menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 03-01-2009, 13:11
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Cytat:
Napisał leluri
błagam o pomysły, jak o tym przekonać chorą . dzisiaj kupię książki o tarczycy polecone na forum, ale co jeszcze ???
Musisz jak najszybciej przekonać chorą osobę do leczenia, gdyż każdy dzień zwłoki prowadzi do rozregulowania całego organizmu. A jak przekonać? Może jak przeczyta książkę i dowie się jak ważną rolę odgrywają hormony tarczycy w regulacji procesów życiowych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #102  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 16:59
tatarak49 tatarak49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: kalisz
Posty: 6
Domyślnie

znam od kuchni znanego bioenergoterapeutę który zarabia krocie na ludzkiej naiwności.Kupuje np.olej w 5 litrowych baniakach ( słonecznikowy), przelewa do buteleczek i sprzedaje jako naenergetyzowany. Tym olejem kazał smarować szyję w okolicy tarczycy. Co do endokrynologów to w mojej 100 000 miejscowości jest na kasę chorych 1 słownie jeden. Przyjmuje około 60-100 pacjentów więc na każdego poświęca ...... A na wizytę czeka się około 4 miesięcy. Podobno na specjalizację endokrynologiczną dostać się to marzenie bo to względnie czysta i intratna specjalizacja.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #103  
Nieprzeczytane 25-01-2009, 19:29
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Jeśli chodzi o tarczycę to bym powiedziała że bioenergoterapeuta zarabia na ludzkiej głupocie (naiwność to za słabo powiedziane) bo co wspólnego z leczeniem tarczycy ma dotyk czyichś rąk. Trzeba organizmowi dostarczyć hormonów które zastąpią tarczycę a nie głaskanie po szyi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #104  
Nieprzeczytane 28-01-2009, 22:37
alinap alinap jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Legnica,Polska
Posty: 54
Domyślnie winogrona

Cytat:
Napisał basia73
To i ja spróbuję jeść winogrona ponieważ aż boję się zbadać poziom cholesterolu gdyż lekarz powiedziała, że jak nie zrezygnuję ze słodyczy, to będę musiała przejść na tabletki. Te winogrona były zielone czy różowe?
ja wolałam zielone, ale myślę że to rzecz gustu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #105  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 14:01
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Osiem lat temu miałam operację guzków tarczycy.Wszystko było ok.Nie brałam żadnych leków.Teraz lekarka znalazła u mnie nowy guzek 8 mm.Kazała zrobić biopsję.Czekam na wynik.W międzyczasie byłam u bioenergoterapeuty i po trzech spotkaniach zrobiłam kontrolne USG,które wykazało dodatkowe 2 guzki 4 i 3 mm.Czy może to być powodem wizyty u bioenergoterapeuty ???:A może innego aparatu?

