menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #8441  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 15:20
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CCCFE 71
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8442  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 15:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CCF2D F5
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8443  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 15:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CD57D ED
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8444  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 16:07
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

https://www.facebook.com/VidKOD/vide...oup_highlights
Stop pedofilii w KK! Dość Milczenia w Orszaku Trzech Króli na Rynku w Krakowie. 06.01.2019

Nie wszyscy się boją i się trzęsą ze strachu. Kropla drąży skałę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8445  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 16:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Pluto tematem dzisiejszym na tym wątku jest Trzech Króli – najbardziej bezsensowne święto kościelne.. ( 18,29 ) https://www.youtube.com/watch?v=wruhILkgDjE a nie moje sympatie partyjne.
waciunaszakochana!
uspokój się. Weź prysznic u przeora, przypudruj bruzdę i nie chlustaj byle czym bo to nie dokształt w OChaPie czy na WUMLu.
Ale do rzeczy.
Lud odbierający twoje wyziewy ma prawo wiedzieć jakie są drogi życiowe kaznodziei sekty ateistyczno-zdeformowanej.
Inaczej mogłoby się okazać że pod przykryciem działasz w tym departamencie jako podrzutek wysłany przez biskupa, prałata, albo innego Natanka, albo innego OKO z Rydzykiem włącznie. Albo inny uśpiony watykański agent wpływu.

a co do religijnych seansów to sama zeznawałaś, że byłaś chrzczona, skomunizowana i jakiś biskup tak cię wybierzmował że do dziś radośnie tą deformację wspominasz.
Tak że zanim czymś chluśniesz to zapytaj jakiegoś alumna czy warto.

No i mogłabyś w końcu wyznać jakiej partii dyndasz dziś za człona.
bo u Biedronia nie możesz
Ale u Bosaka już tak, bo ...... też na "b" a ty masz kłopoty
z czytaniem i rozumieniem

ale i tak cię...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8446  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 17:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Pluto36 obudź się ; to nie wątek polityczny więc spadaj z polityką , tu możesz pisać o swoim Bożku w którego wierzysz lub nie wierzysz. Możesz też napisać dlaczego kiedyś wierzyłeś a teraz nie latasz do kościoła co tydzień i w święta , /chwaliłeś się Lili/. Wielu seniorów pewnie ciekawi jak przestałeś się bać Boga i teraz on tobie służy jako pierwszy kamerdyner.Budzi cię goli i świadczy inne przysługi. Pluto tematem dzisiejszym na tym wątku jest Trzech Króli – najbardziej bezsensowne święto kościelne.. ( 18,29 ) https://www.youtube.com/watch?v=wruhILkgDjE a nie twoje sympatie i antypatie partyjne.Nie ględź to nie ten wątek mój miły matołku. Ja też mam do ciebie pytanie : do jakiej partii dynda dziś za człona Bóg Ojciec, Jezus i Duch Swięty bo u Biedronia nie może.
. Jest z czego się teraz pośmiać będę twój kawał upubliczniał. Myślałeś nad tym długo Pluto 36 ????


O chrzcie czy obrzezaniu jako osesek nie zawracaj głowę bo o tym decyduje opiekun a małe dziecko nic nie pamięta z pierwszych dni życia. Wiedza biologiczna się kłania.

Upubliczniłem i jak wyglądała manifestacja Stop pedofilii w KK! Dość Milczenia w Orszaku Trzech Króli na Rynku w Krakowie. 06.01.2019 W następnym roku możesz przyjechać i przebrać się za Przeora z Jasnej Góry w Częstochowie. Może ktoś ucharakteryzuje się na czarną madonnę będzie atrakcja w Krakowie bo turystów dużo.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-01-2019 o 18:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8447  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 20:44
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CD3A5 9D
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8448  
Nieprzeczytane 06-01-2019, 22:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
O chrzcie czy obrzezaniu jako osesek nie zawracaj głowę bo o tym decyduje opiekun a małe dziecko nic nie pamięta z pierwszych dni życia. Wiedza biologiczna się kłania.

waciudroganaszakochana!
to my ciebie współczujemy!
Jak cie ten biskup od prysznica jeszcze dodatkowo obrzezał to już jest paskudny skandal.


