menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4021  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 09:22
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Jak już ze swoim numerkiem: "107" dojdę do wielkości: "ZERO", to pozostanie mi tylko klub...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #4022  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 09:35
honorata20 honorata20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Dziękuję bardzo.Nie wygląda to źle i pora fajna.
Pozdrawiam Cię serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4023  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 09:41
honorata20 honorata20 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Polska
Posty: 3
Domyślnie

Ryszardzie
Ja miałam w przeglądarce nr.79 i na następny dzień już pisało gdzie mam jechać.Życzę fajnego miejsca i słoneczka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4024  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 11:45
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał B.Sz
mam pytanie
czy mogę ubiegać się o sanatorium po operacji?
bardzo proszę o podpowiedz
Wszystko zależy na co tą operację miałaś.
Możesz wysłać wniosek się o sanatorium poszpitalne ze swojego funduszu,albo bezpośrednio ubiegać się o rehabilitacje w szpitalu uzdrowiskowym(tu się czeka krócej)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4025  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 12:46
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Witam wszystkich w końcu zebrałam sporo info na temat "Krystyny " w Busku-Zdroju i jestem zadowolona, bo informacje pochodzą od osób, które były tam w lutym i maju br. Jeśli kogoś interesuje ten temat, to chętnie podzielę się wieściami Pozdrawiam serdecznie w ten mokry i pochmurny dzionek... ale u mnie słoneczko zaświeciło na takie wiadomości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4026  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 13:58
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał honorata20
Ryszardzie
Ja miałam w przeglądarce nr.79 i na następny dzień już pisało gdzie mam jechać.Życzę fajnego miejsca i słoneczka


Rozpocząłem spokojnie oczekiwanie z numerem: 39.600, to i spokojnie poczekam na te numerki poniżej cyfry 107.

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4027  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 14:14
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Witam wszystkich w końcu zebrałam sporo info na temat "Krystyny " w Busku-Zdroju i jestem zadowolona....

Podobno w "Krystynie" często grają "Białe Tango"...

__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4028  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 17:34
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Ale super... ja to chyba, ta w za dużych szpilkach
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4029  
Nieprzeczytane 12-07-2014, 23:35
niuta niuta jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 101
Domyślnie

Witam
16 lipca minie rok od wpłynięcia mojego wniosku do NFZ w Bydgoszczy.Po 7 miesięcach w lutym tego roku dostałam pismo potwierdzające przydział sanatorium z terminem oczekiwania 22 miesięcy. Startowałam z nr. 27395 ,a dzisiaj 18265. .Trzy razy korzystałam ze zwrotów i mam nadzieję ,że i tym razem mi się uda. Pasuje mi wyjazd w styczniu,nie ma tłumów,bo obłożenia w sanatorium na 70-80% . A czerwiec-to wyjazd z mężem na urlop/do sanatorium jeżdżę sama/.
Ryszardzie 2-Twój sposób oczekiwania na sanatorium jest na pięć.
Życzę Wszystkim wytrwałości i przydziałów zgodnie z oczekiwaniami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4030  
Nieprzeczytane 14-07-2014, 11:06
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie Do Jadzi P.

Cytat:
Napisał Jadzia P.
A ja już w przeglądarce mam napisane " świadczeniobiorca zrezygnował z leczenia"
Wczoraj udało mi się dodzwonić do NFZ i baaardzo nieuprzejma pani poinformowała mnie, że nie ważne co sugeruje lekarz kierujący, bo oni dają to co mają, a ja mam wziąć to do dostałam albo nie zawracać jej głowy....
I tak zakończyła się moja przygoda z NFZ....zastanawiam się czy składać warto następny wniosek
Witam Jadziu. Ciekawa jestem jaką ostatecznie podjęłaś decyzję. Ja dostałam skierowanie do Nauczyciela w Szczawnicy, odwołałam się od ośrodka (byłam tam 2 lata temu, ośrodek wysoko...dla zdrowych nóg i płuc) i od terminu i dostałam nową propozycję...Korona w Muszynie i też zrezygnowałam z uwagi na dojazd ( miałabym trzy przesiadki...to nie na moje zdrowie) i nie najlepsze opinie o tym ośrodku. Pozdrawiam Odezwij się kobieto
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4031  
Nieprzeczytane 14-07-2014, 15:02
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Witam Jadziu. Ciekawa jestem jaką ostatecznie podjęłaś decyzję. Ja dostałam skierowanie do Nauczyciela w Szczawnicy, odwołałam się od ośrodka (byłam tam 2 lata temu, ośrodek wysoko...dla zdrowych nóg i płuc) i od terminu i dostałam nową propozycję...Korona w Muszynie i też zrezygnowałam z uwagi na dojazd ( miałabym trzy przesiadki...to nie na moje zdrowie) i nie najlepsze opinie o tym ośrodku. Pozdrawiam Odezwij się kobieto


Cytuję mój post :

Kiedy sprawdzałam numeracje na przeglądarce sanatoryjnej w czwartek miałam nr około 6600 ....dziś zupełnie przypadkowo tam spojrzałam i.....dostałam skierowanie do Muszyny do sanatorium Korona od 5 sierpnia ....jestem wkurzona bo mam na wniosku napisane "endokrynologia" ze wskazaniem na leczenie nad morzem....nie wiem jeszcze co zrobię z tym skierowaniem , tym bardziej, ze Korona ma złe opinie.....może ktoś z Was tam był i coś więcej mi na ten temat napisze





