menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #941  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 00:49
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

A ja w moi FF mam trzy cieniutkie paseczki-jeden z nazwą okna,drugi pasek menu i trzeci nawigacyjny , a więc w prawo,lewo ,odśwież,kasuj,home.I to mi wystarczy do wszystkiego,cała reszta w dół moja! A kopiuj,wytnij,wklej jest przecież w prawej łapce myszy,łącznie ze sprawdzaniem pisowni.Co do tłumaczenia to mam zakładkę do googla narzedzia językowe http://www.google.pl/language_tools?hl=pl I finito.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #942  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 01:08
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Pokazałabym,ale nie wiem jak się robi ten tzw zrzut ,aby Wam to pokazać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #943  
Nieprzeczytane 22-01-2011, 09:01
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stefan
Dobrze chociaż, że masz przycisk Odśwież - b.ważny, bo b.często używany.
Ja nieśmiało dodam do tego, że i na klawiaturze jest taki przycisk.
Nazywa się F5.
Pod "widok" też jest
Odpowiedź z Cytowaniem
  #944  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 18:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał wawik
Witam w Nowym Roku.
Czytałem tu o liczniku odwiedzin z możliwościa zainstalowania na swojej stronie, ale wzieło i uciekło i nie mogę się doszukać.
---3 kolumnowy


to użyłem u siebie, czyli 2 kolumnowy w obu ustawiłem na 30 flag państw. Myślę że wystarczy.


1]Na czerwonym „profile” o klikaniu za każdym razem nie piszę bo to jasne.
2] Moi znajomi
3] Zarządzanie profilem->>dodaj nowe bloki, ale jak otworzy się w prawo napis „bloki zawierające informacje………..” to nie jedź w prawo bo to tylko informacja. Pozostań na dużym [pierwszym] prostokącie. Klik „dodaj nowe bloki”.To środkowy napis.
4]Po lewej „stwórz blok z własną zawartością i wybór>>> profil wybierz
5] Masz wpisać tytuł „Odwiedziny” –tam gdzie „tytuł”
6] wklejasz jeden z linków w ramkę prostokąta poniżej. Mój zaznaczyłem. Ten górny jest na 3 kolumny [będzie szerszy] uznałem że może wadzić na profilu. Niech się wydłuża gdy przybywać będzie flag. Przybywają w miarę odwiedzin zagranicznych. Ja to ściągałem, ustawiałem jak sobie życzę. Masz gotowca—link. Weź może ten co użyłem na dwie kolumny.. Będzie taki sam jak mój. Oba ustawiłem na pobieranie do 30 flag.
7] Po wklejeniu linku pod spodem linku [bez odstępu]—licznik uruchomiono [lub działa] od …………….no i wpisz datę.
8] Zauważ „zapisz zmiany”. Pod tym wszystkim. Trzeba zapisać. Nie zaznaczaj oczywiście „ukryj tytuł bloku”

Obejrzyj profil. Czyli na czerwonym pasku „profile”>>mój profil

Jak widać kod [ bardzo długi] wklejony na seniorka przechodzi w obrazek. Konieczny Twój adres mail i prześlę oba kody zapisane w Worda. Oba kody, ale doradzam ten co użyłem. Niech rośnie w dół, a przynajmniej wiem, że szerokością nie zawadza na profilu. Porównaj szerokości obrazków liczników, to Cię przekona do 2 kolumnowego.

http://www.flagcounter.com/index.html stąd się pobiera. Najpierw trzeba ustawić parametry [ile kolumn i flag] Oraz czy przy flagach wyświetlać kod kraju jak PL, USA, FRA itd.

PS.Jak wygląda i liczy, to widać na moim profilu.

Ostatnio edytowane przez Kazik : 24-01-2011 o 20:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #945  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 18:58
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luizka
Przez ten hosting wkleisz wszystko, bo przez spinacz jest ograniczona wielkość

http://www.iv.pl/
Pisałem kiedyś że się zraziłem, bo przeglądając stary wątek ze zdziwieniem stwierdziłem że znikły obrazy. Nie tylko u mnie. Używam Banana lub ImageShare [bo tam trzyma obrazki moje już 3 lata] Bo na Tiny [używałem] trzeba się teraz logować często a tego nie lubię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #946  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 19:07
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Alsko !
Prędzej niż sądziłam muszę prosić o" rozwinięcie tematu" Niby wszystko dobrze ,ale jest jedno małe "ale"Otóż mam dwie możliwości ,albo wklejam miniaturki-wiadomo ,zdjęcie wiele traci,albo pełny rozmiar i wtedy jest gigant ,który wyłazi poza kompa, a jakaś sensowna wielkość ani rusz.Najlepiej zaprezentuję to.

