menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 19:22
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Telefon w 92 proc. polskich domów - komentarze


Komentarz do artykułu: Telefon w 92 proc. polskich domów
--------------------
Bardzo dobrze, że tak jest. Pamiętam 20-letnie oczekiwanie na założenie telefonu stacjonarnego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 20:16
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Wydaje mi się, że telefon w każdym domu powinien być dostępny jak woda i światło, a jeśli ich nie ma należy tą wiadomość wstydliwie pominąć milczeniem...000.jpg
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 08-05-2007, 22:04
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

10 lat czekałam na telefon stacjonarny,20 lat używałam.Dwa lata temu zlikwidowałam.Teraz mam w domu 2 komórki i skype. 008.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 08:11
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Pamiętam dobrze zamawianie rozmów międzymiastowych na poczcie-czekanie,czekanie a potem wydzieranie się, bo słyszalność tragiczna..Albo bieganie po osiedlu w poszukiwaniu budki telefonicznej..a teraz i stacjonarny,i komórka ,i gg i poczta mailowa..ach,ta technika!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 09:24
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

W dzisiejszych czasach to chyba telefonu nie mają Ci co nie chcą mieć.Bo nawet jak nie można podłączyć stacjonarnego to przecierz telefon komórkowy można mieć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 11:49
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

A ja pamiętam to jako zmore ,gdzie w najbardziej nieoczekiwanych momentach dla nas przychodzili ludzie i czy moge zadzwonić..., ględzili po kilkanaście minut o duperelach, zglądali po mieszkaniu wtykajac nosy tam gdzie nie potrzeba. I tu prosze o mnie nie mysleć jako o sobku czy nieużytku.Nigdy nie miałam zalu gdy telefon był po to by wezwać lekarza ,czy pogotowie lub rzeczywiście naglących sprawach ,ale do szewskiej pasji doprowadzało mnie dyktowanie listy zakupów ,wynurzenia miłosne ,kłótnie i inne brednie ,albo dzwonienie do mnie jako do skrzynki kontaktowej i pani pójdzie przekarze mojej cioci ,czy komus tam jeszcze to i to i nie ważne że człowiek dopiero z pracy wrócił ,jeszcze pod prysznic nie zdążył wejśc o zrobieniu objado kolacji dopiero zaczoł mysleć a tu leć bo komuś się chce . O matko jak dobrze ,że te przaśne czasy są już za nami
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 12:40
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Ammi - przeżywłam podobne sceny i jeszcze gorsze. Nieraz sąsiedzi przyprowadzali znajomke z innej całkiem części osiedla, czy pozwolę zadzwonić. No i odmów tu, jak idzie fama, że babsko paskudne i nieużyte, a ona mamusi tylko dwa słowa chciała powiedzieć. Wzięłam się na sposób.Informowałam,że muszę zrezygnować z tel. bo nie stać mnie na opłaty. Uprzejmość a jakże, ale dopłacałam sporo do interesu, nie mówiąc o ingerencji w moją prywatność. Jak zaczęłam sąsiadów podliczać z notesem w ręce, skończyło się nagminne korzystanie z telefonu. Dziś jestem szczęśliwa, że każdy korzysta ze swego.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 14:19
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja też czekałam długo na telefon ponad 7 lat .Ale gdy go dostałam to wcale nie byłam zbyt szczęśliwa.Co prawda przychodziła tylko jedna sąsiadka ale wystarczała za batalion wojska,jej rozmowy były często wielogodzinne a nigdy nawet nie pofatygowała się by coś zapłacić,twierdząc "ty kiedyś do mnie przychodziłaś".I owszem chodziłam jak trzeba było wezwać pogotowie czy lekarza ,prywatne rozmowy załatwiałam z automatu.A rodzina-ciągle dzwonili i zawsze była krytyka -a to gdzie chodzę ze nie odbieram,a to wezwania z byle powodu.W końcu zrezygnowałam,kupiłam komórkę,i mam spokój,bo na komórkę nie dzwonią"bo szkoda pieniędzy".Teraz wszyscy mamy komórki i taniej nas to wychodzi jak przedtem,dzieci jak chcą więcej "gadać"muszą sobie na karte zarobić,nauczyły się kontroli.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 21:26
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

A ja przymierzam się do rezygnacji z telefonu stacjonarnego. Szkoda 50 złotych, które płacę. Korzystam raczej z komórki lub skype, z którego też można zadzwonić.Konieczność wybierania dodatkowo numeru kierunkowego przy każdej rozmowie lokalnej obrzydziło mi do reszty korzystanie z tego urządzenia.Albo tylko zawieszę korzystanie. Jak mi będzie brak to wrócę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 22:01
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Strzałka

Mnie nie brakuje.Wszystko,co chcę załatwię przez komórki i skypa i nie zauważyłam,abym płaciła więcej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 22:15
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Moi Teściowie zrezygnowali ze stacjonarnego,mają komórkę na kartę i są bardzo zadowoleni. Wydają mniej (nigdy zbyt wiele nie telefonowali), a kiedy są w swoim letnim domku nie muszą biegać na pocztę i tak mają "wszystko pod kontrolą". Ja jednak na razie nie rezygnuję z TP Name:  smileys21.gif
Views: 41
Size:  238 Bajtów, może to tylko kwestia przyzwyczajenia?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 09-05-2007, 23:13
jolita's Avatar
jolita jolita jest offline
odeszła...
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: sopot
Posty: 27 028
Domyślnie

