ....POWTARZAM WSPÓLNIE...POMAGAJCIE BEZROBOTNYM I UBOGIM
__________________
zdzislaw1
  #2011  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 15:11
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
grabski,
czyzbys naprawde tesknil za miniona epoka?

uwazasz, ze przed okraglym stolem ekipy rzadzace byly pelne rozsadku?

pamietasz moze obowiazkowe dostawy i wylacznie ocet na polkach - kto wtedy martwil sie o to czy dzieci sa dozywione?

to prawda nie bylo zbiorek na leczenie dzieci, ale te nieuleczalnie chore umieraly lub wegetowaly zamkniete w domach, bo to wstyd bylo miec chore niepelnosprawne dziecko, nikt komu sie takie urodzilo tym sie nie chwalil

wszyscy moi znajomi, ktorzy uczciwie pracowali nie zamarzaja w zimie - zyja moze skromnie ale jakos sobie radza,
natomiast ci ktorzy...- powiem inaczej - byli wowczas mniej przewidujacy i nie mysleli wczesniej, ze bedzie zima tylko wydawali wszystko na zaspakajanie biezacych "pragnien" to i owszem zdarzalo sie ze zamarzali - ale w statystykach wskazywano zawsze jako powod nadmierne spozycie a nie biede.
Wtedy biedy podobno nie bylo......

Dla mnie i mojego bliskiego otoczenia jest jednak wiecej pozytywow niz negatywow, chociaz te sa rowniez.

Chyba jednak niewiele wiesz o biedzie, a juz na pewno o powodach jej istnienia myslisz stereotypami,
znasz moze pojecia: niezaradnosc, nieprzystosowanie, brak odpowiedzialnosci, tumiwisizm i "jakos to bedzie"
nie wspominajac o najczesciej wystepujacym najzyklejszym lenistwie?

- no i powiedz mi Amelio , jak mam się odnieść do Twoich spostrzeżeń.
Powiem tak:
-na tematy o których twierdzisz, że wiem niewiele, wiem znacznie wiecej niż byś przypuszczała. Ponadto, jestes inteligentną kobietką, a jako osobą inteligentna, nie powinnaś mnie wciskać w ramiona minionej epoki, za która chyba mniej tęsknie niż Ty.
Ale w jednym się zgodzimy i mam nadzieję, że podzielisz moje zdanie.
- że jesteśmy madrym społeczeństwem i zasługujemy na lepsze bytowanie jako ogół, niz ten w którym obecnie sie znajdujemy.
To tyle Szanowna Amelio następnym razem błagam, nie spłycaj mnie
  #2012  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 15:23
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
-.
Ale w jednym się zgodzimy i mam nadzieję, że podzielisz moje zdanie.
- że jesteśmy madrym społeczeństwem i zasługujemy na lepsze bytowanie jako ogół, niz ten w którym obecnie sie znajdujemy.

Wtrącę swoje "trzy grosze"
W niewielkim stopniu jesteśmy mądrym społeczeństwem, ale wszyscy zasługujemy na lepszy byt, niż ten, w którym obecnie się znajdujemy.
  #2013  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 16:32
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Regulamin KSC

Poopieram Tadeusza.
Powtarzam do znudzenia, dyskusja polega na atakowaniu problemu, nie dyskutanta. Jeśli komuś się to nie podoba, niech poszuka jakiegoś forum-magla.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2014  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 16:40
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

....i jeszcze coś przy okazji.
Wczoraj słyszałem w telewizorni wypowiedź Napieralskiego, który, po mimo że w opozycji, wypowiedział się w związku z atakiem PiSowskiej posłanki, której nazwiska nie pomnę, na POwskiego ministra sprawiedliwości, który zagłębiał się w arkana działalności instytutu do słuchania w Krakowie.
Myślę, że na tym polega opozycja, aby krytykować co złe, chwalić co dobre.
Jeśli coś złe,to proponować konstruktywne rozwiązania, a nie tylko łubu du na rządzących. SLDowski Napieralski tego nie robił i to mi się podobało. Po prostu rzeczowo wyjaśniał motywy działalności owego ministra, choć to nie jego minister.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #2015  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 16:43
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Poopieram Tadeusza.
Powtarzam do znudzenia, dyskusja polega na atakowaniu problemu, nie dyskutanta. Jeśli komuś się to nie podoba, niech poszuka jakiegoś forum-magla.

Witaj Wuere'le

- trudno oddzielić dyskutanta od poglądu, który reprezentuje, choć jest to mozliwe. Lecz mozliwe dla osób, które ukończyły Wyższą Szkołę Jazdy Tramwajem
- dyskusja polega na rozmowie, a jak rozmawiać, skoro jeden drugiego posyła albo do minionej epoki, albo do lekarza, przypina faszystowskie orientacje, czy tęsknotę za komunizmem,itp
tak wiec Drogi Wuere'le (krajanie), nie sa problemem poglady polityczne, lecz problemem sa ludzie, którzy twierdzą, że je posiadają.
- z pozdrowieniami.
  #2016  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 17:40
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
- no i powiedz mi Amelio , jak mam się odnieść do Twoich spostrzeżeń.

