menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #149961  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 11:40
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ludzie piszą ,że jeżeli tego lewackie móżdżki uważają za debila to tamten był imbecylem.
Przepraszam, to nie moja opinia ,nie znam się na klasyfikacji ludzi umysłowo nierozgarniętych.


Bo kim był taki Wałęsa lub dotknięty chorobą filipińską Olek?
Prawda, mówią, a Ty je z lubością powielasz, jeśli nie dotyczą pisokratów.
Nie znasz się?
Przecież entuzjastycznie wsparłaś LW, razem z jego promotorami bliźniakami, a teraz z tym jednym pozostałym z lubością nim poniewierasz.

LW przejdzie do historii jako ten, który rozmontował demoludy, LK - jako ten, który wskutek czyjejś głupoty, lądowanie we mgle na pastwisku, niepotrzebnie zginął, a AD jak się zapisze?
Lepiej nie mówić. Druga kadencja trwa i nie znamy jej finału.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149962  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 11:45
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Szkoda, że ludzie z rządu nie potrafią osobiście zakupić badziewnych gadżetów w Chinach (a przecież prezydent ma
przyjazne kontakty i mółgby pomóc
)
czy pobrać bezpłatnych dostępnych dla wszystkich złomowanych urządzeń,
tylko potrzebuja do tego POŚREDNIKÓW?

https://www.onet.pl/informacje/onetw...qyypq,79cfc278
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149963  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 12:15
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Prawda, mówią, a Ty je z lubością powielasz, jeśli nie dotyczą pisokratów.
Nie znasz się?
Przecież entuzjastycznie wsparłaś LW, razem z jego promotorami bliźniakami, a teraz z tym jednym pozostałym z lubością nim poniewierasz.

LW przejdzie do historii jako ten, który rozmontował demoludy, LK - jako ten, który wskutek czyjejś głupoty, lądowanie we mgle na pastwisku, niepotrzebnie zginął, a AD jak się zapisze?
Lepiej nie mówić. Druga kadencja trwa i nie znamy jej finału.

Pomyśl ; dlaczego mam powtarzać te tyczące pisokratów? Czym bym się od was różniła?
Ja TU jestem jedna, co mi zresztą bardzo pasuje więc byłoby nie do pomyślenia, abym dołączyła do KWA.
To co myślę, mówię zainteresowanym; zbanowała mnie K. Pawłowicz i R. Ziemkiewicz całkiem niedawno oraz pewien urzędnik Kancelarii Prezydenta.
Chcąc to zrobić, MUSIELI przeczytać.
Tu mam pisać?
Finał kadencji AD jest łatwy do przewidzenia; jak do tej pory jest to jedyny prezydent za którego nie trzeba się wstydzić ( wspomnę bigos u Obamy i rycie paszczą w grobach charkowskich u poprzedników).
Wałęsy nie biorę pod uwagę; był wypalony i w głowie raczej miał hotel Solec.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149964  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 12:55
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Szkoda, że ludzie z rządu nie potrafią osobiście zakupić badziewnych gadżetów w Chinach (a przecież prezydent ma
przyjazne kontakty i mółgby pomóc
) ]

A czy znasz cuś co one potrafią???

Oczywiście poza tym, że pośrednika w rozliczeniach trudno się kontroluje.
Szczególnie gdy struktury bywają z założenia szczelne. Choć jak dzisiejsze komunikaty prasowe mówią, że i tam co krok to afera pod czujnym okiem /najpierw Antka M./ Błaszczaka..

W końcu od ponad 5 długich lat żyjemy w państwie mafijnym bo w końcu sitwa uznała, że TKM i co nam k...a zrobita.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149965  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 13:15
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Już zapomnieli jak Trump siedział na kolanach Putina swego dobrodzieja w wyborach a nasz prezydent w przykucu podpisywał na stoliku dokumenty. Ciekawe czy tak samo by potraktowali Putina. Ten przynajmniej jest w kontrze do sowietów na każdym kroku i nie dziwota, że tak samo do pisbolszewii co uwiera elektorat ciemnogrodzki.


Przecie nieboszczyk Morawiecki nie ukrywał, że u niego sporo sympatii dla ruskiego satrapy.
No i nie zapominaj, że Antek Macierewicz do dziś nie pozwał Piątka co objawił jego kontakty z ruską mafią kontrolowaną przez służby genseka.

