menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #133621  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 23:17
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

https://psy-pies.com/artykul/nielega...ecie,1078.html
Nielegalne walki psów stan obecny w Polsce i na świecie

Warto poczytać.
Nie wiem jak czytający ale dla mnie nie ma większego zboczenia.

W mojej rodzinie jest owczarek zabrany takiemu gangusowi właśnie jako szczeniak.
Jego pan-co za dumna nazwa-siedzi. W Poznaniu.
Pies jest w najlepszej szkole w Krakowie, ale nie można oduczyć go agresji.
Tylko do psów do ludzi jest łagodny.
Tak zaczęto go szkolić
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133622  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 23:24
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Widziałeś kiedy psy po walkach, bez uszu, bez oczu, bez łap, bez jaj. Czekam na takie widoki w pisie. Suki raczej w walkach nie biorą udziału.

Nie widziałem... ale jak w PiSie to chętnie popatrzę..
Błaszczak skaczący do gardzieli Sasina, Macierewicz wysysający posokę z Yoya, Ziobro odgryzający obie kończyny Morawieckiemu a ringu pilnują kohorty moherowych staruszek wiernych partii KACZYŃSKIEGO jak Leninowi tow KRUPSKA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133623  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 23:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Nie licz na to.

Natomiast będziesz widział jak Kidawa odgryza jądra Biedronia.
Zważywszy dzieło protetyka jakim się chwali,
Bobek będzie wyglądał właśnie tak jako pisał ci to kolega z lubością.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133624  
Nieprzeczytane 21-01-2020, 23:37
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Program KASTA.
Kawa na ławę sędzia i komornik.
Z imienia i nazwiska, miejsce pracy, zachowanie.
Brawo za program .

Jeszcze sędzia Tuleya.
Ten mąż uczony chyba chory na umyśle został, bo wystąpił w arabskiej telewizji al-jazira czy jakoś tak, skarżąc się na dyktaturę w Polsce.
Biorąc pod uwagę widownie przed którą wystąpił, zrobił Polsce wspaniały fame.

Niemniej dyscyplinarka powinna być.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133625  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 07:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

PiSoprawda całą dobę

Cytat:
Kasta" w TVP Info. Ujawniamy drugie dno historii pani Barbary. Te informacje nie pojawiły się w materiale
"Kasta". W programie TVP Info przedstawiono historię pani Barbary, która została eksmitowana ze swojego mieszkania. Jak mówi WP Zenon Procyk, były prezes spółdzielni, eksmisja odbyła się "tylko w teorii", bo "w praktyce Barbara tam nie mieszkała". - Nie płaciła czynszu, miała długi

Pierwszy odcinek programu "Kasta" był poświęcony Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze z Olsztyna. Opisano historię pani Barbary, która w 1998 roku miała być wyrzucona z własnego mieszkania razem z mężem i szóstką dzieci. Była w dziewiątym miesiącu ciąży. Po eksmisji okazało się, że w ich mieszkaniu zamieszkała córka księgowej ze spółdzielni.

Sprawa trafiła do sądu i ciągnęła się przez 16 lat. Interweniowała senator Lidia Staroń, która również wystąpiła w pierwszym odcinku programu "Kasta".

W programie pojawia się postać Zenona Procyka, byłego prezesa spółdzielni Pojezierze. Lata temu postawiono mu 20 zarzutów - w tym dotyczący wyłudzenia mieszkania od ciężarnej pani Barbary. Został aresztowany, a później uniewinniony. W efekcie Procyk otrzymał prawie 1,7 mln złotych odszkodowania w związku z 20 zarzutami, z których został uniewinniony.

https://wiadomosci.wp.pl/kasta-w-tvp...0036937418369a

dla formalności ..... Staroń to ten kryproPiS w senacie na etacie.

psst
Czy KACZYŃSKI i PiS nie mógłby płacić czynszu spółdzielniom za te biedne i udziecione rodziny którym z 500+ nie starcza?
Albo chociaż TVP???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133626  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 07:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I obrzydliwie zbrzydzony ....GOWIN

Cytat:
Polityk Porozumienia Jarosława Gowina: – To jasne, że szefowi nie podoba się sposób, w jaki to wszystko jest przepychane i dociskane kolanem, przepraszam, "na chama". To my zgłaszaliśmy poprawki do projektu ustawy o sędziach, to my próbowaliśmy rozmawiać z opozycją. I chcemy rozmawiać nadal. Nie jesteśmy siepaczami.

