menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #121  
Nieprzeczytane 26-08-2012, 18:30
alakot4 alakot4 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: rzeszów
Posty: 4
Domyślnie

Moim zdaniem nie ważne gdzie, ważne by z rodziną, żeby czuć się danym miejscu dobrze. (Ja osobiście wolę wieś)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #122  
Nieprzeczytane 20-09-2012, 20:54
Opcja Opcja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Dec 2010
Posty: 345
Domyślnie

Zdecydowanie jestem za wsią, spokojem i pięknem natury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #123  
Nieprzeczytane 21-09-2012, 14:19
Krysia49 Krysia49 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 19
Domyślnie

zgadzam się z przedmówczynią, małe miasteczko i jednorodzinny domek to jest to
Odpowiedź z Cytowaniem
  #124  
Nieprzeczytane 21-09-2012, 18:54
EwaAnna EwaAnna jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Karolina
Posty: 3
Domyślnie

Myślę, że najlepiej byłoby gdyby każdy mógł spełnić swoje marzenia, no ale to nie zawsze jest realne. Poza tym to chyba normalne, że jedni lubią wieś a inni miasto. Z tego co poczytałam wnioskuję, że niektórzy dawno na wsi nie byli i dlatego mają o niej takie kiepskie wyobrażenie. Wychowałam się w Warszawie a od zamążpójścia (44 lata) mieszkam na wsi, może nie takiej 100% ale zawsze... możliwe też, że bliżej stolicy ta wieś inaczej wygląda. Mam w domu wszystkie wygody, do powiatowego miasta niedaleko, do Warszaw też, jeśli chcę do teatru, opery - nie ma sprawy, tylko trzeba odstać w korkach, ale to jest tylko od czasu do czasu a na codzień mam świeże powietrze, śpiew ptaków i pielenie rabatek - co uwielbiam!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #125  
Nieprzeczytane 24-09-2012, 13:13
ŁucjaS ŁucjaS jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Wilimowo, warm-maz.Polska
Posty: 253
Domyślnie

Mieszkam na wsi i fajne to pielenie rabatek owszem o ile zdrówko dopisuje. Jeśli jednak coś w krzyżu łupie i schylić się nijak nie można bez bólu a potem wyprostować to już mniej fajne. Każdy wyjazd - nawet do lekarza to problem ze względu na zwierzaki które wymagają opieki. Rośliny jakby nie było też. Zbliża się okres grzewczy i trzeba pilnować pieca. Jesienią zbiory plonów, zabezpieczanie roślin ozdobnych i ocieplanie. Zimą odśnieżanie. O lecie i wiośnie nie wspomnę bo już pracowicie minęły. Trzeba mieć zdrówko żeby wszystkiemu podołać a ja zaczynam się sypać. Zaczynam również zazdrościć tym z miasta co to nic nie muszą i mają dużo czasu. Wycacane mieszkanie na klucz i spacerek noga za nogą oraz pogawędka to tu to tam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #126  
Nieprzeczytane 24-09-2012, 13:43
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Rslucjo, jak ja cie rozumiem! tez tak mam...jesli portfel jest zasobny to mozna jeszcze wynająć kogos do pomocy, ale jesli nie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #127  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 00:23
Vera Vera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Posty: 87
Domyślnie

Witam wszystkich na tym wątku.Myślę,że cisza i przyroda jest szczególnie droga ludziom w naszym wieku.Dlatego ja w zimie i wiosną mieszkam w dużym mieście a latem i jesienią w malutkiej miejscowości otoczonej lasami i jeziorami.Czuję sie cudownie i chciałabym aby to jeszcze długo trwało.Mam nadzieje,że zdrowie pozwoli mi na to jeszcze jakiś czas.Proponuję takie właśnie rozwiązanie.Naprawdę jest cudnie.Pozdrawiam.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #128  
Nieprzeczytane 25-09-2012, 08:22
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

