menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #821  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 10:53
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

He-he-targi w mojej miejscowości są i bardzo lubię chodzić bo zawsze coś ciekawego się wypatrzy a przecież mamy sentyment do naszych dawnych zastaw i innych rzeczy.Jest tłoczno i trzeba koniecznie chować portfele głęboko bo nie brakuje takich co tylko patrzą by coś zwinąć.Zrobiło się biało ,lekki mrozik pogoda na spacery odpowiednia.Ruszajmy się,spacerujmy ,korzystajmy z natury i nie możemy zapomnieć o uśmiechu .Pozdrawiam Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #822  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 12:07
monia's Avatar
monia monia jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: dolnoslaskie
Posty: 171
Domyślnie

Janka wiersz piękny to się nazywa talent.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #823  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 14:26
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkie dziewczyny,dobrze ze mozna mieć tutaj wirtualnych znajomuch.Jest takie powiedzenie.Sasiadow,imienia i rodzicow nie wybiera sie To poprostu sie ma.Ja mieszkam w tym moim wiezowcu juz40lat.
Kiedys to chociaz bylo inaczej.Kazdy mial dzieci.Bylay dzieci .Byl kontakt.Traz częsć juz <odeszlo> W ich miejsce przysli młodzi.To jest inne juz pokolenie-komputerowe- Kazdy zamuka się w swoim domu.Tylko nieliczni ze starej gwardi jak spotkaja sie ,to porozmawiaja.Takie duze osiedle jak moje a nawet dzieci juz nie widać.Taka piekna zima ,a nikt balwana nie ulepi.
Moje zdanie jest takie,ze jednak na wsi i w domkach jednorodzinnych jest lepiej.Lepszy jest kontakt
Ja mam na duzy rynek około 100m.Tez chodzę na zakupy codziennie,Jak nie kupuję to chociaz poogladam,Zawsze mozna kogos spotkać i porozmawiać.Tez sa starocie.Jest tez sklep do ktorego przywozone sa rzeczy z zachodu.Sama nie raz szperam i staram się tam cos znalesć.To jest taki lumpeks ,ale z przemysłowymi rzeczami.Kiedys facet narzekał,ze chyba zamknie ten interes,ale teraz widze ,że rozwija się interes Stale ma tam duze zainteresowanie.Ostatnio tam kupilam bardzo fajna klatke do przewożenia naszego królika.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #824  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 15:02
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Witaj Sabciu ! Wysłałam Ci "emila". Wiktoria.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #825  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 15:14
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie spacer zimą

Cytat:
Napisał aniak2015
He-he-targi w mojej miejscowości są i bardzo lubię chodzić bo zawsze coś ciekawego się wypatrzy a przecież mamy sentyment do naszych dawnych zastaw i innych rzeczy.Jest tłoczno i trzeba koniecznie chować portfele głęboko bo nie brakuje takich co tylko patrzą by coś zwinąć.Zrobiło się biało ,lekki mrozik pogoda na spacery odpowiednia.Ruszajmy się,spacerujmy ,korzystajmy z natury i nie możemy zapomnieć o uśmiechu .Pozdrawiam Anna.
Oczywiście że pogoda przyjemna tylko nogi się rozjeżdżają na tym śniegu.Byłam z wnukami nad jeziorem,ale zamarznięte na fest!!!Rybacy łowili ryby na środku.Szłam z kijkami Nordik walking a wnuki biegły po bokach.Potem pizza na pożegnanie ferii taka full wypas!!No i do zobaczenia na Wielkanoc z nimi!!! Pozdrawiam Cię Aniu Sabciu madero i inne!!!Do przeczytania za tydzień bo babcia jeszcze żyje!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #826  
Nieprzeczytane 21-02-2013, 15:24
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Oczywiście że pogoda przyjemna tylko nogi się rozjeżdżają na tym śniegu.Byłam z wnukami nad jeziorem,ale zamarznięte na fest!!!Rybacy łowili ryby na środku.Szłam z kijkami Nordik walking a wnuki biegły po bokach.Potem pizza na pożegnanie ferii taka full wypas!!No i do zobaczenia na Wielkanoc z nimi!!! Pozdrawiam Cię Aniu Sabciu madero i inne!!!Do przeczytania za tydzień bo babcia jeszcze żyje!!

