menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4961  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 14:57
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Izak
Podejrzewam że ta trawka to dodatek od 3 latka
Bez wątpienia. To czas, gdy dmuchawiec przez delikatność i ulotność, wydaje się piękniejszy od róży.
Kiedy daje się serce, a nie wartość, bo o wartości w życiu jeszcze się nic nie wie.
Jeszcze się nie nauczyło, że z roku na rok należy się prezent coraz droższy.
Z drugiej strony, kiedy daje się wszystko w drobiazgu.
Babcie często skarżą się na nastoletnich wnuków, na ich wymagania, oczekiwania...
Ale to babcie - bywa - uczą, że "gest" musi mieć materialną wartość i postać.
Trzylatek chce wiedzieć, że jest najważniejszy, bezpieczny i kochany, i to poczucie mu wystarcza. To rodzice, dziadkowie nadają temu wymiar materialny. A szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4962  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 15:34
szuanka's Avatar
szuanka szuanka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 18 583
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kaima
[SIZE="3 i w ogóle muszę się pozłościć.[/size]
skoro mus to mus.
Moje wnuczki mieszkają daleko ode mnie, nasze były tylko wakacje ale pamiętam dzień babci kiedy jechałam 650 km bo wnuczka przygotowała wierszyk i skecz na Dzień Babci, była wówczas w drugiej klasie. Dziś ma 25 lat i myślę że to pamięta.
Oj, nie przywitałam się, witam więc wszystkich niedzielnie z filiżanką popołudniowej kawy. A może ktoś przyniesie coś na rozweselenie...

__________________
W sercu zawsze noś pogodę...
Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4963  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 18:36
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam póznym popołudniem!Sprawa filtrów i wody do picia załatwiona-spoko-pijmy co chcemy,aby było zdrowe!!Tylko co?Soki z kartonów-chemia i cukier,świeżo wyciskane z pestycydami i nawozami,woda z chlorem itp....Jedzeniu też niewiele brakuje chemii!Stąd biora sie choroby-nawet ryby sa z ropa naftową i ściekami ze statków.A więc żyjmy długo i zdrowo!!!!Teraz o czym innym:ostatni występ chóru za mną.teraz będą tylko próby pieśni wielkopostnych od marca.Albo z końcem lutego zaczną się.Szybko ten czas leci,prawda?Na ferie będę miała najstarszego wnuka i będę zabierać go ze sobą do Świetlicy Mopsu do tych biednych dzieci.Może pozna ich bliżej i oswoi się trochę z biedą?Bo nie wszyscy mają po 2 samochody,laptopy,smartfony i tablety!Tu duże zadanie dla mnie-wyjaśnic mu,że właściwie to on jest biedny pod względem emocjonalnym i duchowym,że liczy się serce i umysł a nie bogactwo i szpanowanie nim!Z moimi młodszymi wnukami widuje się tylko w wakacje u mnie przez 2 tygodnie,bo moje córki nie lubią się od dzieciństwa i nie mają ze soba kontaktu.To pewnie ja gdzies popełniłam bład wychowawczy albo środowisko rówieśników tak zawładnęło nimi.No dosyć smędzenia,wypowiedziałam sie przed Wami jak przed przyjaciółmi-dziękuję!Miłej nocy życzę i pomyślcie sobie,że ktoś może miał gorsze kłopoty od Was a jednak nie załamuje sie!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4964  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 18:38
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

podejrzewam ze dostając prezenty to 2 lub 3 lata i by się upominał na każdą okazje o prezent. Miłego wieczoru życzę może zdążę zgasić światło zanim zasnę

__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4965  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 19:59
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Izak
podejrzewam ze dostając prezenty to 2 lub 3 lata i by się upominał na każdą okazje o prezent. Miłego wieczoru życzę może zdążę zgasić światło zanim zasnę

Zwyczajowo dajemy sobie prezenty i prezent to coś kto chce to coś komuś dać, nie jest zobowiązaniem.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4966  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 21:13
hutkow's Avatar
hutkow hutkow jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2014
Miasto: Zamość woj.Lubelskie Polska
Posty: 5 087
Domyślnie

Z tymi prezentami to jest różnie,bo nie każdego stać na nie,
jednak my dziadziowie i babcie staramy się.
Mali byli wystarczyły małe, a np u mnie wnukowie są dorośli
lizak nie wystarczy.
Aby tylko byli dobrymi ludźmi to będziemy zadowoleni,
słyszy się często o zmanierowanych młodych ludziach.
__________________
_____________________
Edward
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4967  
Nieprzeczytane 25-01-2015, 23:06
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 766
Domyślnie