Ostatnio edytowane przez Uka : 20-02-2009 o 15:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #106  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 15:43
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Uka, trudno powiedzieć, musisz poczekać na wynik biopsji. Może dziewczyny które miały guzki wypowiedzą się na ten temat. Ja nie miałam guzków gdyż mi tarczyca zanikła i nie miałam operacji. Pozdrawiam Cię i życzę zdrowia.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #107  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 22:00
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Przypadkowo weszlam na ten wątek, ale muszę podzielic się z Wami poim poglądem, Otóz moja corka w2003 roku zaczęla chudnąć, stala się nerwowa, włosy zaczęly jej wypadać, często byla zmęczona, lekarz pierwszego kontaktu, wyslal ja na badania, rzekomo nic nie wykazalo, na szczegolowe do specjalisty zapisala się z terminem wizyty 9 miesięcy, W międzyczasie zachorowało jej dziecko na nowotwór, swoją chorobę odsunęła silą rzeczy na bok. Dalej zle się czula, ale lekarz / prywatna wizyta/ stwierdzil, że to wynik stresu, a włosy wychodzą jej z powodu przebywania na ooddziale onkologicznym z dzieckiem, gdzie ma stycznośc z chemioterapią i radioterapią, Corka nikła w oczach, znalazlam dojscie do prof, endokrynologa oczywiscie prywatnie, który zrobił jej specjalistyczne badania, częsć z nich nie jest nawet w szpitalach refinansowana, dlatego ich nie robią, dopiero stwierdził chorobę tarczycy,dobrał leki, niektore też 100% platne, corka zaczęła lepiej się czuć, Tak się zlożylo, że zięc aby zarobić na leczenie wczesniej wyjechal do Anglii, tutaj kuracja miesięczna córki sięgala 600 zł, a o jej dziecku nie wspomnę,Po podleczeniu wnuczki z ziarnicy zlośliwej corka wyjechala z dziecmi do zięcia, który już wcześniej oplacal im ubezpieczenie angielskie, tam córka przebadana zostala najnowszymi sposobami, lekarz dobral jej leki tak, że zapomniała zupelnie o chorobie, Poniewaz jest to choroba przewlekla i leki , do końca życia, tam ma bezplatne wszystkie badania i leki, a na badania wg grafiku wzywają ją do specjalisty, terminu pilnując w szpitalu, a nie ona ma pamiętać i lekarz dostosowuje jej czas do wizyty, Ja jak to zobaczylam będąc tam u niej, nie moglam w to uwierzyc, A co do cholesterolu, nie wolno jej brać żadnych lekow obniżających , A tak na marginesie to polecam książkę z ''klubu dla ciebie'', na www, znajdziecie, pt, mity o cholesterolu'' wiele się dowiecie na ten temat, polecam do przeczytania/ kosztuje ok. 18 zl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #108  
Nieprzeczytane 20-02-2009, 22:38
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja od ponad 15 lat mam chorą tarczyce. Niedoczynność.
Jestem cały czas na lekach i co pewien czas z niedoczynnosci robi się nadczynność.
Długi czas chodziłam prywatnio do endokrynologa, ale wizyty już dochodzą do 150zł, więc poprosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie do przychodni endokrynologicznej.
Kiedy pojechałam do przychodni okazało się, że nie mam żadnych szans na przyjęcie ....tak dużo jest chorych.
Będę musiała iść po nowe skierowanie ( to straciło ważność 30 dni ) i szukać poradni gdzieś w innym mieście.
A miało być już lepiej ze służbą zdrowia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #109  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 12:42
ania14 ania14 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 5
Domyślnie

mam niedoczynnosc tarczycy leczę się już 12 lat, biorę euthyrox 150 muszę go brac na czczo systematycznie i czuję się dobze byłam u córki nad morzem połnocnym po kilku dcniach odstawiłam leki bo one mi nie były tam potrzebne czułam się znakomicie aż do powrotu niestety
Odpowiedź z Cytowaniem
  #110  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 12:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja też biorę Euthyrox 100 przed śniadaniem...a po Jodid 100.
Taką kuracje stosuje już ponad 10 lat...i też czuję się nieżle, ale są dni, że tarczyca mi dokucza... i bywa to coraz częściej..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #111  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 13:22
basia73's Avatar
basia73 basia73 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Płock
Posty: 2 625
Domyślnie

Ja biorę Euthyrox 75 i 100 zmieniam co drugi dzień już od 10 lat i nie odczuwam żadnych dolegliwości.
Aniu, napisałaś że jak byłaś u córki to nie musiałaś brać hormonów. Wydaje mi się że hormony trzeba brać do końca życia bez względu na to gdzie jesteś. W każdym razie ja tak mam, ponieważ hormony zastępują pracę tarczycy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112  
Nieprzeczytane 21-02-2009, 15:52
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
Ja od ponad 15 lat mam chorą tarczyce. Niedoczynność.
Jestem cały czas na lekach i co pewien czas z niedoczynnosci robi się nadczynność.
Długi czas chodziłam prywatnio do endokrynologa, ale wizyty już dochodzą do 150zł, więc poprosiłam lekarza rodzinnego o skierowanie do przychodni endokrynologicznej.
Kiedy pojechałam do przychodni okazało się, że nie mam żadnych szans na przyjęcie ....tak dużo jest chorych.
Będę musiała iść po nowe skierowanie ( to straciło ważność 30 dni ) i szukać poradni gdzieś w innym mieście.
A miało być już lepiej ze służbą zdrowia....

