menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Uzależnienia
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Uzależnienia Alkoholizm, palenie papierosów, narkomania ale też zakupoholizm, uzależnienie od hazardu czy nawet od telewizora - problemy seniorów z nałogami.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #261  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 10:17
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Wczoraj przypadkowo oglądałem serial "Miłość nad rozlewiskiem". Była tam scena w której mężczyzna pomaga kobiecie wydostać samochód z błota,a ta w podzięce podaje mu "piersiówkę" z alkoholem.Facet jest alkoholikiem,bierze butelkę,śmieje się i pije.Lądują w łóżku i on pije dalej.Tu pokazane jest jak działa alkohol na alkoholika.W pozornie prostej sytuacji alkoholik zapomina kim jest,może myśli że jeden raz to się uda i wszystko zaczyna się od nowa.Dla alkoholika nie istnieje "picie kontrolowane",musi pamiętać kim jest,bo każde napicie się prędzej czy później,a raczej prędzej doprowadzi go do dalszego picia.Facet mógł sobie myśleć młoda kobieta,okazja,a co mi tam skorzystam.Cena chwilowego zapomnienia jest bardzo wysoka i wszystko to co w okresie abstynencji zostało z mozołem osiągnięte już się nie liczy,już tego nie ma,pozostaje picie.Jest wtedy żal,gniew, straszne poczucie winy,bezsens życia.Spotykam się na mitingach AA z podobnymi przypadkami,gdzie po kilkumiesięcznej,czy kilkuletniej abstynencji człowiek sięga po butelkę i zapija.Po jakimś czasie większość wraca i próbuje od nowa.W AA nie liczy się "staż w abstynencji",każdy nowo przybyły,czy ten po zapiciu witany jest z radością.Powiem Wam że choć już nie piję długo,to mnie największą radość daje kiedy ktoś obchodzi pierwszą rocznicę abstynencji.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #262  
Nieprzeczytane 04-10-2010, 11:24
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał szunaj
Wczoraj przypadkowo oglądałem serial "Miłość nad rozlewiskiem". Była tam scena w której mężczyzna pomaga kobiecie wydostać samochód z błota,a ta w podzięce podaje mu "piersiówkę" z alkoholem.Facet jest alkoholikiem,bierze butelkę,śmieje się i pije.Lądują w łóżku i on pije dalej.Tu pokazane jest jak działa alkohol na alkoholika.W pozornie prostej sytuacji alkoholik zapomina kim jest,może myśli że jeden raz to się uda i wszystko zaczyna się od nowa.Dla alkoholika nie istnieje "picie kontrolowane",musi pamiętać kim jest,bo każde napicie się prędzej czy później,a raczej prędzej doprowadzi go do dalszego picia.Facet mógł sobie myśleć młoda kobieta,okazja,a co mi tam skorzystam.Cena chwilowego zapomnienia jest bardzo wysoka i wszystko to co w okresie abstynencji zostało z mozołem osiągnięte już się nie liczy,już tego nie ma,pozostaje picie.Jest wtedy żal,gniew, straszne poczucie winy,bezsens życia.Spotykam się na mitingach AA z podobnymi przypadkami,gdzie po kilkumiesięcznej,czy kilkuletniej abstynencji człowiek sięga po butelkę i zapija.Po jakimś czasie większość wraca i próbuje od nowa.W AA nie liczy się "staż w abstynencji",każdy nowo przybyły,czy ten po zapiciu witany jest z radością.Powiem Wam że choć już nie piję długo,to mnie największą radość daje kiedy ktoś obchodzi pierwszą rocznicę abstynencji.


Przypominam sobie początki swojej drogi ku trzeźwemu życiu. Jak trudno przez gardło przechodziło "Ja Tadeusz, alkoholik" lub "Ja Tadeusz, uzależniony". W myślach to było trudne, powiedzenie do przysłowiowego lustra też. W grupie terapeutycznej było nieco łatwiej ale na zewnątrz? CIĘŻKO. Spotkanie z dawno nie widzianym kumplem "Chodź na piwo, pogadamy" co dla niego jest oczywistością bo wie, że to był mój ulubiony napój. Moje NIE powoduje powiększenie oczu do wielkości talerzyków. Oczywiście wyciąga wszelkie możliwości, chory-bierze leki, stara-żona zabroniła (może nie wiedzieć o moim wdowieństwie). Nawet gdy mówię otwartym tekstem kim teraz jestem "trzeżwym alkoholikiem" on tego nie słyszy. Jeden nie zaszkodzi, ze mną się nie napijesz itd, itp, prawie każdy zna podobne teksty. Podobnie z dawno nie widzianymi krewnymi np. ślub, pogrzeb i podobne teksty. Społeczeństwo na "trzeźwego alkoholika" bardzo często patrzy jak na osobnika z ciężko zaraźliwą chorobą. Spadaj z daleka ode mnie, jesteś zerem, nie ważne czy pijesz, czy nie pijesz. Idź do podobnych do siebie. To nawet tu w KSC było i bywa widoczne. Owszem jest grupa ludzi którzy przyjmują wyznanie ze zrozumieniem (podziwem?) za co im serdecznie dziekuję.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #263  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 09:44
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Niezwykłe wyznanie posła: Tak, jestem alkoholikiem
http://www.rmf24.pl/fakty/polska/new...iem,nId,303719

Cytat:
Alkoholizm jest chorobą demokratyczną. Dotyka wszystkich: zarówno prostych ludzi, jak i wybitnie utalentowanych. I wszystkie grupy zawodowe - powiedział Bolesław Piecha, poseł PiS, były wiceminister zdrowia. O problemach alkoholizmu w Polsce i swojej chorobie alkoholowej mówi w wywiadzie dla "Polska The Times".