Danuś, no co Ty, czyżby babci sie pogorszyło ? No to na pewno pod Twoją troskliwą opieką sie Jej polepszy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #827  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 09:03
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam na życiu samotnych seniorów.Jak myślicie życie nasze może być jeszcze miłe ,spełnione.?Mnie się wydaje że to wszystko za nami a przed takie sobie-albo nam brak siły na nowe wyzwania,lub
odrzucamy bojąc się że nie podołamy.
Jedno jest pewne ,że możemy się spełniać w wielu rzeczach ,doświadczeni przez życie.Pozdrawiam Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #828  
Nieprzeczytane 22-02-2013, 10:12
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich wirtualnych przyjaciół i znajomych. Aniu z nami emerytami to tak jest,Raz nam się wydaje ,ze wszystko za nami,raz ze jeszcze cos zdziałamy.Tak mało nam potrzeba do szczescia
__________________

Ostatnio edytowane przez sabcia : 22-02-2013 o 11:40.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #829  
Nieprzeczytane 23-02-2013, 08:59
zen's Avatar
zen zen jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 601
Domyślnie

Cytat:
Napisał aniak2015
Witam wszystkich samotnych seniorów .Życie nas nie rozpieszcza stajemy się coraz starsi mniej sprawni to nas zaczyna niepokoić.Poruszę temat dot,zdrowia kwestia brania lekow,może wyda się to śmieszne ale mam to u siebie że czasem zastanawiam się czy wzięłam leki czy nie?Jest jakiś sposob żeby mieć pewność.Pozdrawiam

Moja droga, jest taki sposób. Od dwóch lat mam takie pudełeczko, kupione w aptece za 10zł, z przedziałkami na ranne, południowe i wieczorne leki. Rozkładam je raz w tygodniu.W każdej chwili mogę sprawdzić czy brałam czy też nie. Spróbuj, naprawdę pomaga.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #830  
Nieprzeczytane 23-02-2013, 16:23
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał zen
Od dwóch lat mam takie pudełeczko, kupione w aptece za 10zł, z przedziałkami na ranne, południowe i wieczorne leki.

Są też w sprzedaży (za ok. 40 zł) pudełka elektroniczne, które o właściwej porze dźwiękiem przypominają o konieczności zażycia leku.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #831  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 10:51
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie Krótka opowieść

Witam Was wszystkich samotnych!!!!Chcę Wam pisać króciutką historię jaka wydarzyła się w mojej maleńkiej miejscowości.A piszę dlatego, że to zwykła tragedia w której społeczeństwo a właściwie mieszkańcy tej wioski, żeby mogli to by weszli we wnętrze tych cierpiących i wycisnęli wszystko to co by chcieli usłyszeć.
Bohaterowie to dziadek ,babcia, syn z żoną i dwie wnuczki. Zachorował dziadek, no nie jeszcze taki stary no ale dziadek miał60 lat .Operacja - diagnoza" nowotwór"Wszyscy wiemy jak się leczy raka.Wyjazdy do Poznania ,leki ,kontrole lekarskie,chemia itd.Wtedy niespodziewanie nagle umiera ich syn.(leczył się na serce). Wielki ból żal i cierpienie w tej rodzinie.Wtedy we wsi zawrzało,polemiki bez dna,Gdzie nie spojrzałam tam temat o śmierci młodego człowieka.Nikt nie współczuł tym dzieciom,tej młodej kobiecie. Nikt nie przyszedł z pomocą czy dobrym słowem Wokół tylko spekulacja.
Po 10 miesiącach umiera dziadek,Myślę że znowu to samo,ból cierpienie i wielka pustka, dla tych co żyją,a w szczególności dla tej babci.No a wieś znów polemizuje.
Mijają 4 miesiące -umiera nagle babcia- wiek 60lat.Teraz to dopiero WRZE.Spekulacji nie ma końca.Byłam dziś w kościele od rana wszyscy co mnie znali zaczepiali co się jej stało ? Czy popełniła samobójstwo ???,czy sama umarła/,Czy ktoś to widział?I tak bez końca.
Szłam do mojego auta i tak sobie myślałam.Przecież ona nie żyje.Tyle tragedi przeszła tyle bólu.A sąsiedzi tylko by chcieli usłyszeć to co im by odpowiadało.Znam ból po śmierci mojego męża,ta pustka , ta cisza w pustym pokoju.Myślę że już ją przerosło to wszystko i cokolwiek się stało to ona już nie żyje i bez żadnej dyskusji.
Pozdrawiam Was wszystkie.Joanna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #832  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 11:22
liha11's Avatar
liha11 liha11 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: śląskie
Posty: 391
Domyślnie

