menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 23-12-2013, 08:39
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek_L
Jest, pod warunkiem, że inni seniorzy również będą na Facebooku, a to niestety jest rzadkością!
Na fejsbuku jest nawet profil "Magazyn 60+"
https://www.facebook.com/magazyn60plus?fref=ts
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 23-12-2013, 16:29
karramba karramba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 5 385
Domyślnie

Cytat:
Napisał Espera
.....czyżby "Facebook' był tylko dla młodych? Jestem zalogowana na tym portalu od kilku lat pod własnym imieniem i nazwiskiem i bardzo się z tego powodu cieszę ,bo wreszcie mam kontakt z esperantystami z całego świata. Wiek tutaj zupełnie nie gra roli...miło rozmawia się zarówno z osobą 20-letnią jak i 80-letnią np z Nepalu ,Japonii ,Brazylii...wiele osób poznałam w realu np. podczas kongresów lub innych spotkań...Dla mnie "Facebook" to kopalnia informacji na temat ruchu esperanckiego na całym świecie ,a jednocześnie poznawanie kultury ,obyczajów innych narodów....

Podoba mi się Twoja wypowiedź.
Też jestem na FB
Pozdrawiam :-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 07-01-2014, 23:25
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Facebook to przede wszystkim portal szpiegowski,wszędzie cię śledzą i wszystko wiedzą o użytkowniku. Na dodatek wykorzystują te informacje "włażąc" bezceremonialnie na własny komputer,śledzą pocztę,miejsca które odwiedzasz itp.Miałem profil ale takie działania mnie się nie podobają.Zlikwidowałem konto ponad miesiąc temu co wcale nie jest łatwe i nie wiem czy mi się udało,muszę sprawdzić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 08-01-2014, 21:58
Gabriella's Avatar
Gabriella Gabriella jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Gdańsk
Posty: 43
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Facebook to przede wszystkim portal szpiegowski,wszędzie cię śledzą i wszystko wiedzą o użytkowniku. Na dodatek wykorzystują te informacje "włażąc" bezceremonialnie na własny komputer,śledzą pocztę,miejsca które odwiedzasz itp.Miałem profil ale takie działania mnie się nie podobają.Zlikwidowałem konto ponad miesiąc temu co wcale nie jest łatwe i nie wiem czy mi się udało,muszę sprawdzić.
Zgadzam się z tą opinią w 100%.Portal inwigilacyjny a dla młodych w przyszłości może okazać się nawet IMO niebezpieczny.
Nigdy nie wiadomo co kto komu i z jakiego powodu może zarzucić za lat np 10.
W jednym miejscu wiedza kto z kim ,gdzie i jak.

Gabriella
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 08-01-2014, 22:15
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gabriella
.Portal inwigilacyjny
Gabriella



Gdybym miała zajady to by mi popękały tak się uśmiałam.
Jestem tam od dawna i nie jestem inwigilowana. nikt mi nie sugeruje,ze mam mentalność garkotłuka,nie docieka gdzie mieszkam ,na Ukrainie ,czy na Antarktydzie,jaki ma program antywirusowy,nikt mnie nie nazwał rozwielitka.Świetny portal.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 00:31
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
Gdybym miała zajady to by mi popękały tak się uśmiałam.
Jestem tam od dawna i nie jestem inwigilowana...