Noooo....polskich emerytów stac przeciez na utrzymanie dwóch domów, jednego w mieście , drugiego na wsi...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #129  
Nieprzeczytane 26-09-2012, 21:45
alicjakffiatuszek's Avatar
alicjakffiatuszek alicjakffiatuszek jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Sep 2012
Posty: 3
Domyślnie

no niektórych stac moi dzidkowie mieli dom na wsi, ale przeniesli sie do bloku ze wzgledu, ze w bloku nie musze sie martwic o palenie w piecu itp. Na wies przyjezdzaja na wakacje tylko
Odpowiedź z Cytowaniem
  #130  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 13:22
renatka45's Avatar
renatka45 renatka45 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Wroclaw
Posty: 3
Domyślnie

Moim zdaniem nie ważne czy miasto czy wieś, ważne żeby to były góry ponieważ w górach jesień jest najpiękniejsza
Odpowiedź z Cytowaniem
  #131  
Nieprzeczytane 03-10-2012, 16:52
Romy Romy jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Mazowsze
Posty: 277
Domyślnie

Zdecydowanie wieś, kontakt z przyrodą, zwierzętami, ale pod warunkiem godnej opieki, szczególnie zimą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #132  
Nieprzeczytane 02-11-2012, 17:50
Bogus55 Bogus55 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 31
Domyślnie

moim zdaniem dużo lepiej jest seniorowi w mieście niż na wsi. koszty utrzymania domu to jedno, ale przecież dom to ciągła praca, konserwacja, naprawy… to już nie na moje lata! poza tym do sklepu jest bliżej i do przychodni też (lekarz dostępny jest praktycznie pod telefonem). kontakt z przyrodą, to fakt, ale nie zawsze na wsi jest zdrowiej. na przykład woda może być gorszej jakości, kiedy rury wodociągowe są w kiepskim stanie albo kiedy z pól spływają wiosną rolnicze nawozy… już przyzwyczaiłem się do warszawskiej kranówki i ciężko by mi było teraz przejść z powrotem na wodę sklepową, którą za każdym razem musiałbym nosić ze sklepu do domu. nie dość, że wychodzi drożej, to nie zawsze mam na to siłę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #133  
Nieprzeczytane 27-02-2013, 15:19
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie Miejsce na dalsze życie

Witam Wszystkich Serdecznie,

jestem interesownym nicponiem który zamierza z 18 -stoma z Was podpisać cyrograf. Co prawda uczciwy i na dogodnych warunkach, ale jednak nieodwołalny.

Chciałbym pomóc spełnić marzenia niektórych z Was. Zainspirował mnie artykuł "Miasto czy wieś?- najlepsze miejsce na jesień życia" i komentarze do niego (link: http://www.klub.senior.pl/ogolny/t-m...rze-2709.html).

Moja spółka kupiła blok mieszkalny w miejscowości Regny gm. Koluszki woj. łódzkie. Blok składa się z 18 mieszkań 48 i 66 m2. położony jest w malowniczym, leśnym osiedlu.
To miejsce to połączenie uroków wsi z komfortem mieszkania w bloku. Blok jest dwupiętrowy. Wszystkie media, gaz z butli (dowożą do mieszkania), Mieszkania w przyzwoitym standardzie i atrakcyjnej cenie od 1100 zł/m2.

Gdy tam pojechałem po raz pierwszy, to pomyślałem że w takim miejscu mógłbym osiąść w wieku spokojnej aktywności.

Nie mogę dodać linku do ogłoszenia, zatem wstawię kilka zdjęć.

cd. Zauważyłem, że na forum pojawia się sporo ogłoszeń budzących uzasadnioną powściągliwość. Moja oferta jest weryfikowalna przed jakimkolwiek zaangażowaniem, a jej celem jest obustronne zadowolenie dlatego chcę sprowokować do dyskusji.