To o czem my tu dywagujemy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149966  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 13:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

do wrzuty Amelii warto dołożyc komentarze...


Cytat:
"Jaka piękna historia! Polityka obronna ministra @mblaszczak w pigułce - kadrowa, sprzętowa, zakupowa. Pisowska" - komentuje były szef MSWiA oraz obecny poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

Cytat:
Po instruktorze narciarstwa i handlarza bronią interes życia robi sprzedawca ogrodowych grillów sprzedając tandetne kompasy dla wojska. Kto następny?" - pyta były premier Leszek Miller.
Cytat:
Kiedy myślisz, że nie może być już śmieszniej ... oni kupują tanie kompasy i latarki z Chin dla wojska" - pisze Maciej Lasek.

Cytat:
Brak nowych śmigłowców czy okrętów ale za to stare hełmy przemalowane na nowo, wadliwe karabinki, buty a teraz jakieś śmieciowe kompasy od handlarza grillami. Te gamonie od 5 lat rozwalają naszą armię! A na Kremlu otwierają kolejnego szampana. Putin lubi PiS" - ocenił poseł Sławomir Neumann z KO.
........
Nauman przesadza z tym szampanem....
Musiałby wiecznie być z tego powodu na bani.. i beczkę spiritu mieć na podorędziu jak Jelcyn
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149967  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 13:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Finał kadencji AD jest łatwy do przewidzenia; jak do tej pory jest to jedyny prezydent za którego nie trzeba się wstydzić ( wspomnę bigos u Obamy i rycie paszczą w grobach charkowskich u poprzedników).
Wałęsy nie biorę pod uwagę; był wypalony i w głowie raczej miał hotel Solec.

Naprawdę? to już nie poległy pod Smoleńskiem LK?
Jeśli "pajacowanie" AD Ci odpowiada, to jest Twój gust, nie mój.
Nie bronię ani AK, ani BK, a tak w ogóle uważam, że urząd prezydenta nie jest nam potrzebny, powiem więcej - szkodliwy.
LW wypalenie? On się po prostu nie nadawał na ten stołek i tyle.

PS Wiem, że nic tak nie napędza akcji jak konflikt, ale nie każdemu to odpowiada.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149968  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 14:34
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
.....
Nauman przesadza z tym szampanem....
Musiałby wiecznie być z tego powodu na bani.. i beczkę spiritu mieć na podorędziu jak Jelcyn

Już raz nie trzeźwieli przez miesiąc od szampana w FSB jak Antek im na tacy podał wszystkich szpiegów nawet tych pod przykrywką. To teraz kompasy, i buty z Czajna to pryszcz.W końcu to teraz sojusznicza armia to trzeba się podzielić. Ja też na ryby kupiłem sobie mundur z Czajny bo fajny i przewiewny a zdarłem już ten z Bundeswery. Nie chciałem naszego, bo by mnie kiedy pomylili z WOT na manewrach.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149969  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 14:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Kary za oszczędności

Cytat:
Czy to możliwe, żeby również klienci indywidualni zapłacili karne opłaty za bankowe depozyty? Już od kilku tygodni banki zaczęły wysyłać sygnały, że to niewykluczony kierunek zmian w bankowych cennikach. Jako pierwsza napisała o tym „Rzeczpospolita”, powołując się na swoje nieoficjalne ustalenia. Taką opłatę – czy to w postaci ujemnego oprocentowania czy dodatkowych opłat – miał rozważać „czołowy” bank w Polsce.
A może Obajtek kupi banki, bo on wszystko może, wszystko potrafi i podwoi kwoty tam zgromadzone przez przeciętnych ciułaczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149970  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 14:38
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Naprawdę? to już nie poległy pod Smoleńskiem LK?
Jeśli "pajacowanie" AD Ci odpowiada, to jest Twój gust, nie mój.
Nie bronię ani AK, ani BK, a tak w ogóle uważam, że urząd prezydenta nie jest nam potrzebny, powiem więcej - szkodliwy.
LW wypalenie? On się po prostu nie nadawał na ten stołek i tyle.

PS Wiem, że nic tak nie napędza akcji jak konflikt, ale nie każdemu to odpowiada.