Jestem po gościach. Nie było źle. Przy okazji dowiedziałam się, że będzie kolejne wesele.
Jestem zmęczona, czas do jaśka.
DOBRANOC!
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4968  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 07:26
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Witam Samotych komu w drogę temu czas paaaaaaaaaa do potem idę bo urzędnicy czekają


\
__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4969  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 09:42
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 766
Domyślnie

Witaj, Lodziu! Miłego dnia wszystkim, którzy tu przyjdą!
Komunikat meteo: śniegu nie przybyło, widać czubki trawy na psiej łączce. Temperatura 0. Może nocą był jakiś mały minusik, ale nie sprawdzałam.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4970  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 11:35
szuanka's Avatar
szuanka szuanka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 18 583
Domyślnie

Witam.
Wróciłam z miasta, sprawy tylko częściowo załatwione bo przecież u nas po zwykły papierek trzeba się pokłonić co najmniej dwa razy.
Nocka była niespana, wczoraj wieczorem odebrałam wiadomość że moja wnusia z Łodzi wylądowała na ostrym dyżurze. Pęknięta kość w nadgarstku, 4-6 tygodni w gipsie. Jeździła na łyżwach i przewróciła się na lodowisku. Ja wiem że to nic strasznego ale przecież i nic wesołego a ja jak każda babcia jestem zwariowana
Miłego dnia samotni - nie samotni.
__________________
W sercu zawsze noś pogodę...
Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4971  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 11:51
Kaima's Avatar
Kaima Kaima jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Mazowsze
Posty: 18 766
Domyślnie

Aniu, współczuję Tobie i wnuczce. Ma dziewczynka ferie z głowy.
__________________
W życiu bywają noce i bywają dnie powszednie, a czasami bywają też niedziele. (Maria Dąbrowska)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4972  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 11:54
szuanka's Avatar
szuanka szuanka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: zachodniopomorskie
Posty: 18 583
Domyślnie

oj, to nie ferie, ona ma 26 lat i jest na doktoracie na Politechnice w Łodzi.
__________________
W sercu zawsze noś pogodę...
Anna
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4973  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 18:16
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

witam wieczorowo pismo do NFZ zaniesione pani poinformowała że do miesiąca będzie odpowiedź ja tylko zobaczę jaka? pozdrawiam Was miłego wieczoru życzę a ja idę odpoczywać DOBRANOC Aniołki na noc razem z cudnym snem.
__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4974  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 19:10
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

witajcie śnieg stopniał u mnie i bardzo się cieszę.
Kichanie miałam od rana toteż co miałam załatwić załatwiłam i przygalopowałam do domu

Ogarnęłam conieco domostwo, pobawiłam się programem



i wyszło, że poprzypominać techniczne umiejętności od czasu do czasu trzeba
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4975  
Nieprzeczytane 26-01-2015, 20:36
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał Izak
witam wieczorowo pismo do NFZ zaniesione pani poinformowała że do miesiąca będzie odpowiedź ja tylko zobaczę jaka? pozdrawiam Was miłego wieczoru życzę a ja idę odpoczywać DOBRANOC Aniołki na noc razem z cudnym snem.

chyba napisałaś też co może NFZ w tym przypadku Ci zaproponować
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4976  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 08:21
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

witam saotnych cudnego dnia życzę . U mnie utrzymuje się śnieg jest biało ulice rozjeżdżone czarne ,chodniki też Tak Artii umieściłam takie zdanie : . Stomatolog która rozpatrywała wyniki moich badań stwierdziła że mogę mieć tylko i wyłącznie protezę porcelanową na wkrętach tytanowych , Ale też poprosiłam o kolsultację i możliwość dalszego leczenia protetycznego . : Dołączyłam wyniki moich badań i niech się dzieje wola Boża
Pozdrawiam Was serdecznie życząc miłego i lekkiego dnia



https://www.youtube.com/watch?v=jD76...=RDnTGujUUgFQ8
__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4977  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 09:26
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Witam!Złapał mnie jakiś wirus-czuję się marnie!Połknęłam skorbolamid,wapno i sól emską.Boli mnie głowa!Posiedzę w domu parę dni i może przejdzie!Zbliża się termin mojego badania TK-proszę Was-trzymajcie za mnie kciuki 30 01 o godzinie 13,40!Żeby okazało się że to tylko zwapniona ślinianka.Liczę na Wasze wsparcie i pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4978  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 11:04
halkow halkow jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Białystok
Posty: 37
Domyślnie