Mnie się wydaje, że skierowanie do specjalisty jest ważne rok, ale nie jestem pewna, najpierw się dopytaj ale i tak są bardzo długie terminy, w mojej przychodni teraz zapisują już na wrzesień.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #113  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 11:27
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Choruję na niedoczynność tarczycy od ośmiu lat biorę Eutyrox75.W moim przypadku nie ma obawy,że niedoczynność przejdzie w nadczynność /co często się zdarza /ponieważ moja przysadka mózgowa nie produkuje hormonu tarczycy. Martwi mnie jednak wciąż znacznie podwyższony poziom cholesterolu. Zaznaczam,że jadam "chudo"
Odpowiedź z Cytowaniem
  #114  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 11:39
granny's Avatar
granny granny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: śląsk
Posty: 1 832
Domyślnie

Bogda skierowanie jest ważne rok, ale wydaje mi się że tylko wtedy, kiedy skorzystasz od razu z wizyty u specjalisty, tzn, zapiszesz się i czekasz w kolejce.
Biorę Letrox, wszystko to co powiedziałyście o przychodniach, o prywatnych wizytach przeszłam. W tej chwili jestem pod opieką chirurga, który robi mi co 4 miesiące USG, aby stwierdzic, czy guzek powiększył się czy nie, miałam też biobsję, stwierdzono, że wynik jest dobry. Mam jednakże wątpliwości co do zażywania Letroxu, bo wszystkie powiedziałyście, że zażywacie leki rano, ja natomiast zażywam 50 mg rano i drugie 50 mg wieczorem, lekarz tak mi przepisał, jakkolwiek moja lekarka ogólna powiedziała, że wieczorem Letrox jest niewchłaniany. I bądz tu człowieku mądry.
__________________
Istotą życia jest zdolność kochania (Paulo Coelho)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #115  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 11:44
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Jeśli chodzi o Eutyrox to lek ten nie otrzymał pozytywnej opinii Ministerstwa Zdrowia i ma być na rynku do wyczerpania zapasów. W aptekach ma się pojawić jego zamiennik. Wyczytałam tą informację w prasie. Moja lekarka rodZinna jeszcze o tym nie słyszała.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 11:50
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Ja też mam podwyższony cholesterol, dlatego od bardzo dawna biorę Zoocor i on mi obniża lipidy.
Zawsze przy niedoczynności tarczycy jest podwyższony cholesterol....a u mnie dodatkowo dochodzą sprawy genetyczne....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #117  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 17:59
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

weżcie poprawkę,że jadanie "chudo" to mało jeszcze stres i brak ruchu "pomaga"cholesterolowi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #118  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 18:09
Frezja's Avatar
Frezja Frezja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Posty: 232
Domyślnie

Masz rację Malwino, jeżeli stres podnosi wartość cholesterolu to to dobrze że jeszcze żyję ,bo tego w ostatnim czasie mi nie brakowało.A jeśli chodzi o siedzenie na "tyłku" to powiem tak odkąd zawitałam do Was to znalazłam ukojenie dla duszy a tego potrzebowałam najbardziej.Więc coś za coś.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #119  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 20:02
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Jeżeli chodzi o cholesterol, ja mam bardzo wysoki, ale to jest sprawa genetyczna, mój ojciec ma ponad 500 calkowitego cholesterolu, ma 89 lat i pamięć idealną, a tak naprawdę zaczął chorować przez lekarzy, ktorzy mu spaprali operację kolana, Mój lekarz zapisywał mi ciągle leki na cholesterol, ktorych ja nie wykupowałam, bo jestem świadoma,że te leki prowadzą do niszczenia organizmu, Kupiłam książkę '' mity o cholesterolu'' gdzie naukowcy wyjaśniają sprawy cholesterolu i jak jest celowo obniżna granica cholesterolu, pokazalam tą książkę mojemu lekarzowi, on tylko przejrzal pobieżnie, uśmiechnął się i od tej pory skończyła się u nas dyskusja, zapisywanie lekow na cholesterol.Przyznałam mu się tylko, że ja i tak nie brałam tych lekow, A on mi tylko powiedział, że teraz wie dlaczego miałam niezmienione wyniki , na ktore wysyłal mnie co poł roku w kierunku badań na coś tam w mięśniach. W kazdym razie lektura madra, kupilam tą książkę w Klubie dla Ciebie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #120  
Nieprzeczytane 22-02-2009, 22:32
Elżbietka55's Avatar
Elżbietka55 Elżbietka55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 26
Domyślnie

dziewiętnaście lat jestem po operacji, mam odrosty a euthyrox 75 biorę od 7 miesięcy. W styczniu robiłam badania TSH , tego samego dnia w dwóch różnych przychodniach a wyniki 1) 0,5
2) 4,05, który jest prawdziwy.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:53.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.