To jak ty teraz u boku Biedronia będziesz służyć? Za dziwoląga czy kobita z brodą będzie cie wystawiał na widok publiczny i kasiorę inkasował?
albo we formalinie dla potomnych. Też za biletem.

Bo to ciekawostek przyrodniczy jest, żeby biskup ateista zdegenerowanego po przebierzmowaniu kropidłem i olejkiem dodatkowo chrzcił scyzorykiem.

To nic dziwnego, że przy takim stanie umysła ganiasz jak kot z dziurawym pęcherzem po każdej możliwej sitwie partyjnej.

Takie eksperymenta to chyba tylko we wsi z Mogiłą mogli wyczyniać, bo gdzie.

ale obrzezanego i zbierzmowanego też cie KOCHAMY!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8449  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 07:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Pluto ,myślę że nie będziemy dalej dywagować o członku Trójcy Świętej Jezusie czy o innych członkach społeczności żyjącej w mieście Częstochowa i,pogrubiać litery by czytającym sugerować inne znaczenie słowa "członek" bo jest to po prostu prymitywne.Jesteś na forum ateistycznym napisałem ci specjalnie o Bogu w którego na pewno wierzysz stosując twoją metodę skojarzeń byś mógł się pośmiać , przy okazji pobluźnić . Dla mnie to nie jest śmieszne ale zniżyłem się do twojego poziomu.Pomyśl o tym jak będziesz się modlił do członka Trójcy Świętej Jezusa.

Św Paweł - wynalazca chrześcijaństwa https://www.youtube.com/watch?v=t3lNtMHl0vQ ( 33,21 )
Redaktorzy racjonalista.tv - Grzegorz Roman i Radosław S. Czarnecki - prezentują dziś osobę Św. Pawła z Tarsu i dyskutują nad znaczeniem tego świętego dla chrześcijaństwa w tworzeniu nowej religii. Sylwetkę św. Pawła greckiego faryzeusza, ortodoksyjnego wyznawcy judaizmu, a potem tak samo postępującego chrześcijańskiego purytanina świadczy dobitnie o skomplikowanej i neurotycznej osobowości tego człowieka.

Posłuchaj i się ucz bo masz duże braki wiedzy i ciesz się że chrześcijanie nie uznali obrzezania jako więzi z bogiem jako narodu wybranego ,a wprowadził inny obrzęd , chrzest. Na tym zakończyłem dyskusję w tym głupim temacie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8450  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 09:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Skończyłem czytać Magdaleny Okraska reportaż wydany w formie książkowej Ziemia Jałowa Opowieśc o Zagłębiu wydaną przez Trzecia strona . Zacytuję fragment książki "To samo dzieje się zawsze i wszędzie tam , gdzie niszczy się zakład-karmiciela .Bardzo szybko miasto pada na twarz - widać to jeszcze szybciej niż po ludziach .Zamyka się jeden po drugim punkty usługowe , w ich miejsce pojawiają się tańsze alternatywy albo nic. Piramidę Maslowa tnie się zawsze od góry .Najpierw rezygnuje się zatem z nierudymentarnej, bo położonej najwyżej ,potrzeby samorealizacji.A samorealizacja oznacza książki ,kino,atrakcje czasu wolnego,kawiarnie i restauracje- wszystko,co za pieniądze robi się samemu lub z innymi po pracy i poza pracą."

Jest to reportaż o miasteczkach Zagłębia i ludziach którzy podlegali procesowi transformacji po 1989 ludzi którzy wsiedli do pociągu przemian,o ich losach nie zawsze będących pasmem sukcesów.