Witam sympatyczną młodzież. Poranek mam ładny, ale widzę że się chmurzy. Izak może będziesz miała szczęście i ci troszkę zwrócą z NFZ. Ja obecnie robię inplanty, też nie mogłam nosić protezki ale muszę płacić sama. NFZ nie zakwalifikował mnie na dopłaty. Życzę ci więcej szczęścia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4979  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 13:37
Izak's Avatar
Izak Izak jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Kraków
Posty: 3 670
Domyślnie

Witam w południe Danusiu trzymam palec, Halkow prawdopodobnie ja też będę musiała zapłacić sama cóż sama radość płynie w naszym życiu
__________________

Lodzia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4980  
Nieprzeczytane 27-01-2015, 15:03
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Cytat:
Napisał danusiia
Witam!Złapał mnie jakiś wirus-czuję się marnie!Połknęłam skorbolamid,wapno i sól emską.Boli mnie głowa!Posiedzę w domu parę dni i może przejdzie!Zbliża się termin mojego badania TK-proszę Was-trzymajcie za mnie kciuki 30 01 o godzinie 13,40!Żeby okazało się że to tylko zwapniona ślinianka.Liczę na Wasze wsparcie i pozdrawiam.

Danuśka, chodząc po internecie znalazłam takie coś..jeszcze nie próbowałam tego sposobu.

Cytat:
nie znam lepszego, opartego na naturalnych składnikach lekarstwa na przeziębienia, gorączkę i niestrawność
Ratowałam się tym po naszym zatruciu shawarmą i jak widać mam się dobrze
Na nic się jednak zdały próby poprawienia smaku tegoż panaceum poprzez dosładzanie czy dodawanie cynamonu. Smak ma wstrętny, ale...... kto powiedział, że lekarstwo musi być smaczne ?

Składniki - na dwie porcje czyli na jeden dzień

1/2 łyżeczki kawy mielonej
1/2 łyżeczki mielonego imbiru
1/2 łyżeczki lub więcej cukru palmowego (można zastąpić brązowym cukrem)
1/2 łyżeczki suszonej lub 6-7 całych liści świeżej bazylii***
1/2 łyżeczki grubo mielonego czarnego pieprzu lub 10-12 ziaren całego pieprzu
1/4 łyżeczki kuminu lub kminku
1/4 łyżeczki mielonej kolendry
opcjonalnie 1/4 łyżeczki mielonego długiego pieprzu***
opcjonalnie dla poprawienia smaku - po szczypcie mielonych goździków, kardamonu i cynamonu

Przygotowanie
Wszystkie składniki z wyjątkiem mielonej kawy zagotować w 500 ml wody. Dodać kawę i gotować jeszcze około 2 minut. Przecedzić i pić gorące dwa razy dziennie przy pierwszych objawach przeziębienia, gorączce lub niestrawności.
Można przygotować zapas chukku kappi i przechowywać w szczelnym szklanym słoiczku, ale wówczas cukier palmowy dodajemy dopiero podczas przygotowywania napoju.
*** W Indiach skąd pochodzi ten przepis używa się nieco innej odmiany bazyli a mianowicie ocimum sanctum (świeta bazylia) znanej też pod nazwami tulsi lub tulusi. My jednak przygotowywaliśmy chukku kappi ze zwykłej bazylii (Ocimum basilicum) i też podziałało.
W Polsce zarówno tulsi jak i pieprz długi można kupić w sklepach z przyprawami azjatyckimi.



Mój sposób to mleko, masło, czosnek zmiażdżony, miód i leżenie pod kołdrą.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 27-01-2015 o 15:13.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam Samotnych Kobiet! Kasia_H66 Zaproszenia 46 04-06-2023 21:02
wieczorki taneczne dla samotnych Eliza Hobby, pasje 91 12-02-2020 08:46
Nie odwracaj się od samotnych seniorów - komentarze barbara41 Ogólny 119 16-08-2017 18:36
Dlaczego pomimo że jest tylu samotnych, potrzebujących rodziny Małgosia G. Opieka 38 14-01-2017 21:45
zapisanisobie.pl serwis dla samotnych chrześcijan pawels Miłość, przyjaźń, związki, samotność 19 27-04-2015 14:03

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:19.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.