Styl Ziobry nie trafia do Gowina
Wicepremierowi Jarosławowi Gowinowi nie podoba się styl, w jakim ustawę dyscyplinującą sędziów forsuje minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i jego ludzie.

Szef resortu nauki i lider Porozumienia mówi o tym wprost: – Ja, jako minister sprawiedliwości [w rządzie PO-PSL - przyp. red.], próbowałem reformować sądownictwo w sposób zupełnie odmienny od pana ministra Ziobry. I mam na myśli nie tylko szczegółowe rozwiązania, ale także pewną kulturę reform, czyli próbowałem reformować sądownictwo w taki sposób, w jaki skutecznie zreformowałem polskie uczelnie. Poprzez dialog – przyznał polityk w Polsat News.

W takim momencie szczypać Ziobrę, to też trzeba mieć "cojones" – komentuje z uśmiechem medialną aktywność Gowina jego kolega z rządu.

I jak zwykle za ZAMORDYZMEM ZIOBRY łapę podnosił /ale się nie cieszył /
robaczek taki płaski i biały unurzany w ścieku....
A co do cojones to on bardziej na makaron wygląda ..........bezjajeczny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133627  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 07:54
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
PiSoprawda całą dobę

Czy KACZYŃSKI i PiS nie mógłby płacić czynszu spółdzielniom za te biedne i udziecione rodziny którym z 500+ nie starcza?
Albo chociaż TVP???

Już niedługo 500+ będzie zabrane, bo pieniądze przed oddaniem władzy trzeba w worach wynieść jak z CBA. Następcom mimo wszystko nie będzie łatwo
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133628  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 08:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Już niedługo 500+ będzie zabrane, bo pieniądze przed oddaniem władzy trzeba w worach wynieść jak z CBA. Następcom mimo wszystko nie będzie łatwo

Jarku!
z pińcet jest jak z tą 13 tką emerytalną.
t e 75złp/mies od listopada wpiernicza żywcem ..... INFLACJA a jeszcześ jej nie dostał.. ale PiSuweren sie cieszy bo .... ma dostać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133629  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 08:27
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarku!
z pińcet jest jak z tą 13 tką emerytalną.
t e 75złp/mies od listopada wpiernicza żywcem ..... INFLACJA a jeszcześ jej nie dostał.. ale PiSuweren sie cieszy bo .... ma dostać

Mówiłem Ci, że to taki elektorat jak Ukraińcy za Stalina, korę będą wpieprzać a do błędu się nie przyznają ale to i dobrze.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133630  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 08:52
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mówiłem Ci, że to taki elektorat jak Ukraińcy za Stalina, korę będą wpieprzać a do błędu się nie przyznają ale to i dobrze.

To ja pamiętam ..... ze szkoły
Już Gomułka mówił po tym jak go wypuścili z kazamatów że to nie wina PARTII /bo PARTIA SIĘ NIE MYLI/ to tylko LUDZIE..
Gdybyś wziął komucha do ucha, to też byś tak śpiewał jak ....ci KACZYŃSKI zagra
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133631  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 08:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Bo to się zwykle tak ...... zaczyna.