Jak to kliknę, to pisze że to jpg nie istnieje. A to dopiero 4 dni od wklejenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #947  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 20:34
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Pokazałabym,ale nie wiem jak się robi ten tzw zrzut ,aby Wam to pokazać.
http://www.programs.pl/program,981,G...intScreen.html tu pobieranie

http://www.gadwin.com/printscreen/ a tu opis. Wygodny i to używam do zrzutów. Miałem przedtem screeshotek ale ten lepszy i łatwiejszy. Na zakładce "obraz" trzeba zdjąć haczyk przy "zmień rozmiar". Łatwo się robi zrzut części ekranu którą wybiorę. Jest w rozmiarze normalnym, czyli czytelne i nie potrzeba zmniejszać lub "przycinać". Ustawia się sam na pasku obok zegara przy każdym uruchomieniu kompa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #948  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 20:46
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Pytała o to Weronika. Może już nie potrzebuje, ale przyda się może nowym lub "gościom".

Proszę przez pół godziny tu nie pisać, aby posty były kolejne. To SpeedyShare obsługa. W ostatnim poście będzie że zakończyłem wysyłkę. Dziękuję.


Ładujemy do 200 MB [zalogowani do 2 BB] Upload more files at once [załaduj więcej plików jednocześnie] Klik w to i otwierają się kolejne linijki. Tu zrobiłem 4, ale próbowałem do 21 i nadal można było robić więcej. Browse—to załaduje do każdej linijki po jakimś pliku. Fotka, PPS, utwór muzyczny a nawet inne. Jeżeli w ostatniej chwili decyzja że fotki nr 4 nie chcemy hostingować, to klikniemy „remove” i linijka zniknie. Bo hosting będzie jednocześnie wszystkich—przycisk na dole. Jak załadowaliśmy np. 30 piosenek mi PPS to będzie przerwa na kawę. Zanim zakończy i zaczniemy zbierać linki. W dalszej części pokazałem to na jednym linku. W przypadku załadowania np. 30 szt. to będzie tyle linków jeden nad drugim. Warto by sobie na kartce zapisać co jest jako pierwszy link [tytuł] a co każdy następny.



1 –browse klik i ukarze się [sami wybierzemy] co chcemy załadować. Klik w to i jak się zaniebieszczy, to klik w „otwórz”. Potem w/g strzałki [4]


Okno skąd pobierano znika. A mamy teraz kliknąć aby ładowało gdzieś na serwer. Zaznaczylem że w pasku pojawiła się nazwa tego PPS.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #949  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 20:48
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie



Otrzymaliśmy link bo skończyło hosting.



Po skopiowaniu wkleiłem w post, dodałem tytuł i wysłałem. Ktoś to widzi na wątku i będzie chciał pobrać—następny obrazek.



Ktoś kliknął w link postu i ma teraz tak




[Prawym] klika w napis [tytuł] i pojawia się obok okno. Wybieram „seve target as” lub „zapisz jako”. U mnie jest po ang.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #950  
Nieprzeczytane 24-01-2011, 20:53
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

[Prawym] klika w napis [tytuł] i pojawia się obok okno. Wybieram „seve target as” lub „zapisz jako”. U mnie jest po ang.




1 ---wybieramy miejsce zapisu. Nie wybieram „pulpit”, lecz folder docelowy z na PPS-y
2---klikam zapisz
3---no i ładuje. A jak skończy to pojawi się nowa ikona w zbiorze PPS. U mnie wyglądają tak jak widać.


http://www.speedyshare.com/ ---to jest SpeedyShare Po otworzeniu dodaję stronę do ulubionych, a stamtąd wyciągam link. Po otwarciu listy „ulubione” [jak już dałem tam to SS—to klikam i TRZYMAM prawy przycisk na tym linku. Jadę na dół i upuszczam go na pasku szybkiego uruchamiania. Obraz następny to jak to wygląda u mnie.



Strzałka pokazuje gdzie mam dowieźć [trzymając wciśnięty prawy przycisk] I tam upuścić. Przybędzie koleiny hosting. Jak widać mam pod ręką sporo tego. Ale napisy nie aktualne—poprawię. Np. przeklej.pl nie miał limitów pobierania za darmo [czwarty od dołu] ale ograniczyli do 50 MB a resztę można dokupić. Ściąganie z YT mam opracowane dawno, ale zrobię chyba nowe lepsze i więcej obrazków.



Wróćcie do obejrzenie pierwszego obrazka w tej serii. Widać że jest pod napisem linijka z dołkiem „upload”, a obok słabo widoczny „search”. Wystarczy w niego kliknąć i pod nim będzie dołek a na dole przycisk „search for files”. Wpisałem „Jive” i wyszukało wiele utworów [tylko ze SpeedyShare] Można zaznaczyć trzecie kółko, to jeszcze poszuka na RapidShare. No ale do szukania piosenek i PPS to używam co innego. To podałem jako mało użyteczną ciekawostkę.

