menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1521  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 17:33
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

A może przez Photoscape , tez można zrzuty robić, wycinać , kadrować i do obróbki zdjęc sie przyda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1522  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 17:34
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie zrzuty

Do robienia zrzutów to najprostszy jest chyba IrfanView.
Wchodzisz, naciskasz literkę "C" i masz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1523  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 19:52
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Zrzuty ekranu.

Od początku mam zainstalowany ten programik, który opisał Kazik - Gadwin Print Screen.
Wystarczają dwa kliknięcia. Tworzy swój folder, gdzie kieruje zrzuty. Ja nie nadaję im nazwy, program sam je numeruje. Od czasu do czasu robię tam porządek i wyrzucam niepotrzebne już zrzuty.
Bardzo dobry, nie chcę nic innego.
Pozdrawiam.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1524  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 13:44
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Google zmienia zasady prywatności i usług.
https://www.google.com/intl/pl/polic... l_ALL-hpp_pp
Jak to należy rozumieć? Prawie wszyscy używamy Google, więc warto się wspólnie zastanowić o co biega.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1525  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 14:01
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Google zmienia zasady prywatności i usług.
https://www.google.com/intl/pl/policies/#utm_source=googlehp&utm_medium=hpp&utm_campaign=p l_ALL-hpp_pp
Jak to należy rozumieć? Prawie wszyscy używamy Google, więc warto się wspólnie zastanowić o co biega.
Ja rozumiem tak, jak napisali. Ułatwiają.
Nie widzę tam żadnych haczyków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1526  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 14:34
wifi's Avatar
wifi wifi jest offline
....
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kraków
Posty: 1 522
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alsko
Ja rozumiem tak, jak napisali. Ułatwiają.
Nie widzę tam żadnych haczyków.

A ja trochę ich widzę.
Zauważyłem np. taki niepokojący ciąg:

Najpierw w tej polityce prywatności google pisze m. innymi:
wiele naszych usług wymaga założenia konta Google. Podczas tej operacji prosimy o podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu czy numer karty kredytowej.

Potem w polityce ACTA pisze (z pamięci)
... portale internetowe są zobowiązane do udostępnienia danych swoich użytkowników PODEJRZEWANYCH o posiadanie dóbr intelektualnych bez potwierdzonych praw własności.


Czyli jeżeli jakiejś instytucji w rodzaju ZAIKSU zamarzy się mieć nr mojej karty kredytowej wystarczy, że złoży wniosek,że podejrzewa wifi o posiadanie na dysku piosenki "Szła dzieweczka do laseczka" bez odpowiednich uprawnień.

Oczywiście dotyczy to bardziej ACTA niż polityki Google, ale to jedna rasa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1527  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 16:24
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
A ja trochę ich widzę.
Może dlatego ja nie widziałam, że prawie nigdzie się nie rejestruję.

Zarejestrowałam się tylko na youtubie i z miejsca pożałowałam, bo po czasie dowiedziałam się, że nie można zmienić nicka.
A po pewnym czasie google chciało, niby dla mojego dobra, numer telefonu. Dostało odpowiedź wymijającą i już.
Już się rozpędziłam szastać numerem na prawo i lewo. Niech się ugryzą, o!

A w sprawie ACTA jest taka nowość
http://www.tvn24.pl/0,1732732,0,1,pr...wiadomosc.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1528  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 22:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ha_na
Od początku mam zainstalowany ten programik, który opisał Kazik - Gadwin Print Screen.
Wystarczają dwa kliknięcia. Tworzy swój folder, gdzie kieruje zrzuty. Ja nie nadaję im nazwy, program sam je numeruje. Od czasu do czasu robię tam porządek i wyrzucam niepotrzebne już zrzuty.
Bardzo dobry, nie chcę nic innego.Pozdrawiam.
Ja kieruję do folderu na pulpicie, który specjalnie założyłem. Bo szybciej znaleźć do "uploadu" niż iść kolejno przez dokumenty i tam umieszczony folder. A nazwę nadaję aby naciskając "upload" na przykład w ImageShack--to wiedzieć od razu który obraz wybrać, bo inaczej jak komputer sam nazwie to będzie SreenShot1, SreenShot2, SreenShot3 i tak dalej. I jak mam wiedzieć który potrzebuję? No to muszę wtedy zajrzeć do folderu gdzie mam obrazki i wtedy go jakoś wyróżnić--czyli zmienić nazwę. A nie lepiej zrobić to zanim zapisze? Aby później nie zmieniać--tracąc czas?

A przecież nawet te SreenShot i kolejne numery to też nie wejdą same, bo komp powie że już taki jest i czy zamienić? No to numer trzeba wstawić samemu--czyli te 1, 2 itd. to lepiej dać właściwą nazwę skoro i tak muszę zmieniać, bo każdy kolejny ma tylko nazwę SreenShot i dlatego komp powie że nazwa istnieje i czy zamienić--a tego przecież nie chcemy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1529  
Nieprzeczytane 27-01-2012, 19:42
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Napisał Kazik:
Cytat:
I jak mam wiedzieć który potrzebuję?
Klikam w sprowadzonym oknie na "Miniatury" i wybieram właściwy zrzut kierując się wzrokiem.