[quote]Dalej panuje przekonanie, że alkoholik to człowiek z rynsztoka, bez silnej woli, który świadomie niszczy swoje życie i zdrowie, a także swojej rodziny. To nie jest prawda, ponieważ to jest choroba". Uważa, że w Polsce nie ma wciąż atmosfery, by mówić o tym otwarcie - przyznał Piecha.[/QUOTE

Tak to niestety w naszym społeczeństwie wygląda. Sam o tym niemile się przekonałem po wielokrotnym dzikim wręcz ataku na mnie i tych co tu ujawnili swoja chorobę alkoholową.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #264  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 21:36
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[quote=tadeusz50]Niezwykłe wyznanie posła: Tak, jestem alkoholikiem
[quote]Dalej panuje przekonanie, że alkoholik to człowiek z rynsztoka, bez silnej woli, który świadomie niszczy swoje życie i zdrowie, a także swojej rodziny. To nie jest prawda, ponieważ to jest choroba". Uważa, że w Polsce nie ma wciąż atmosfery, by mówić o tym otwarcie - przyznał Piecha.[/QUOTE
/QUOTE]
Wiem, co to znaczy choroba alkoholowa, choć bezpośrednio mnie nie dotyczyła. Mój brat, bardzo zdolny, ukończył Akademię Górniczo Hutniczą, pracował w Zakładach Cegielskiego w Poznaniu. Nadmiar pieniędzy nie potrafił właściwie spożytkować. Popadł w chorobę alkoholową zakończoną zgonem. Nie miał ani silnej woli ani ochoty na wyjście z tego nałogu.Nie wiem, czy miał świadomość, że niszczy swoje zdrowie, i niszczy swoje dwie rodziny, ponieważ właściwie nie mieliśmy ze sobą kontaktów. Współczuję wszystkim rodzinom, których ten problem dotyczy, i jestem pełna uznania dla tych, którzy potrafili wydostać się z tej matni.

Pana Piechy wybitnie nie darzę sympatią i to nie z powodu choroby alkoholowej. Jako lekarz ginekolog (również sam przyznał się) wykonywał na dużą skalę zabiegi aborcyjne. uśmiercił dziesiątki , a może setki istot ludzkich, zarabiając fortunę (łatwe pieniądze). Dziś największy przeciwnik in vitro, "wzorowy katolik", o mało co nie święty, oczywiście wierny syn kościoła, aktywista PiS-owiec ale jeszcze alkoholik. Taką obłudę rzadko można spotkać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #265  
Nieprzeczytane 22-10-2010, 22:45
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witaj i patrzyłam na wypowiedzi tych dwóch cymbałów dochtorów.
Hipokryzja pokazana w 100 %.
Święte anioły schowane pod płaszczykami kiecek.Nie babskich,bo bym blużniła,nawet na kurwiki.

A dzisiaj ten Osełek z Psl-u nawalony jak wieprz,to jeszcze ten facet z tego auta był super uprzejmy i nie było scysjii karczemnej.
TVN-24 miało pole do popisu..
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #266  
Nieprzeczytane 24-10-2010, 20:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

"Poseł Pałys przegrał z chorobą. Bo to jest choroba alkoholowa"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomos...t_choroba.html
Cytat:
To dla nas bolesna sprawa. Trzykrotnie, o ile pamiętam, poseł Pałys podejmował próby walki z chorobą. Bo to jest choroba alkoholowa. Miał kilkumiesięczny okres abstynencji, ale póki co przegrywa. I tym razem też przegrał z tą chorobą - powiedział w TVN 24 poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. Zaznaczył, że być może następnym razem posłowi się uda.

Tak to wygląda nie wiadomo która próba wyjścia na drogę trzeźwości będzie skuteczna i czy przyniesie pozytywny efekt
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #267  
Nieprzeczytane 26-10-2010, 21:08
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Ilona Felicjańska, która po pijanemu rozwaliła ileś tam samochodów, która założyła klinikę odwykową i po wyznaniu w programie Uwaga oświadczenia, iż jest alkoholiczką, że walczy ze sobą, nadal pije i z tego jeszcze raz wynika, że nie jest łatwo z tego gówna wyjść.http://w46.wrzuta.pl/film/4tTGGtKKRo...a_znowu_pijana
Odpowiedź z Cytowaniem
  #268  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 18:53
szunaj szunaj jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kielce
Posty: 155
Domyślnie