Szkoda, ze nie odniosles sie do zadnego z zagadnien ktore oboje poruszylismy w swoich postach.

W #2000 pisales:
Cytat:
A jeśli chodzi o zdrowy rozsadek, to brak go w kazdej rządzącej ekipie, po okrągłym stole.


to co to znaczy?, dla mnie znaczy to tyle iz dowodzisz ze te wczesniejsze byly rozsadne i ze wtedy nie bylo tych wszystkich problemow o ktorych tam, w #2000 poscie pisales.
Wtedy nie bylo - teraz sa - znaczy iz wtedy bylo Ci grabski lepiej.
Ja mysle prosto. Nic nie kombinuje.

Cytat:
Napisał grabski
Powiem tak:
-na tematy o których twierdzisz, że wiem niewiele, wiem znacznie wiecej niż byś przypuszczała.

Rozumiem, ze wiesz, ale nie powiesz

Cytat:
Napisał grabski
Ponadto, jestes inteligentną kobietką, a jako osobą inteligentna, nie powinnaś mnie wciskać w ramiona minionej epoki, za która chyba mniej tęsknie niż Ty.

No wlasnie grabski, wiec nie traktuj mnie protekcjonalnie, prosze


Cytat:
Napisał grabski
Ale w jednym się zgodzimy i mam nadzieję, że podzielisz moje zdanie.
- że jesteśmy madrym społeczeństwem i zasługujemy na lepsze bytowanie jako ogół, niz ten w którym obecnie sie znajdujemy.

Prawie z ta teza sie zgadzam, ale tylko prawie.
Jakiz to ogół ma zapewnic lepsze bytowanie ogólowi?
Ja nie mam postawy roszczeniowej.
Na swoje lepsze bytowanie ciezko pracuje, zapewniam Cie grabski, ze duzo ciezej niz ogół.
Zadbalam rowniez by moje potomstwo potrafilo ciezko pracowac, a zwlaszcza by potrafilo perfekcyjnie cokolwiek robic.
Dobry zawod, rzetelnosc i pracowitosc daja duze sznse na spokojne zycie.
Nie bardzo mi pasuje by z moich podatkow podnosci standard zycia tym, ktorym mniej sie chce.

Cytat:
Napisał grabski
To tyle Szanowna Amelio następnym razem błagam, nie spłycaj mnie

Nie ocenialam Ciebie grabski, odnosilam sie tylko do Twoich opinii i pogladow.
Obiecuje, ze bede je oceniala nadal wg wlasnego rozumienia swiata.
A Ty mozesz mnie przekonywac, ze to Ty masz racje a nie ja.
Jezeli przedstawisz przekonywujace argumenty byc moze zaczne rozumowac tak jak Ty
Argumenty.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2017  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 17:45
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Wtrącę swoje "trzy grosze"
W niewielkim stopniu jesteśmy mądrym społeczeństwem, ale wszyscy zasługujemy na lepszy byt, niż ten, w którym obecnie się znajdujemy.

Tez bym tak chciala.
Tylko nie wiem kto ma obowiazek ten lepszy byt mi zapewnic.
I co by chcial w zamian.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2018  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 18:23
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Amelio - ludzie przezorni w razie potrzeby pytają o radę niejednego tylko lekarza.B.często z doskonałym skutkiem.

To nie przezornosc sie hipochondria zazwyczaj.
Chorych z urojenia miewamy cale zastepy.
Kolejki z tego robia sie gigantyczne i naprawde chorzy maja klopoty z uzyskaniem porady.

Cytat:
Napisał drzazga
Czy znasz polityka,który w swej działalności nie stosowałby metod zalecanych przez socjotechnikę? Czy sprawy,które porusza JK nie są fragmentem naszej rzeczywistści.Chcesz powiedzieć,że konfabuluje?Uważasz,że jeśli o tych problemach nie będzie się mówić to one w konsekwencji znikną?


Byl Szefem Rzadu i niczego dobrego dla kraju z tego nie wyniknelo - wrecz odwrotnie.

JK podwaza waznosc demokratycznych wyborow i Prezydenta i Rzadu, bo oba organy nie spelniaja jego chorych oczekiwan.

Cytat:
Napisał drzazga
Jeżeli zaś ktokolwiek zachowuje się agresywnie,czy w inny sposób łamie prawo to sprawia co najwyżej kłopot wymiarowi sprawiedliwości,na który oboje płacimy podatki.Hitler i nazizm doszły do władzy w Niemczech w drodze demokratycznych wyborów a nie rozrób na ulicach.