Jeśli chodzi o numerowanie, to program nigdy nie nada numeru, który już jest w folderze. Jeśli zlikwiduję niektóre, to również znika ich numeracja a w miejsce usuniętych, jeśli wgram nowe zrzuty, numeracja jest powtarzana, ale nie dublowana. Np. usuwam screen 1, za jakiś czas robię całkiem inny- program nadaje mu numer 1 , w miejsce usuniętego.

Kazik- Udzielasz się dużo w wątkach pomocowych i potrzebujesz dużo zrzutów. Twój sposób na pewno jest dobry dla Ciebie.
Ja nie mam takiej potrzeby, więc dla mnie wystarcza mój sposób.
Pozdrawiam, szczególnie, że ten program zainstalowaliśmy prawie w tym samym czasie i już opisywałeś go wcześniej, ale teraz to chyba będzie gdzieś w archiwum.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1530  
Nieprzeczytane 27-01-2012, 20:33
frasag's Avatar
frasag frasag jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Katowice
Posty: 1 674
Domyślnie Snap 4

Ja mam oprócz wbudowanej w W7 wycinarki jeszcze Snap 4 Był darmowy na płytce PC Format nr 1/2012 tylko rejestracja była potrzebna Jest po polsku i ma bardzo dużo opcji od razu można edytować i robić różne elementy graficzne bez pomocy innych programów do obróbki.Może działać w tle Pewnie dla nauczycieli i pomagających nam tu na forum to wspaniała rzecz Jeszcze go do końca nie rozpracowałem Ale jest nowsza wersja-niestety płatna.
__________________
Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro- ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.(M.Gandhi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1531  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 12:10
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
Do robienia zrzutów to najprostszy jest chyba IrfanView.
Wchodzisz, naciskasz literkę "C" i masz



Właśnie. Zmieniłem komputer (stacjonarny) i wgrywając programy zauważyłem, że w najnowszym Irfanku jest pozycja Przechwyć ekran. A dawniej i tak zrzuty ze ScreenShotka otwierałem w Irfanie, by skadrować. Więc nie potrzebny żaden specjalny program.
A może i starszej wersji to było, ale nie zauważyłem?

Przy okazji zmiany komputera "pan komputerowy" szybko wykrył czemu w starym komp. w Firefoxie nie działało You Tube: po prostu zablokowane było przez Adblock Plus. Pewnie jakąś reklamę kazałem zablokować z YT.

I jeszcze jedna uwaga: W nowym komputerze, po naradzie z "panem komputerowym" zostawiłem System Operacyjny XP. Przy nowych podstawowych parametrach komputera, XP jako mniej pożerający zasoby pamięci, spowodował, że komputer faktycznie jest teraz szybki a do moich potrzeb wystarczający. Ciekawi mnie opinia naszych Panów Speców na temat tej decyzji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1532  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 12:47
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Na pewno masz rację co do szybkości, ja jednak lubię nowości i zwykle chętnie to, co może sie przydać, instaluję. Co jakiś czas jednak przeglądam zasoby swoje i przy pomocy Revo unistalera usuwam to co zbędne, lub kiepskie.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1533  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 21:58
chaliniak's Avatar
chaliniak chaliniak jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Tarnów
Posty: 3 832
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Na pewno masz rację co do szybkości, ja jednak lubię nowości i zwykle chętnie to, co może sie przydać, instaluję.

Też lubię przydatne nowości ale zostawiłem XP, głównie dlatego, by obniżyć koszty.
M. Office 2007, wziąłem od córki bo kiedyś kupiła a był na 3 komputery. (ja miałem M. Office 2003)
Pewnie kiedyś do XP nie będą kompatybilne jakieś programy i wtedy będę musiał zmienić. Ach te pieniądze...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1534  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 22:45
rebelio's Avatar
rebelio rebelio jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 556
Domyślnie

Witajcie, no tak się ucieszyłam, że ktoś pomaga, bo mi z kranu cieknie i trzeba wymienić coś tam w środku bo na baterie chwilowo się nie rzucę... a tu takie mądrości, nic to.

Łoj, w tym temacie też leżę, bo mam skaner (darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda), do którego w necie nie ma sterowników na siódemkę, skaner jest HP 3790.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1535  
Nieprzeczytane 28-01-2012, 22:52
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ha_na
Napisał Kazik:
Klikam w sprowadzonym oknie na "Miniatury" i wybieram właściwy zrzut kierując się wzrokiem.

Jeśli chodzi o numerowanie, to program nigdy nie nada numeru, który już jest w folderze. Jeśli zlikwiduję niektóre, to również znika ich numeracja a w miejsce usuniętych, jeśli wgram nowe zrzuty, numeracja jest powtarzana, ale nie dublowana. Np. usuwam screen 1, za jakiś czas robię całkiem inny- program nadaje mu numer 1 , w miejsce usuniętego.