Cóż mogę powiedzieć, jedynie wyrazić ubolewanie nad Twoją niewiedzą ale podam przykład.Sam założyłem konto parę miesięcy temu i jakież było moje zdziwienie gdy Facebook zaproponował mi "ludzi których mogę znać".Z ciekawości przeglądnąłem tą listę i okazało się, że są na niej ludzie z którymi kiedyś się internetowo zetknąłem albo ludzie z którymi przed laty utrzymywałem korespondencję i dawno ich adresy mailowe zapomniałem lub w trakcie zmiany systemu całkowicie wykasowałem z dysku, ba byli i ludzie z którymi kiedyś rozmawiałem przez gadu-gadu. To dało mi sporo do myślenia i po paru dniach przystąpiłem do likwidacji konta. Moich rówieśników w internecie trudno spotkać bo większość już dawno na cmentarzu więc i konto nie jest mi tam potrzebne, gdyż "towarzysko" się nie udzielam a fora na których bywam takiej inwigilacji nie prowadzą bo są stricte techniczne.Ponieważ z komputera i internetu korzystam już prawie 20 lat (na początku na modemie 14400Kb/sec) więc co nieco zaobserwowałem co w tym czasie w internecie się zmieniło i jak on sam się zmienił. Słusznie stwierdziła Gabriella, że to może w przyszłości być niebezpieczne dla obecnych młodych ludzi.Teraz wykorzystują do "sprawdzenia" osoby jej komputer a w przyszłości to nie będzie zupełnie potrzebne. Ślady inwigilacji możesz dojrzeć wszędzie np.wchodząc na Chińskie serwery otrzymujesz Polską reklamę, dlatego warto czyścić historię i "ciasteczka" chociaż to nie zawsze pomaga. W przypadku Facebooka to nie pomoże gdyż zapisane jest w czeluściach serwerów i zawsze ktoś komu na tym zależy taką informację może albo kupić (kapitalizm) albo nakazowo uzyskać.Inwigilacja nie polega na "nakazywaniu" lub wydrwiwaniu,polega na gromadzeniu wszelkich danych łącznie z tym czy wolisz się "kochać" rano czy wieczorem i jaka pozycja bardziej Ci odpowiada a to też w nagromadzonym materiale można statystycznie określić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 04:44
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał wibi
Cóż mogę powiedzieć, jedynie wyrazić ubolewanie nad Twoją niewiedzą.
Nie ubolewaj nad moja niewiedza ,wystarcza mi wiedzy na mój użytek.
Na Facebook są przyjaźni ludzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 13:41
wibi wibi jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2009
Posty: 1 261
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
...
Na Facebook są przyjaźni ludzie.
Facebook to nie jest Forum Dyskusyjne ani nawet Forum Pomocowe, to po prostu FORUM SZPIEGOWSKIE gdyż takie jest jego przeznaczenie a że szpiegowani są ludzie wszelkiej maści i wiedzy nie znaczy, że nie ma na nim nawet przestępców, jest po prostu cały "przekrój społeczny".Ważną rzeczą na Facebooku jest tzw.profil i jego wypełnienie oraz zdjecia, gdy tego profilu nie wypełnisz tzn.nie podasz co lubisz,czytasz czy oglądasz lub słuchasz Facebook będzie Ci o tym przypominał.Oczywiście, gdy lubisz być widoczna,wyróżniać się to Facebook do tego się nadaje chociaż obecna tendencja to wycofywanie się ludzi w tego portalu który praktycznie nic nie daje prócz tego co wyżej
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 15:34
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
to po prostu FORUM SZPIEGOWSKIE

Nie mam nic do ukrycia wiec mnie nikt nie będzie szpiegował.
Lubie Facebook,mam wielu znajomych odnalezionych po latach.Nikt nikogo nie poucza,nie tępi niem obraza ,jesteśmy mili dla siebie i pomocni jeśli jest taka potrzeba.Nikt z nas nikogo nie szpieguje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 16:16
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

A tu to jesteś w ramach pokuty ,jak rozumiem.




Noooo,nie ! To nie jest żadna wycieczka,ani osobista ,ani nawet grupowa w imieniu całego KSC. Ja tylko dociekam sedna,zważywszy,że na ff jest ponoć super,a tu ponoć be!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 16:19
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 261
Domyślnie

Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

Nie lepiej wygląda sytuacja z Facebookiem, gdzie praktycznie każdy otwiera konto pod własnym nazwiskiem. Każdy, nawet jeśli nie wpuścisz go do profilu, może się dowiedzieć, jak wyglądasz, bo zdjęcie z nazwiskiem i fragmentem listy znajomych stanowi tzw. profil publiczny i trafia do Google’a.