Wczoraj na tv2 była Felicjańska i powiedziała że nie ma kliniki uzależnień i nie zapiła.W tym programie mądrze mówił Piecha
Odpowiedź z Cytowaniem
  #269  
Nieprzeczytane 29-10-2010, 22:38
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał saguela
Ilona Felicjańska, która po pijanemu rozwaliła ileś tam samochodów, która założyła klinikę odwykową i po wyznaniu w programie Uwaga oświadczenia, iż jest alkoholiczką, że walczy ze sobą, nadal pije i z tego jeszcze raz wynika, że nie jest łatwo z tego gówna wyjść.http://w46.wrzuta.pl/film/4tTGGtKKRo...a_znowu_pijana
Sagelo! nie wypowiadam sie na temat lecznictwa odwykowego a scislej jego efektow,bo nie jestem w tym temacie zadnym ekspertem. Dla mnie milo jest uslyszec od kolezanek i kolegow z terapii - a ukonczylem 3 terapie- ze wiadomo im jest,ze ja nie pije.Zdecydowana wiekszosc niestety tak.Nie popadam w euforie , nie pouczam jak to zrobic tylko mowie :jak do tej pory nie pije.Ponieweaz sam mialem nawroty wiec zgadzam sie z Toba ,ze nie jest latwo wyjsc z tego gówna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #270  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 08:22
cwieta's Avatar
cwieta cwieta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: poznań
Posty: 207
Domyślnie

PEWNIE zalezY kto RZYJE +
Odpowiedź z Cytowaniem
  #271  
Nieprzeczytane 31-10-2010, 08:29
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał cwieta
PEWNIE zalezY kto RZYJE +
witam, ale nie rozumiem co napisane i po co
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #272  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 13:45
Smu-ga Smu-ga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 10
Domyślnie

Kiedyś gdzieś przeczytałam,że pijak i alkoholik to dwie różne sprawy.Na czym to polega?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #273  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 14:01
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Smu-ga
Kiedyś gdzieś przeczytałam,że pijak i alkoholik to dwie różne sprawy.Na czym to polega?
Owszem różne
pijak pije bo chce,-może przestać pić w każdej chwili
alkoholik, pije bo musi tego już wymaga organizm, jest uzależniony od alkoholu, przestać pić jest bardzo trudne ale możliwe
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #274  
Nieprzeczytane 04-11-2010, 22:26
Smu-ga Smu-ga jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2010
Posty: 10
Domyślnie

Pijak pije bo chce!A jeżeli pije codziennie do utraty tchu,a potem nie pije bo nie chce (i to przypuśćmy przez rok),a potem zaś od nowa - to nie alkoholizm?
Organizm nic na to? Czy pijak,bo pije okazjonalnie,czy jeszcze kontroluje picie?
Drążę,bo chcę wiedzieć!A adres chyba właściwy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #275  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 10:54
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Smu-ga
Pijak pije bo chce!A jeżeli pije codziennie do utraty tchu,a potem nie pije bo nie chce (i to przypuśćmy przez rok),a potem zaś od nowa - to nie alkoholizm?
Organizm nic na to? Czy pijak,bo pije okazjonalnie,czy jeszcze kontroluje picie?
Drążę,bo chcę wiedzieć!A adres chyba właściwy?
Odpowiem w ten sposób
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/spr...iem_72939.html
test uważam za miarodajny
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #276  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 19:42
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Pozwolę sobie tutaj wyrazić swoje zdanie.
Ludzie, którzy kiedyś pili dużo, a potem zmagali się z nałogiem tak okrutnym i udało im się z tego dziadostwa wyjść, to moim zdaniem należą do bardzo inteligentnych ludzi.
Dlaczego tak sądzę. Ponieważ tylko tacy ludzie wiedzą jak przechodzi się przez piekło i potrafią potem patrzeć na świat przez pryzmat raju.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #277  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 19:57
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

alkoholizm nie rozróżnia wykształcenia przekrój od analfabety do profesorów i z innymi tytułami, nie rozróżnia wyznania, dotyka wszystkich.
Alkoholikiem jest się już do śmierci, można tylko byc trzeźwym alkoholikiem
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #278  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 20:00
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Pisałam właśnie o Tobie, choć chyba nie jesteś profesorem. To Ty przechodziłeś przez to piekło, o którym pisałam i dlatego chyba jesteś tu, na tym forum, najbardziej wyważonym człowiekiem.
Teraz chyba będzie jasno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #279  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 20:05
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Luizka
Nie wiem, czy dobrze mnie zrozumiałeś. Pisałam właśnie o Tobie, choć chyba nie jesteś profesorem. To Ty przechodziłeś przez to piekło, o którym pisałam i dlatego chyba jesteś tu, na tym forum, najbardziej wyważonym człowiekiem.
Teraz chyba będzie jasno.
Ależ zrozumiałem dobrze, gdzie mi tam do tytułów, jestem górnikiem ze średnim wykształceniem. Nie uważam się za głupiego co bywało, że mi wmawiano. Jestem jaki jestem, piszę to co myślę. Czasem ostro.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #280  
Nieprzeczytane 05-11-2010, 20:10
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

No i tak trzymaj
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Alkoholik, czy da się z nim żyć? Scarlett Uzależnienia 445 30-10-2022 21:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.