menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 16:24
Zenek Zenek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 45
Post Nadciśnienie tętnicze zabija - wiedza może uratować życie - komentarze


Komentarz do artykułu: Nadciśnienie tętnicze zabija - wiedza może uratować życie
--------------------
Jak to jest z całą tą służbą zdrowia w Naszym kraju. Ja na moje nieszczęście mam kłopoty a nadciśnieniem tętniczym i przyjmuje okreslone leki. Od czasu transformacji a konkretnie od reformy zdrowia za p.Buzka cośmy się mieli obudzić w innej Polsce to faktycznie tak się stało tylko w sensie negatywnym. Jak kończą mi się leki to idę do lekarza pierwszego kontaktu i mówie, ze skończyły mi sie leki. Lekarz o nic nie pytając a już nie mówiąc o tym by zmierzył mi ciśnienie wypisuje bez słowa recepte na leki, które ja napisałem na kartce osobiście. Nie pyta też jakie miałem ciśnienie od wizyty do wizyty. To co opisuję to nie jest przypadek tak jest juz stale. Profesorowie piszą artykuły jak to niby powinno być tylko artykuł sobie a życie sobie. Zaznaczam, że z tym przyjmowaniem pacjentów to nie tylko moje zdanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 18:09
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Uśmiech Zenku

a ja dostałam w swojej (prywatnej) przychodni książeczkę z którą chodzę sobie do pań pielęgniarek i one mierzą mi ciśnienie-kiedy chcę,o każdej porze dnia- w nocy mogę pójśc na pogotowie bo tam od 18 godz.dyżuruje pielęgniarka z tej właśnie przychodni.Każda wartość ciśnienia jest odnotowana w książeczce(do wiadomości lekarza)I nic za to nie płacę.A jeśli skończą mi się lekarstwa,zostawiam w rejestracji karteczkę z nazwą leków i zgłaszam się po receptę za 2 godz.A gdy mi coś dolega wtedy umawiam się z panią doktor,która przyjmuje mnie tak jak gdybym była dla niej najważniejszą pacjentką.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 23-11-2008, 19:10
aannaa235's Avatar
aannaa235 aannaa235 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Małopolska
Posty: 4 734
Domyślnie

sikorzanko - masz wiele szczęścia że tak sprawnie działa u Ciebie służba zdrowia. U mnie niestety jest tak jak u Zenka.
Lecze sie na nadciśnienie od 30 lat więc zdążyłam sie już do tego przyzwyczaić. Wiem jedno, trzeba brać leki i to robię, a reszta zależy od szczęścia i Pana Boga.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 11:44
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Tak, tutaj jest różnica bo a-Sikorzanka chodzi do prywatnej przychodni, a w normalnych jest niestety tak jak pisze Zenek, ja też mam nadciśnienie i jestem tak przyjmowana jak on,jednak od czasu do czasu idę prywatnie i tam lekarz zmienia mi leki, żeby organizm na nie reagował, bo te same po pewnym czasie przyzwyczajane są przez organizm i już tak nie dzialają.No to jest nasza rzeczywistość,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 17:32
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Domyślnie Przykre to

bo przecież żyjemy w tym samym kraju. Może doczekamy kiedyś lepszych czasów
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 17:51
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Myślę, że jak wszędzie prawda leży pośrodku, narzekamy na państwową służbę zdrowia a boimy się prywatyzacji; narzekamy na lekarzy a nie egzekwujemy swoich praw, przyznajmy sami, że nieraz trochę przesadzamy i niepotrzebnie marudzimy, a przesada zawsze zbyt dobra nie jest. Moja służba zdrowia gminna jest do luftu, też mam nadciśnienie, ale daję sobie z nimi radę, też nie marudzę, ale co trzeba wymagam, korzystam z sanatorium, pomogło mi zawsze, a może nie tak jest źle jak nam się wydaje?
A z tego co zrozumiałem Sikorzanka ma przychodnię prywatny, którą też utrzymuje NFZ, czyli nie bali się ludzie, że im przychodnię sprzedadzą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 24-11-2008, 19:06
a_sikorzanka's Avatar
a_sikorzanka a_sikorzanka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 365
Uśmiech Oj bali się bali

ale powoli zaczęli się przekonywać,że nie taki diabeł straszny jak go malują.Nie oszukujmy się,w takiej,,normalnej" przychodni też płacimy za badania bo nie wszystko jest w koszyku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 09:28
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Moja lekarka przy każdej wizycie mierzy mi ciśnienie i osłuchuje.W poczekalni znajduje się ogólnodostępny aparat do pomiaru ciśnienia.
W rejestracji mogę zostawić książeczkę i następnego dnia zgłosić się po receptę.
Przychodnia nie jesyt sprywatyzowana,mam trochę zastrzeżeń/głównie do czasu spędzonego przy rejestracji/,ale w porównaniu z innymi nie jest tak źle.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 14:00
krystynacz46's Avatar
krystynacz46 krystynacz46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: wielkopolska.
Posty: 2 439
Domyślnie

Witam , korzystam z przychodni normalnej w małej miejscowości i nie ma wyboru ,jest tylko jedna i jestem zadowolona . Lekarze pomagają jak pozwalają im na to warunki z NFZ. Myślę ,że wszystko zależy od personelu danej placówki.Też leczę nadciśnienie , jak lekarz nie mógł sobie poradzić z moim nadciśnieniem skierował do szpitala a tam ustalili mi leki i od 2 lat jest dobrze z ciśnieniem.
__________________
WITAM
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 25-11-2008, 17:31
smerfeta's Avatar
smerfeta smerfeta jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: dollny śląsk
Posty: 392
Domyślnie