Witaj Halu ....specjalnie skopiowałam mój post bo coś mi się zdaje, że dostałaś mój zwrot....jeśli termin proponowali Tobie taki sam jak mnie ....ja również czytałam sporo niepochlebnych opinii o tym sanatorium, a poza tym to mnie przysługuje leczenie nad morzem ( ze względu na chorobę tarczycy) .....dawniej tak było i za każdym razem jak jechałam sama i miałam wpisaną tarczyce, to dostawałam skierowanie w region jaki sugerował lekarz kierujący.....teraz wszelkie sugestie mają w nosie....
Ja już podjęłam decyzje ( o czym pisałam na wątku ) i odesłałam moje skierowanie ...po rozmowie telefonicznej z panią z NFZ , już niczego dobrego od nich nie oczekuję ....jak będę miała chęci to jeszcze raz ( póżną jesienią ) poproszę moją "rodzinną" o nowy wniosek ....pożyjemy , zobaczymy ...

Napisz jaki termin proponowali Tobie w tej Koronie w Muszynie....jestem ciekawa



Odpowiedź z Cytowaniem
  #4032  
Nieprzeczytane 14-07-2014, 20:59
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jadzia P.
"...Witaj Halu ....specjalnie skopiowałam mój post bo coś mi się zdaje, że dostałaś mój zwrot....jeśli termin proponowali Tobie taki sam jak mnie ...Napisz jaki termin proponowali Tobie w tej Koronie w Muszynie....jestem ciekawa ..."
Jadziu, ja też skojarzyłam, że to być może był Twój zwrot. Podano mi od 31 lipca, ale konkretna mowa była o Dzwonkówce w Szczawnicy. Gdy się na nią w ostateczności zdecydowałam mimo wysokości (choć to jednak parę metrów niżej aniżeli Nauczyciel), to nagle już jej nie mieli i miałam się decydować, albo nie na Koronę w Muszynie, a ponieważ tutaj nie chciałam, to i mowa o terminie się nam jakoś zatarła. Ale na 99% jestem pewna, że to ten sam. Zaglądałam do przeglądarki przed chwilą. Jeszcze widnieje Nauczyciel Ja w przyszłym roku wezmę prawdopodobnie ambulatoryjne. Pozdrawiam Cię Dzięki, że się odezwałaś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4033  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 15:16
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Jak dzwoniłam jakiś czas temu do NFZ ,to mi powiedzieli ,że pojadę około 15 sierpnia,już tylko miesiąc i nic dalej nie wiem.Jesli nic nie bedzie do przyszłego tygodnia ,to zadzwonię znowu Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4034  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 15:18
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Hala to przykre, że musisz tego wszystkiego doświadczać Dlaczego urzędnicy utrudniają... przecież uzdrowiska są dla nas, chorujemy ale płacimy składki, a mimo to jesteśmy zmuszani do podejmowania kosztownych decyzji, mówię o leczeniu ambulatoryjnym, z roku na rok jest coraz gorzej... trudniej, dlaczego pacjent wraz z lekarzem prowadzącym nie może podjąć ostatecznej decyzji o uzdrowisku, przecież każdy z nas wie najlepiej co mu pomaga i gdzie czuje się dobrze, a lekarz prowadzący zna nas lepiej od lekarza w ZUS-ie, czy NFZ-ecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4035  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 15:21
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Mallina ze mną było podobnie, ale już wiem, gdzie i kiedy jadę... ale zanim się dowiedziałam też wydzwaniałam i mowiłam, że muszę podjąć pewne decyzje powiązane terminami i nie mogę udzielić odpowiedzi, bo nie znam konkretów wyjazdu, Pani z NFZ powiedziała, że za kilka dni otrzymam skierowanie, no i tak było
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4036  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 16:35
Mallina55's Avatar
Mallina55 Mallina55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Bolesławiec
Posty: 28
Domyślnie

Ulanie ,ja też na to liczę ,14 sierpnia mija 2 lata ,to chyba już będzie

Ostatnio edytowane przez Mallina55 : 16-07-2014 o 10:14.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4037  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 18:45
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Mallina to bardzo długo, dwa lata, to naprawdę długo!!! a na co chorujesz jeśli można spytać? albo na jaki oddział mogą Cię kierować?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4038  
Nieprzeczytane 15-07-2014, 22:28
Dela's Avatar
Dela Dela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Warszawa-Polska
Posty: 2 315
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Mallina to bardzo długo, dwa lata, to naprawdę długo!!!
Ja w mazowieckim funduszu czekałam 25 miesięcy......w śląskim też się długo czeka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4039  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 07:25
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Długo, ja w warm-mazurs. czekam 3-4 miesiące, nie wiem może dlatego, ze kierowana jestem da szpitala uzdrowiskowego, teraz NFZ zafundował mi 4-tygodniową rehabilitację na rzs Przykre, że tak długo czekacie, może więcej z tych województw jest chorych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4040  
Nieprzeczytane 16-07-2014, 07:30
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

No i "sprawiedliwości stało się zadość". Nie "ubiłam interesu" Już mój numer w przeglądarce od wczoraj ma status " świadczeniobiorca zrezygnował z leczenia"
Tak więc zacznę wszystko od nowa Tak, jak mi powiedziano: złożyć nowy wniosek i wiosną dzwonić po zwroty. Tak też zrobię, bądź wezmę ambulatoryjne. Pożyjemy (mam nadzieję), zobaczymy
Pozdrawiam wszystkich Miło mi było z Wami. Zajrzę tu od czasu do czasu.

-------------------------------------------------------------------------------
"Niech jeszcze i to, niech jeszcze i to..." - B. Korczyński
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.