Troszkę opisu. Osiedle składa się z 7 bloków z garażami. Bloki różnej wielkości, nie wchodzą sobie w paradę. Wewnętrzna ulica osiedlowa z chodnikami, dużo zielonej przestrzeni i las.
W oddalonej o 1,5 km wsi Regny dwa sklepy spożywczo-przemysłowe. Dodatkowo codziennie na osiedlu pojawia się "handel obwoźny" z podstawowymi produktami. Niemniej, uważam, że posiadanie samochodu jest wskazane.
Miasto Koluszki znajduje się w odległości 7 km. Do centrum Łodzi jest 37 km, a do centrum Warszawy 112 km - 1,5 h. Przystanek autobusowy jest w odległości ok. 1 km.
Do bloku przypisana jest działka 1580 m2, na której można organizować wypoczynek, pikniki, grilla.

Strona formalna.

Mieszkania będą sprzedawane aktem notarialnym, na własność z księgą wieczystą i udziałem w działce. Mieszkania są rozkładowe o następujących parametrach:
1. ok. 66 m2:
pokój - 24.35 m2,
pokój - 17,51 m2,
kuchnia - 9,58 m2,
łazienka - 4,91 m2,
wc - 0,96 m2
p. pokój - 8,35 m2
2. ok. 48 m2
pokój - 24.30 m2,
pokój - 7,98 m2,
kuchnia - 6,82 m2,
łazienka - 3,19 m2,
p. pokój - 6,21 m2.

cdn.

Pozdrawiam i zapraszam do rozmowy.
Załączone Grafiki
File Type: jpg image010.jpg (24.6 KB, 16 wyświetleń)
File Type: jpg las.jpg (115.7 KB, 6 wyświetleń)
File Type: jpg image016.jpg (37.4 KB, 22 wyświetleń)
File Type: jpg image018.JPG (46.9 KB, 12 wyświetleń)
File Type: jpg image024.JPG (48.8 KB, 13 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Spytaj : 01-03-2013 o 13:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #134  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 10:27
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie Stwórzmy nasz, własny dom

cd. do wątku "Miejsce na dalsze życie"

Przeglądając to bardzo aktywne i rozbudowane tematycznie forum, spotkałem kilkanaście wypowiedzi dotyczących marzeń, projektów, prób stworzenia "akademika dla studentów TW". Wiele osób dołączało się do takiego pomysłu, ale na temat konkretnych realizacji się nie doczytałem (jeśli są, to proszę o link). To nie łatwe przedsięwzięcie, i oprócz "dobrych chęci" (może chciejstwa) wymaga trochę szaleństwa, zaangażowania, załatwienia wielu formalności, organizacji i wewnętrznej zgody.

Obecnie rodzi się niepowtarzalna szansa na sprawne doprowadzenie takiego projektu do szczęśliwego finału.

Dom którego jesteście właścicielami, zarządcami i mieszkańcami. To Wy decydujecie o wszystkich zasadach tworząc wspólnotę mieszkaniową. JESTEŚCIE NIEZALEŻNI.

Możecie wspólnie zatrudnić pielęgniarkę/opiekunkę, lekarza czy administratora który będzie robił konserwację i zakupy domowe. Organizować wspólne imprezy czy to stacjonarne czy wyjazdowe za znacznie mniejsze nakłady - "hurt".

Ja ze swej strony oprócz zaoferowania "domu" mogę się podjąć koordynacji przedsięwzięcia.

Jak wspomniałem wcześniej w "domu" jest 18 mieszkań. Dla osób samotnych mogą być nawet zbyt duże, można nabyć na współwłasność z kimś, rozkładając koszty na dwoje.

A skoro o kosztach, to oceńmy aspekt finansowy.

Zakładam, że aktualnie posiadacie na własność lokum które po sprzedaży przyniesie Wam od 150 do 200 tyś. zł.