Wysyłanie zakończone –SpeedyShare.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #951  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 15:30
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie Cześć

Mam taki problem.Odkurzacz albo CCleaner usunął mi listę adresów stron w Internet Explorer.Jak była mogłem w każdej chwili na szukaną stronę wejść.Po jej zniknięciu mam problem ze znalezieniem.Czy jest jakaś sztuczka żeby ją odzyskać.
Druga sprawa.Czy ktoś korzysta z automatycznego włączania Modułu "Szybkie czyszczenie dysku" programu Odkurzacza przy każdym starcie systemu.Czy to jest wskazane?
M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #952  
Nieprzeczytane 28-01-2011, 17:13
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie Odkurzacz

Jeśli chodzi o program “Odkurzacz”, to jest wskazane że najpierw należy uruchomić - “Szybkie czyszczenia dysku”, jednak nie przy każdym starcie, bo i po co?
Jeśli zaś chodzi o odzyskanie utraconych plików, przez – Odkurzacza, to program ten wykonuje kopie bezpieczeństwa i lokuje je w: katalogu “Backup”, skąd można je bezproblemowo – przywrócić. Jest tam wykaz wszystkich odinstalowanych plików.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #953  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 15:42
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie Cześć gerd

Dzięki, wszystko jasne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #954  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 18:55
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Miweciu

Nie używam odkurzacza tylko CleanGP i CCleaner. W tej kolejności.

Nie usuwa "ulubione" ani tytuły otwierane na cienkim paseczku Google, który widać też teraz jak tu piszę. Na tym pasku są "sidewiki" i "zakładki"--to dla orientacji o czym piszę. To nie znika, więc co jeszcze może znikać?

Oczywiście "historia przeglądania stron". Ciasteczka. To znika. Znikają wszystkie logowania trwałe, czyli na KSC również.

No to jakie adresy znikają z IE? Które na dodatek są wygodne i potrzebne? Zaciekawiło mnie to, ale nie wiem o co może Ci chodzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #955  
Nieprzeczytane 29-01-2011, 19:10
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 830
Domyślnie

Może o to chodzi

Odpowiedź z Cytowaniem
  #956  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 10:56
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie Właśnie o to chodzi

Cytat:
Napisał elik13
Może o to chodzi


Kaziu, elik13 pomógł mi i pokazał o co mi chodzi.Albo Odkurzacz albo CClener za każdym razem usuwa mi te adresy.Ale chyba muszę się z tym pogodzić.Coś za coś.
Dzięki elik13 za zrzut.
Kaziu dzięki za zainteresowanie.
M
Odpowiedź z Cytowaniem
  #957  
Nieprzeczytane 30-01-2011, 11:10
elik13's Avatar
elik13 elik13 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 15 830
Domyślnie

Mieczysławie
wg. mojej wiedzy (malutkiej )
to ccleaner czyści Ci pasek adresów.
Ja mam tak zaznaczone i nie rusza adresów.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #958  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 00:21
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie Próba PPS czyste amatorstwo

Po 2 latach od pierwszego kontaktu w moim życiu z komputerem postanowiłem zrobić PPS.Jeżeli to przejdzie i będzie można odtworzyć obraz i muzykę to już dla mnie będzie sukces. uwagi i porady mile widziane pozdrawiam fezóJ

http://www.speedyshare.com/files/266...PSkorekta.ppsx
Odpowiedź z Cytowaniem
  #959  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 09:46
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał fezóJ
PPS.Jeżeli to przejdzie i będzie można odtworzyć obraz i muzykę to już dla mnie będzie sukces. uwagi i porady mile widziane pozdrawiam fezóJ
Józefie, usiłowałam otworzyć, ale mi się nie udało.
Być może z mojej winy, bo jestem zielona w te klocki
Program PPViewer odmówił, bo pps jest w innym formacie. Windows Media Player informuje, że plik ma rozszerzenie ppsx, wobec czego otworzyć go nie jest w stanie.
Komputer poradził mi Firefoxa, ale FF nie otwiera, nie podając przyczyny.
A program OpenOffice.org chce znać rodzaj filtra.
Mam system W XP.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #960  
Nieprzeczytane 04-02-2011, 10:25
Krycha.'s Avatar
Krycha. Krycha. jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 52 224
Domyślnie

Cytat:
Napisał fezóJ
Po 2 latach od pierwszego kontaktu w moim życiu z komputerem postanowiłem zrobić PPS.Jeżeli to przejdzie i będzie można odtworzyć obraz i muzykę to już dla mnie będzie sukces. uwagi i porady mile widziane pozdrawiam fezóJ

http://www.speedyshare.com/files/266...PSkorekta.ppsx

Otworzyłam w PowerPoint Viewer, obrazy ładnie się otwierają, dźwięk słychać tylko przy slajdzie 9 - krótkie wyładowanie burzy, reszta nie ma dźwięku.
Pozdrawiam i życzę dalszych dobrych wyników. Mam W-7
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.