menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #61  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:09
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Mozejki kosztowaly 3,5 miliarda

Myslisz, ze juz sie zamortyzowaly? tak szybko zwracaja sie inwestycje ? chyba PiSowskie

Hm, nie wiem o "co wlaczysz"...to bardzo dobra inwestycja i nareszcie Polska. Może inaczej...
Dlaczego to litwinom, Rosjanom, Niemcom ma się opłacac nam nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #62  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:16
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
hm..i znów nie rozmumiem, przeciez cenicie sobie spokój, brak kłótliwości...odpuszczam gdy widzę, że kogoś drażnię, że zaczyna mi ubliżać, czy przedstawiać rzeczy na poziomie który nie potrafię dyskutować. Czy to źle? Nie chce być trollem, który wkleja gotowe wierszyki, czy kogoś obraża.
Mogę z kazdym dyskutować, dopóki mam wrażenie, że ktoś chce dyskusji a nie napierniczanki. Tyle.

Tak samo Tobie źle się dyskutuje, gdy ktoś swoje przekonania poddaje ocenie publicznej jak i mnie.
Jezlei ktoś jest antyklerykałem czy lewicowym zwolennikiem Napieralskiego, to przecież nie zagłosuje na PiS.
Nikogo nie chcę przekonywać, chce tylko podyskutować o rządzeniu Polską, o tym które rządy były lepsze i dlaczego.
Czyste fakty gospodarcze i społeczne. Nie interesuje mnie rozmowa o aborcji, faszyźmie ludzi Giertycha, in vitro...bo ona nigdy się nie skończy.

Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów. ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #63  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:16
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
ale te wypowiedzi takze są w medich Ja podając źródła podaje liczby, daty, rzeczy które dziś ciężko zmanipulować.
Choć i pewnie takie rzeczy się zdarzają...

Nie powołuje się na opinie o czyms lub o kimś. Nie ogladam TV z myślą, ze się dowiem, ale że sprawdzę te wiadomości.
Jeżeli ktos tam wyrwie z kontekstu zdanie lub wypowiedź, staram się zaponzać się z jej całością, to pomaga w póżniejszych wyborach .
No właśnie ponieważ staram się korzystać z otrzymanych przy urodzeniu darów jak słuch, jak wzrok, jak rozum, i dzięki temu mogę samodzielnie myśleć widząc, słysząc, czytając... i więc sobie myślę, więc wyciągam wnioski, no i myślę, że jak kiedyś nawet byłem zadowolony, że PIS dostał się do władzy, to po dwóch latach rządzenia i po dłuższej trochę prezydenturze św.pamięci LK i po wszystkich produkcjach opozycyjnych polityków tej partii przez lata nierządzenia i po kampanii prezydenckiej JK po jego metamorfozach, lubieniu a potem nie lubieniu Gierka.... sam się dziwię, że na myśl o ich powrocie dostaję tylko gęsiej skórki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #64  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:19
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nawet biurko w sejmie nie pomogło.

Po prawdzie, teraz już właśni koledzy jego razem z tym biurkiem wyniosą. Kaczyńskiemu wystarczy tylko poczekać.
Oj ,Lila nie spiesz się tak szybko z umieszczaniem swego preferowanego kandydata na stolcu premierowskim,nie jest tak źle,by wystarczyło mu przeczekanie,jeszcze nie w tych wyborach.W następnych już nam nie zagraza,własna złość go wypali.W tym wszystkim najgorsze jest to,że potrafił tą nienawiśią zarazić już wielu młodszych ludzi.Ale może zrozumieją ,że nie tędy droga?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #65  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:20
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów. ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?

To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle
Odpowiedź z Cytowaniem
  #66  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:23
babciajana's Avatar
babciajana babciajana jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Posty: 1 009
Domyślnie

Pamiętam jak Pis obiecywał koalicję z PO a nie z Samoobroną co miało niewątpliwie wpływ na wynik wyborów i taka to wielka prawdomówność polityczna Pis.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #67  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:24
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No właśnie ponieważ staram się korzystać z otrzymanych przy urodzeniu darów jak słuch, jak wzrok, jak rozum, i dzięki temu mogę samodzielnie myśleć widząc, słysząc, czytając... i więc sobie myślę, więc wyciągam wnioski, no i myślę, że jak kiedyś nawet byłem zadowolony, że PIS dostał się do władzy, to po dwóch latach rządzenia i po dłuższej trochę prezydenturze św.pamięci LK i po wszystkich produkcjach opozycyjnych polityków tej partii przez lata nierządzenia i po kampanii prezydenckiej JK po jego metamorfozach, lubieniu a potem nie lubieniu Gierka.... sam się dziwię, że na myśl o ich powrocie dostaję tylko gęsiej skórki

zalezy co się oczekuje...jezeli zmian, to zawsze będą niezadwoleni ci c się ich zmienia, oni krzyczą...albo "łapać złodieja", albo "chwieją się podwaliny demokracji".... Mieliśmy tego przykłady....

