menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-05-2008, 18:24
iana iana jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 24
Post Diety nie zawsze zdrowe - komentarze


Komentarz do artykułu: Diety nie zawsze zdrowe
--------------------
Najlepiej odrzucic puste kalorie i jesc 3/4 dotychczasowej porcji dziennej i... wiecej ruchu !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 20:28
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Nadchodząc lato mobilizuje nas do zadbania o sylwetkę, chcąc pozbyć się zbędnych kilogramów stosujemy diety, które nie zawsze są bezpieczne dla naszego zdrowia.

Według mnie to bzdura bo jeśli już chcemy dbac o swoją sylwetke to robmy to cały rok a nie tylko na lato.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 09:52
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Latem łatwiej,bo moc owoców i warzyw-a te drugie zdrowe i małokaloryczne..ale podzielam Twoją opinię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 10:04
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie Dieta Montignaca

Jeżeli chcemy dbac o sylwetke to przede wszystkim musimy zmienić styl odzywiania.
Kiedyś poznałam od "kuchni" Dietę Montignaca i na wasnej skorze mogłam się przekonac jak łatwo mozna zrzucić kilogramy zmieniając tylko styl odzywiania - jednocześnie nie będąc głodnym. Nie ma efektu jojo bo to nie jest głodówka. To zdrowy styl życia.

Dużo o stylu Montignaca mozna poczytać w jego książce "Jeść aby schudnąć" Napisal tez książkę dla ludzi po 50-tce "Recepta na młodość" skierowana tylko dla tego przedziału wiekowego. Mam te książki, trzeba tylko samodyscypliny żeby przejść na tę diete, a potem to już tylko -samo zdrowie

Jesli będą zainteresowani, możemy o tym podyskutować, służę doświadczeniem i materiałami np gotowym jadlospisem na caly tydzien.

Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 11:05
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Vego

czekamy na ciąg dalszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 13:20
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
czekamy na ciąg dalszy.

dopisuję się do prośby Basi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 12:02
jacekB jacekB jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 4
Domyślnie

w lato o wiele łatwiej o poprawę sylwetki, teraz z żoną już rozpocząłem sezon rowerowy, a poza tym zaczęliśmy chodzić na dłuższe spacery, myślę, że efekty tej zmiany będzie juz niedługo widać. dietę powoli też zmieniamy - więcej świeżych warzyw choć w zimę też jemy bardzo dużo warzywech, ale raczej tych mrożonych.
pozdrawiam i życzę wytrwałości w postanowieniach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 13:18
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Jacku

Cytat:
Napisał jacekB
w lato o wiele łatwiej o poprawę sylwetki, teraz z żoną już rozpocząłem sezon rowerowy, a poza tym zaczęliśmy chodzić na dłuższe spacery, myślę, że efekty tej zmiany będzie juz niedługo widać. dietę powoli też zmieniamy - więcej świeżych warzyw choć w zimę też jemy bardzo dużo warzywech, ale raczej tych mrożonych.
pozdrawiam i życzę wytrwałości w postanowieniach
życzę super efektów. Pozdrowienia dla Ciebie i żony.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 13:19
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Vega

narobiła nam apetytu i zniknęla Vego czekamy na Ciebie.!!!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 17:47
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie Witam

Po prostu wątek zniknął mi z pola widzenia

Zasady diety Montignaca nie jest łatwo z początku przyswoić.

Oto główne założenia:

- Dieta M. Montignaca polega na dobieraniu produktów, które nie dopuszczają do dużych wzrostów stężenia glukozy we krwi po ich spożyciu. Im wyższa wartość tzw. indeksu glikemicznego (IG) w danym pokarmie, tym szybciej wzrasta poziom glukozy po jego zjedzeniu. To właśnie powoduje wzrost apetytu i ułatwia magazynowanie zapasów.

Metoda Montignaca składa się z dwóch faz. W fazie I następuje spadek wagi, w fazie II waga stabilizuje się.

No właśnie. Trzeba znać indeksy choćby najczęściej spożywanych potraw, apotem zdecydować się w której fazie chcemy się znaleźć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 17:58
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie Tabela indeksów glikemicznych

Mam ją na stronie, dlatego może podam link
(bo ciężko mi ją skopiować żeby była zwartą tabelką)

http://www.eksel.user.icpnet.pl/jola/montignac.htm

Zresztą tam jest już cała reszta

Jak w to weszłam i sumiennie przestrzegałam zasad to w ciągu miesiąca zrzucilam 8 kg i wogole nie wiem jak to się stało. Wcale nie byłam głodna, czułam się rewelacyjnie - dużo weglowodanow więc duzo energii - wogole super.

Trudnosc polega na tym ze gotując dla rodziny tradycyjne dania musimy się bardzo pilnować. dla siebie nie panierowac, nie jeść sosów, zamiast chleba białego - z mąki pełnego przemiały, zamiast makaronu zwykłego tylko durum gotowany al dente, zamiast cukru fruktoza jak juz trzeba slodzic itp

Podstawą jest motywacja i to solidna-do schudnięcia, a potem juz leci.

Jak nie mamy nadwagi to kłania się druga faza - już mozna większe indeksy łączyc.

Może warto założyć osobny watek i wpisywać codzienne menu, byłoby łatwiej zmienić nasz styl odzywiania tak z dnia na dzień.
pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 18:19
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie vega

Cytat:
Napisał vega
Mam ją na stronie, dlatego może podam link
(bo ciężko mi ją skopiować żeby była zwartą tabelką)

http://www.eksel.user.icpnet.pl/jola/montignac.htm

Zresztą tam jest już cała reszta

Jak w to weszłam i sumiennie przestrzegałam zasad to w ciągu miesiąca zrzucilam 8 kg i wogole nie wiem jak to się stało. Wcale nie byłam głodna, czułam się rewelacyjnie - dużo weglowodanow więc duzo energii - wogole super.