Mieszkanie w Regnach kupicie za:
48 m2 - 52 800 zł,
66 m2 - 72 600 zł.
Przeprowadzka plus koszty dostosowania mieszkania do własnych potrzeb to koszt od 5 do 20 tyś zł w zależności od preferowanego komfortu.
Zatem w "kieszeni" po wszystkim zostaje od 70 do 130 tyś. zł.
które będą dla Was pracowały.

Dodam jeszcze zdjęcia.

cdn



Zapraszam do rozmowy
Załączone Grafiki
File Type: jpg SAM_4811.jpg (89.6 KB, 17 wyświetleń)
File Type: jpg SAM_4826.jpg (60.4 KB, 15 wyświetleń)
File Type: jpg SAM_4830.jpg (66.2 KB, 10 wyświetleń)
File Type: jpg SAM_4842.jpg (54.4 KB, 11 wyświetleń)
File Type: jpg SAM_4847.jpg (80.3 KB, 15 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Spytaj : 01-03-2013 o 13:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #135  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 13:33
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Propozycja napewno zachecajaca. Zycze powodzenia, bo nareszcie zobaczylam cos konkretnego. Trzymam kciuki.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #136  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 13:50
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mar-Basia
Propozycja napewno zachecajaca. Zycze powodzenia, bo nareszcie zobaczylam cos konkretnego. Trzymam kciuki.

Ooo! Mar-Basiu dziękuję. Odzyskuję wiarę w ludzi, że potrafią realizować swoje marzenia.

Dawno, dawno temu będąc w Bieszczadach trafiliśmy do miejscowego artysty rzeźbiarza, zapytałem skąd bierze pomysły na rzeźbę. On odpowiedział, że patrzy na wybrany kawałek drewna i on sam mu podpowiada co z niego będzie.

Ja zarabiając pieniądze też mam takie podejście. Jeśli coś jest stworzone do pełnienia określonej funkcji, to dlaczego nie dać szansy na spełnienie.
Załączone Grafiki
File Type: jpg PICT0054.jpg (64.9 KB, 18 wyświetleń)
File Type: jpg PICT0026.jpg (72.5 KB, 17 wyświetleń)
File Type: jpg PICT0025.jpg (50.5 KB, 13 wyświetleń)
File Type: jpg 20121127664.jpg (114.1 KB, 12 wyświetleń)
File Type: jpg 20121127665.jpg (138.1 KB, 15 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #137  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 13:55
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

No tak, ale to ruina na moje oko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #138  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 14:13
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie taaa

Cytat:
Napisał Lila
No tak, ale to ruina na moje oko.

Blok z cegły o parametrach energetycznych znacznie lepszych od bloków z "wielkiej płyty". Nowa kotłownia, nowa instalacja elektryczna doprowadzająca.

Nie jest to pałac, ale solidne, ciekawe miejsce do ładnego zagospodarowania.

Jak wiadomo, "prawdziwe księżniczki" ziarenko grochu będzie upijało pod siedmioma pierzynami. To nie jest miejsce dla "prawdziwych księżniczek".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #139  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 14:19
Lila's Avatar
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 019
Domyślnie

Przepraszam za uwagę, ale chyba wolno mi ją zrobić?
Po prostu widzę to co widzę.

Życzę powodzenia przedsięwzięciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #140  
Nieprzeczytane 01-03-2013, 15:54
Spytaj Spytaj jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Łódź
Posty: 17
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przepraszam za uwagę, ale chyba wolno mi ją zrobić?
Po prostu widzę to co widzę.

Życzę powodzenia przedsięwzięciu.

Po stokroć TAK. Właśnie na to liczę, że wywiąże się konstruktywna dyskusja i będziemy mogli coś z tego "przedstawienia" wynieść, poza popcornem
Załączone Grafiki
File Type: jpg 13576371831294_14.jpg (58.5 KB, 11 wyświetleń)
File Type: jpg UNITYT.JPG (80.9 KB, 20 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.