menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 09-01-2011, 13:53
AndrzejWroc AndrzejWroc jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 2
Post Szybki spacer przedłuży życie - komentarze


Komentarz do artykułu: Szybki spacer przedłuży życie
--------------------
6m na sekundę oznacza 6x60=360m na minutę a to oznacza 60x360=21600m czyli 21,6km na godzinę. Uff!! Ładny spacer!! Po co takie, za przeproszeniem, banialuki wypisywać?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 06:02
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Post

O rany! Po prostu błąd drukarski. Na początku artykułu pisze, że przecietna szybkośc to 0,92 m/sek
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 06:11
Kyllyan's Avatar
Kyllyan Kyllyan jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Gdańsk; Polska
Posty: 49
Domyślnie

Myślę, że to błąd drukarski. Na początku artykułu podano, że średnia to 0,92 m/sek. Więc pewnie tu miało być 0,6 m/sek.
No, ja "spaceruje" w tempie około 1,4 m/sek
__________________

http://www.facebook.com/Kyllyan
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 08:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kyllyan
Myślę, że to błąd drukarski. Na początku artykułu podano, że średnia to 0,92 m/sek. Więc pewnie tu miało być 0,6 m/sek.
No, ja "spaceruje" w tempie około 1,4 m/sek

Kazdy ćwiczy jak moze, ale z wojska pamietam, że liczono średnia 4 km/h. W praktyce było to ok 6-ciu. Bez ponadnormatywnego obciążenia.
Myślę, że jak w naszym wieku -czyli powyżej 50-tki te cztery zaliczymy, to juz jest nieźle.
Osobiście korzystam w miare mozliwości z roweru, ale jeśli mam czekać na autobus, to uprawiam marsze pod warunkiem, że odleglość docelowa nie przekracza kilku km.
A co do tytułu to jest wtym sporo racji. Codziennie mam okazję obserwować rundy wykonywane szybkim marszem przez byłego tłuściocha. Takiego co na poczatku ważył chyba ok.setki, a po intensywnym i codziennym treningu nabrał całkiem przyzwoitych rozmiarów. inny spacerowicz chyba ze trzy razy starszy po jakims wylewie tez bije codzienne km per pedes i widać, ze im obu to służy.
najlepszego tym co chcą i ..mogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 11-01-2011, 08:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kyllyan
Myślę, że to błąd drukarski. Na początku artykułu podano, że średnia to 0,92 m/sek. Więc pewnie tu miało być 0,6 m/sek.
No, ja "spaceruje" w tempie około 1,4 m/sek

Kazdy ćwiczy jak moze, ale z wojska pamietam, że liczono średnia 4 km/h. W praktyce było to ok 6-ciu. Bez ponadnormatywnego obciążenia.
Myślę, że jak w naszym wieku -czyli powyżej 50-tki te cztery zaliczymy, to juz jest nieźle.
Osobiście korzystam w miare mozliwości z roweru, ale jeśli mam czekać na autobus, to uprawiam marsze pod warunkiem, że odleglość docelowa nie przekracza kilku km.
A co do tytułu to jest wtym sporo racji. Codziennie mam okazję obserwować rundy wykonywane szybkim marszem przez byłego tłuściocha. Takiego co na poczatku ważył chyba ok.setki, a po intensywnym i codziennym treningu nabrał całkiem przyzwoitych rozmiarów. inny spacerowicz chyba ze trzy razy starszy po jakims wylewie tez bije codzienne km per pedes i widać, ze im obu to służy.
najlepszego tym co chcą i ..mogą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 14-01-2011, 13:25
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

z pewnością spacer jest zdrowy, a odpowiednie tempo jeszcze wzmacnia te korzyści zdrowotne
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.