Trudnosc polega na tym ze gotując dla rodziny tradycyjne dania musimy się bardzo pilnować. dla siebie nie panierowac, nie jeść sosów, zamiast chleba białego - z mąki pełnego przemiały, zamiast makaronu zwykłego tylko durum gotowany al dente, zamiast cukru fruktoza jak juz trzeba slodzic itp

Podstawą jest motywacja i to solidna-do schudnięcia, a potem juz leci.

Jak nie mamy nadwagi to kłania się druga faza - już mozna większe indeksy łączyc.

Może warto założyć osobny watek i wpisywać codzienne menu, byłoby łatwiej zmienić nasz styl odzywiania tak z dnia na dzień.
pozdrawiam

Weszłam już na ten link i widzę tą dietę o której mówisz.
Spróbuję ją zastosować ale dopiero od czerwca. Zastanawiam się , czy ten spadek wagi o 8 kilogramów nie jest standardem dla wszystkich diet ?
A ten pomysł z osobnym wątkiem jest bardzo słuszny.
Zakładaj i mów krok po kroku co robimy . Znaczy WODZU PROWADŹ
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 18-05-2008, 18:19
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

i jak założysz ten wątek - to daj mi znać - gdybym przegapiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 10:40
Afra Afra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

Nie uznaję żadnych "cudownych" diet, bo takie nie istnieją, każdy rozsądny i wiarygodny dietetyk i specjalista od spraw żywienia to potwierdzi.Gdyby istniały cudowne diety, nie byłoby tyle ludzi z nadwagą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 10:48
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Afra

Cytat:
Napisał Afra
Nie uznaję żadnych "cudownych" diet, bo takie nie istnieją, każdy rozsądny i wiarygodny dietetyk i specjalista od spraw żywienia to potwierdzi.Gdyby istniały cudowne diety, nie byłoby tyle ludzi z nadwagą.
masz rację, ale dieta Vegi jest "zdrowa". Wiem z doświadczenia ile dobrego można zdziałać zdrowo się odżywiając. Kiedy dowiedzieliśmy się o cukrzycy mojego partnera "wzięłam sprawę w swoje ręce" i zmieniiłam jemu całkowicie sposób odżywiania, jadł pięć razy dziennie i w ciągu 2 miesięcy schudł 14 kg. Poziom cukru tak się unormował, że lekarz /konsultant krajowy/ zezwolił na odstawienie leków na cukrzycę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 10:59
Afra Afra jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 13
Domyślnie

W sumie każda rozsądna dieta jest"zdrowa"bo prowadzi do racjonalnego odżywiania się .Ktoś kto całe życie odżywia się prawidłowo nie będzie potrzebował takiej czy innej diety bo nie ma problemów z nadwagą.Co innego w przypadku chorób przemiany materii, wtedy konkretna dieta jest przymusowa ale nie ma to nic wspólnego z "cudownymi" dietami .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:01
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Afra

Cytat:
Napisał Afra
W sumie każda rozsądna dieta jest"zdrowa"bo prowadzi do racjonalnego odżywiania się .Ktoś kto całe życie odżywia się prawidłowo nie będzie potrzebował takiej czy innej diety bo nie ma problemów z nadwagą.Co innego w przypadku chorób przemiany materii, wtedy konkretna dieta jest przymusowa ale nie ma to nic wspólnego z "cudownymi" dietami .
właśnie tak, trzeba się zdrowo odżywiać, jeść a nie objadać się i wtedy wszystko gra.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 20-05-2008, 11:09
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Cytat:
Napisał Basia
właśnie tak, trzeba się zdrowo odżywiać, jeść a nie objadać się i wtedy wszystko gra.
i o to chodzi całkowicie się z tym zgadzam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 12:24
50krysia 50krysia jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Posty: 39
Domyślnie

Cytat:
Napisał Afra
Nie uznaję żadnych "cudownych" diet, bo takie nie istnieją, każdy rozsądny i wiarygodny dietetyk i specjalista od spraw żywienia to potwierdzi.Gdyby istniały cudowne diety, nie byłoby tyle ludzi z nadwagą.

Gdyby ludzie planujący dietę na poważnie, wybrali się do jakiegoś porządnego dietetyka a nie tak na łapu capu - byle szybko, byle efekty, to też nie byłoby tylu ludzi z nadwagą, ani tyle osób narzekających na efekty uboczne... a dietetyków pełno (ranking nawet znalazłam tutaj: http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/dietetyk), tylko trzeba się ruszyć i pójść, a nie łapać za cud diety z kosmosu czy internetu. Każda dieta jest inna, że i my się różnimy, to nie dla każdego wszystko tak samo pasuje
__________________
-->Jeśli książka, to dobra, jeśli film, to mocny, jeśli wino, to czerwone!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pieczone potrawy mogą być zdrowe - komentarze Ircia Ogólny 5 23-08-2014 14:17
Zdrowe truskawki - komentarze Ewunia Ogólny 7 25-12-2011 14:46
Zdrowe jedzenie? Niekoniecznie - komentarze Basia. Ogólny 18 25-11-2009 09:06
Zdrowe pełnoziarniste posiłki - komentarze Ewa54 Ogólny 7 26-09-2007 17:30
Opalanie zdrowe dla dojrzałych kobiet - komentarze Basia. Ogólny 20 12-06-2007 22:26

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.