Większość rzeczy, które umieszczasz w profilu Facebooka, ma charakter prywatny. Jednak domyślne ustawienia prywatności powodują, że wiele z tych informacji jest dostępnych dla wszystkich użytkowników Facebooka! Zgodnie z polityką prywatności, której notabene nikt nie czyta, Facebook może przekazać informacje z twojego profilu firmom, z którymi współpracuje. Są to głównie reklamodawcy, twórcy aplikacji i dodatków do profilu."""
http://www.pcformat.pl/Google-Facebo...pieguja,a,1236

Wcześniej czytałam o tym Gazecie Prawnej.

Od pewnego czasu także zdałam sobie sprawę,że wpadam w pajęczą sieć.Te zachęty do kliknięcia;"lubię to", no niby niewinne, ale tworzą obraz. Z kolei ostatnio wchodząc na Picasa Web oniemiałam.Ze zdjęć prywatnych,nie upublicznionych/na kłódkę/ Google zrobiło mi świąteczną niespodziankę w postaci slajdziku !
Nie było to miłe.
Coraz bardziej mnie to zniechęca,choć w sumie sama już nic do stracenia nie mam. Ale znajomi,rodzina ?
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 16:57
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał Vika
Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

Nie lepiej wygląda sytuacja z Facebookiem, gdzie praktycznie każdy otwiera konto pod własnym nazwiskiem. Każdy, nawet jeśli nie wpuścisz go do profilu, może się dowiedzieć, jak wyglądasz, bo zdjęcie z nazwiskiem i fragmentem listy znajomych stanowi tzw. profil publiczny i trafia do Google’a.

Większość rzeczy, które umieszczasz w profilu Facebooka, ma charakter prywatny. Jednak domyślne ustawienia prywatności powodują, że wiele z tych informacji jest dostępnych dla wszystkich użytkowników Facebooka! Zgodnie z polityką prywatności, której notabene nikt nie czyta, Facebook może przekazać informacje z twojego profilu firmom, z którymi współpracuje. Są to głównie reklamodawcy, twórcy aplikacji i dodatków do profilu."""
http://www.pcformat.pl/Google-Facebo...pieguja,a,1236

Wcześniej czytałam o tym Gazecie Prawnej.

Od pewnego czasu także zdałam sobie sprawę,że wpadam w pajęczą sieć.Te zachęty do kliknięcia;"lubię to", no niby niewinne, ale tworzą obraz. Z kolei ostatnio wchodząc na Picasa Web oniemiałam.Ze zdjęć prywatnych,nie upublicznionych/na kłódkę/ Google zrobiło mi świąteczną niespodziankę w postaci slajdziku !
Nie było to miłe.
Coraz bardziej mnie to zniechęca,choć w sumie sama już nic do stracenia nie mam. Ale znajomi,rodzina ?


Ja miałam bardzo podobne doświadczenia.
Na szczęście nie przepadam za zbyt wylewnym opowiadaniem o moich prywatnych sprawach obcym ludziom,taki trochę nawyk z dawnych lat,więc prawie nic im nie dałam,a mimo to pewnego dnia mało mnie szlag nie trafił i powiedziałam ''dość''!Jak dotąd mam spokój ,a to już prawie rok jak zerwałam z fb. I już nawet nie dostaję na gmaila powiadomień ,że jakiś x z Niemiec ,albo jakiś y z Australi - kompletnie obcy ludzie - chcą mnie dodać do swoich kręgów czy jak tam. Więc chyba poskutkowało !
Brrrrrrrrr
Nie sądzę abym tam jeszcze wróciła.
Aha i jeszcze jedno ,jak przeczytałam profile moich znajomych i części rodziny ,to się przez tydzień śmiałam.
Nie ,to nie dla mnie.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 17:43
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Vika
Sabinko,ludzie,przynajmniej niektórzy na pewno przyjażni, dlatego tak strona to przyciąga, tyle ciekawych wartościowych znajomości...ale Wibi ma rację.

