menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4001  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 12:55
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
I ja tak będę robić od następnego roku jak kama5 - ambulatoryjnie i co roku, a w ośrodku mieszkać nie muszę, jeno by tylko bliziutko znaleźć jakąś kwaterkę i w fajnej miejscowości i już. W końcu czy tu, czy tam zapłacić i tak trza. Nie będę nerwowo wyczekiwać po 2 lata na kiedy i gdzie. Sama se wybiorę termin, miejscowość i ośrodek, o!
Hala nie wiem jak to u ciebie wyglada z grupa jam mam grupe osoby niepelnosprawnej umiarkowana przyznana przez komisje lekarska w PCPR i co drugi rok skladam wniosek o dofinansowanie z PFRON nie jest to duzo bo w granicach 700 zl ale jak jedzie sie w sezonie zimowym lub wczesna wiosna to ceny sa nawet przystepne i wybieram sobie termin i miejsce sam np dutygodniowy turnus w marcu tego roku w ladku zdr kosztowal 890zl w turnusie jest zakwaterowanie wyzywienie i dwa zabiegi dziennie a dodatkowe zabiegi mozna sobie dokupic korzystam z tej formy jusz od 10 lat i jestem zadowolony fakt ze wybieram ladek bo jest tam najtaniej a zabiegi mi odpowiadaja moim schorzeniom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4002  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 14:57
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
Witam, czy na takie leczenie sanatoryjne ambulatoryjne można wyjechać do każdej miejscowości, czy musi to być miejscowość z którą NFZ ma podpisaną umowę.Pozdr
NFZ musi mieć z danym ośrodkiem podpisaną umowę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4003  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 15:08
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
"Hala nie wiem jak to u ciebie wyglada z grupa..."
Już mi się skończyło. Miałam przyznaną też w stopniu umiarkowanym na 3 lata, ale nie starałam się o dalsze. Po prostu machnęłam ręką, bo te komisje patrzą na człowieka jak na intruza, choć starałam się tylko o samą grupę. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4004  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 15:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Hala trzymam kciuki za wszystkie Twoje przedsięwzięcia, rozumiem...termin mój nie pasuje za bardzo mojej szefowej, ale poradzi sobie- dla mnie pasuje wrzesień- październik idealnie.
Dzięki Uleńko
Szefowa musi Ci dać urlop, czy jej się podoba, czy nie. Mnie kilka lat temu przyznano w czerwcu. Koniec roku szkolnego, ja z podaniem o urlop. Nie pasowało jej i wcale się nie dziwię, ale musiała dać, bo jakby coś mi się ze zdrowiem stało, to mogłabym ją pozywać do odpowiedzialności. Tego się szefowie boją.
Cieszy mnie, że termin Ci odpowiada
Pozdrawiam cieplutko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4005  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 16:43
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

A ze mną NFZ dąży do "zera". Dzisiaj mój numer to: 173! A co!

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4006  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 17:57
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
A ze mną NFZ dąży do "zera". Dzisiaj mój numer to: 173! A co!

Ja z nr 70 czekalem na przydzial 6 tygodni.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4007  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 18:05
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Już mi się skończyło. Miałam przyznaną też w stopniu umiarkowanym na 3 lata, ale nie starałam się o dalsze. Po prostu machnęłam ręką, bo te komisje patrzą na człowieka jak na intruza, choć starałam się tylko o samą grupę. Pozdrawiam
Hala szkoda ze odpuscilas grupe ja pierwsza dostale na dwa lata a na nastepnej komisji dostalem jusz na stale a z grupy sa nieduze ale wmirne kozysci mozna odpisac leki doplaty do turnusow rechabilitacyjnych czy tez za uzytkownie samochodu na dojazdy na rechabilitacje zawsze uzbiera sie sporo kasy przy rozliczeniu ze skarbowka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4008  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 20:35
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
A ze mną NFZ dąży do "zera". Dzisiaj mój numer to: 173! A co!

Nieźle zalazłeś im za pazury
Fotka
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4009  
Nieprzeczytane 09-07-2014, 22:15
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 807
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
Witam, czy na takie leczenie sanatoryjne ambulatoryjne można wyjechać do każdej miejscowości, czy musi to być miejscowość z którą NFZ ma podpisaną umowę.Pozdr