Jeżeli oczekuje się tylko spokoju...nie można wymagać zmian, bo zmiany to "płacz i zgrzytanie" dla niektórych "autorytetów"....

Sa ludzie którym w Polsce żyje się dobrze, więc niech się im żyje!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #68  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:24
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów. ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?
Ty się zrobiłaś gorsza zrzęda jak moja teściowa, ale ona ma duuużo lat, i jej wypada, Ty wyglądasz na młodszą
Odpowiedź z Cytowaniem
  #69  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:27
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Hm, nie wiem o "co wlaczysz"...to bardzo dobra inwestycja i nareszcie Polska. Może inaczej...
Dlaczego to litwinom, Rosjanom, Niemcom ma się opłacac nam nie?

Dlaczego dobra?

Rurociagiem ropa do niej nie plynie, tory kolejowe tez tam nie dochocza i w poblizu nie ma zednego roponosnego pola

To byla decyzja polityczna, by Putinowi utrzec nosa.
Troche kosztowna zagrywka.
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #70  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:28
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał babciajana
Pamiętam jak Pis obiecywał koalicję z PO a nie z Samoobroną co miało niewątpliwie wpływ na wynik wyborów i taka to wielka prawdomówność polityczna Pis.

PiS nie wybrał Samoobrony do Sejmu ale Polacy w wyborach..i to chyba ok 15% czy 12? gosujących.

Koalicja PO/PiS nie powstała z winy PiSm ja tak sądzę, po wypowiedziach polityków PO, które przedsatwiłem.

Można z perspektywy czasu oceniać....dlaczego większosć głosowań przeciw PiS była kolaicja PO-LPR-SO...dlaczego dwukrotnie ta koalicja odrzuciła cheć rozwiąznia sejmu przez PiS...
Więcej w tamtym sejmie PO głosowała wspólnie z Lepperem i Giertchem niż z Kaczyńskim. taka to była "koalicja".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #71  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:29
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
To nie tak...interesuję się polityką, lubię wyzwania, ktoś mnie poprosił bym tutaj zajrzał. I tyle


ciekawe kim jest ow ktos
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #72  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:32
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Dlaczego dobra?

Rurociagiem ropa do niej nie plynie, tory kolejowe tez tam nie dochocza i w poblizu nie ma zednego roponosnego pola

To byla decyzja polityczna, by Putinowi utrzec nosa.
Troche kosztowna zagrywka.

Więc dlaczego niby Putinowi miałoby coś co nie przynosi zysku, ani nikomu na tym nie zależy "utrzeć nosa"?

Polakom jak widać też się opłaci.

Możejki były jednym z elementów polityki dywersyfikacji dostaw paliw do Polski...ale nie chcę o tym...
Żal wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera :/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #73  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:37
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Zabawna jest ta wiara w partyjnych apostołów wysyłanych na forum emerytów. ...i czytających z zapartym tchem, co też sądzą o Polsce staruszkowie, których niejaka Mucha chce zagryźć jako generujących straty dla państwa.

Miałoby to sens, gdyby istniało jakieś gremium reprezentujące tę grupę w sejmie . A tak?
A ja myślałam Lilu,ze jesteś kobietą jeszcze w kwiecie wieku.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #74  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:37
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Można z perspektywy czasu oceniać....dlaczego większosć głosowań przeciw PiS była kolaicja PO-LPR-SO...dlaczego dwukrotnie ta koalicja odrzuciła cheć rozwiąznia sejmu przez PiS...
Więcej w tamtym sejmie PO głosowała wspólnie z Lepperem i Giertchem niż z Kaczyńskim. taka to była "koalicja".

Jakies dowody na twoje tezy podasz?,
zwlaszcza na dwukrotne odrzucenie przez PO propozycji rozwiazania sejmu?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #75  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:42
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
Więc dlaczego niby Putinowi miałoby coś co nie przynosi zysku, ani nikomu na tym nie zależy "utrzeć nosa"?

Polakom jak widać też się opłaci.