Cytat:
Adwokaci chcą uchylenia wyroku skazującego podwójnego zabójcę spod Jarocina, bo wydała go sędzia powołana przez nową KRS. Takich przypadków może być coraz więcej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133632  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 09:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Jak EKSPERYMENT KACZYŃSKEIGO takie eksperymenciki
Cytat:
Jacek Izydorczyk to prawnik z Uniwersytetu Łódzkiego, który po przejęciu władzy przez PiS został ambasadorem Polski w Tokio
Latem minionego roku Izydorczyk został przedwcześnie odwołany
Teraz przystępuje do kontrataku, składając doniesienia do prokuratury i do NIK
W rozmowie z Onetem Izydorczyk atakuje najważniejszego człowieka w MSZ — dyrektora generalnego Andrzeja Papierza. — Podczas wizyty z oficjalną delegacją w japońskiej świątyni w Kamakurze, Papierz symulował, że obmywa sobie genitalia i radośnie rechotał — mówi były ambasador. — Japończycy udawali, że tego nie widzą, bo nie wiedzieli, jak się zachować.

"Zawiadomienie o popełnieniu przestępstw przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków, poświadczeń nieprawdy, przeciwko ochronie informacji, tworzenia fałszywych dowodów oraz pomówień" — tak zatytułowane jest doniesienie, które były ambasador Polski w Japonii Jacek Izydorczyk skierował do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, a także do Najwyższej Izby Kontroli.

W Rzymie był podobny eksperyment którego Italiańcy delikatnie poprosili co by "zrobił" VON STĄD!!!!
Innego funkcjonariusza z PiSu Dziedziczaka sam Morawiecki z MSZu skasował bo .....wstyd był nawet jemu

ale z tym moczeniem cojones w świątyni u Japońców to ciekawy numer...

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/byly...omacji/yz26pqt
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133633  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 09:37
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I taki list do ....... NIEBOSZCZYKA na stulecie jego ..... urodzin.

Cytat:
- Z okazji wyjątkowego jubileuszu - Pana 100 Urodzin - proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku - napisał Mateusz Morawiecki w liście do Józefa Wieczorka. Problem w tym, że były sędzia m.in. Sądu Wojewódzkiego w Warszawie nie żyje od 1996 roku. Na list premiera odpisał syn Józefa - Andrzej Wieczorek. - Może i dobrze, że los oszczędził mu obserwowania waszych działań - stwierdził syn sędziego. Treść obu listów ujawnił portal "OKO.press".

kto? no KTO
ma tyle wdzieku
co MATOUSZ ma??
bez niego widz "byłby smutny jak kondukt w deszczu pod wiatr?

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci...Noa?li=BBr5MK7
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133634  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 09:40
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Mówiłem Ci, że to taki elektorat jak Ukraińcy za Stalina, korę będą wpieprzać a do błędu się nie przyznają ale to i dobrze.
...nawet trawę ale pieniędzy zdobytych na męczeństwie psów by nie ruszyli.

Bo one śmierdzą tak jak ci co biorą udział w zakładach.
Śmierdzą trupami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133635  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 09:42
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
To ja pamiętam ..... ze szkoły
Już Gomułka mówił po tym jak go wypuścili z kazamatów że to nie wina PARTII /bo PARTIA SIĘ NIE MYLI/ to tylko LUDZIE..
Gdybyś wziął komucha do ucha, to też byś tak śpiewał jak ....ci KACZYŃSKI zagra


Ze szkoły.......????
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133636  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 10:02
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Tak po ludzku , żal Kidawy.
Nikt nie miał pojęcia jak jest nieporadna.
Pół roku autodestrukcji jeszcze i będzie z niej drugi Bronek.
W kampanii jeńców nie biorą. Cóż, jej wybór ale szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133637  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 11:43
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Już niedługo 500+ będzie zabrane, bo pieniądze przed oddaniem władzy trzeba w worach wynieść jak z CBA. Następcom mimo wszystko nie będzie łatwo

Mimo różnych doniesień, to niespecjalnie wierzę żeby 500+ było zabrane, przynajmniej przed wyborami.
Władza dobrze wie że to by zniechęciło
wyborców.
Dla PiS-laków liczy się tylko kasa, poza tym wszystkie draństwa jedynej słusznej partii nie mają dla nich żadnego znaczenia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133638  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 12:13
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 014
Domyślnie

Nigdy już nie będzie zabrane. Żadna władza się na to nie odważy.
Zresztą koalicja poza podziałem wewnątrz własnego łona ma inne kłopoty.