Kiedyś centrala zmieniła na całym osiedlu nr.nr. telefonów i mimo, że sama rzadko telefonuję przekonałam się jaki to problem...Musiałam wypisać "dzieści" kart pocztowych z tą informacją. Okres to był świąteczny więc "upiekłam dwie pieczenie przy jednym ogniu", ale na poczcie wprowadziłam panienkę w okienku w zakłopotanie, bo to były czasy gdy w kolejności zabrakło i znaczków więc panienka musiała wystawiać na każdą taką przesyłkę pokwitowanie...Przeprosiłam, wyjaśniłam przyczynę tej obfitości serdeczności, ale na pokwitowania nie czekałam. Listy dotarły...
Potem w okolicach mojego numeru ulokowano popularną stację radiową i właśnie ten najbliższy mojego nr. był numerem kontaktowym ze słuchaczami. To było potworne. Przetelefonowałam to tegoż radia z prośbą o wskazywanie innego z pośród wielu posiadanych numerów do kontaktów, ale dość stanowczo odmówiono, a reklamacja w Telefonii o mało nie skończyła się ponowną zmianą mojego numeru. W tej sytuacji pozostało mi robienie drobnych "kawałów" w imieniu upartej rozgłośni i dopiero w ten sposób pozbyłam się kłopotliwego sąsiada. Teraz też mam w pobliżu agencję artyst.,ale z tego tytułu mój spokój bywa zakłócany tylko w czasie festiwalu.
Ojejku - ileż to można "smucić" - przepraszam!Name:  blog - ojejku.gif
Views: 41
Size:  6.9 KB
__________________

obrazki oraz większość tekstów w moich post-ach pochodzi z ogólnodostępnych w net-cie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 16:57
krise1's Avatar
krise1 krise1 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Police-zach.pom
Posty: 406
Domyślnie

W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie domu bez telefonu. Dużo ludzi przerzuciło się tylko na komórki, lecz ja uważam, że stacjonarny powinien być w domu, komórka jest mi niezbędna tylko w terenie.
__________________
-Wiek dojrzały zaczyna się wtedy,
kiedy człowiek zdaje sobie sprawę z tego.
Zapraszam na bloga
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 17:34
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie Telefon

Cytat:
Napisał krise1
W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie domu bez telefonu. Dużo ludzi przerzuciło się tylko na komórki, lecz ja uważam, że stacjonarny powinien być w domu, komórka jest mi niezbędna tylko w terenie.
Krystynko a mnie stacjonarny bardzo denerwuje bo nie wiem kto do mnie dzwoni .Muszę go mieć bo mam neostradę ale jak tylko będzie lepsza oferta to z TPSA się szybciutko rozstanę.Name:  123.gif
Views: 43
Size:  12.1 KB
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 17:47
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Ja też chciałabym się pozbyć stacjonarnego, ale mam przy nim neostradę.To była promocja na dwa lata i jeszcze rok nie mogę nic zmienić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 17:51
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

Do Sanna - mając stacjonarny,też można wiedzieć kto dzwoni. Nowsze aparaty tel. mają taką opcję, którą należy uaktualnić u tzw. dostawcy.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 18:53
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wilhelmina
Do Sanna - mając stacjonarny,też można wiedzieć kto dzwoni. Nowsze aparaty tel. mają taką opcję, którą należy uaktualnić u tzw. dostawcy.
Wiem Wilhelminko o tym ale to nie jest za darmo .Jestem bardzo wściekła na TPSA i ani grosza im nie dam więcej niż muszę.Ponieważ mieszkam w domku to mam nie wielki wybór. brok.kw.z mot.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 19:44
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Ja właśnie nie odnowiłam neostrady z TPSA. Ponieważ czeka mnie parę miesiecy życia w domku letniskowym, na razie łączę się z internetem za pomocą telefonu. Dlatego pojawiam się i znikam. Gdy wrócę do Olsztyna już na dobre, to podpiszę nową umowę z Wektrą lub z Multimediami na 2 lub 3 w jednym:kablówka + internet + telefon. Cena około 100 zł miesięcznie za całość. To spora oszczędność w stosunku do tego co do tej pory płaciłam.Polecam Wszystkim!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #19  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 20:51
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Sanna ta usługa kosztuje 3 zł i zapewniam Cię że warta jest tego. Mam taki tel i wiem kto do mnie dzwoni .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #20  
Nieprzeczytane 11-05-2007, 21:06
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał ammi1952
Sanna ta usługa kosztuje 3 zł i zapewniam Cię że warta jest tego. Mam taki tel i wiem kto do mnie dzwoni .
Grażynko ja to wszystko wiem mam dwie komórki i chętnie bym się pozbyła stacjonarnego ale przez to że chcę bywać w klubiku muszę znosić TPSA która mnie wkurza.Neostrada mnie trzyma i do tego promocja.Jak to się mówi cierp ciało coś chciało. 3_7_2v.gif
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co boli polskich rolnikow. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 107 25-04-2008 11:51
Prostytutki – element terapii pensjonariuszy duńskich domów opieki - komentarze Basia. Ogólny 25 17-02-2008 17:01
Tragedia polskich pielgrzymów: 26 ofiar - komentarze Ewunia Ogólny 38 29-08-2007 17:16

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:51.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.