Możejki były jednym z elementów polityki dywersyfikacji dostaw paliw do Polski...ale nie chcę o tym...
Żal wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera :/
Masz racje Mozejki to strata, zwlaszcza finansowa i porazka polityczna tez.

I skoro podjales sie udowodnic sukcesy PiSu to rob to na argumenty a nie wpadaj w zalobny ton, no chyba ze wymiekasz

Cytat:
al wielki żal, że PiS czy Prezydent Kaczyński nie zrealizowali wielu rzeczy...wielka strata dla Polski. cholera
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #76  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:45
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
A ja myślałam Lilu,ze jesteś kobietą jeszcze w kwiecie wieku.

Basiu, wolne żarty...

Mamy tyle lat, na ile się czujemy - jak brzmi obiegowa opinia.
Ale nie należy zakłamywać rzeczywistości...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #77  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:46
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
I skoro podjales sie udowodnic sukcesy PiSu to rob to na argumenty a nie wpadaj w zalobny ton, no chyba ze wymiekasz
to nie dyshonor
Odpowiedź z Cytowaniem
  #78  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:50
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Jakies dowody na twoje tezy podasz?,
zwlaszcza na dwukrotne odrzucenie przez PO propozycji rozwiazania sejmu?


6 kwietnia 2006 – wynik: 206:236:6. Uchwała nie uzyskała kwalifikowanej większości głosów.
17 października 2006 – 2 głosowania wyniki: 182:22:243; 180:25:242. Uchwały nie uzyskały kwalifikowanej większości głosów.
7 września 2007 – wynik: 377:20:54. Uchwała uzyskała kwalifikowaną większości głosów.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Skrócenie_kadencji_Sejmu

PiS chciał zaraz po wyborach rozwiązania Sejmu, gdy się nie dogadał z PO, niestety Tusk ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #79  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:52
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał kosiarz
.

Sa ludzie którym w Polsce żyje się dobrze, więc niech się im żyje!
No widzisz są tacy i ja ich wokół wszędzie widzę, a przynajmniej nie słyszę w moim rejonie narzekania, widzę więcej ludzi zadowolonych niż narzekających, choć tacy wszędzie się znajdą, nieraz nie ze swojej, ale w wielu wypadkach ze swojej winy, krzyczą w rządzie są złodzieje a sami kradną, tylko, że branie lewych zwolnień lekarskich to dla nich nie jest kradzieżą,
ja Ci powiem w zaufaniu, że dla mnie Wawel... to też naciągnięcie kasy Państwa, a już domaganie się pomników na każdej ulicy, no przesadziłem, w każdym mieście to zamach na naszą kasę, ....nie uważasz? i uważam, że to też zamach na patriotyzm....no i ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #80  
Nieprzeczytane 20-02-2011, 20:57
kosiarz kosiarz jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 265
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
No widzisz są tacy i ja ich wokół wszędzie widzę, a przynajmniej nie słyszę w moim rejonie narzekania, widzę więcej ludzi zadowolonych niż narzekających, choć tacy wszędzie się znajdą, nieraz nie ze swojej, ale w wielu wypadkach ze swojej winy, krzyczą w rządzie są złodzieje a sami kradną, tylko, że branie lewych zwolnień lekarskich to dla nich nie jest kradzieżą,
ja Ci powiem w zaufaniu, że dla mnie Wawel... to też naciągnięcie kasy Państwa, a już domaganie się pomników na każdej ulicy, no przesadziłem, w każdym mieście to zamach na naszą kasę, ....nie uważasz? i uważam, że to też zamach na patriotyzm....no i ....

Tylko choć pomniki będa stały, wycieczki przyjeżdzały, fotografowały, kasa jakaś z tego będzie do budżetu...

Przykład idzie z góry, jak tam kradną to i na dole potrafią.
To jest filozofia ....kraść zawsze będą
Nie wszedzie złodzieje są autorytetami, a uczciwi oszołami...i o to chodzi...w skrócie.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Forum umiera, bo jest inne niż dwa lata temu Scarlett Różności - wątki archiwalne 67 16-11-2010 17:06
Lubicie swoje synowe, swoich zięciów? Basia. Rodzina bliższa i dalsza 140 31-05-2010 08:17
Jak poznaliście swoich mężów, żony, partnerów ? destiny Miłość, przyjaźń, związki, samotność 36 19-03-2009 09:06
Bilans rządów 1989 -2009 Dariusz Kosiur Polityka - wątki archiwalne 2 20-02-2009 20:42
Brytyjczycy niewiele wiedzą o swoich dziadkach - komentarze Nika Ogólny 1 24-02-2007 14:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.