Co do urzędu- racja. Tak jak niepotrzebny Senat i ta ogromna liczba posłów.
Naprawdę nieważne co mi odpowiada a co nie w sprawowaniu urzędu Prezydenta,
nie chciałam głosować bo jak pisałam, podpadł mi straszliwie tą Zosią Romaszewską, ale...stało się. Wulgarne wycie działa na mnie jak płachta na byka i to na spotkaniach z Kidawą,
która w początkach wydawała mi się strzałem opozycji w sam środek tarczy. Napędziła AD wyborców jak złoto,
bo wiem co się działo w elektoracie, mniej więcej to co u mnie ( niech będzie Kidawa, byle nie miłośnik pani Zosi , bo obu pań Romaszewskich nie znoszę, czemu dałam wyraz i też mam bana u p. Agnieszki ).

Konflikt? Jaki konflikt? Różnica zdań, która jest solą każdego wątku politycznego czy religijnego na każdym forum. Inaczej masz słup ogłoszeń,
lub - co gorsza jak dla mnie- potakujące wypowiedzi typu;
- tak, tak, masz 100 % racji
- zgadzam się z tobą-
- też bym tak napisała

Mnie to śmieszy. Kokardki, warkoczyki, bereciki i konik, z drzewa koń na biegunach.
Lub dla odmiany kruchta jednowyznaniowa.

Musi tak zostać jak było od zarania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149971  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 14:43
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Już raz nie trzeźwieli przez miesiąc od szampana w FSB jak Antek im na tacy podał wszystkich szpiegów nawet tych pod przykrywką. To teraz kompasy, i buty z Czajna to pryszcz.W końcu to teraz sojusznicza armia to trzeba się podzielić. Ja też na ryby kupiłem sobie mundur z Czajny bo fajny i przewiewny a zdarłem już ten z Bundeswery. Nie chciałem naszego, bo by mnie kiedy pomylili z WOT na manewrach.

Mogłeś spokojnie ten nasz kupić.
Na pewno nie byłbyś pomylony z młodym facetem ale chiński tańszy jednak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149972  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 15:10
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Stolica Apostolska poinformowała o ukaraniu abpa Sławoja Leszka Głódzia i bp. Edwarda Janiaka w sprawie tuszowania nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych w podległych im diecezjach. Duchowni otrzymali m.in zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych na terenie swoich archidiecezji https://wiadomosci.onet.pl/kraj/abp-...atykan/6935gxx
.
Trochę to trwało.
Kto następny na liście?
Terlikowski:
"To symboliczne, ale istotne, uznanie odpowiedzialności obu biskupów za zaniedbania, krycie przestępstw seksualnych, a być może także odpowiedzialność bardziej osobistą w tych sprawach".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149973  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 15:44
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Najbardziej bronił, popierał i ciągnął zyski od pedofili Dziwisz. Ciekawe czemu Papież o nim zapomniał?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149974  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 16:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Naprawdę nieważne co mi odpowiada a co nie w sprawowaniu urzędu Prezydenta,

Wulgarne wycie działa na mnie jak płachta na byka i to na spotkaniach z Kidawą,
która w początkach wydawała mi się strzałem opozycji w sam środek tarczy.

Różnica zdań, która jest solą każdego wątku politycznego czy religijnego na każdym forum. Inaczej masz słup ogłoszeń,
Jeśli ten urząd mamy, to nie jest mi obojętne, kto go sprawuje.

Kidawa i wycie? czyje?
Opozycja strzeliła sobie w stopę albo kolano.
Po kilku zdaniach było widać, że ona się do tego nie nadaje.

Różnica zdań jak najbardziej, ale forma i argumenty?
To nie dyskusja, ale piaskownica.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149975  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 16:29
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Nie pamiętasz? Puck i Wejherowo ''prezydent to ch....''
a Kidawa pięknie podziękowała swoim zwolennikom za te słowa. Faktycznie formę zachowała.
Dla mnie stało się jasne, że muszę zagłosować nie ZA, tylko PRZECIW takim ludziom.
Dyskusja TU od dawna niemożliwa. ORMO robi aluzje do miejsca zamieszkania a guzik wie,
do ''kunia'' na którego widok zrobiłoby ono w galoty, gdyby mogło to do wyglądu ale nie może tak jak to robiło innym. Przecież z tzw.opcji pisowskiej nikogo tu już nie ma.