joa, z tej opowiesci wieje chlodem ...
chodza mi po glowie filmy hollywoodzkie, mala miejscowosc, nowa rodzina przybywa, w krotkim czasie odwiedza ich 2-3osobowa "delegacja" z bukietem polnych kwiatow, z zaproszeniem dolaczenia do spotkan grupy w kosciele [ewangelickim], pytaja w czym moga nowym mieszkancom pomoc itd.
polskie male miejscowosci tez maja ksiezy i koscioly ...
jak funkcjonuja w obliczu ludzkich tragedii ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #833  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 12:18
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

Witam wszystkich.tak to jest dla jednych tragedia .Dla drugich sensacja.U nas nie ma jeszcze takiej tradycji ,aby witac nowych sasiadow kwiatami i ciasteczkami.
Tyle tragedii widzimy w realu i tv.Nie znane są wyroki boskie.Nie wiadomo jak tym ludziom pomoc.Czy umiemy i czy oni czekają na nasza pomoc.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #834  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 12:22
bronisz.polaczek bronisz.polaczek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Gorlice, Małopolska, Polska
Posty: 16
Domyślnie

Jeżeli chodzi o płatności miesięczne, to ja też mam założony segregator z podzielonymi teczkami,jak gaz prąd,smieci,ścieki,raty itd.oprócztego na przodzie na kartce A4 mam wykonane zestawienie płatności na cały rok.każdy nowy rachunek wpisuję w osobną rubryczkę w którym zaznaczam termin płatności i datę zapłacenia należności. Mam więc całoroczny przegląd uregulowania. Tak to sobie prowadzę księgowość domową ok.30 lat mając wszystkie rachunki z całego okresu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #835  
Nieprzeczytane 24-02-2013, 12:43
madera1938 madera1938 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Polska
Posty: 664
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Witam wszystkich.tak to jest dla jednych tragedia .Dla drugich sensacja.U nas nie ma jeszcze takiej tradycji ,aby witac nowych sasiadow kwiatami i ciasteczkami.
Tyle tragedii widzimy w realu i tv.Nie znane są wyroki boskie.Nie wiadomo jak tym ludziom pomoc.Czy umiemy i czy oni czekają na nasza pomoc.

Dzień dobry ! Zwyczaj witania nowych sasiadów jest bardzo sympatyczny, niestety u nas przewaznie źle rozumiany. Przed laty moja znajoma po zamieszkaniu w nowym miejscu poszła do dwójki najbliższych sąsiadów przedstawić się i zamienić kilka słów przywitania. Nie została nawet zaproszona do przekroczenia progu. A po jakims czasie doszły do niej słuchy, że sąsiedzi określili ją jako dziwaczkę, co sie wpycha do cudzych mieszkań. Bywa i tak, więc może lepiej sie nie wychylać i siedzieć w swoich 4-ch ścianach ?
Życzę dobrej niedzieli !
Ja juz dzisiaj musiałam zaliczyć odśnieżanie- a tu znowu zaczeło sypać. Jak ja nie lubie tej zimy !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #836  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 07:48
aniak2015's Avatar
aniak2015 aniak2015 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Śląskie
Posty: 317
Domyślnie

Witam.Każdą tragedię,nieszczęście w rodzinie postrzegane jest przez mieszkańców różnie-zazwyczaj pytaniem co się stało i rożnie mniemania a nie brak też nieprawdziwych plotek.Tak jest i będzie i najgorsze jest to ,że dotyka osoby najbliższe temu.Ludzie są po to by mówili a kto jest nam nieprzychylny omijać szerokim łukiem.Czasem się to nie da ale to jest życie.Odnośnie brania leków mam już kupione pudełeczko gdzie mam wszystko zaznaczone co i kiedy z opłatami też mam uporządkowane bo wtedy jest pewność,ze nie ma się zaległości.Pozdrawiam wszystkich tu zaglądających.Anna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #837  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 08:20
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Domyślnie