Okraska pisze Ci, których kolorowy pociąg z napisem "transformacja" powiózł wesoło daleko w przód , nie są w stanie po trzech dekadach zrozumieć ,że ta sama zmiana zostawiła daleko w tyle setki tysięcy czy miliony ludzi z większych czy małych ośrodków . Nikogo z benificjentów sytuacji nie interesowały losy pana Heńka z prywatyzowanej huty,czy pani Marioli z niepotrzebnego nagle osiedlowego magla , czy pana Zdzisława z zamykanej odlewni. Po co , skoro kolorowy pociąg pędził przed siebie w stronę Europy , aby z niego nie wypaść ,trzeba było mocno się trzymać się na zakrętach ? Trudno odwracać się w pędzie.

Plan Balcerowicza był wyrokiem śmierci dla mniejszych ośrodków.Zycie , które od przedwojnia toczyło się wokół kopalni ,huty, odlewni czy wytwórni ,kilka razy zamigotało i przygasło.Z ust do ust powtarzano mantrę-sprzedać ,sprzedać , najlepiej z zyskiem .
Czyim ? Na pewno nie tych ,o których jest historia.
Książkę warto przeczytać bo czeka nas restrukturyzacja górnictwa i warto zastanowić się nad błędami naszej transformacji całego przemysłu w 1989 roku i mieć na uwadze że tam gdzie zamykamy kopalnię , żyją ludzie którzy mieszkają w małych miejscowościach gdzie poza jednym zakładem nie ma nic. Podpis łatwo złożyć ale trzeba też pomyśleć jakie ma to skutki .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8451  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 10:12
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CBD15 DB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8452  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 10:31
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CC3DD F8
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8453  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 10:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Oznacza to, że holenderscy katolicy muszą przygotować się na przyszłość bez kościołów. Kardynał Willem Eijk, arcybiskup Utrechtu i przewodniczący tamtejszego episkopatu zapowiedział, że wkrótce właśnie 1000 kościołów trzeba będzie zamknąć. Co się z nimi później stanie – wolelibyśmy nie wiedzieć. Prawda jest bowiem bolesna – bezbożnicy i poganie uczynią z nich sklepy, bary, i hotele, w których ubierać się, stołować i spać będą ludzie, którzy nigdy w życiu nie poznali Jezusa Chrystusa. W środku Europy!... http://www.fronda.pl/a/oto-bezmiar-a...DfAaUnkP5Zvvxg

Z tego wynika że Kościół Katolicki przeinwestował i nie wziął pod uwag trendów związanych z rozwojem szkolnictwa i wpływu na świadomość ludzi i na wiarę w bajki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8454  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 10:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CC1BE 2C
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8455  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 11:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

[quote=waclaw46][
Cytat:
SIZE="3"]Pluto ,myślę że nie będziemy dalej dywagować o członku Trójcy Świętej Jezusie czy o innych członkach społeczności żyjącej w mieście Częstochowa i,pogrubiać litery by czytającym sugerować inne znaczenie słowa "członek" bo jest to po prostu prymitywne
WACIUDROGA...naszakochana!
SKUP SIĘ!!!!
Samaś wyznała, żeś z członkiem ganiała jak głodny kocur z pęcherzem.... to musisz tego członka na własną pierś przyjąć.
I my o tym jak ty szastasz własnym organem obrzezanym przez TRÓJCĘ religijnych funkcjonariuszy a nie o innych społecznościach.
Cytat:
.Jesteś na forum ateistycznym napisałem ci specjalnie o Bogu w którego na pewno wierzysz stosując twoją metodę skojarzeń byś mógł się pośmiać , przy okazji pobluźnić .
gdybyś nie była rozedrgana emocjonalnie i nie szastała członkami na lewo i prawo, to byś pamiętała, że MY -kl. Frat jest świadkiem- tłumaczyliśmy ci jak komu dorozwiniętemu, że wierzymy w KRASNOLUDKI i w SIEROTKĘ MARYSIĘ a kol. Frat dodatkowo w KRÓLEWNĘ ŚNIEŻKĘ
Cytat:
Dla mnie to nie jest śmieszne
Dla NAS też. Dla nas każdy członek -nawet zdegenerowany biedronizmem i ateizmem jest cennym zjawiskiem przyrodniczem. Jak każdy element endemiczny.