Wracając do tematu, za 2 lata jak dożyję, wrócę do opozycji. Ja to wiem na pewno, chyba, że obecna opozycja zgłupieje do szczętu i nie wykorzysta pandemii.
Mnie tam miejsce obojętne.

Do miłego...Lwico.

Ostatnio edytowane przez Lila : 29-03-2021 o 16:37.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149976  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 16:58
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nie pamiętasz? Puck i Wejherowo ''prezydent to ch....''
a Kidawa pięknie podziękowała swoim zwolennikom za te słowa. Faktycznie formę zachowała.
Dla mnie stało się jasne, że muszę zagłosować nie ZA, tylko PRZECIW takim ludziom.
Dyskusja TU od dawna niemożliwa. ORMO robi aluzje do miejsca zamieszkania a guzik wie,
do ''kunia'' na którego widok zrobiłoby ono w galoty, gdyby mogło to do wyglądu ale nie może tak jak to robiło innym. Przecież z tzw.opcji pisowskiej nikogo tu już nie ma.

Wracając do tematu, za 2 lata jak dożyję, wrócę do opozycji. Ja to wiem na pewno, chyba, że obecna opozycja zgłupieje do szczętu i nie wykorzysta pandemii.
Mnie tam miejsce obojętne.

Do miłego...Lwico.
Nawet nie wiem, że tam była.
Słucham, co mówi kandydat, a nie tłum.
Po dwóch jej występach miałam dość.

Dyskusji nie ma.
Przyczyn nieobecności jest kilka.
ORMO? jakie?

Opozycja jest kiepska i nic nie wskazuje, żeby zmądrzała.

Idę odpocząć, należy mi się.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149977  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 17:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie


Jest !
Kolejny rekord zbiórki WOŚP pobity !
210 813 830 zł !
Jesteście najlepsi !

__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149978  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 17:40
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia

Jest !
Kolejny rekord zbiórki WOŚP pobity !
210 813 830 zł !
Jesteście najlepsi !


Rekord jest, kasa jest od suwerena i dlatego ......boli.
Szczególnie tych co nie uiścili...

Rydzyk jest cwańszy ....jemu partia i rząd płacą i zbierać nie musi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149979  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 17:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

OPOZYCYJNY senator ....pyta:

Cytat:
Czy komisja kiedykolwiek powstała?
Czy taka komisja kiedykolwiek powstała? To już od lat stara się ustalić senator PO Krzysztof Brejza.

Najpierw próbował pozyskać informacje w MON, teraz szuka danych u samego premiera. Senator zadał premierowi dwa pytania, które sprowadzają się do tego, kiedy, do jakich państw i z jakim efektem polski rząd zwrócił się, by zbadaniem katastrofy zajęła się międzynarodowa komisja.


„Premier nie potrafi odpowiedzieć, co z obietnicą umiędzynarodowienia badania katastrofy w Smoleńsku. Minął termin odpowiedzi – nie chcą ujawnić czy/kiedy występowali do rządów innych państw o delegowanie ekspertów” – komentuje Brejza w poście zamieszczonym na Twitterze.

Są trzy opcje.
Pierwsza to ....NIE WIE.
Druga to NIKT mu nie powiedział.
A trzecia to nawet gdyby wiedział, to nie było rozkazu żeby zeznać prawdę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #149980  
Nieprzeczytane 29-03-2021, 17:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 646
Domyślnie

I Jackowski -senator z klubu PiS...

Cytat:
- W sytuacji tak duże napięcia, kryzys rządowy byłby fatalnie odbierany przez opinię publiczną i byłby źródłem dodatkowej niepewności. Z punktu widzenia państwa to wyjątkowo złe działanie - powiedział Jackowski.

Senator skrytykował również premiera Morawieckiego, który zaatakował prywatną służbę zdrowia mówiąc, że nie pomaga w walce z koronawurusem.

Zdaniem Jackowskiego tego typu uwagi są niepotrzebne, zwłaszcza że niedawno do tej samej prywatnej służby zdrowia rząd zwracał się o wsparcie.

Ja bym letko zmodyfikował słowa jednego tuza intelektu od Ziobry i rzekł, że gdyby nie prywatna służba zdrowia, to trupy covidowców i in. leżałyby na ulicach.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.