menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #641  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:19
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tetad
Tadeuszu a moze poradzisz jak rzucic palenie? Ja wiem ,ze nie wolno palic ...i chyba dlatego pale szybko ...(to byl zart) Zmagam sie z tym nalogiem bardzo dlugo , hipnoza,bioenergoterapia,akupunktura,wszczepiony kolczyk ...itd .itd..niestety wszystkie kuracje przegrywaja z moim nalogiem ...Niestety na "silna wole" nie mam co liczyc ..zawsze znajde dla siebie usprawiedliwienie pozdrawiam
Tereso, tak jak do tej pory codziennie po przebudzeniu mowie sobie wczoraj nie pilem tak od jutra bede sobie mowil ,ze wczoraj nie pilem i nie palilem . Prosze mi wierzyc ze tak sie stanie. Zachecam do nasladownictwa. Pozdrawiam!
  #642  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:32
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

soczek55
Całym sercem jestem z Tobą abyś wytrwał w swoich postanowieniach. Tego również życzę wszystkim chcącym uwolnić się od jakiegoś nałogu.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #643  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:41
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Tadeuszu

Cytat:
Napisał tadeusz50
UZALEŻNIENI
Zapamiętajcie sobie człowiek uzależniony od czegoś (wstaw typ uzależnienia) jest uzależniony od tego do końca swoich dni. Może nie (pić, palić, narkotyzować się, grać itd) ale uzależnienie zawsze może powrócić bez względu na naszą wolę. Tak twierdzą terapeuci i ja się do tego przyłączam.
Czy chcesz powiedziec ze ja caly czas jestem jeszcze uzalezniona??
  #644  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 17:49
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

TAK, TAK, TAK, TAK, TAK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
Uzależniona ale nie paląca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dopisane 3 czerwca godz 8.o5
PRZEPRASZAM
Po przeanalizowaniu swojej wypowiedzi stwierdzam, że popełniłem błąd. Nie każdy piący czy palący jest osobą uzależnioną. Uzależnionym jest się wtedy gdy M U S I M Y to zrobić tj. palic pić itd.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac

Ostatnio edytowane przez tadeusz50 : 03-06-2008 o 08:08.
  #645  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 18:43
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
soczek55
Całym sercem jestem z Tobą abyś wytrwał w swoich postanowieniach. Tego również życzę wszystkim chcącym uwolnić się od jakiegoś nałogu.
Tadeusz jak zwykle sie z Toba zgadzam ,ale zycie jest tak skomplikowane ,ze nigdy niczego nie mozna zalozyc,ze sie uda ja nigdy nie mowie ,ze gdzies dojde, gdzies dojade cos ,osiagne etc.Mam Tadeuszu taka nature ze zawsze mowie ze cos zrobilem jak zrobie.Jesli idzie o palenie , tak samo nie powiem ,ze juz nie pale nigdy , zawsze bede mowil w czasie terazniejszm nie przyszlym.Pozdrawiam.
  #646  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 19:08
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

świadomość że jest się uzależnionym jest bardzo ważna, można się wtedy kontrolować wiedząc że wystarcz tylko jeden raz sobie odpuścić.
  #647  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 19:16
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Tadeuszu

Cytat:
Napisał tadeusz50
TAK, TAK, TAK, TAK, TAK.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !
Uzależniona ale nie paląca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

co powiesz w takim razie na to moje przerwanie palenia i pozniejsze tylko podpalanie cudzesow prze 16 lat?? Jezeli bylabym uzalezniona to zaczelabym palic "full time".. tak??
  #648  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 19:19
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Ja swojego zdania nie zmienię, popra mnie inne osoby uzależnione.Jeśli wiesz lepiej to po co pytasz??
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #649  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 19:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Czyli

Cytat:
Napisał tadeusz50
Ja swojego zdania nie zmienię, popra mnie inne osoby uzależnione.Jeśli wiesz lepiej to po co pytasz??