""....Mało prywatny Facebook

n



Mnie to nie przeszkadza,nic nie mam do ukrycia,
Zdjęcia mam takie jaka jestem,nikt mnie nie wyśmiewa,nie komentuje głupio mojego wyglądu,czy osób mi towarzyszących.Tam nie ma chamstwa i obsesyjnej ciekawości.
Lubie kontakty z tamtymi ludźmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 17:50
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 181
Domyślnie

Może mi ktoś podpowie jak się z ff wymiksować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 18:17
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Mnie pomogła Bogda501 i wczwśniej jest jej post jak to zrobić.Bogusiu poszukaj wcześniej na w postach.Ja nie zaglądałam i nie zaglądam od tej pory na FB,ale ostatnio przyszła mi e-mailem wiadomość że jedna osoba chce mnie dodać do znajomych. Osoba ta jest też z KSC.Nie wiem jak nadal dostaję taką wiadomość.
Jedno wiem tacy mili są ludzie jak pisze Sabina,a tyle kłótni w koło.Choćby spojrzeć na nasze elity.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 18:30
Vika Vika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Polska
Posty: 6 261
Domyślnie

Ale też nie jest to kwestia czy ludzie są mili,czy też nie.W końcu można sobie dowolnie dobierać znajomych lub blokować czy usuwać.
Sprawa dotyczy strony jako takiej, nie ludzi.
__________________
"Rany się zabliźniają, ale blizny rosną wraz z nami''.St.Jerzy Lec

http://www.okruszek.org.pl/
https://www.pajacyk.pl/
https://polskieserce.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 19:22
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda
Może mi ktoś podpowie jak się z ff wymiksować.

Napisz to pytanie w okienku google i dostaniesz,tak jak np. ja ,dokładną instrukcję.
Np.tu https://www.google.com/search?q=jak%...ofil%20na%20fb

Potem jest odpowiedż na Twoją pocztę i czekanie- 2 tyg nie należy się logować,a potem minie jaaaaaaaaakis czas i profil ma byc usunięty.

Dla mnie za dużo tam wszystkiego.
Próbowałam,byłam i zalewający potok wszystkiego - ludzi,reklam,zapytań,podpowiedzi udostępnień.......zawiadomień /można wyłączyć,wiem/ , nagłych rozmów........
zatyka taką jak ja.Oczywiście wszystko jak na rynku głównym,nie przymierzając.
To lubię,tego nie.....a, nie wytrzymałam.Chciałam być bliżej moich młodych z rodziny,a okazało się,że to niemądry pomysł.

- Co nowego u Ciebie?
- Chorowałam.
-No tak pisałaś na fejsie.
-A co u taty?
- Był na rybach.
-Pisałaś na fb.
......i tak dookoła Macieju....to dowcip,ale jakże prawdziwy.

Podziwiam ludzi,którzy to miejsce lubią i życzę im radości z takiej formy działania.

Ostatnio edytowane przez elizka : 09-01-2014 o 19:29.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 19:54
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Właśnie strona pozwala mi dobierać znajomych,a nie każda zarejestrowana osoba ma prawo mi nawrzucać obelg jak gruszek do koszyka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 20:51
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 181
Domyślnie

Elizko, dziękuję
Zrobiłam to, poczekam 2 tygodnie i sprawdzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 09-01-2014, 21:22
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

Cytat:
Napisał bogda
Elizko, dziękuję
Zrobiłam to, poczekam 2 tygodnie i sprawdzę
Tylko uważaj bo będziesz wodzona na pokuszenie np mejlami na skrzynkę ,że xyz prosi Cię o kontakt,a zyx zaprasza Cię do kręgu itp. Po lewej stronie klikamy ptaszka i kierunek kosz. Do skutku aż się odczepią.
Po dwóch miesiącach korzystając z czyjegoś konta spróbowałam odszukać się na fejsie. I NIE BYŁO MNIE !!!
Czy jeszcze gdzieś tam w kazamatach mają moją wirtualną teczkę,tego się nigdy nie dowiem.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sport seniora... hary Profilaktyka i zdrowy styl życia 123 03-07-2023 11:25
depresja seniora ewa-gawa Choroby, badania, terapie 133 09-03-2023 07:05
dla seniora nina2-58 Zaproszenia 5 10-08-2013 14:51
Gazeta dla seniora PrzyszłySenior Różności - wątki archiwalne 8 15-01-2010 22:03
Karta seniora ! senior A.P. Ogólny 8 10-10-2008 15:27

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.