Kazik- Udzielasz się dużo w wątkach pomocowych i potrzebujesz dużo zrzutów. Twój sposób na pewno jest dobry dla Ciebie.
Ja nie mam takiej potrzeby, więc dla mnie wystarcza mój sposób.
Pozdrawiam, szczególnie, że ten program zainstalowaliśmy prawie w tym samym czasie i już opisywałeś go wcześniej, ale teraz to chyba będzie gdzieś w archiwum.

1] klikam w ImageShack na "upload". Następnie zmieniam okno "obrazy" [samo wskakuje] na "ZRZUTY" i gdy mam obrazki jakoś ponazywane to łatwo wybiorę. Widać że jeden się nazywa "kawałek pulpitu"--to jest to co używałem w poście poprzednim, czyli ten pionowy długi paseczek.

No ale jakby nie był opisany to jak widać na tym obrazku--nie mam możliwości podglądu. Podgląd jest w "moje obrazy" ale nie w folderze specjalnie założonym.

A dlaczego nie ładuję w "moje obrazy"? Pisałem że nie lubię szukać w wielu fotkach. A w folderze "ZRZUTY" mam w tej chwili 2 zrzuty. Jeden wykorzystany w poprzednim poście, to zaraz go wyrzucę.

Nie rozumiem dlaczego powtarzasz, że komputer w jednym folderze nie da obrazki o tej samej nazwie? Przecież właśnie tak pisałem? Dodając że skoro i tak musi się zmienić nazwę--dodając na przykład numer do nic nie mówiącej nazwy "ScreenShotek" to czy nie lepiej napisać właściwą nazwę? Jak widać na obrazku nadana wcześniej nazwa "kawałek pulpitu" pomogła mi w wyborze obrazka do uploadu.

Ale niech każdy robi jak chce-nie jest koniecznością ułatwiać sobie cokolwiek.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1536  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 09:55
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
No ale jakby nie był opisany to jak widać na tym obrazku--nie mam możliwości podglądu. Podgląd jest w "moje obrazy" ale nie w folderze specjalnie założonym.

Irytujące są tego rodzaju PORADY!??

Podgląd jest w każdym folderze! podfolderze!
Należy kliknąć w odpowiednie polecenie w zaznaczonym okienku - XP czy Win7.

lista -

miniatury -

Odpowiedź z Cytowaniem
  #1537  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 13:01
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie mattax

Fakt-nie wiedziałem o tej możliwości. Ale małe sprostowanie [bo wypróbowałem właśnie] Na pierwszym obrazku pokazujesz aby wybrać "lista"-a wtedy to nic nie daje i jest tak jak na moim obrazku w poście 1535. Gdzie nic nie naciskałem.

Ale gdy się kliknie na strzałkę [którą zaznaczyłeś] i wybierze "miniatury" to jest rzeczywiście podgląd obrazka. W pozostałych przypadkach--przy wyborze lista, kafelki lub ikony--nadal brak podglądu. No i tylko nazwy naprowadzają co jest pod ikoną. Wybrałeś "lista" i widzę z prawej strony: screen001, screen002...screen004 A jak wybrać właściwy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1538  
Nieprzeczytane 29-01-2012, 13:46
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Fakt-nie wiedziałem o tej możliwości. Ale małe sprostowanie [bo wypróbowałem właśnie] Na pierwszym obrazku pokazujesz aby wybrać "lista"-a wtedy to nic nie daje i jest tak jak na moim obrazku w poście 1535. Gdzie nic nie naciskałem.

Ale gdy się kliknie na strzałkę [którą zaznaczyłeś] i wybierze "miniatury" to jest rzeczywiście podgląd obrazka. W pozostałych przypadkach--przy wyborze lista, kafelki lub ikony--nadal brak podglądu. No i tylko nazwy naprowadzają co jest pod ikoną. Wybrałeś "lista" i widzę z prawej strony: screen001, screen002...screen004 A jak wybrać właściwy?


Należy kliknąć w MINIATURY!

Twoje sprostowanie jest zbędne!

"Przeczytaj uważnie co sam napisałeś:
Ale gdy się kliknie na strzałkę [którą zaznaczyłA ś] i wybierze "miniatury" to jest rzeczywiście podgląd obrazka. "


Mogłeś zajrzeć do profilu, tam jest podana moja płeć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1539  
Nieprzeczytane 30-01-2012, 21:05
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Mattax napisała;
Cytat:
Należy kliknąć w MINIATURY!

Dziękuję Ci bardzo, bo o tym pisałam.

Nic więcej nie będę pisać, bo nie wiem dlaczego tutaj robi się widły z igły, kiedy się odezwę.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #1540  
Nieprzeczytane 04-02-2012, 15:58
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Mam zainstalowany program pocztowy Outlook Express i codziennie dostaję na swój adres kilkanaście e-maili /reklamy/ z zasady od jednej instytucji, jak to skutecznie zablokować w Win.XP.
Będę wdzięczny za podpowiedż.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:22.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.