menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2081  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 12:07
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Do Krystyna51
I tak trzymaj. Najlepsze nastawienie, to nastawienie pozytywne. Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego najlepszego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2082  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 18:14
Krystyna51 Krystyna51 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Tychy
Posty: 24
Domyślnie

do hala51 dzięki Ci za dobre słowa pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2083  
Nieprzeczytane 28-09-2012, 15:05
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Kolego Stefanie, jeśli będą Wam przypadkiem w sanatorium organizować wycieczkę do Gniezna, to tylko 60 km.to daj znać, możemy się spotkać na kawie lub piwie. W razie potrzeby telefon podam na priv.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2084  
Nieprzeczytane 29-09-2012, 19:31
Jola54 Jola54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 8
Domyślnie Do Yeva

Yeva dziękuję za wszystkie podpowiedzi - przydały się. Wróciłam właśnie z Lądka Zdroju. Obiecałam, że opowiem wrażenia. Przepiękne uzdrowisko, przede wszystkim bardzo dobre zabiegi - miałam zabiegi również w tych wannach marmurowych co wstawiłaś. Jedną złą stroną jest to, ze trzeba przemieszczać się na zabiegi do różnych budynków. W moim przypadku pogoda była ładna wiec dałam radę. Czas wolny jest też gdzie spędzić. Jeżeli ktoś lubi spacerować i chodzić po górkach to do Lądka. Sama zaliczyłam prawie wszystkie górki - Trojaka też. Wróciłam zadowolona i z poprawą zdrowia. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2085  
Nieprzeczytane 29-09-2012, 19:45
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jola54
Yeva dziękuję za wszystkie podpowiedzi - przydały się. Wróciłam właśnie z Lądka Zdroju. Obiecałam, że opowiem wrażenia. Przepiękne uzdrowisko, przede wszystkim bardzo dobre zabiegi - miałam zabiegi również w tych wannach marmurowych co wstawiłaś. Jedną złą stroną jest to, ze trzeba przemieszczać się na zabiegi do różnych budynków. W moim przypadku pogoda była ładna wiec dałam radę. Czas wolny jest też gdzie spędzić. Jeżeli ktoś lubi spacerować i chodzić po górkach to do Lądka. Sama zaliczyłam prawie wszystkie górki - Trojaka też. Wróciłam zadowolona i z poprawą zdrowia. Pozdrawiam
Cieszę się,ze mogłam pomóc .Ja byłam dwa razy-raz latem ,drugi raz w zimie.Zimą raczej korzystałam z busików by dojechać na zabiegi.Latem z przyjemnością szłam pieszo
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2086  
Nieprzeczytane 01-10-2012, 23:48
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie

Według porad kuracjuszy na tym profilu, zapytałam osobiście w NFZ o zwroty.I mam, Sanatorium Wojskowe "Jubilat" w Ciechocinku od 8 października do 5 listopada, 28 dni.
Proszę o opinie o tym sanatorium.
Może ktoś podpowie , do jakiego lekarza warto się tam zgłosić(podobno można go wybrać).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2087  
Nieprzeczytane 02-10-2012, 17:23
Lon2000 Lon2000 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 56
Domyślnie

Czy ktos zna sanatorium Mlynarz w Szczawnie Zdroju.Czekałam od maja 2011 i nic. Wziełam ze zwrotów,jade 8 pazdziernika.Polecam sie i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2088  
Nieprzeczytane 02-10-2012, 17:51
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 824
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lon2000
Czy ktos zna sanatorium Mlynarz w Szczawnie Zdroju.Czekałam od maja 2011 i nic. Wziełam ze zwrotów,jade 8 pazdziernika.Polecam sie i pozdrawiam.

Lon wróć się do postu 964 strona 49 - tam masz krótką informację na temat "Młynarza"......
Trochę wiadomości też znajdziesz w googlach........
Pozdrawiam......... i życzę miłego wypoczynku........

Odpowiedź z Cytowaniem
  #2089  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 13:27
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Sanatorium w Kudowie!

Sama Kudowa jest piękna, jest gdzie spacerować, gdzie się bawić i co zwiedzać w okolicy.
O sanatorium Bristol słyszałam same pochlebne opinie, więc na pewno będziesz zadowolona. Zabiegi na miejscu, a to bardzo ważne. Do Parku Zdrojowego będziesz miała mały spacerek, ale tam jest wszędzie blisko. Byłam w Kudowie dwa razy, ale w sanatorium wojskowym. Byłam bardzo zadowolona. W Bristolu tylko na tańcach, ale nasłuchałam się opinii od kuracjuszy z tego sanatorium. Życzę udanego wypoczynku i super zabiegów!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2090  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 13:30
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Do Uorinbenk

Informacja dla Ciebie o Bristolu MSW!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2091  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 13:35
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Sanatorium wojskowe "Jubilat" w Ciechocinku!

Oj widzę,że niewiele osób było w Jubilacie w Ciechocinku.Wyjeżdżam już w poniedziałek. Po 21 miesiącach oczekiwania na skierowanie poprosiłam o zwroty i teraz do ręki dostałam skierowanie z terminem na 7 dni.
Proszę o jakieś opinie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2092  
Nieprzeczytane 05-10-2012, 13:36
Hanna Monika H. Hanna Monika H. jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Bydgoszcz,Kujawy, Polska
Posty: 72
Domyślnie Sanatorium wojskowe "Jubilat" w Ciechocinku!