Też choruję na nadciśnienie i dzisiaj lekarz zmienił mi leki.U nas w przychodni wiejskiej przed wizytą u lekarza każdy ma zmierzone ciśnienie i z karteczką idzie do lekarza.
__________________
Życie jest smerfne !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 11:03
szymek szymek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 3
Domyślnie nadciśnienie tętnicze

Cytat:
Napisał Zenek
Komentarz do artykułu: Nadciśnienie tętnicze zabija - wiedza może uratować życie
--------------------
Jak to jest z całą tą służbą zdrowia w Naszym kraju. Ja na moje nieszczęście mam kłopoty a nadciśnieniem tętniczym i przyjmuje okreslone leki. Od czasu transformacji a konkretnie od reformy zdrowia za p.Buzka cośmy się mieli obudzić w innej Polsce to faktycznie tak się stało tylko w sensie negatywnym. Jak kończą mi się leki to idę do lekarza pierwszego kontaktu i mówie, ze skończyły mi sie leki. Lekarz o nic nie pytając a już nie mówiąc o tym by zmierzył mi ciśnienie wypisuje bez słowa recepte na leki, które ja napisałem na kartce osobiście. Nie pyta też jakie miałem ciśnienie od wizyty do wizyty. To co opisuję to nie jest przypadek tak jest juz stale. Profesorowie piszą artykuły jak to niby powinno być tylko artykuł sobie a życie sobie. Zaznaczam, że z tym przyjmowaniem pacjentów to nie tylko moje zdanie.
Tak ma wyglądać reforma p. minister Ewy Kopacz, liczy się kasa, a nie dobro pacjenta. W 99% lekarze nie dają skierowań na badania laboratoryjne, dla upartych pacjentów dają skierowania do szpitala i szpital wykonuje badania w ciągu tygodnia, które można zrobić te same badania prywatnie za 10 minut, ale celowo się robi szpitalne badani długo, bo za to szpital bierze ponad 1000zł.
Prywatnie koszt 100zł i gdzie tu logika takiego działania. Mam 100 dowody, bo korzystałem z takich badań szpitalnych i prywatnie. Najwyższy czas zmienić opłacanie lekarzy POZ, którzy powinni dostawać kasę za jakość pracy a nie ilość byle jak. Nie liczy się pacjent, tylko kasa, jeśli tak, to dać pacjentowi kasę lub zwrócić poniesione koszty badania, leczenia pacjentowi i będzie sprawiedliwie, a nie tak jak teraz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 14:08
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Ale z Was marudy!!!! przecież jak masz nadciśnienie to z reguły sam sobie kontrolujesz nie zawracając duperelami głowy lekarzowi, coś nie tak - wtedy gadasz. Chyba, że lepiej narzekać... i czekać aż się ktoś użali, masz też możliwość zmiany lekarza, no to czemu tego nie robicie? A może właśnie zamiast jęczeć na Panią Kopacz pozwolić jej na działanie, może wtedy lekarz będzie działał tak jak powinien i nie będzie podstaw do jęczenia? No ale może lepiej z duperelą polecieć do lekarza, pożalić się, zająć mu czas, bo to darmo, a przecież takich z duperelami jest więcej i tez muszą iść i ponarzekać.... A może za takie ponarzekanie sobie, kazać zapłacić chociaż dychę albo nawet piątaka? może lekarze mieli by więcej czasu na faktycznie chorych?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #13  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 16:25
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Widzę, że mamy doczynienie z niskociśnieniowcem. Co za tekst, jaki sarkazm. Ja też jestem niskociśnieniowiec i aby sobie trochę podnieść ciśnienie, najlepiej komuś wejść na odcisk i skutek murowany.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #14  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 16:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Widzę, że mamy doczynienie z niskociśnieniowcem. Co za tekst, jaki sarkazm. Ja też jestem niskociśnieniowiec i aby sobie trochę podnieść ciśnienie, najlepiej komuś wejść na odcisk i skutek murowany.
Aaa, masz racje, lepiej jęczeć i marudzić, nie, też miałem wysokie ciśnienie nadal z nim walczę, nadal łykam piguły, też wylądowałem w szpitalu w poważnym stanie, ale staram się jęczeć najmniej jak potrafię, bo to nie pomaga a raczej szkodzi.... staram się mieć też szeroko oczy otwarte i widzieć w koło nie tylko to co mi malkontenci podpowiadają, i czym mnie straszą....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #15  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 17:37
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Witam,ja mam też nadciśnienie i łykam prochy i kaszlę wściekle najgorzej na przystanku autobusowym wszyscy się odemnie odsuwaja bo to z pewnoscia gruzlica etap III-ci.
Zmieniłam lekarstwa bo nie było czasu nigdy ulotek czytać i troche ustało.Pozdrawiam Was serdecznie.
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #16  
Nieprzeczytane 21-06-2009, 18:35
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Oj, zabija nie tylko to. Chociaż choroba paskudna i uciążliwa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #17  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 08:42
janek52 janek52 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2009
Posty: 1
Uwaga

Najlepsza metoda : superzdrowy tryb życia i pewny ciśnieniomierz !
polecam Tensoval Duo !
Kupiłem w sklepie www.weron .eu
nareszcie mam pewność pomiaru
Pozdrawiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #18  
Nieprzeczytane 19-07-2009, 09:46
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał janek52
Najlepsza metoda : superzdrowy tryb życia i pewny ciśnieniomierz !
polecam Tensoval Duo !
Kupiłem w sklepie www.weron .eu
nareszcie mam pewność pomiaru
Pozdrawiam!
Nooo, Ty masz pewność pomiaru a sklep pewność dochodu, nie wciskaj ludziom ciemnoty, że to "pewny ciśnieniomierz"
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.