Kaczyńskiemu nie zależy na świecie i Europie tylko na Polsce.

Putin jest premierem obecnie.


To nowe kwiatuszki z wywiadu Kidawy-Błońskiej .
Pracuje po godzinach dla Jarka?

Fajną kandydatkę ma PO.
Napisałabym, że inteligencja taka jak elektoratu, ale po co mi obrażać ludzi?
Sami już się wstydzą.
To znaczy ci którzy myślą, bo bezmyślna gawiedź prędzej korę będzie żarła z drzew niż przyzna się do pomyłki.

Do przedmówcy
To o kasie to mów do siebie.
Ani ja ani moje dzieci nie korzystamy z dobrodziejstw władzy PiSu.
Nie przyszło ci nigdy do głowy że ktoś może mieć taką a nie inną ideę?
I swoją wizję Polski.

Aha jest trzynastka, ale ona idzie w całości na ratowanie zwierząt z łap oprawców.
I na dożywianie bezdomniaków.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133639  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 13:04
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

A jak się czuje pisowska ustawa Lex Ardanowski, tak tylko pytam.
"Senat 17 stycznia 2020 roku wieczorem przegłosował specustawę ASF, zwaną przez jej krytyków "lex Ardanowski", która wprowadza m.in. karę więzienia za utrudnianie polowań. "Praktyka w krótkim czasie pokaże, że specustawa wcale nie uporządkowała zasad walki z ASF" - ostrzega mec. Karolina Kuszlewicz, Rzeczniczka ds. Ochrony Praw Zwierząt"
PS
Co do ASF to problem jest w zarażaniu trzody chlewnej przez chore dziki. Nikt się nie zastanawia skąd nagle chore dziki zaraziły zwierzęta fermowe, były z wizytą? Taka ciekawostka. A może to z brudnych butów myśliwego i krwi cieknącej z zastrzelonego dzika który wieziony na rowerowej naczepce terenówki kapie sowicie po drodze płynami fizjologicznymi.
Myśliwi to mordercy, zabijający dla przyjemności, a lex Ardanowski tylko im sprzyja. Wymordują żubry, dziki, lisy, bobry, przeciwników polowań, grzybiarzy i na szczęście co jakiś czas kolegę po fachu. Brawo PiS i ich miłośnicy zwierząt. Ukochane psy też są ofiarami polowań z lunetką jakby kto nie zauważył.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133640  
Nieprzeczytane 22-01-2020, 13:15
Wróżbitka Wróżbitka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3 562
Domyślnie

Kiełbasa wyborcza po tytułem do Ameryki bez wizy. Dobrze przeczytać czego doświadczyła Polka, od lat mieszkająca w USA, zona Amerykanina i matka tam urodzonych dzieci.
To taka przypowiastka dla naiwniaków. Pomyślcie co czeka tych bez amerykańskiego męża/żony i dzieci.
"Ruch bezwizowy to jest jedna wielka ściema!" - alarmuje na Facebooku pani Ewa, która podróż do USA skończyła w celi. Paradoksalnie ma i nie ma racji. Dlaczego? Bo "ruch bezwizowy" to rodzaj skrótu myślowego. Zmieniły się procedury, ale wciąż nie można lecieć do Stanów tak, jak podróżujemy np. do Niemiec."
https://finanse.wp.pl/ruch-bezwizowy...9694016374913a
PS
Dopóki Immigration decyduje na lotnisku w USA odpowiednia pieczątką w paszporcie kto może iść na postój taksówek, a kto wraca do samolotu do Polski nie ma żadnego ruchu bezwizowego.

Ostatnio edytowane przez Wróżbitka : 22-01-2020 o 13:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.