Oczywiście z terminem za 7 dni!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2093  
Nieprzeczytane 07-10-2012, 18:15
romuald romuald jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: łódż
Posty: 15
Domyślnie

Jesteśmy z mężem po leczeniu sanatoryjnym w Ustce w''Perle'',osrodek w lesie 50mtr.do plazy ,zabiegi na miejscu przejście na nie łącznikiem między budynkami ,wygoda,stołówka duża ,jedzenie smaczne ,diety,opieka wspaniała ,warunki mieszkaniowe wygodne ,czajnik na korytarzu bez problemu użytkowania,wiem że są wspaniałe dojazdy autobusowe z różnych stron Polski ,jednym słowem jechać póki nas jeszcze chcą i dają 57 zabiegów na pobyt 21 dniowy,jesień nad morzem też jest piękna a na koniec pobytyu pożegnały nas ciepłe kaloryfery 2 pażdziernika,usługa hotelowa w ''Perle'' to spółka z o.o .Pozdrowiam Romuald
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2094  
Nieprzeczytane 07-10-2012, 21:19
basia5719's Avatar
basia5719 basia5719 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Poznań,Wielkopolska
Posty: 1 286
Domyślnie

Ja również byłam we wrześniu w Ustce,przed którą się broniłam,a niesłusznie.
Byliśmy z mężem w "Radości". Sanatorium bardzo blisko plaży,przy promenadzie. Warunki dobre.Wszyscy pracownicy bardzo mili.Ogrzewanie włączone mimo pięknej i ciepłej pogody.Ręczniki wymieniane na życzenie.
Zabiegi dobre,choć trzeba 100 m dojść Jedzenie smaczne i urozmaicone.Tańce w kawiarni na miejscu
Gdybym dziś miała wybierać Kołobrzeg czy Ustka wybrała bym USTKĘ !
__________________
...................

Wiek człowieka to wiek jego myśli i uczuć.

Ostatnio edytowane przez basia5719 : 07-10-2012 o 21:51.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2095  
Nieprzeczytane 08-10-2012, 15:26
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Wróciłam z sanatorium ADAM w SZCZYRKU- oczywiście prywatnie, bo do NFZ dopiero co wysłałam wniosek.Pojeździłam już trochę po różnych uzdrowiskach, a nie wiedziałam że tak blisko Cieszyna w Szczyrku jest taki wspaniały DOM!!! Polecam go wszystkim którzy mają grupę inwalidzką /dofinansowanie/, bo działa on tylko dla osób prywatnych lub właśnie inwalidów.Uświadomiłam tam sobie, jak wielkim szczęściem jest mieć dwie nogi,dwie ręce, widzieć dokoła siebie piękny świat, mieć piersi na swoim miejscu i tym podobne sprawy.Tak wiele jest wśród nas ludzi bardziej cierpiących od nas.....
Sanatorium to jest bogato wyposażone we wszelkie urządzenia fizjoterapeutyczne, wyżywienie super, do tego piękna pogoda, piękne góry skąpane w słońcu, życzliwi ludzie- czego można chcieć jeszcze??? Na zdjęciu widok z naszego okna na parking, rzeczkę Żylicę i część miasta.
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2096  
Nieprzeczytane 09-10-2012, 20:40
romuald romuald jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: łódż
Posty: 15
Domyślnie

Uprzejmie informuje iż mając 60 lat i orzeczenie o niepelnosprawności można pojechać do sanatorium z żoną i to bez żadnej łaski ze strony jakiegokolwiek oddziału N,F.Z ....chociaż?Romuald .Chętnie odpowiem na pytania na temat warunków pobytowych w Perle Ustka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2097  
Nieprzeczytane 09-10-2012, 21:05
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Romualdzie ....z opiekunem mogą wyjechać ci z 1 grupą inwalidztwa lub ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2098  
Nieprzeczytane 10-10-2012, 19:15
romuald romuald jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: łódż
Posty: 15
Domyślnie

Delo,chodzi oto że można jechać razem i być razem ,czego nie gwarantuje NFZ,opieka to inna ''para kaloszy''Romuald
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2099  
Nieprzeczytane 12-10-2012, 09:10
Ewunia45's Avatar
Ewunia45 Ewunia45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 1 363
Domyślnie

Witajcie moi mili. Właśnie wróciłam z sanatorium WIKTOR w Żegiestowie. Mam mieszane uczucia . Piękne miejsce,cisza, spokój, dokoła lasy, górki, po prostu oaza ciszy. Baza zabiegowa rewelacja, pokoje ok. Byłam tam 3 tygodnie, mieliśmy piękną pogodę, więc spacery i wyprawy w góry. Na miejscu kawiarenka i maleńki sklepik, poza tym wszędzie daleko . Pozdrawiam oczekujących. E
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2100  
Nieprzeczytane 21-10-2012, 13:08
aneczka1967 aneczka1967 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Poznań
Posty: 1
Domyślnie

witam, ja również mam termin turnusu 19.11-10.12. Chętnie się z Panem zabiorę, ponieważ jestem z okolic Poznania. Proszę o kontakt.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.