Z tego wynika ze sa trzy typy: nieuzalezniony, uzalezniony i tylko troche uzalezniony..
  #650  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 20:00
dagmara dagmara jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 268
Domyślnie

jest jeszcze palacz bierny.
  #651  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 20:04
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

A czy można być trochę w ciąży?? to do trochę uzależniony
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #652  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 20:09
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Uśmiech Można

Cytat:
Napisał tadeusz50
A czy można być trochę w ciąży?? to do trochę uzależniony
być trochę w ciaży w wyobraźni Tadeuszu, niejedna z nas była "trochę w ciąży" a potem okazywało się to "bycie pomyłką".
  #653  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 20:16
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu mylisz pojęcia. Nie byłyście trochę w ciąży a pomyliłyscie się. Powtarzam nie można być trochę w ciązy i to nie jest moja wyobrażnia.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #654  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 21:40
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tadeuszu

Cytat:
Napisał tadeusz50
Basiu mylisz pojęcia. Nie byłyście trochę w ciąży a pomyliłyscie się. Powtarzam nie można być trochę w ciązy i to nie jest moja wyobrażnia.
to był żart.
  #655  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 21:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Lubię pożartować lecz na temat uzależnienia i przemocy wobec dzieci jestem śmiertelnie poważny. Taka moja skaza, myślę, że pozytywna.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #656  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 22:03
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tadeuszu

przeżyłam kiedyś piekło z uzależnionym od alkoholu, z punktu widzenia żony alkoholika to piekło wygląda zupełnie inaczej niż z pozycji uzależnionego. Nie wiem, które piekło jest gorsze myślę że jednak piekło żony i dzieci jest gorsze.
  #657  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 22:14
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Basiu rozumiem Ciebie i to co przeżyłaś. Jednak nie mogę zaznaczyć tego, że gdy piłem nie używałem przemocy fizycznej ani nie awanturowałem się. Szedłem spać. Oczywiście tragedię pychiczną z moim piciem przezywała śmiertelnie chora żona i dzieci. Tak czy tak jestem alkoholikiem obecnie trzeżwym.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #658  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 22:28
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
przeżyłam kiedyś piekło z uzależnionym od alkoholu, z punktu widzenia żony alkoholika to piekło wygląda zupełnie inaczej niż z pozycji uzależnionego. Nie wiem, które piekło jest gorsze myślę że jednak piekło żony i dzieci jest gorsze.
Tak masz racje czesto widok pijanego czlowieka jest najlepszym kazaniem jakie na ten temat mozna wyglosic , wiem bo mnie zona filmowala,ale mnie jesli to w ogole mozna nazwac plusem po pijanemu mowe odejmowalo i chociaz tyle ,ze w domu nie bylo awantur nigdy to akurat mojej rodziny nie spotkalo. To co pisze absolutnie nie jest usprawiedliwieniem picia .Nie marze w bym mial w przyszlosci perly, drogie kamienie miliardy na koncie, marze by tem koszmar juz nigdy nie powtorzyl sie ,Tak bardzo kocham zycie ,zycie bez alkoholu.Pisze o tym czesto bo wychodze z zalozenia ,ze nigdy nie powinienem zapominac kim jestem a jestem niepijacym alkoholikiem. Pozdrawiam
  #659  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 22:42
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Tadeuszu, Soczku

życzę Wam żebyście wytrwali, osobiście wierzę że dacie radę. Pozdrawiam.
  #660  
Nieprzeczytane 02-06-2008, 23:17
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Jak ktoś przeczyta Wasze zwierzenia i rady i nie rzuci,to jest kiep!
A propos powrotu,to i ja byłam o krok od zguby.Pokłóciłam się z moim staruszkiem łokropnie,beczałam itd.itp.On trzasnął drzwiami i wyszedł,a ja do syna-daj mi papierosa ,bo się wścieknę!!!A dziecko/21lat/zabroniło mi tak bardzo ,że oprzytomniałam w jednej chwili-po prostu uratował mnie!Przyrzekłam sobie,że nigdy tak nie postąpię,teraz ze wstydu!
Daj Boże, abym dotrzymała słowa.
Zamknięty Temat

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.