Cytat:
Pomyśl o tym jak będziesz się modlił do członka Trójcy Świętej Jezusa.
już mówiłem, że ja .... do SIEROTKI MARYSI i KRASNOLUDKÓW bo lubie zsiadłe mleko i oscypki.
A ty jak rozedrgany sexmaniak swoje.. To chyba przez ten prysznic u biskupa masz te zaniki z pamięcią

Cytat:
] Na tym zakończyłem dyskusję w tym głupim temacie.
na NAS możesz liczyć, że będziemy czuwać abyś z ideologicznej linii ateistycznej nie zbaczała na manowce
i nie degenerowała się taplając obrzezane członki w religijne trzęsawiska.

pssst
To wciunaszakchana!
wyjaśnisz nam w końcu w jakim partyjnym grzęzawisku członkiem aktualnie jesteś?
Czy dalej drgać będziesz w ciemności?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8456  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 14:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Stańmy po stronie dzieci. Kościół, państwo a ofiary pedofilii. Spotkanie nt. pedofilii wśród księży. Oglądaj na żywo:
https://www.facebook.com/wyborcza/vi...5278328536047/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8457  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 15:42
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 618
Domyślnie

Mieliście moi mili możliwość zobaczyć co się dzieje w sprawie pedofili w kościele katolickim w naszym kraju i którzy posłowie starają się pomóc organizacjom pozarządowym które sprzeciwiają się zamiataniu tych spraw pod dywan.Spotkanie z politykiem z Niemiec pozwoliło zorientować się , jak rozwiązano temat przedawnień.Dla mnie jest dziwne że Państwo Polskie stoi z boku tych spraw a tylko dzięki uporowi posłanki Joanna Scheuring-Wielgus temat jest dalej kontynuowany.

STYCZEN 12 NIE dla pedofilii w kościele TAK dla Komisji Prawdyi organizatorzy Fundacja Nie Lękajcie się,Michał Wojciechowicz,Lepszy Gdańsk ,Jędzrzej Włodarczyk ,Piotr Seweryn Pawłowski -pozarządowiec prawnik zaangażowany społecznie , zapraszają na manifestację w Gdańsku
sobota o 18:00 – 21:00

Kontakt NIE dla pedofilii w kościele TAK dla Komisji Prawdy
https://www.facebook.com/events/367277380487731/
12 stycznia spotkajmy się pod pomnikiem hańby kościoła katolickiego, uosabianej przez pomnik prałata Henryka Jankowskiego.

Krótko i na temat:
☑ Chcemy usunięcia z Gdańska pomnika prałata Henryka Jankowskiego
☑ Chcemy zmiany nazwy placu
☑ Chcemy odebrania honorowego obywatelstwa Miasta Gdańska prałatowi Henrykowi Jankowskiemu
☑ Chcemy powołania niezależnej od rządu i kościoła Komisji Prawdy i Zadośćuczynienia, w celu zbadania wszystkich przypadków przemocy seksualnej księży wobec dzieci oraz faktu jej tuszowania przez funkcjonariuszy kościoła i państwa!

Tak na marginesie radzę niektórym seniorom przestać walić w klawiaturę i wypisywać morza liter by sobie popisać zdania na wyimaginowany temat . Przynajmniej raz w życiu zróbcie coś dla innych.Czy musicie w jesieni życia być tak prymitywni i ględzić nie wiadomo o czym .Starość jest żałosna , eutanazja na pewno rozwiązują problem. .

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-01-2019 o 18:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8458  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 16:09
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CBDDB 51
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8459  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 18:16
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net...&oe=5CC4FC 88
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8460  
Nieprzeczytane 07-01-2019, 19:05
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
[....... .Starość jest żałosna , eutanazja na pewno rozwiązują problem. .[/size]

waciudrogaukochananasza..... w wierze!!!

NIE chcemy cię do niczego zmuszać, ale skoro już jesteś tą starą
ględzącą żałosną purchawą to jak już wrzucasz takie melodie,

to czy nie uważasz, że autor/ka powinna tego chodzonego rozpoczął/a???

Byłby to niewątpliwy akt heroizmu.

[b]I TY MOŻESZ BYĆ SAMURAJCEM!!![/B]
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.