Musi być podpisana umowa z daną miejscowościa ( uzdrowiskiem )Chciałam wyjechać z przyjaciółką z Wrocławia i nie wyszło nam, bo NFZ we Wrocławiu nie miał tej miejscowości na liście.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4010  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 08:04
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam, bardzo dziękuję za informacje. Tak też myślałam, że muszą być podpisane umowy z konkretnymi uzdrowiskami. Szkoda, ze nie można wyjechać tam gdzie się wymarzy, ale może to i dobrze? moze w odwrotnej sytuacji byłby większy bałagan i trzeba by czekać zdecydowanie dłużej, np. tak jak na normalny wyjazd sanatoryjny.
Do Hali - wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, mają jeszcze jeden plus, cena jest niższa niż w przypadku typowo prywatnego wyjazdu, nawet gdybyśmy nie uzyskali dofinansowania z PFRON. Poza tym można wybrać sobie odpowiedni dla siebie termin, miejscowość a w niektórych uzdrowiskach są trzy zabiegi dziennie od poniedziałku do soboty, co przy 2 tyg.pobycie daje 36 zabiegi. Jest to istotne, gdyz większość uzdrowisk oferuje po 2 zabiegi od poniedziałku do piatku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4011  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 08:47
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał gosiam
"...Do Hali - wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne, mają jeszcze jeden plus, cena jest niższa niż w przypadku typowo prywatnego wyjazdu, nawet gdybyśmy nie uzyskali dofinansowania z PFRON. Poza tym można wybrać sobie odpowiedni dla siebie termin, miejscowość a w niektórych uzdrowiskach są trzy zabiegi dziennie od poniedziałku do soboty, co przy 2 tyg.pobycie daje 36 zabiegi. Jest to istotne, gdyz większość uzdrowisk oferuje po 2 zabiegi od poniedziałku do piatku.
Witam. No, trudno. Nie postarałam się o przedłużenie, czy tam dalszy ciąg grupy, to moja strata. Zresztą, aby było dofinansowanie, to trza im przedstawić zaświadczenie o zarobkach i swoich i męża, więc może by stwierdzono, że mnie się nie należy, bo np. mamy na osobę o 1.00 zł za dużo Uściubiam sobie przez rok pieniążków i będę jeździć ambulatoryjnie rok w rok z NFZ i jak dobrze pójdzie, to na 3 tygodnie Dzięki i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4012  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 14:57
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

U mnie już prawie półmetek. Teraz mam min.krioterapię, super, codziennie po 2,5 minuty w -130, potem kilkanaście minut na ćwiczenia rozgrzewające mięśnie, no i inne zabiegi w dalszym ciągu. Jest ok.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4013  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 21:10
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

160...159...158... I zbaw mnie NFZ-cie od długiego oczekiwania...

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4014  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 22:11
B.Sz's Avatar
B.Sz B.Sz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Łódz
Posty: 361
Domyślnie Witam

mam pytanie
czy mogę ubiegać się o sanatorium po operacji?
bardzo proszę o podpowiedz
__________________
Barbara
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4015  
Nieprzeczytane 10-07-2014, 22:24
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 807
Domyślnie

Są sanatoria poszpitalne i o tym decyduje lekarz prowadzący.
Zapytaj czy masz szanse i czy wystawi takie skierowanie.
Powodzenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4016  
Nieprzeczytane 11-07-2014, 07:40
jadwiga54 jadwiga54 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Łódź
Posty: 1
Domyślnie Sanatorium Książe Józef w Nałęczowie

Totalne dno! Nie wprowadzajcie ludzi w błąd! Piękne zdjęcia, a wystarczy zobaczyć jak dziadowski jest pokój 107. Może wkleicie zdjęcia? Pokój jednoosobowy, który jest przeznaczony dla dwóch osób! Łazienka z toaletą wydzielona z pokoju o wielkości 1,5 m na 1,5 m. To uwłaczające! To nie jest miejsce dla chorych ludzi, którzy są skierowani do sanatorium przez NFZ. Odradzam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4017  
Nieprzeczytane 11-07-2014, 09:57
honorata20 honorata20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie Pytanie..

Witajcie kochani. Zaglądam do Was od niedawna. Wczoraj przeczytałam w przeglądarce,że pojedziemy z mężem do Trytona w Świnoujściu. Jeśli ktoś może mi coś powiedzieć o tym ośrodku,będę wdzięczna.Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4018  
Nieprzeczytane 11-07-2014, 18:48
ula1256 ula1256 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2014
Miasto: Konin,wielkopolskie, Polska
Posty: 16
Domyślnie

Cytat:
Napisał honorata20
... pojedziemy z mężem do Trytona w Świnoujściu. Jeśli ktoś może mi coś powiedzieć o tym ośrodku,będę wdzięczna.Pozdrawiam serdecznie
Witaj Honorato Zajrzyj pod ten adres, który znalazłam http://www.nasze-sanatorium.pl/forum....php?f=4&t=281
Zapowiada się dobrze. Życzę przyjemności
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4019  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 08:25
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Gdyby to NFZ miał taką kondycję... Tymczasem gdy dziennie schodzi około 50 numerków,- to przy moim numerze: 107, za dwa dni będę miał: ZERO!

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4020  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 08:35
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Jak już ze swoim numerkiem: "107" dojdę do wielkości: "ZERO", to pozostanie mi tylko klub...

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.