Cytat:
Napisał sabcia
Witam wszystkich wirtualnych przyjaciół i znajomych. Aniu z nami emerytami to tak jest,Raz nam się wydaje ,ze wszystko za nami,raz ze jeszcze cos zdziałamy.Tak mało nam potrzeba do szczescia
Aniu, Sabciu - a pamiętacie?
Anna Jantar - "Żeby szczęśliwym być" - tekst piosenki
Ref:
Tak mało trzeba nam i dużo tak , żeby szczęśliwym być, drugiemu szczęście dać.
Wystarczy ciepło rąk, muśnięcie warg, wystarczy żeby ktoś pokochał nas.
Żeby szczęśliwym być i szczęście dać, tak mało trzeba nam i dużo tak.

Nim wygramy własny los, musimy wierzyć w tyle słów czy złe, czy dobre są.
Nim przyjdzie ktoś, w nasz sen powszedni dzień, nie powiem mu, że nic, bo przecież wie..

Ref.
Tak mało...

Nie uwierzę w smutek dnia, uśmiechem słońca dotknę ust nim świt przemieni nas,
Świat będzie śnił swój sen powszedni dzień, wy w nim będziecie szli nie wiedząc, że ...

Ref.
Tak mało ....

Piosenki biorą się jednak z życia......
A tutaj posłuchajcie: http://www.youtube.com/watch?v=xOWa2Yw6iH8 - będzie cieplej i weselej, bo bardzo tu smuteczkiem trąci. A życie bywa nie tylko smutne. Znowu mamy poniedziałek, a i do wiosny już tylko kilkanaście dni. Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #838  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 12:56
sabcia's Avatar
sabcia sabcia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: PILA
Posty: 2 142
Domyślnie

JUZ PRZEDWIOSNIE A NIEDŁUGO PRZYJDZIE PRAWDZIWA
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #839  
Nieprzeczytane 25-02-2013, 19:35
Bertold Bertold jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: S - jak Słońce
Posty: 1 155
Mruga oczkiem (żart)

[quote=sabcia][b][u]JUZ PRZEDWIOSNIE A NIEDŁUGO PRZYJDZIE PRAWDZIWA[IMG]
Dla przywołania wiosennego nastroju - zacytuję wiersz z lat szkolnych:
Władysław Broniewski - "Pierwiosnek"

Jeszcze w polu tyle śniegu,
jeszcze strumyk lodem ścięty,
a pierwiosnek już na brzegu
wyrósł śliczny, uśmiechnięty.

Witaj, witaj, kwiatku biały,
główkę jasną zwróć do słonka,
już bociany przyleciały,
w niebie słychać śpiew skowronka.

Stare wierzby nachyliły
miękkie bazie ponad kwiatkiem:
„Gdzie jest wiosna! Powiedz miły,
czyś nie widział jej przypadkiem!”

Lecz on widać milczeć wolał.
O czym myślał – któż to zgadnie?
Spojrzał w niebo, spojrzał w pola,
szepnął cicho: „jak tu ładnie...”

Pozdrawiam wieczorowo ....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #840  
Nieprzeczytane 26-02-2013, 19:12
Joanna49W.'s Avatar
Joanna49W. Joanna49W. jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: xxxxxxxxx
Posty: 324
Domyślnie kwiatki

Też dołączam wierszyk
KWIATKI, BRATKI

Jestem sobie ogrodniczka
Mam nasionek pół koszyczka
Jedne gładkie
Drugie w łatki
A z tych nasion będą kwiatki

Ref.
Kwiatki, bratki i stokrotki
Dla Malwinki , dla Dorotki
Kolorowe i pachnące malowane słońcem

Mam konewkę z dużym uchem
Co podlewa grządki suche
Mam łopatkę oraz grabki
Bo ja dbam o swoje kwiatki
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.