Uwazasz, ze dojscie do wladzy Hitlera to taka prosta sprawa?

JK jest szefem najwiekszego ugrupowania opozycji w polskim Parlamencie.
Ma narzedzia do wplywania na decyzje ustawodawcza kraju.
Moze ten wplyw wykorzystac w celu rozwiazywania problemow tego kraju.
Wykorzystuje go do siania niepokoju i kopie rowy miedzy spoleczenstwem.

Cytat:
Napisał drzazga
Może więc rządzący zrobią lepiej rozwiązując problemy jakie trapią ludzi zapobiegając w ten sposób niebezpieczeństwu głupich wyborów.

I to jest to pierwsze zyczenie, ktore powinna otrzymac zlota rybka.
J.K. byl juz Premierem.
Niestety zadnych problemow nie rozwiazal - nie rozwiazal, ale przysporzyl co niemiara.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
  #2019  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 18:23
.......... .......... jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: wielkopolska
Posty: 1 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
............................
A Ty mozesz mnie przekonywac, ze to Ty masz racje a nie ja.
Jezeli przedstawisz przekonywujace argumenty byc moze zaczne rozumowac tak jak Ty
Argumenty.
no cóż Amelio
Jeśli chodzi o przekonywanie Ciebie do moich pogladów, to jest to mało prawdopodobne, bo czytajac to co piszesz, jesteś przekonana o słuszności poglądów liberalnych.
I gdyby tak się przyjrzeć to liberalizm jest systemem całkiem ok. Tylko że o jednym zapomnieliśmy jako społeczeństwo, że liberalizm, powstał jako przeciwstawienie feudalizmu. Feudalizmu, jako zniewolenia jednostki. A dzisiejszy liberalizm, to niestety, lecz wspólczesny feudalizm. Tylko że niewolnictwo ma inny wymiar, bo współcześni feudałowie chcą mieć wykształconych i świetnie wykwalifikowanych niewolników, na skinięcie ręki, całkowicie oddanych. By mieli ich całkowicie oddanych i na skiniecie reki, muszą mieć narzędzie. A tym narzędziem jest wysoki stan bezrobocia, którego kazdy sie boi.
Rzady przed okrągłym stołem były, lecz minęły i lepiej nawet w rozmowach do nich nie wracać.
Tak więc Szanowna Amelio, jak tak widzę rzeczywistość.
Problem istnieje w tym, że gdy ktoś się temu jasno sprzeciwia, pakowany jest albo do PIS, albo do dawnego systemu, lub czegokolwiek, oby tylko zamknąć mu usta.
Z Tobą i kilkoma osobami, mozna by prowadzić rozmowę, spierać sie na argumenty w sposób przyzwoity. Lecz niestety, ale tylko z Tobą i kilkoma innymi osobami
Z życzeniami weryfikacji swoich pogladów i pozdrowieniami.
  #2020  
Nieprzeczytane 17-10-2010, 18:55
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Cytat:
Napisał grabski
Witaj Wuere'le

- trudno oddzielić dyskutanta od poglądu, który reprezentuje, choć jest to mozliwe. Lecz mozliwe dla osób, które ukończyły Wyższą Szkołę Jazdy Tramwajem
- dyskusja polega na rozmowie, a jak rozmawiać, skoro jeden drugiego posyła albo do minionej epoki, albo do lekarza, przypina faszystowskie orientacje, czy tęsknotę za komunizmem,itp
tak wiec Drogi Wuere'le (krajanie), nie sa problemem poglady polityczne, lecz problemem sa ludzie, którzy twierdzą, że je posiadają.
- z pozdrowieniami.

Mimo wszystko będę się upierał przy tym, że kanony kultury nakazują najzwyklejsze trzymanie się podstawowych zasad wymiany poglądów pozbawionych osobistych wycieczek.
Miło mi spotkać tu krajana,choć chętnie poznałbym szczegóły, a może już je wyjaśniliśmy, tylko skleroza mnie dopadła, co jest całkiem możliwe .
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
 

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Bogusław Kaczyński w szpitalu - komentarze BUNIA Ogólny 28 10-12-2009 13:47
Sympatycznie zaspokajany niezdrowy apetyt na apanaże władzy z centrum Polityka - wątki archiwalne 10 28-06-2008 11:13
Krok do zdrowia - ogólnopolski marsz Nordic Walking - komentarze Aleksander Ogólny 0 26-04-2008 10:09
Marsz w obronie życia poczętego. Basia. Polityka - wątki archiwalne 100 03-04-2008 13:35
Bogusław Kaczyński obchodzi 65- te urodziny - komentarze Basia. Ogólny 3 03-05-2007 07:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:33.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.